Šta je novo?

Note II - pod garanciju?

Slazem se s pablom, pripalo mi muka od laznog moralisanja ovde, dirnuli me u srce svojim postenjem, a ovamo bi 100% odradili unroot, full wipe, i odneli na garanciju i pravili se ludi da se isto njima desilo. Vidim ljudi kod nas bi pre da plate 100e popravku nego da pokusaju milijardersku firmu da "zeznu" za servisiranje. Evo isto su sestru u vipu odbili za budjavi LG L5 pod izgovorom da je ostecen vodom, a mob nikad to nije bio, samo mnogo baguje i pojavile se neke crne tackice kada se slika kamerom.
 
Samo što dođoh iz Telenora. Pogledao je lik, rekao mi je da će da zove servis da pita šta može da se uradi i javiće mi.
Tako da očekujem da mi javi da mu nosim. Barem se nadam :)
 
Ne razumem sta taj iz telenora ima ista da vidi i radi. Treba da primi telefon na reklamaciju i to je to.
 
Ne razumem sta taj iz telenora ima ista da vidi i radi. Treba da primi telefon na reklamaciju i to je to.

+1 Baš to htedoh da napišem. Njegova dužnost nije da "gleda", već da spakuje telefon i pošalje ga u zvanični servis.
 
Iz razloga što nije siguran da l' će da uvaže u servisu ili ne, da ne bi stojao telefon kod njih i na kraju ne bude ništa od toga. Navodno zbog toga..
 
A sta si mu ti rekao ?? I on nije placen da misli da li ce servis da uvazi garanciju ili nece...
 
Pokazao sam mu telefon, pojačao osvetljenje da vidi fleke i on mi reče da mu ostavim kontakt, da me pozove čim se konsultuje sa servisom, da mi javi da l' to može ili ne, da ne ostavljam telefon bez razloga, iako sam ja hteo da mu ostavim da ga pošalje.
 
Ma mutna posla, kontam lakse im se izvuci kad je telefon kod tebe i nemaju nista sa njim.
 
Javio mi se danas ovaj iz Telenora, ali me cimaju da nadjem coveka koji ga je uzeo i da ga on donese, a taj mi je 100km odavde.
 
Pa da odmah sam to pomenuo, to da znaju svi ubuduce, koji uzimaju telefone koji se preprodaju sa mreza i nadaju se garanciji, garancije kod operatera poput telenora ili mts-a, vaze samo na ime onoga ko je uzeo fon, tj ako se trazi ime i prezime prilikom kupovine, garancija se vezuje samo za tog kupca.Tj samo on moze da potrazuje garanciju, i morate s njim biti u kontaktu.
 
^ Samo ukoliko se šalje na servis preko mrežnog operatera. Ipak oni uslužno šalju na servis. Ako poseduješ garantni list i fiskalni račun, obratiš se direktno zvaničnom servisu i nemaš razloga za brigu.
 
Kako god, došao sam nekako do tog čoveka, izašao mi je u suret, takođe i ovi u Telenoru su prihvatili nekako, samo da ako budu zvali vlasnika, da on potvrdi tu priču. Regulisano sve - poslat je na servis
 
Ljudi, juče sam podigao telefon. Ekran je sređen, sređene su i još neke stvari koje nisam prijavio(konektor za punjenje), softver pregažen. Malo mi je čudno samo jer sam na dugmetu napred imao jednu ogrebotinu i glavilo je malo, sad je novo i radi odlično, moguće da ako su menjali ceo taj prednji deo. Lajsna koja je bila netaknuta je izgrebana malo, palo mi je na pamet da su mi čak dali drugi polovnjak. Jedino po čemu znam da je moj je slot za sim, glavio je malo, glavi i sad, tako da ne znam šta se desilo, uglavnom, kao nov je.
 
Ako su menjali ekran menjali su i lajsnu pošto idu zajedno. I znaćeš da je tvoj po IMEI broju.
 
Što znači da su mi dali drugu polovnu lajsnu? obzirom da je izgrebana?
 
Bravo Stevicu, sad imas nov telefon.
 
Da, da, odlično sam prošao, sve je ok :D
 
Nazad
Vrh Dno