Šta je novo?

Note II - pod garanciju?

Stevic012

Poštovan
Učlanjen(a)
08.06.2014
Poruke
71
Poena
59
Drugari, nadam se da nisam omašio temu. Naime, kupio sam pre koji mesec od drugara jednog Note II, uzeo ga je novog u Telenoru. Ja sam ga otključao, ne znam kojim načinom, odradio ga je lik i rekao da mogu i dalje da ga guram pod garanciju, samo da se pravim lud da ga nisam dirao, u međuvremenu sam ga i rutovao da bih upgradeovao softver na 4.3. Telefon nosim u torbici, i pre koji dan ispade mi torbica zajedno sa telefonom. Telefonu ništa - barem je tako izgledalo, kad kasnije, zagledam se, ima kao neka fleka na beloj pozadini, onako plave boje, vidi se jedva, ali se vidi.
To mi se dešavalo i na One X HTC-u, za koji su mi rekli da je to fabrička greška zbog nekog lepka, da je kod većine tih One X to mana..
Pitanje je, da li mogu da prođem pod garanciju da se pravim lud na sve ovo? Telefon je besprekoran, nigde bilo kakav udarca i sl., samo taj ekran, iritirajuće.
 
Omašio si forum...
Ovde nećeš dobiti savete kako da "zezneš" servis/telenor...

Ali evo da ti odgovorim, naravno da to ne spada pod garanciju i pravio se lud koliko hoćeš to ti neće proći, tako da ako želiš da popraviš telefon moraćeš da platiš popravku!
 
ako i probas da se pravis lud- sva je verovatnoca da ces da se obrukas.
to sto telefon spolja nema nikakve posledice ne znaci da nema unutra(sto je ocigledno, jer si syebao ekran).
serviseri od toga zive, nece zazmuriti na jedno oko.

glup primer. moj brat radi sa mobilnim telefonima... cesto se tako pojavljuju ljudi koji tvrde da "telefonu nista nije bilo". verovao ili ne, jednim pogledom moze da im kaze tacno koji su sok/pice/alkohol polili po telefonu. bez ozbiljnijeg pregleda.
pa ti izvoli. ali ispljuvace te... jer ce te provaliti, i za ostecenje, i za software(ako su i dovoljno slepi da ne vide ostecenje, videce software koji si odradio- i to ti je putokaz ka izlaznim vratima.).
 
Pitam iz razloga jer sam čuo da se takve stvari provlače, a kaošto rekoh, za prethodni One X koji sam imao se vodi kao fabrička greška jer mu je lepak iscureo na ekran, kako god. Da me ispljuju svakako ne mogu, mogu samo da kažu da ne podleže garanciji.
 
one x jeste imao los lepak, koji je na jaci pritisak ili vecu temperaturu( cak i temperatura od njegovog procesora) menjao boju. i to je poznato za celu seriju.

ja bih te napljuvao. jer, jedno je da stvar ne podleze garanciji(dodje covek, pita, ne zna), a drugo je da je odradio x stvari svojevoljno koje ponistavaju garanciju, i na kraju jos fizicki zeznuo proizvod, i sad pokusava da proda pricu kako ne zna otkud taj softver tu, kako ne zna otkud ta fleka, i otkud ostecenje ploce i displeja...

neznanje i podvaljivanje su dva mnogo razlicita pojma.
 
Eh, napljuvao bi me? Pa meni na telenorovoj mreži ne da ne znači ništa, to je najgluplja stvar koju su mogli da urade, a čuvao sam ga ko oči u glavi, ovo sa ekranom me izluđuje.
 
Koji 4.3 software si stavio? Ako si stavio sa KNOX Bootloader-om cim si nešto cackao u Download modu se pojavilo KNOX Warranty void 0x1 i mozes da zaboraviš na garanciju makar ti telefon stajao na stolu i crko sam od sebe...

Inace koliko su nasi servisi govna svedoče mnogi postovi na forumu gde su ljudima ponistili garanciju bez razloga uz obrazlozenje da je telefon bio u vodi ili slično...

Tako da moralisanje na stranu ako imas stari bootloader i ako ti knox nije aktiviran, pokusaj reklamirati.
 
