Šta je novo?

Samsung Galaxy Alpha

Da ali kao da je tesko danas ''fotosopovati'' nesto iz raznih ciljeva.

Mada verovatno je to-to sto se tice ovog telefona. Ako bude imao nisku cenu i u skladu sa hardverom (a sumnjam) onda ok, inace ce biti zesci fail.
 
Citam komentare na phoneareni i niko se ne zali na malu bateriju,cak ima i komentara u fazonu,bravo za 720p ekran taman da mu duze traje baterija.. :)

Telefon moze da prodje ako bude oko 300e,ali ja ga licno nikada ne bih uzeo zbog te mizarne baterije u najavi..
 
Treba sačekati i videti, možda sam se preračunao za bateriju kao na S5 s obzirom da sam prevideo da će imati manje dimenzije, ali 2300 mAh bi stvarno fizički moglo da se ugura. Mislim, sve je u današnjem razvoju tehnologije moguće, "sutra" neko može da se javi kako je napravio 2800 mAh bateriju veće gustine pa da joj dimenzije budu kao kod S3. Toliko čitamo o ovim novim tehnologijama baterija, bio bi red da se napokon pomerimo sa mrtve tačke...
 
Nema logike da bude tolika cena pošto se za ~480Eur (~640USD) može kupiti S5 LTE-A (SM-G906S) 32GB.
(ne mislim kod nas, naravno)
 
Poslednja izmena:
Dobro, nisam gledao najavljene cene, već cene za koje se može stvarno kupiti.
Npr. u Nemačkoj taj S5 mini ~380eur, u UK ~450eur. Mada, mislim da je i to preterano.
 
Kad pocne prodaja i kad operateri dobiju neki fon cene su visoke, posle mesec-dva vec padaju na neke razumne cifre mada ne bi me cudilo da ovaj F dugo zadrzi ludacke cene, na marketing i kao neko rivalstvo sa ip6.

Cekam da vidim zvanicne specifikacije i cene, stvarno sam ocekivao pravi premium fon pa makar i sa 720p 4,7'' ekranom (to je najmanji ''problem'') ali kao neko ko preko 10 godina koriscenja njihovih telefona i dalje ima prave premium samsunge za mene je ovo fail i pisanje po zdravom razumu. Samo im je profit bitan, znaju da ce svejedno prodati mnogo ovih F pa kao alu lajsna ovo ono a u sustini i dalje izgleda kao telefon iz neke nize klase. 1$ da ustede po primerku na kolicinu im se zesce isplati.
 
Poslednja izmena:
Jel se meni cini ili na slici pise 1080x720?
 
Nema logike da bude tolika cena pošto se za ~480Eur (~640USD) može kupiti S5 LTE-A (SM-G906S) 32GB.
(ne mislim kod nas, naravno)

Ja ne vidim ni logiku kod ovog telefona pored S serije, al ajde :d Da je od stakla i metala i kako su najavljivali da ce biti neka premium serija..medjutim, ovo :D
 
I da bude 500e. (Ja rekao 450-500) brzo ce to da rikne, znamo svi kako to vec ide.
Pogledajte za S5 Mini, One Mini 2... koje su najavljene cene.

A ja sam mislio da vam je poznato kakve su cene u Rusiji, tako da to definitivno nije pravi izvor sto se pricing-a tice.
 
Metal-framed Samsung Galaxy Alpha unveiled


gsmarena_004.jpg

Ako nista drugo bar izgleda mnogo bolje od S5 mada su bezeli mogli da budu malo manji al ajde. Ovaj sivi mozda deluje najozbiljnije. Dobro je sto ce imati exynos/wolfson (sto se baterije i zvuka tice, za xda podrsku mislim da je snapdragon bolje resenje) a 4,7'' ekran je taman samo da nije pentile. Baterija ipak samo 1860 mAh i to je glupost. Cena u RU komicna, 515e
 
Poslednja izmena:
Nece biti 1850 baterija.. Vazi :) koja prevara od moba.. A mogao je biti hit. Mada marketing,samsung hmmm


Ocekivao sam vecu cenu. Ako je toliko u rusiji u evropi moze biti oko 400e.

Kakva steta za bateriju :( a mob mi se mnogo svidja
 
Poslednja izmena:
Fail za bateriju, a ceo telefon je generalno nepotreban na tržištu.
 
Pa i bice hit, ubedjen sam, jednostavno marketing i to neko napadanje ip6 ima da prodaje ovaj F. Nije los fon ali je preskup, ima pentile ekran i slabu bateriju a cena skoro pa kao za vodeci model. Da bilo koji drugi proizvodjac izbaci ovakav fon po ovoj ceni napljuvali bi ih samo tako, ne bi prodali ni 1 milion i vazio bi za zesci fail, ovako je to Samsung, zamisli :d, reklamirace se i prodavati solidno u najgorem slucaju.

Fail za bateriju, a ceo telefon je generalno nepotreban na tržištu.

