Šta je novo?

Gigabyte Saga S3 Dual Sim ubica kineskih telefona

Kakav crni ubica ...ovo je lovocuvar u najboljem slucaju :D
 
Prvo, telefon od 6" mi ne treba sve da je najbolji i najjeftiniji na svetu. Narocito sa tom rezolucijom na tolikom ekranu.
Drugo, telefon tih karakteristika se na Ali-u kupuje za 100ak EUR. Sa svim dadzbinama, moze se kupiti 2 komada za cenu ovog jednog. Mogucnost da mi za 2 komada zatreba garancija je prilicno nikakva, slozices se?

Posto potezes taj argument, reci nam koliko kvalitetnih kineskih telefona, slicnog cenovnog ranga si ti probao uzivo bar na 10 minuta? Evo, priznacemo i one koje si probao na 5 minuta.
Naravno, one jefitne klonove koje ovde valjaju za 100+ EUR ne mozemo racunati u ozbiljne aparate. To se u Kini prodaje u dzakovima.

Umesto smajlija stavi neki argument. Do tada, ne odgovaram na takve tvrdnje.

Nikakav nedostatak rezolucije nisam primetio,ali bas nikakav.Ekran je odlican.Jedino da ga gledas kroz mikroskop mozes da vidis taj nedostatak.

Za 100 eura takav telefon ne postoji na aliju.

Kad budes video i probao sagu onda tek mozemo da pricamo o argumentima.
 
Nikakav nedostatak rezolucije nisam primetio,ali bas nikakav.Ekran je odlican.Jedino da ga gledas kroz mikroskop mozes da vidis taj nedostatak.

Za 100 eura takav telefon ne postoji na aliju.

Kad budes video i probao sagu onda tek mozemo da pricamo o argumentima.

To da li si primetio ili ne je vrlo subjektivna stvar. Isto kao i cinjenica da je meni uredjaj od 6" neupotrebljiv ma koliko dobar bio.
Ono sto je nepobitno je manja rezolucija nego kod uredjaja koji se mogu kupiti za isto ili manje para. Da li to tebi ili nekom drugom treba, ne menja cinjenicu da je taj ekran losiji, samim tim i jeftiniji.

Takav se ne moze kupiti ali sa 2G RAM-a (sto je duplo vise), moze:
http://www.aliexpress.com/item/New-...-HD-Android-4-2-2-OS-MTK6582-1/986023420.html

Uz to, ima i 50% vecu bateriju.
Pre nego sto prigovoris - i ovaj brand je jednako (ne)poznat kao i Gigabyte.

Ne znam na cemu baziras svoje ubedjenje da je ovo ubica kineskih telefona kada nisi uzivo video i probao nijedan.
Ja nisam pokrenuo ovu temu bez argumenata vec ti, tako da bi bilo dobro da podrzis svoje stavove barem sa jednim.

Priznajem ti samo: kupovina na rate i trenutna dostupnost. Ako je to dovoljno da se nazove ubicom, neka bude.
A probacu, samo mi reci gde moze da se isproba pre kupovine. Za ove kineze je barem lako, ima desetine i stotine video review-a pa mozes pregledati sve sto te zanima.
Tu fenomenalnu Sagu mozes da ukljucis tek kad te olaksaju za ne malu sumu.
 
Ja nzn sto se uopste raspravljate i dalje sa njim. Ima koliko hoces dokaza-argumenata da nije bas tako kako on tvrdi ali ne vredi. Mene podseca kao da mu je drug Tito to rekao i tako mora da bude i tacka.
 
Po vašem pametovanju ispada da niko živ ne treba da kupi S5 jer za te pare može kupiti 5 vaših trulih kineza.Slabi su vam argumenti,ništa drugo.
 
Jel' tako hvališ mušterijama i trule 'kineze' koje ti prodaješ?
 
Moji truli kinezi imaju garanciju 2 godine i servis u roku od 24 sata,što je misaona imenica za vaše alibabine kineze.
 
