Šta je novo?

iOS 8

problem sa prigusenim zvukom notifikacija je definitivno nestao ili ja nisam primetio od kad sam uradio update.
 
kako stvaris toje,brzo će taj 83,pošto je beta4 već puštena...

Problem sa notifikacijama i dalje postoji,samo mnooogooo je ređi nego pre i da,"šušti" mi zvučnik,al to ne mogu da čujem sve dok ga ne približim dovoljno blizu uvetu.
 
Meni se skoro, pored one neprijatnosti sa fotografijama, desilo i to da nije puštao zvuk na slušalice. Posle resarta (najobičnijeg), sve okej. Sve više iščekujem 8.3
 
Kontam za 2-3 nedelje da ce pustiti 8.3, barem je toliko prosto od poslednje bete 8.2 do finalne verzije.
Za mene, koji sam posle godina i godina provedenih na Androidu navikao da cekam apdejt mesecima, je ovo zaista neverovatno i skroz prijatno iznenadjenje da se ovoliko radi na sistemu.
 
I ja sam relativno skoro presao na iOS (pre godinu dana), ali koliko znam, nikad nisu bili ovako česti apdejtovi jer nikad nije ni bilo potrebe. Što je najgore, meni su tek od 8.2 počele da se dešavaju čudne stvari...
 
I ja sam relativno skoro presao na iOS (pre godinu dana), ali koliko znam, nikad nisu bili ovako česti apdejtovi jer nikad nije ni bilo potrebe. Što je najgore, meni su tek od 8.2 počele da se dešavaju čudne stvari...

Bili su česti update-i ovo je ok što rade...
 
Imao sam izlete prethodnih godina, ali su svi bili kratki, po par meseci svega.
Meni je samo fascinantno da ovoliko rade, svako malo neki apdejt sistema, o aplikacijama da ne pricam.
Sto se 8.2 tice, da kucnem u drvo, nikakvih problema nemam. Jedino sto mi je jedno zabo telefon. Fora je sto sam imao gomilu propustenih poziva sa jednog broja, pa sam kliknuo na ono "i" pored imena i tu je zakucao. Na home taster je reagovao i restartovao phone aplikaciju. Sve ostalo je ok kod mene.
 
Ja sam od iPhone OS 2.0 (kasnije se zvao iOS) i za mene je ovaj iOS 8 u odnosu na ostale tipa iOS 7 i iOS 6 pa i ranije verzije najmanje korisnih stvari donio a najvise bugova i problema, da ne spominjem ovaj glupavi flat dizajn ikonica zajedno sa nepostojanjem opcije da se donji dio sa glavnim app promjeni u transparentno sto bi izgledalo svjetlosnim godinama bolje i elegantnije kao sto je to npr. bilo na iOS 6 koji je usput imao i mnogo ljepse ikonice sa nekom dubinom 3D-like prikazom a ne ovo njesra danas sa ovim nokia-like ikonica, jos samo fali da ih zaokruze!
iOS-7-home-screen-comparison.jpg


Definitivno Cook ostavlja svoj licni pecat na ovim novim iOS, svo to sarenilo :)

240px-Rainbow_flag_and_blue_skies.jpg
 
Poslednja izmena:
Kenzo,slazem se u potpunosti.ove ikonice na ios-u 8 izgledaju kao da su pustili decu predskolskog uzrasta da se igraju pa sta ispadne.I mene uhvati nostalgija kad vidim kako je sve to izgledalo pre.Jos kad se setim kako je 4S radio na ios-u 5.1.1...
 
Poslednja izmena:
E sad, kome ćeš udovoljiti, meni se mnogo više sviđa flat dizajn :D I generalno, samo su ispratili windows kvadratiranje (da to tako nazovem D:) koje se je pojavilo sa Win 8... Moda, šta li :D
 
Zato lepo jailbreak i napravite kako vam se svidja...
 
bravo!ja kad sam ovde pricao da je najbagovitiji ikad,svi me napadose...koristim iphone od ios 3.0 i znam o cemu pricam.

