Šta je novo?

Samsung Galaxy Alpha

@Vojkan

Pa piše u testu u kojem su koristili kolorimetar. Delta E koliko piše jako niskih 2.74, temperatura oko 6500K, Gamma 2.24 skoro pa idealna. Brine mi malo ovih 327 cd/m2 svetlina, ne deluje da je baš svetao. Čekam da meni stigne primerak, pa da proverim sve ovo.
I molim te unajmi Eni Lebovic iz Roling Stouna, da profesionalno fotografise telefon, nemoj da opet slusamo negativne komentare i uvrede foto guru forumasa. :D
 
sve će zavisiti od cene
obzirom da ga nexus jede za doručak a košta 280€, ne vidim kako može da opravda ijedan evro van 250-300 opsega

@gizmo daj neki rename teme :)
 
Poslednja izmena:
Cena nece mnogo padati bas zbog tog kao nekog fensi-premium imidza, onom prvom reklamom su vec prodali 5 miliona za 7 dana, uglavnom pozerima/pozerkama :) Nema sanse da ce biti jeftin i posle par meseci, posebno sto je kao konkurent ajfonu 6.

Inace dvostruki standardi su mi najjaci, ovaj F sigurno nece ni priblizno pljuvati svi oni koji su pljuvali G3 recimo (2k + softversko ostrenje a F ima 300ppi pentile u 2014 :d) pa onda slaba baterija/autonomija, slabo osvetljenje ekrana.. sve to sada ne vazi jer je ovo samsung :)

I da, neki su pljuvali xiaomi kako kopira apple

0fp3uqM.jpg


Ja ne vidim neke prevelike-preterane slicnosti ni u jednom slucaju, tj zabole me ko koga ''kopira'' u smislu dizajna ali eto, do pre par nedelja je xioami kopirao apple a sada je ovo slucajnost ili je samsung imao dizajn F modela negde u steku jos 1995 pa se sad setili :)

Evo ga i mi4
xiaomi-mi4-1.jpg


Ocekujem sad da zaseda tribunal za kradju dizajna, da se vidi ko je koga kopirao, inace je to mnogo bitno u eri slicnih telefona koji izlaze na 3 meseca :d :d
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa tobom hsv :)

Mada si mogao da stavis i sliku donjeg dela mi4,pljunuti alpha. Cak su im i rupice identicne
 
Poslednja izmena:
Ma tipican ana.rs telefon.
Cisto izbacili za one sto kukaju o metalnoj lajsni.

Ostaju im dalje perjanice galaxy i note serije.
 
Pa i Note dobija alu/metalnu lajsnu i mnogo ozbiljniji dizajn od S5, prema onim prvim foto. deluje solidno.
 
S obzirom da iPhone ide na 4.7 i sledeće, a možda i ove godine na 5.5, nema više zašto kupiti S seriju telefona, jedino Note serija koja će im biti glavna, a sad su se setili da stave metalnu lajsnu umesto da urade nešto kao One i da uzmu i ovo malo što ima LG, Sony i HTC.

krastavac druže Samsung i ti CEO Xian miui han xao, zaebali ste se.

Note serija
S serija
Alpha serija

Pa kad budu napravili nešto kvalitetno i korisno. Džaba meni onaj iPhone što je lep kad moram 2 puta na dan da ga punim. Ako šestica da dobre rezultate baterije, dobro će biti. Ako ne, android uredjaji će ipak biti bolji od toga još uvek...

krastavac možda se i opeku, mada ne vidim da mare nešto puno zbog gubitka u prošlom kvartalu, tj ne gubitka nego smanjenja od par desetina miliona, nije njima to ništa...

Sad će iPhone da im opali jedan šamar, pa se možda i otrezne i naprave baš dobar telefon. Voleo bih to, jer bi onda imao i lepo i korisno od Samsunga, a i podstiče i ostalu konkurenciju, pa će biti još bolji telefoni.

Sve u svemu ovaj telefon se zove nit smrdi nit miriše.
 
Poslednja izmena:
krastavac možda se i opeku, mada ne vidim da mare nešto puno zbog gubitka u prošlom kvartalu, tj ne gubitka nego smanjenja od par desetina miliona, nije njima to ništa...

Hmm.. Zar juce nije bila vest da su isekli sve moguce troskove,sledece smanjenje je odpustanje radnika.. Tako da nije tacno ovo " nije to njima nista"
 
Slušao sam valjda u Verge podcast-u gde su rekli Samsung je izgubio neku siću, ali i dalje sam pravi više para nego zajedno Android konkurenti... Zajedno...

E sad to što Samsung hoće ili neće da otpusti radnike... Možda se sprema na još veći gubitak, pa hoće to da pokrije, mada nema tu šta da se pokriva, ne posluje on u minusu...
 
Meni nisu jasni ljudi koji ga hoce iskreno. Ja sam izdrzao 15 dana... jedva.
Nista ogranicenije i zatvorenije od iOS u svom zivotu nisam koristio.

Svaka im cast na prodaji i popularnosti ali ono... ne kontam.
 
Ja ne vidim zašto bi iko uzeo ovo pored Huawei P6, koji je 300e jeftiniji, ima veću bateriju, oštriji displej (rgb vs pentile) koji je uz to duplo svetliji, ceo je od aluminijuma (a ne samo lajsna), ima podršku za sd kartice, fm radio, usb otg i bolju kameru za selfije :d

Jedino što mu fali je znak samsung, malo bolja zadnja kamera i senzor za otisak prsta
 
Generalno sasvim pristojno izgleda telefon. I to je sve. Ako nista drugo bar ima 32GB i 2GB rama.
 
Tako se prica za svaku generaciju snapdragona. Moze on da trosi nista ali displej vuce najvise struje iz baterije.

Nema objasnjenja ni opravdanja za bedu od baterije.
 
Уопште не контам ко ће ово купити...
 
Poslednja izmena:
Da da,lepo si je snimio. Steta sto sada radi samo za kes i to iza zatvorenih vrata :)
Imala je potencijala za opasnu karijeru u toj industriji.

U kakav smo off usli.. ;)
 
Nazad
Vrh Dno