Da,dobro si to primetio oko podruma.
Problem kineskih podruma se ogleda u tome da u okviru iste cene postoji katastrofalan i odlican kvalitet proizvoda.Verovatno se pitate zasto kod nas nema masovne legalne prodaje kineskih telefona.Razlog je vrlo jednostavan.Vecina njih nema niti jedan sertifokacioni papir po standardima evropske unije,niti ima kontrolu kvaliteta niti ima stalno zaposlee inzinjere.Takvi uredjaji su namenjeni iskljucivo kineskom trzistu jer takvi papiri im ne trebaju a oni uzgred i kostaju dosta para.Cak i da hoce da plate sertifikat, ne bi ga dobili jer ugradjene komponente ne ispunjavaju sertifikacione norme.
Po standardu EU ti papiri mogu biti od bilo koje akreditovane laboratorije na svetu sa sertifikacinim brojem pomocu koga se moze proveriti istinitost i verodostojnost papira i to na mnogo bolji nacin nego provera doktorske disertacije.
Svi ovi papiri,inzenjeri,test izvestaji podizu cenu uredjaja mada i ne moraju ako se radi o proizvodjacu kome je kvalitet proizvoda na prvom mestu pa ce se taj trosak anulirati kroz prodaju za razliku od proizvodjaca kojima je to sa papirama samo trosak jer im kvalitet proizvoda nije na prvom mestu to jest sertifikacini izvestaji ce im biti negativni, odnosno oni su prva linija fronta koja sugerise da li se radi o kvalitetnom proizvodu.90 % svih prozvedenih android boksova nema niti jedan jedini papir da je bilo ko izvrsio potrebna,testiranja i merenja.Slicno je i sa kineskim mobilnim telefonima.
Bez svih tih papira nema legalnog uvoza u Srbiju.I ono malo kineskih uredjaja koje stigne legalnim putem u Srbiju ima papire koji su izdati od domacih institucija koje uopste nisu nadlezne za izdavanje tih papira.
 
Poslednja izmena:
Za oglašavanje i samoreklamerstvo postoje sajtovi specijalizovani za tu svrhu. Smorio si više brate ...
 
Ti baš ne znaš kad da se zaustaviš sa glupostima koje pišeš. Jedan Huawei, i Xiaomi ne mogu da obezbede sertifikate, i njihovi uređaji ne ispunjavaju norme, ali zato Perica uvozi čuvene monster plejere koji su u potpunosti u skladu sa strogim zahtevima u EU. Kako da ne. Jiayu npr. ima prodavnice u Nemačkoj, i Španiji, a na zapadu se regularno prodaju svakojaki kineski proizvodi, uključujući i gomilu jeftine robe sumnjivog kvaliteta. To što u Srbiji postoji patološka potreba za dodatnim ft1p obrascima nema nikakve veze sa EU. A uvoza telefona nema, jer nema ko da ih kupuje, prosečan balkanac prosto voli da ima skup telefon na stolu, bez obzira na to koliko njega ustvari košta. Tako je bilo od pojave prvih mobilnih, tako je i danas...

Evo ih i čuveni sertifikati:
http://jiayu.de/kundenservice/zertifikate.html

A može da se prodaje i direktno sa izvora kao što rade ovi:
http://www.tabletkungen.se/
 
Za oglašavanje i samoreklamerstvo postoje sajtovi specijalizovani za tu svrhu. Smorio si više brate ...
Zasto citas i pises ako te nesto smara.Sta se to samoreklamira?????gde si procitao bilo kakvu reklamu???Ako ti je izloba bitna to je tvoj problem nije moj.
 
Ti baš ne znaš kad da se zaustaviš sa glupostima koje pišeš. Jedan Huawei, i Xiaomi ne mogu da obezbede sertifikate, i njihovi uređaji ne ispunjavaju norme, ali zato Perica uvozi čuvene monster plejere koji su u potpunosti u skladu sa strogim zahtevima u EU. Kako da ne. Jiayu npr. ima prodavnice u Nemačkoj, i Španiji, a na zapadu se regularno prodaju svakojaki kineski proizvodi, uključujući i gomilu jeftine robe sumnjivog kvaliteta. To što u Srbiji postoji patološka potreba za dodatnim ft1p obrascima nema nikakve veze sa EU. A uvoza telefona nema, jer nema ko da ih kupuje, prosečan balkanac prosto voli da ima skup telefon na stolu, bez obzira na to koliko njega ustvari košta. Tako je bilo od pojave prvih mobilnih, tako je i danas...