Poslednja izmena:
ako i probas da se pravis lud- sva je verovatnoca da ces da se obrukas.
to sto telefon spolja nema nikakve posledice ne znaci da nema unutra(sto je ocigledno, jer si syebao ekran).
serviseri od toga zive, nece zazmuriti na jedno oko.

glup primer. moj brat radi sa mobilnim telefonima... cesto se tako pojavljuju ljudi koji tvrde da "telefonu nista nije bilo". verovao ili ne, jednim pogledom moze da im kaze tacno koji su sok/pice/alkohol polili po telefonu. bez ozbiljnijeg pregleda.
pa ti izvoli. ali ispljuvace te... jer ce te provaliti, i za ostecenje, i za software(ako su i dovoljno slepi da ne vide ostecenje, videce software koji si odradio- i to ti je putokaz ka izlaznim vratima.).

Bas bih voleo da vidim to pogadjanje sta je prosuto na prvi pogled.
 
Bas bih voleo da vidim to pogadjanje sta je prosuto na prvi pogled.

I ja...
To je ono kao kad ljudima u ovlascenom servisu ponistavaju garanciju od obrazlozenje da je bilo prisustvo vode ili vlage. A nacitali smo se ovde postova o tome, covek prvi vlasnik telefon nije dosao blizu vode, nikad koriscen na kisi i ponište mu garanciju.
Sad ako je telefon toliki krs da nemoze da podnese koju kapljicu znoja pošto se svima znoje ruke i faca kad pricamo telefonima to je vec druga priča.
 
Sve zavisi od markera gde je postavljen.A uvek je na metalnom delu.Tako da i kondenzacija moze da ga oboji, hipoteticki.Doduse, sve svoje telefone sem ovog trenutnog sam otvarao, nikada mi se tako nesto nije desilo, a i mokrim rukama sam koristio i po kisi, i prolivao po njima vodu.

Ali telenor, drugi vlasnik, otkljucan, rutovan....ne znam da li postoji zvanicni servis u bilo kom kutku sveta, koji ce proci preko svega i jos zbog pada uvaziti garanciju(to svaka garancija odbacuje kao nepaznja korosnika)
 
Root, i reci ćao garanciji, a i nemaš se ti šta praviti lud, oni će utvrditi gdje je kvar. Tako da ti je bolje spremiti pare, ****ga, svako plaća za svoje greške pa moraš i ti. Ja sam plaćao servis i za mnogo banalnije stvari, koje su spadale pod garanciju, jer su sami serviseri bagra, tj. oni koji rukovode njima..
 
Ako je starom bootloaderu moze da odradi unroot i resetuje counter bez problema.
 
Ubiste coveka u pojam. Kao da vi ne rutujete i ne flesujete. Ako moze da resetuje knox brojac, neka proba da reklamira. Kad vec taj isti servis moze da se ugradi 300% na cenu ekrana van garancije, zasto bi njega bilo sramota da pokusa da reklamira.
 
Nikakav savet/foru ti ovde ne mozes da dobijes za koju vec ne znaju u Telenoru. Ti lepo odnesi telefon pa APP.
 
Neka reklamira i pravi se lud pa moze se dovesti u jos goru situaciju, ali kao da su u servisu mutavi pa da ne mogu zakljuciti u cemu je kvar. I kao sto Inter-Porto kaze moze da pokusa da ga unrootuje, jer rootovan telefon gubi garanciju milion posto.
 
Došao sam noćas do toga da ipak nije rutovan, čačkao sam šta god sam mogao, iako sam sigurno pokušao najbanalniji način da to proverim - skinuo sam 2, 3 programa sa play store-a koji zahtevaju rutovan telefon, i uvek izbaci da nije rutovan, onda nema nigde onih aplikacija Super user ili sl., ne pamtim kako beše.
Ne znam kako bih isproveravao to sve što je važno, verzija bootloadera i sl.? (ako se to uzima u obzir). U podešavanjima mi lepo proverava da l' postoji update na višu verziju i izbaci da trenutno ne postoji(sadašnja 4.3).
 
Udji u dowload mode.. volume down+home+power button drzi 5 sekundi.. nakon toga idi volume up i tamo ti pise knox 0x0 ili knox 0x1
 
Imaš aplikaciju root checker pa proveri njom. Sa rootovanog telefona može da se obriše superuser app i on će se tad ponašati kao nerootovan, zato je ovo sigurnije.
 