Nego,ozbiljno curenje baterije preko noci,u airplane modu...skinuo 15% za 8 sati.Ovo mi se do sad nikad nije desilo,a ostavljam tel ovako vec godinama.

Evo sad dok ga koristim,% se samo smanjuju...
 
Mislim da onaj konstantan sum iz zvucnika ima velikog udjela u pretjeranoj potrosnji baterije jer zvucnik konstantno radi kad je ekran upaljen bez obzira na pokrenute aplikacije, cak i kad je sve pogaseno. Kod mene je ovih dana taj sum iz zvucnika prestao da se javlja i mogu sa sigurnoscu reci da je baterija maaalkice bolja, koristim iste aplikacije kao i uvijek. Zaista bizaran problem...
 
Mislim da su sebi samo zakomplikovali život štancovanjem novih proizvoda koji koriste ios.

Sad ne znaju gde teraju.

Onda se znalo 1 ipad i 1 iphone i po godini i vozi.Situacija je sad 2 ipada i 2 iphonea po godini+sve ono staro što su izbacili=nesatbilan os.
 
Мени се је на ајФ 6 за мјесец дана само два пута закуцао и то оба пута је мислим била нека фора са мањком рама, тел се само искључио... Остало ради као сат, ако којанапликација брљави, мислим да је то више до самог произвођача апликације
 
bravo!ja kad sam ovde pricao da je najbagovitiji ikad,svi me napadose...koristim iphone od ios 3.0 i znam o cemu pricam.

Nego,ozbiljno curenje baterije preko noci,u airplane modu...skinuo 15% za 8 sati.Ovo mi se do sad nikad nije desilo,a ostavljam tel ovako vec godinama.

Evo sad dok ga koristim,% se samo smanjuju...

Kolega ja i dalje cekam screenshot tamnog overlay-a na status bar-u :D
 
Мени се је на ајФ 6 за мјесец дана само два пута закуцао и то оба пута је мислим била нека фора са мањком рама, тел се само искључио... Остало ради као сат, ако којанапликација брљави, мислим да је то више до самог произвођача апликације

Ne bi smeo da zakuca tako uopšte. I to mi se desilo pre neki dan sa 8.2, za ovih godinu dana koliko imam 5 i 5s, nijednom.
 
Мени се је на ајФ 6 за мјесец дана само два пута закуцао и то оба пута је мислим била нека фора са мањком рама, тел се само искључио... Остало ради као сат, ако којанапликација брљави, мислим да је то више до самог произвођача апликације

Kako sa manjkom RAM-a??? Pa koliko ti je procesa otvoreno?Ako iPh nešto dobro radi to je korišćenje resursa memorije.Meni je konstantno po 20-ak aplikacija otvoreno i u Safariju minimum 8 tabova i ni jedno štucanje.
Jedino gde sam primetio problem posle nadogradnje je u Camera360 kad se iz camera mod-a pritisne sleap dugme i ponovo otključa telefon,tu zabaguje kamera i mora da se restartuje(aplikacija...ne telefon).
 
Ni meni se ne desava taj bag sa memorijom....sve funkcionise besprekorno nikakav restart do sada ....Iph 6...
 
Ako odradim restore iphone preko itunes-a, zanima me da li će vratiti verzije aplikacija koje su bile ili najnovije sa appstore-a. Interesuje me zbog ProTube-a, ako ga update-ujem gubi svaki smisao. I koliko vremena otprilike treba za restore oko 13GB?
 
restore from backup vraca identicne verzije aplikacija koje si imao
 
Ok, hvala. Planiram da uradim restore pre upgrade-a na 8.3 (za koji se nadam da će biti uskoro), pošto sam na 8.2 imao nekoliko bagova (opisao sam ih u ranijim prostovima). Da li uopšte ima svrhe raditi restore pre ili posle upgrade-a, s obzirom da planiram posle da vratim backup, ili je najbolje sve ispočetka?
 
kod tih vecih update x.1,x.2...ja uvek praktikujem clean restore
 
Nazad
Vrh Dno