Evo ih i čuveni sertifikati:
http://jiayu.de/kundenservice/zertifikate.html

A može da se prodaje i direktno sa izvora kao što rade ovi:
http://www.tabletkungen.se/
Zasto kod nas u radnjama nema vasih cuvenih jeftinih kineskih telefona????nema ih zato sto nemaju potrebne papire za uvoz.pisem kako je stanje kod nas a ne u Nemackoj i pri tome nisam pominjao niti jedan jedini brend.Ako nesto ne znas onda nemoj pisati gluposti ili ne proverene informacije.
Ako sebe smatras dovoljno pametnim svoju pamet mozes prodati nekome ko ne zna kako da dobije sertifikat od ratela za alibaba kineske telefone.Ovime zavrsavam svu pricu ,dovoljno je sto sam ti dao savet kako da zaradis pare.
 
Poslednja izmena:
Razlog je vrlo jednostavan.Vecina njih nema niti jedan sertifokacioni papir po standardima evropske unije,niti ima kontrolu kvaliteta niti ima stalno zaposlee inzinjere.Takvi uredjaji su namenjeni iskljucivo kineskom trzistu jer takvi papiri im ne trebaju a oni uzgred i kostaju dosta para.Cak i da hoce da plate sertifikat, ne bi ga dobili jer ugradjene komponente ne ispunjavaju sertifikacione norme.
Po standardu EU ti papiri mogu biti od bilo koje akreditovane laboratorije na svetu sa sertifikacinim brojem pomocu koga se moze proveriti istinitost i verodostojnost papira i to na mnogo bolji nacin nego provera doktorske disertacije.
Aj' pročitaj još jednom šta si napisao.
 
u ovoj raspravi bih se slozio sa mitrom :)

vi samo nastavite prepiranje,dosta je zanimljivo.. :)
 
Poslednja izmena:
Kad ste kod Gigabyte telefona, jeste li videli sniženu cenu Gigabyte GSmart Guru G1 modela? Mislio sam da je greška u pitanju, ali više od nedelju dana je ta cena. Spušten je sa 40.000din na nešto ispod 27.000din.

1920x1080 IPS displej od 5 inča
MediaTek MT6589T čipset sa Quad-Core Cortex-A7 na 1.5GHz
2GB RAM
32GB interne memorije
13Mpix kamera na zadnjoj strani / 5Mpix kamera na prednjoj strani
2500mAh baterija
Android 4.2.2

Jedina mana će nekima biti to što nije Dual SIM.
 
Poslednja izmena:
Taman toliko i vredi, uzimajući u obzir pogodnosti kupovine u Srbiji. Ima iste karakteristike kao Idol X S950, ne znam koliko on košta. Za MT6589(T) verovatno nema ništa od KitKat, tako da je sada bolje gledati novije MT6582, i MT6592 telefone.
 
I na kraju ove sage ,Sagu niko nije kupio:smoke:
 
Evo, pre pet minuta ga kupio kolega sa posla....Drzao sam ga u ruci samo 5 minuta, malo za neki posten komentar.
U Gigatronu, 22.000,00 dinara,na 6 rata.
 
Poslednja izmena:
Falim te boze,ajd javi utiske kako ti izgleda.
 
Poslednja izmena:
Kolega se zeni u subotu i ne radi od sutra.Sad sam ga malo pogledao, sta ja znam, meni ne izgleda lose,clot je Android,brz je.Ovo oko ekrana i rezolucije ja ne primecujem, to me ne zanima niti ja vidim te razlike, isti mi ekran kao i na mom Nexusu,krastavac. Probacu jos ako stignem.
 
Nazad
Vrh Dno