Šta je novo?

Samsung Galaxy Alpha

Kome se ne svidja Alpha njegovo misljenje,neka kupi model koji ga zanima i neka uziva za sebe.Po meni Alpha je odlican telefon,prelepog dizajna,a i cene su oko 550 eura za novi sa garancijom,i ne moze se reci da ne valja kada ga retko ko ima sada,ali oni koji mrze Samsung telefone mogu samo da lupaju.Ovaj telefon je u rangu sa S5 telefonom,jedino ce ispred njega naravno biti Note 4.Ja se razmisljam da ga kupim pa videcu kod kog operatera.
 
Iznenadio sam se kada sam video da ima ekran od 4.7 inca, ocekivao sam kako je krenula da ce da stave preko 5 inca.Svidja mi se sto je 4.7 inca.
Mogli su jacu bateriju da stave.
 
I meni je super i dizajn, i 4,7' sa malim bezelom. Jedino i meni smeta što nije veća baterija, ali mislim da mi je ovo konačno dostojna zamena za S2.
 
520e je u Telekom CG, bez ikakve obaveze. Sto je kad se uporedi sa Telenor Srbija bagatela ali i dalje preskupo.

Edit: Ima i poklon, dodatna baterija Samsung Battery Pack. :D
 
Poslednja izmena:
Stigla Alfica. Pomalo sam zaboravio kako izgleda telefon koji nema ekran od 5+ inča :) Definitivno korak u pravom smeru sa metalnim ramom, +100 dodaje na osećaj u ruci i čvrstinu u poređenju sa fake aluminijum plastikom. Stvarno su ga fino uklopili, a kao što se priča stvarno je najlepši telefon koji je Samsung izbacio. Ne bih se složio sa crnjom da je "meh", tačno je da nema uber mega giga specifikacije, ali ima neki poseban šmek, ne mogu tačno da ocenim u čemu je reč.

Jeste, rezolucija je korak unazad, odmah su mi u oči uleteli krupniji pikseli i mrežastiji izgled elemenata, zaboravio sam kako Pentile izgleda na 720p, pa mi je Alpha malo osvežio pamćenje. Bukvalno flešbek u period kada sam imao Galaxy S3, a ne volim kada se prošlost meša sa sadašnjosti. Kako da to sročim, nije to loše kako se čini, ali problem je u tome što ti se oči naviknu na 1080p pa primećuješ nedostatke... Druga je situacija bila u vreme S3, tad nismo znali za bolje pa nam je rezolucija delovala super, to je nešto što mnogi ljudi izgube iz vida kada pričaju da je 720p dovoljno - tada je možda bilo, sada nije.

Čuveni TouchWiz, nema ništa novo da se doda tu, nije da telefon secka zbog njega kao što neko ume da izjavi, ali taj interfejs me uopšte više ne privlači, ne znam ustvari da li me je ikada privlačio. Da se ja pitam, uz ovako lep i kvalitetan telefon, zveknuo bih mnogo elegantniji AOSP, KitKat ili nadolazeći Android L, baš bi nekako legla ta kombinacija. In before Emix i Đilke krenu priču o tome kako je Stock prazan :D Fin telefončić sve u svemu, dobrodošla promena u odnosu na silne fablete koji su mi prošli kroz ruke. Hteo sam da napravim par fotki ali kao za inat baterije na fotoaparatu su mi se ispraznile, videću kasnije nešto da okačim.
 
