Šta je novo?

Gigabyte Saga S3 Dual Sim ubica kineskih telefona

Sky Uk

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
19.01.2011
Poruke
1,999
Poena
199
Imao sam prilike da ga na kratko koristim i mogu reći da je telefon odličan.Kada se pogledaju slične cene kineskih telefona i to bez dana garancije ovaj telefon je jako teško zaobići.I ako je ekran od 6 inca dobro se drzi u ruci.Izuzetno je tanak a razlog tome je fiksna baterija i to je ujedno i jedina mana ovog telefona ako se to tako može reći.Leđa su gumirana i lako se skidaju.Ispod njih se nalazi sve što treba,2 sim slota i sd slot.Ekran je jako dobar za živim bojama.Kod nas košta 25.000 dinara i dobija se futrola na poklon.Kvalitet izrade je na visokom nivou.U prvi mah nisam ni znao o kom telefonu se radi i bio sam ubeđen da je neki ljuti brend u pitanju.
Ako ga je neko kupio neka iznese više detalja.


http://www.gigabytecm.com/en/goodscontent.php?id=237
 
Poslednja izmena:
Treba porediti nešto sa garancijom.Kod nas ga je moguće kupiti odloženo na 300 dana bez kamate.Ova tvoj onako na oko miriše:eyebrows: na kineza,ne uliva mi ni najmanje poverenja.6 inca je 6 inca i to cini veliku razliku.Sagu sam držao u rukama i deluje jako ozbiljno,daleko ozbiljnije od bilo kog kineza.
Kada se uračuna i poklon futrola ovaj telefon je nešto tik ispod 200 eura,kad uzmemo u obračun i vrednost prosečne kamate onda je tek ispod 200 eura.

Ovaj tvoj u Hrvatskoj košta 350 eura.
 
Poslednja izmena:
Thl t100s je jedan od flagshipova kineskih proizvodjaca i jedan u top 5..ima FHD ekran na 5'' dok ovaj ima 720p na 6'', thl ima 2 giga rama, ovaj ima 1 giga, thl ima octa core ovaj quad..ne kazem da je ovaj gigabye los nego samo treba biti realan.
 
Pa i ovo ti je kina :d ...mtk6582, samo giga rama, 720p na 6"sa 245ppi, multitac 5....prilicno mrsavo za te pare, kada su brendirani kinezi u pitanju.

Mnogo bolje ima za te pare...thl je ipak za koju klasu iznad.
 
Telefon koristim za telefoniranje a ne za pripremu leta u svemir.Specifikacije su jedno a korišćenje telefona sasvim drugo.Quad core i mali mp2 završavaju 99% onoga što se očekuje od telefona.Gigabyte je brend na kvadrat u odnosu na kineze,ljudi bar imaju ogromno iskustvo u nečemu dok ovi kinezi imaju iskustvo samo u kopiranju i ništa više.One plus treba da bude velika prekretnica,videćemo šta će biti.
 
Poslednja izmena:
Preskupo je ovo. Ja sam ZTE V967s uzeo za 95eur sa alija, slicne specifikacije. Veliki izbor romova. Ovaj gigabajt vredi 120-130eur max.
 
Pa i nije bas brend kada su telefoni u pitanju, reklo bi se vise pokusavaju da popune trziste.kao sto rekoh i ovo je cajna(tajvan), tako da.... :D
 
Nadam se da će moderatori promeniti naslov, čisto da ne dovodi u zabludu neupućene korisnike. Što se samog telefona tiče, ne moram da budem opširan, nema razloga da se ovaj 'presvučeni' kinez razmatra pored gomile odličnih 'originala'. Huawei honor 3c koji je daleko ozbiljnija marka od ovog gigabajta košta trenutno oko 180 usd, i ima 2 gb rama. Sa THL T100 i sličnim ne bih ni poredio, jednostavno, nisu ista klasa.
 
Mozda je ok kupovina ako se uzmu cene ostalih telefona kod nas.
Ali 25.000din brale.. Za te novce moze da se uzme octa core sa 2gb rama i ekranom da se useres. I jos da ti ostane 50evra za vinjak i kurve.
 
Kad se pokvari:d imas pre veremena da se useres
 
Nadam se da će moderatori promeniti naslov, čisto da ne dovodi u zabludu neupućene korisnike. Što se samog telefona tiče, ne moram da budem opširan, nema razloga da se ovaj 'presvučeni' kinez razmatra pored gomile odličnih 'originala'. Huawei honor 3c koji je daleko ozbiljnija marka od ovog gigabajta košta trenutno oko 180 usd, i ima 2 gb rama. Sa THL T100 i sličnim ne bih ni poredio, jednostavno, nisu ista klasa.

Honor 3c ima 5 inca ekran.Nadji ti meni nesto od 6 inca,ovde sa garancijom i na rate bez kamate.Koliko mogu da vidim niko mi nije dao adekvatan primer telefona od 6 inca sa cenom nesto ispod 200 eura.Kina i copy&paste telefoni bez garancije me ne zanimaju.

Molim nekoga da mi objasni sta to octa telefon moze a quad core ne moze,a tice se onoga cemu telefon prevashodno sluzi,ili da mi neko da prosecan video materijal koji radi samo na mali mp4 a nece na mali mp2.Telefon mi treba za telefoniranje,pregled mejlova,pregled word i excel fajlova,pdf-a.Gledanje iptv-a,surfovanja,gps-a,skajpa.Ne kupujem telefon zarad Antutu rezultata i ostalih bezvezarija.
Koliko su besmislena ta razna merenja po pitanju realnog rada ,govori i primer da sve ovo sto meni treba radi i Samsung S5PV210 (smdkv210) 1Ghz Cortex A8 Single Core processor u kolima pod Androidom 2.3 i 7 inca ekranom.
 