Došao sam noćas do toga da ipak nije rutovan, čačkao sam šta god sam mogao, iako sam sigurno pokušao najbanalniji način da to proverim - skinuo sam 2, 3 programa sa play store-a koji zahtevaju rutovan telefon, i uvek izbaci da nije rutovan, onda nema nigde onih aplikacija Super user ili sl., ne pamtim kako beše.
Ne znam kako bih isproveravao to sve što je važno, verzija bootloadera i sl.? (ako se to uzima u obzir). U podešavanjima mi lepo proverava da l' postoji update na višu verziju i izbaci da trenutno ne postoji(sadašnja 4.3).

Skini i rootchecker. Posto nemas superuser vjerovatno je da nije rutovan, jedino ako nisi nesto cackao iz recovery-ja pa ti root nije uspio, pa je moguce da i dalje ima tragova da si nesto cackao. Verziju bootloadera mozes vidjeti http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1030062, ali ako nisi instalirao neke custom ROMove ne vjerujem da je ista promijenjeno sto se i toga tice. Sad ti ostaje samo problem sa fizickim ostecenjem, to mozda i uspije proci na garanciju, ako neko nestrucniji bude radio, u slucaju da nabasas na nekog ko stvarno zna o cemu se radi, provalice iz prve.

Brzi, Vojkan.
 
To kad uradim, izbaci mi:
Waring!!
A custom OS can cause critical problems in phone and installed applications.
If you want to download a custom OS, press the volume up key. Otherwise, press the volume down key to cancel.
Volume up: Continue
Volume down: Cancel(restart phone)
 
Procitaj moj post jos jednom... volume up!! :)
Kad vidis to drzi power button 8 sekundi da bi ga restartovao.
 
Izgleda da te opet nisam razumeo, ali 'ajde. Sad sam ponovo uradio ovo, opet mi je izbacio ovaj tekst i išao sam Volume up i sad tu pise KNOX WARRANTY VOID: 0
Ako je to od značaja?
 
Što se softvera tiče imaš garanciju.
Mada trebalo bi da piše 0x0 zar ne?
0x1 je poništava
 
Dobro si razumeo. Izgleda da nisi okinuo knox ako je 0x0, tako da nije rutovan
 
Stoji samo 0, nema ni 0x0, a ni 0x1.
Drugar je to radio odavno, radi sa tim, znam sigurno da nije zabrljao ništa, onda i da ga je rootovao, kasnije mu je uradio unroot, da l' je bilo zbog softvera ili zbog otključavanja, predstave nemam. Dakle, pošto to nije dirano i vraćeno je kako treba, mogao bih da pokušam?
Ponovo se vraćam na taj ekran, ne znam kako bi mogli da dokažu da je fizički tako oštećen, a da nije nešto od samo od sebe? Mogli bi da nagađaju.. Kako god, ostaje mi da pokušam, ali ne vidim razlog da mogu da napravim sebi goru situaciju od trenutne? Ja sad šta god da dalje uradim sa njim, svakako ta garancija neće važiti, tako da mi preostaje da pokušam, zar ne?
 
Samo ga odnesi sutra, pa javi kako je proslo.
 
Knox nije okinut što je dobro. Ako telefon nije rootovan i ima oficialni software odnesi ga na reklamaciju.
Verovatnoca da ce u servisu proveravati network lock je veoma mala... Najgore sto ce se desiti ako ti nepriznaju garanciju je to sto ces biti bez telefona tih dve - tri nedelje sto ga budu drzali u servisu.

A ne mogu da verujem koliko moralista ima na forumu... Ubili ste coveka u pojam. Ja cu prvi da kazem da sam nosio telefon na kojem je bio neoficialni software i koji je bio rootovan u servis posto mu je crkla mreza. I ne nije mu crkla zbog software-a posto je radio na tom software-u nekih 6 meseci pa je onda jedno jutro odlučio da vise nema mreze. I zamisli vratio sam sve na officialni software, formatirao sd karticu da obrisem sve repove, uradio factory reset i odneo na servis. Garancija je priznata i zamenili su maticnu plocu.
 
Pa izgleda da je sve kako treba što se tiče softvera, sad samo da vidim šta će biti kad im odnesem telefon. Iskreno se nadam da će da uvaže, značilo bi mi. Javljam u svakom slučaju
 
Pa ako nema fizickih ostecenja, odnesi ga. Sta te briga, pravi se lud, nema sta da izgubis.
 
Nazad
Vrh Dno