Ja sam ga čačkao danas u mts-u, po meni je on definitivno najlepši Samsung telefon do sada, izrada je odlična. Radi lepo, kao i svi skuplji android telefoni koji su izašli u zadnjih godinu dana
 
Ma kakvi, uzeo da se ku*ci po kaficima Beograda :d
 
Pokidala Alfica benchmarke, dosta i zbog manje rezolucije, kacim Antutu screen, ali i u svim ostalim ima velike rezultate. Test danas, receno mi da sto pre mora da izadje na sajt :)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1413198419447.png
    uploadfromtaptalk1413198419447.png
    220.9 KB · Pregleda: 183
Ovo je kao N4 Exynos. Snapdragon je oko 45-46.000
 
Samsung Galaxy Alpha Review

-Utterly gorgeous from head-to-toe, the Galaxy Alpha is the best looking phone we’ve seen from Sammy – ever!
-The size and resolution of the display are decent, but Sammy’s decision to going back to a PenTile matrix arrangement softens its overall glow.
-Just as long as you can stay steady, the Alpha is capable of taking some stunning photos. Low-lighting performance, though, is lackluster.
-Despite its diminutive size, the Alpha still proves to be a versatile thing for multimedia consumption.
-There’s just too much robotic toned voices on both ends of the line.
-The battery is smaller, of course, to accommodate its smaller footprint, but it still delivers excellent battery life.
 
Poslednja izmena:
Neme veze sa Samsungom, Vip je u pitanju :)
 
Ja mislio Sammy... Pa VIP... Imaju verovatno jedan jedini telefon :)
 
ajde ajde kao da neko cita tvoje opise pa je bitno da sto pre izbacis :d

pre ce biti da imaju malo tih mobova na stanju i da hoce i taj test model nekome da uvale :)

edit: sada gledam i njihove cene. jako jako. ne kao telenor ali blizu
 
Poslednja izmena:
Nije ovo test model, ovo je prvi retail primerak koji je dat na test nekom mediju kod nas, neotpakovan je stigao :) Ma iskreno, ja sam više za natenane metodu testiranja, ne ovo zbrzanje samo da se bude prvi, ali to je ipak izvan moje kontrole.
 
Jesi ga izveo u setnju bar jednom? :p
 
Nisam imao kad realno, juče sam imao neke druge planove a danas sam se bacio na ozbiljnije testiranje. Da nije NanoSIM prebacio bih odmah svoju karticu iz N5, a glupo mi je da nosim dva telefona ko neki šaban :)

edit:

Mislim vodio sam ga u šetnju po parku kad sam fotkao, mada niko mi nije prišao i rekao kako je lep telefon :d
 
Poslednja izmena:
pa i zašto bi realno. ok je telefon al nije to sad neko padanje na dupe, nego je eto većini lepši od s3-4-5 pa se priča o izgledu kao najbitnijoj stavci. i dalje je to daleko od One M7 :)
 
Nego batali ti te antutute i bencmarke i reci jel fluidniji od nexusa? :)
 
Ništa nije fluidnije od Nexusa, o tome nema govora. Kada TouchWiz bude radio glatkije od AOSP-a, ja ću da se prekrstim i levom i desnom rukom :)
 
a baterija kako izdrzava ...!?!
 
iPhone 6 vs. Galaxy Alpha vs. Xperia Z3 Compact: Three kings

Jako zanimljivo:

-Winner: Samsung Galaxy Alpha. It brought the most detail out of our test scenes and offered an accurate white balance. Colors are on the saturated side and pixel peepers will spot processing artifacts but in general Galaxy Alpha photos are very good.

-Runner-up: Sony Xperia Z3 Compact. The resolution advantage of Normal mode was not used to the fullest but it's a nice option to have. The 8MP Superior Auto shots will probably be used more often and despite some color issues they look slightly better than iPhone 6 photos.

-Third place: Apple iPhone 6. The iPhone 6 camera is showing its age - detail is good for an 8MP shooter but the 8MP sensor is overstretching to match what the higher resolution sensors offer. Also the color rendering could use some work.


Izgleda da ni Z3C ni iPhone 6 ne mogu da se nose sa Alpha-om sto se dnevnih slika tice.
 
Odlažemo za sutra u 9 ujutru test. Ma kamera je fantazija, ja sam prezadovoljan, videćete ujutru fotke na Flickr-u. Baterija me iznenadila lepo za 1860mAh.
 
Poslednja izmena:
Sve ok, ali po mom mišljenju trenutno najprecenjeniji model na našem trzištu.
 
Nazad
Vrh Dno