Poslednja izmena:
Zato sto ni nema nista kod nas, a da nisu Lg pro 2, Samsung note ili mega ili Sony t2.Medjutim, rate su za mnogo bitnije stvari od nekog tamo telefona.Nista sigurnije nije kupiti kod nas u radnji ili preko neta.Sta vise, ovaj forum je pokazao da su garqnciju morali da koriste najvise oni koji su kupili najskuplje telefone, retko ko se ovde zalio za neki narucen preko.
 
i ovo je kinez na kome samo piše gigabyte...cena jeste relativno pristojna u odnosu na cene kod nas, ali naše cene mobilnih po radnjama su daleko od normalnih...

mislim da sve ovo zaslužuje posebnu temu šta je zapravo brend...da li su brend vox ili fox? ili vivax?
 
Prvo 6" nije telefon, drugo ovaj konkretan je ništa posebno i preskup za jednog kineza.
Ko hoće garanciju može kod nas da uzme nešto stariji top model proverenih proizvođača.
 
Zato sto ni nema nista kod nas, a da nisu Lg pro 2, Samsung note ili mega ili Sony t2.Medjutim, rate su za mnogo bitnije stvari od nekog tamo telefona.Nista sigurnije nije kupiti kod nas u radnji ili preko neta.Sta vise, ovaj forum je pokazao da su garqnciju morali da koriste najvise oni koji su kupili najskuplje telefone, retko ko se ovde zalio za neki narucen preko.

Sve sto sam do sada kupovao po radnjama, i tamo gde je to trebalo ,ostvario sam garanciju.Samo kad pogledam sta sam od tehnike kupovao po radnjama u zadnjih 30 godina i sta se sve pokvarilo, mogu odgovorno da kazem da se garancija visestruko isplati.
Jedna masina koju sam kupio sa 2 godine garancije umesto sa 5 koliko je nudio drugi prodavac ,napravila mi je stetu posle 2 godine od nekih 300 eura ali sva sreca da sam uspeo da popravim elektroniku koja se ne popravlja vec se mora kupiti nova.Masina sada radi ali bi bilo mnogo bolje da imam novu elektroniku.

Tako je.Mercedes daje najmanju garanciju na kola naspram cene ,a kupci bi radije doplatili mercedesu da nemaju garanciju nego da je imaju.Pri tome znam njih jako punu koji su iskusili sta to znaci minimalna garancija i to ih je kostalo jako puno para na kraju.
 
Poslednja izmena:
Prvo 6" nije telefon, drugo ovaj konkretan je ništa posebno i preskup za jednog kineza.
Ko hoće garanciju može kod nas da uzme nešto stariji top model proverenih proizvođača.

Sve sto stane u dzep od sakoa i sto mozes koristiti jednom rukom je telefon:d

Daj mi neki stariji top model od 6 inca.
 
Poslednja izmena:
Samsung Mega?
Iskreno, pre bih uzeo njega nego ovo.
 
Samsung Galaxy Mega 5.8 I9150

Ako mislis na njega,on je u ceni u rangu sa Sagom ali ima :

-slabiji ekran
-slabiju bateriju
-slabiji procesor
 
Ako si ti morao svaki put da ostvarujes garanciju, za sve sto si kupio, pod obavezno menjaj mesto gde kupujes robu.Ali pod obavezno. :)
 
Poslednja izmena:
Napisao sam lepo"tamo gde je to trebalo"
 
Honor 3c ima 5 inca ekran.Nadji ti meni nesto od 6 inca,ovde sa garancijom i na rate bez kamate.Koliko mogu da vidim niko mi nije dao adekvatan primer telefona od 6 inca sa cenom nesto ispod 200 eura.Kina i copy&paste telefoni bez garancije me ne zanimaju.

Molim nekoga da mi objasni sta to octa telefon moze a quad core ne moze,a tice se onoga cemu telefon prevashodno sluzi,ili da mi neko da prosecan video materijal koji radi samo na mali mp4 a nece na mali mp2.Telefon mi treba za telefoniranje,pregled mejlova,pregled word i excel fajlova,pdf-a.Gledanje iptv-a,surfovanja,gps-a,skajpa.Ne kupujem telefon zarad Antutu rezultata i ostalih bezvezarija.
Koliko su besmislena ta razna merenja po pitanju realnog rada ,govori i primer da sve ovo sto meni treba radi i Samsung S5PV210 (smdkv210) 1Ghz Cortex A8 Single Core processor u kolima pod Androidom 2.3 i 7 inca ekranom.

Evo druze, sta kazes na ovo?
http://www.merimobiles.com/huawei-ascend-mate-6-1inch-smartphone_p/meri7351.htm
 
Telefon je ok,ali nema garanciju,na tu cenu ide jos plus carina i cena ce dogurati do 250 eura.Ovde kod nas u radnjama izgleda da nema nista povoljnije da se nabavi.
 
Poslednja izmena:
ja sam samo televizora kupio preko 20.Od tih 20 samo od 2008 pa do danas promenio sam 5 plazmi.
 
Poslednja izmena:
Jel' si i te plazme kupovao na rate?
 
Kakve crne zločinačke rate.

Valjda će neko kupiti ovu Sagu pa da vidimi kako fercera.
 
Poslednja izmena:
@Sky Uk
Prodajes i ove gigabyte telefone kao one android tv box-ove kad ih ovako hvalis?
Evo @mitar1982 ti je dao 2 telefona i oba su i jeftinija od ovog gigabyte a i bolja od njega
Ja, moje kolege i poznanici su uzeli najmanje 15 telefona iz Kine. Najstariji vec imaju vise od 1god. Ni jedna reklamacija nije bila. Svi rade kao i prvog dana
 
Nazad
Vrh Dno