Mozda pokusavaju da se otarase nekih starih zaliha a telefon moze da bude nepotreban ako se realno posmatra ali marketing + armija fanova..

[YOUTUBE]iQNlvGzJong[/YOUTUBE]

reklama :d

[YOUTUBE]u8OZoyHvX78[/YOUTUBE]

ovo i to famozno alpha koje aktivira nesto u mozgu masovnog potrosaca, eto to ce prodati ovo u 10 miliona primeraka ako ne i vise
 
Poslednja izmena:
Ma izgoreli dabog i oni i ta njihova alfa!!
 
Mozemo mi da pricam razne price ali ja bih ga verovatno kupio da ima bateriju oko 2500mah u sebi. :)
Mogli su da idu na milimetar deblji mob i da stave vecu bateriju,ali kompleks prema jabuci ih ubi..
 
S3 sa 2100 mAh i 720p ekranom od 4,8'' izvlaci 10h pustanja videa (na 50% osvet.) ali je zato surf tu negde oko 5h, ako je cipset stedljiviji i ako je noviji amoled u pitanju mogu eto da se izjednace sa S3 samo sto je ovo druga polovina 2014 :d

Ako sa ovom kamerom (kao sa S3) misle da se takmice sa IP6.. zayebali su se :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Previse fanbojeva ima samsung,to je cinjenica. U rangu su sa wp/nokia fanbojevima.

Ali svaka im cast na tolikoj bazi istih,kapa dole.
 
Ma druze sta se nerviras,napravili su sebi ime,moze im se,dok ima ovaca bice i sisanja ;)
Za 5 god ce verovatno napraviti telefon koji nam odgovara,samo treba biti strpljiv!!...a i bogu hvala ima konkurancije koja valja!
 
Nema potrebe da se zivcirate oko necega sto vas ne zanima.

Telefon super izgleda, mislim da je to ljudima koji ce da ga kupe najbitnije. Cak i onaj plavi model super izgleda. Specifikacije su takve kakve su, odlican SOC, odlican ekran, koliko vidim dosta dobra kamera, dopadljiv dizajn... Jedina mana ovog telefona je baterija realno ali Samsung ne bi dozvolio da bude krs na tom polju, bice ok baterija, ovo sto pisete nije nista drugo nego trazenje dlake u jajetu. Znaci ono hajde da napljujemo samo da napljujemo.

Kamera uopste nije losa. Dakle baterija i to sto ce na startu da bude skuplji nego sto treba da bude i to je to. Ovo NIJE flagship model, vec kvalitetan telefon sa mid-range specifikacijama.
 
Poslednja izmena:
...i flagship cenom

a gde si video ekran pa znaš da je odličan? :)
 
Jedno pitanje,a sta ti mislis iz kog razloga su isli na toliko tanak mob ? 6.7mm.. Sa 8 ili 8.5 bi imao ok bateriju,a izgled i osecaj u ruci bi bio maltene identican.

Mislim znam da je odgovor kompleks jabuke,ali koji bi tvoj odgovor bio. ?
 
Poslednja izmena:
@Vojkan

Pa piše u testu u kojem su koristili kolorimetar. Delta E koliko piše jako niskih 2.74, temperatura oko 6500K, Gamma 2.24 skoro pa idealna. Brine mi malo ovih 327 cd/m2 svetlina, ne deluje da je baš svetao. Čekam da meni stigne primerak, pa da proverim sve ovo.
 
Kamera uopste nije losa. Dakle baterija i to sto ce na startu da bude skuplji nego sto treba da bude i to je to. Ovo NIJE flagship model, vec kvalitetan telefon sa mid-range specifikacijama.

Kamera je ok ali nista vise od toga, bar ovo sto se vidi za sada.

Nije flagship ali mu je cena prilicno flagship :d, da kosta 350e u startu niko se ne bi bunio.

I naravno, sad je ovo odmah premium i kvalitetan, lep telefon(samo zbog malo boljeg dizajna i alu lajsne) a sve to je do sada bilo nebitno, S3-S5 su bili vrh vrhova.

Da je bilo koji drugi proizvodjac izbacio ovako nesto za 500e+ samo tako bi bio napljuvan, posebno od samsung fanboj ekipe, ovako to je ''premium'' samsung sa midrange specifikacijom ali nema veze, i treba da kosta 500e+ :d

Kad se samo setim koliko su pojedinci prokukali sto je z1c kostao 480-550e na samom pocetku prodaje a to je i dalje najjaci ''mini'' flagship, i dalje za klasu ispred ostalih, slicno ce biti i sa z3c, on nece ''smeti'' da kosta 550e a premium F vredi 500e zbog alu lajsne i dizajna iz 2011 :) I baterije od 1860 mAh.

Dobar je ovo telefon, osim baterije i cene nista specijalno mu ne fali ali isto tako nije nista posebno ( i da, 300ppi pentile je fail), ako sa ovim misle da se takmice sa IP6 zayebali su se zesce.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno