Šta je novo?

Samsung Galaxy Alpha

Mene priča podseća na Moto X, kad hoće da veštački naprave flagship tako što mu nabiju cenu. Motorola je bar ubacivala neke feature koji su bili novi i unikatni a Samsung natakne konzerva lajsnu :D
 
bravo bas tako. dizajn da ljudi vise ne kukaju kao plastika ovo ono samsungu, evo vam limenka doduse negazirana... gazirane osobine ostavljamo za note4 ili s6 a ovo vam je splacina u konzervi. za te pare hladno da uzmes s4 i nexus5 i da uzivas...
 
dobar mob. steta za cenu i bateriju. mada jasno je kakvu publiku gadjaju ovim modelom. alpha 2 mozda iznenadi u buducnosti :)
 
Doutzen_Kroes_Your_Style_Your_GALAXY_Alpha.jpg


 
Koristio sam ga malo, crni mode.
Za mene definitivno najlepse uradjen Samsung telefon, pored Soul i prvog Wave-a. Ne znam sta im je bilo pa da se ovo desi tek u 2014-oj. Kad sam ga uzeo u ruku definitivno me je iz nekog razloga podsetio na Soul koji sam dugo koristio.
Telefon je prosto savrsen sto se izgleda/izrade tice, nikakvih gapova ili bilo cega, odlicno lezi u ruci, dijagonala od 4.7" odlicna i uzivanje je za koriscenje.

O displeju nema potrebe da pricam, sve se vec zna, meni deluje bolje od S3. Sto se rada tice dosta fluidno i bez ikakvih lagova.
 
Poslednja izmena:
I ja sam ga video pre neki dan. Izgleda dosta bolje nego na slikama i deluje izuzetno kvalitetno. Čuo sam da od Nove godine pripremaju još nekoliko telefona u tom segmentu, ceo metalni, unibody. Videćemo...
 
pročačkah malo alphu u poslovnici. vide se pixeli na ekranu, primetno sporiji od nexusa pri osnovnoj navigaciji po OSu. ni po čemu interesantan telefon, ne vidim zašto bi neko ovo kupovao, posebno kad se uzme u obzir ludačka cena.
 
Brate jedino ako dele ovu cavu sa slike uz telefon!!...i eksternu bateriju
 
Jeste lep telefon i za moj ukus,ima neki smek,ali realno nije nista posebno,a tek cena :zgran:
 
Pa cena je takva jer je ovo neki kao fesn telefon koji treba da se bori sa fensi IP6, to je ocekivano, boli ih uvo, deru pretezno pozere, fensere a tako i treba.
 
ali fora je što ovo nije ni prineti Iphonu :) možda na ovim njihovim našminkanim reklamama, uživo telefon kao telefon. suvi prosek.
 
Pa cena je takva jer je ovo neki kao fesn telefon koji treba da se bori sa fensi IP6, to je ocekivano, boli ih uvo, deru pretezno pozere, fensere a tako i treba.

Upravo tako, ali isto tako, ja sam ga malo koristio, jako lepo izgleda, lezi u ruci i radi... Inace sam uzeo galaxy s5, koje je ne toliko lepe izrade, ali sve radi skoro pa savrseno ! Pretpostavljam da ce S6 biti kompletan telefon ! Do tada, moj favorit Note4 ali opet po dimenzijama ne odgovara svakome :)
 
ima li ko ovaj fon? kakvi su utisci kako se baterija pokazala u odnosu na s5
 
Procitah celu temu ali mi nista nije jasno :D Te valja,te ne valja...Imam ponudu da uzmem za 300e nov sa garancijom iz vipa,dopada mi se tel medjutim tu je ono "ali"
Ovo ili s5 mini jeb*m mu misa :)
 
Poslednja izmena:
Za 300e ja bih uzeo alpha pre nego s5 mini. Ma njega i pre s5 :)
 
Pa vidim vecina spominje neke pentile ekrane,ako je toliko lose nisam za to.
 
Vidi se razlika u oštrini u odnosu na Full HD koji je danas standard. Ništa strašno ali eto.
Po meni ne vredi ni tih 300€ kad uzmeš u obzir ostale telefone koje možeš kupiti za taj novac. Mada nije loše za preprodaju i zaradu :D

Od S5 mini je svakako bolji doduše.
 
Poslednja izmena:
kakav je ekran alphe u odnosu na z3 compact, skoro indeticne ekrane 4.7 na 4.6 i istu rezoluciju da li su i na z3c primetni pikseli kao na alphi? :)
 
Ostriji je prikaz na z3c jer je rgb. Najbolje da pogledas oba telefona/displeja.
 
citao sam sad uporedne testove izmedju alpha i z3c gde tvrde da alpha ima kvalitetniji ekran mada nigde nije pisalo konkretno oko ostrine prikaza samih ekrana,. imao sam prilike da malo isporabam alphu ne i z3c :/ svidela mi se alpha bas lepo stoji u ruci lagan alu.. ram, vidi se razlika u odnosu na s5 i ostale plastikanere :D sad mi je najveca dilema uzeti alphu ili s5 ili za 300 e uzeti nexus 5 i ustedeti 100e? :)
 
Gde ti nabavljas te mobove za tolike novce ? :) daj meni jedno kilo
 
na KP od od "ivana" nexus 5 mu je okruglo 300 a alpha 400 dok je s5 5e jeftiniji,.. po meni vise nego povoljno :)
 
Za te pare S5 bolje od Alphe po mom misljenju.
A ako hoces da prodjes jeftinije onda uzmi N5.
 
Aha. Lose sam procitao :) pomesao te sa prethodnim likom sa teme ;) on je imao alphu za 300e
 
da ali to je uz ugovor za kes a nigde nisam nasao jeftinije od 400e inace cena mu je 450e+ ee malo je off topic ali sad sam nasao i HTC Butterfly 2 za 370 po funkcijama kao m8 bez alu kucista ali vodotporan i 13mpx kamera, cena mu je naglo pala sa 550e, nigde nema teme za ovaj fon na forumu

edit1: nisam video poruku od emix... za nexus 5 me brine najvise baterija malo strepim oko nje :D inace sve ostalo je ok ma odlicno :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno