Šta je novo?

lumia 630 vs samsung trend plus vs lenovo a680

hernanbarcos

Cenjen
Učlanjen(a)
13.02.2013
Poruke
29
Poena
154
koji od ova tri je najbolji po pitanju baterije, fizicke izdrzljivosti i generalno trajnosti?
imao sam neko vreme telefon lumia 520 i nije mi se svidelo sto je bio nekako previse lagan i slabasan, pa sam ga prodao posle 2 nedelje.
za lenovo a680 ne mogu da nadjem nista znacajno po netu
sto se tice lumie 630, ukoliko kod dual sim telefona baterija traje znacajno krace, onda bih uzeo single sim
lumia 630/630 dual sim :
www.mobilnisvet.com/mobilni/4206/Nokia/Lumia-630
www.mobilnisvet.com/mobilni/4202/Nokia/Lumia-630-Dual-SIM
samsung galaxy trend plus :
www.mobilnisvet.com/mobilni/4056/Samsung/Galaxy-Trend-Plus-S7580
lenovo a680 :
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/4255/Lenovo/A680
 
Na osnovu cega Galaxy? Ukratko, ako ces Android uzmi Lenovo, ako ces WP uzmi Nokiu. Licno, ja bih uzeo Nokiu, iako sam Android fan i pored toga sto ima 512MB RAM.
 
Koji bre lenovo, 5" ekran i ona rezolucija :lupko:
Od ta tri - Trend+
 
nije mi smetalo kod lumie 520 512MB RAM, bio je poprilcno brz...svidja mi se kod 630 sto ima gorilla glass 3, na prethodnom samsungu mi se ekran veoma izgrebao...
 
sto se mene tice razlike u gg ima samo u nazivu.. gg1 gg2 i gg3 identicna zastita. bar iz mog iskustva
 
A sta je to tacno rekao Gibo, a da je potkrepljeno argumentima? Koristio sam Nokiu 520 i radi dosta, dosta brze od mog HTC Vivida, koji je po specifikacijama mnogo jaci. A 630 ima quad core procesor koji je na istoj frekvenciji kao i dual core na Galaxy. Jedina prednost Samsunga je to sto ima 768 mb RAM naspram 512 na Lumiji, ali da se ne lazemo, WP je bolje optimizovan od Androida. Ako sam Android fan, ne znaci da sam fanboy, i od ova 3 telefona, Nokia nudi najvise. Lenovo nikako ne dolazi u obzir, po meni.

EDIT: Sad sam jos dodatno istrazivao o ova dva telefona po forumima, s obzirom da nisam imao priliku da se susretnem sa Galaxy Trend Plus, i mogu reci da je Nokia 2 klase bolji telefon. Jedino ako mu ne odgovara WP, mada sumnjam da bi covek i razmatrao da nije zainteresovan. Nokia ima jacu bateriju, veci ekran, vise interne memorije... Ako su vasi jedini argumenti da Trend Plus ima 256 MB vise RAM (realno, s obzirom da je na Androidu, to mu dodje na isto) i da je Android telefon, onda diskutujem sa pogresnim ljudima.

Napominjem, vise volim Android nego Nokiu i WP, cak planiram da mi sledeci telefon bude G2 ili Nexus 5, ali porediti 630 i Galaxy Trend Plus i reci da je Samsung bolji, to je pomalo suludo.
 
Poslednja izmena:
Ovo sam rekao...
Koji bre lenovo, 5" ekran i ona rezolucija :lupko:
I tu nema šta da se doda.
Iako je Lenovo dobra firma i ima dobrih modela, ovaj navedeni ništa nije bolji od onih klasičnih "kineza".

Nokiu nisam ni komentarisao jer nema proximity senzor, tako da nije ni vredna komentarisanja.
A pošto je čovek već koristio lumiu 520 i neće opet da je uzme, ostaje trend + ili neki polovan iz oglasa.
 
Rekao je da mu je Lumia bila slabasna i lagana, medjutim, 630 je teza od Trenda. Malo pratite o cemu diskutujemo :D Za Lenovo se slazem, nije to klasa Samsunga i Nokije. Koristio sam drugovu Lumiu i iako nema proximity sensor, nisam imao problema. Cini mi se da je to delom softverski reseno.
 
Ako se ovde diskutuje o težini telefona i ako je to najbitnija stavka u izboru istog, onda nisam ni trebao da učestvujem u ovoj temi...
Svoje mišljenje sam napisao i nemam ništa da dodam, niti ima potrebe za tim. :)
 
koji od ova tri je najbolji po pitanju baterije, fizicke izdrzljivosti i generalno trajnosti?
imao sam neko vreme telefon lumia 520 i nije mi se svidelo sto je bio nekako previse lagan i slabasan, pa sam ga prodao posle 2 nedelje.
za lenovo a680 ne mogu da nadjem nista znacajno po netu
sto se tice lumie 630, ukoliko kod dual sim telefona baterija traje znacajno krace, onda bih uzeo single sim
lumia 630/630 dual sim :
www.mobilnisvet.com/mobilni/4206/Nokia/Lumia-630
www.mobilnisvet.com/mobilni/4202/Nokia/Lumia-630-Dual-SIM
samsung galaxy trend plus :
www.mobilnisvet.com/mobilni/4056/Samsung/Galaxy-Trend-Plus-S7580
lenovo a680 :
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/4255/Lenovo/A680

Covek se zalio da mu je telefon bio lagan i slabasan. Ja samo kazem da je 630 teza od Trenda, tako da to ne mozemo uzeti kao prednost Galaxy. Evo, ti reci po cemu je taj Galaxy bolji od 630, a ja cu potom reci po cemu je Nokia bolja od tog Samsunga. Pa nek covek odluci, ako vec i nije.
 
dodavanje atributa ''previse lagan'' je trebalo da pojaca moj los utisak o cvrstini telefona l520
wp 8.1 mozda ima malu prednost jer vec imam android tablet, malo raznolikosti nije na odmet
s obzirom da lenovo otpada, a na netu uglavnom govore da nema problema zbog nedostatka proximity senzora, vrlo verovatno uzimam l 630

inace, ovakve diskusije gde se prepiru ljudi oko sitnica i subjektivnog utiska su korisne za donosenje odluka, nepotrebne su ove recenice tipa ''nisam ni trebao da učestvujem u ovoj temi''
 
Pa upravo to hocu da kazem, ako ne prodiskutujemo o svemu, teze je doneti odluku. Po meni je ovde stvar relativno jasna, Lumia je bolji telefon od druga 2. Nedostaci Lumije su odsustvo blica, nema proximity sensor i 512mb RAM. Medjutim, oko ovog poslednjeg, opste je poznato da WP bolje radi sa 512 mb nego Android sa 1gb, a pogotovo sa 768mb, sto je slucaj sa Galaxy Trend +, tako da to ne mozemo u ovoj situaciji uzeti kao minus.
 
Nazad
Vrh Dno