Šta je novo?

Homefront: The Revolution

DieH@rd

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2008
Poruke
4,993
Poena
465
Da ne resurectujemo staru temu iz 2011, posto sada znamo puno ime igre evo novog threada za Cytekov Homefront: The Revolution koji ce po svim najavama biti unveilovan ove nedelje sa release-om tokom sledece godine [PC+ nextgen].

Leakovan boxart:
gircqq.png


Leakovani shotovi igre [WIP]:
busrnmodxrx34qznyjfcbvds3f.jpg

lqggif4l6-l5l4ibrjtvkjusfr.jpg


2 gif-a iz CryEngine 3 showcase-a:
http://abload.de/img/cryengine2013cehk0u.gif
http://img.gawkerassets.com/img/18xsp0ipwge81gif/k-bigpic.gif


Igru od 2011. pravi tim Crytek UK, poznatiji po svom starom imenu Free Radical Design [Timesplitters franshiza], koji su pomagali na produkciji obe zadnje Crysis igre. Crytek je prosle godine kupio Homefront franshizu od THQ-a za pola miliona dolara.
 
Super, upravo igram prvi deo koji je korektan :D
 
Evo i najavise igru oficijelno pre par minuta!



- CryEngine 3
- Open world, dynamic time of day & weather
- Igra smestena u pokorenoj Filadelfiji, maleni pokret otpora ce morati da scavangeuje opremu od nadmocnijih koreancaca [lol]
- Oruzija ce moci da se craftuju
- Singleplayer kampanja podrzava coop!
- Gameplay demo na E3-u
 
Fcuk yeah! Murrica!!!
 
A bas sam se jos prosle godine pitao koja li ce igra da koristi onaj weather system. Anyway, ovo koliko vidim ne izlazi za pc?

Inace, nekako me podsetilo na Killzone, ne znam zbog cega, mozda zbog onih vojnika...
 
Zasto ne bi izaslo za PC? Deep Silver je izdavac, sve njihove igre su izasle za PC Windows a ove novije i za Mac i Linux.

Edit: Evo ga Homefront 2 u steamdb, zadnja promena pre mesec dana (http://steamdb.info/app/223100/history/)
 
Poslednja izmena:
Pa vidim da na kraju pise samo Xbox One i PS4... mada i ja verujem da ce ovo i za PC.
 
Koliko sam upucen, Valve u bazu unosi igre na zahtev izdavaca tj. kada postignu dogovor. Nije to kao kad na Amazonu osvane GTAV za PC i slicni laznjaci. Ne unose oni igre za koje misle da ce izaci za steam, vec samo one za koje postoji ugovor o izdavanju.
 
Homefront: The Revolution has been revealed by developer Crytek UK for a 2015 launch on PC, PS4, Xbox One, Mac and Linux.

http://www.vg247.com/2014/06/02/homefront-the-revolution-is-open-world-out-2015/

Izgleda da Crytek zna nesto sto mi ne znamo. Razumem zasto izlazi za Linux (za godinu dana svi Linux drajveri bice na OGL 4.4 ili mozda cak i OGL5) ali ne kapiram kako moze da izadje za Mac kada drajveri koje pakuje Apple idu do OGL 3.1 standarda sto je ekvivalentno DX9. Mozda se Apple smiluje i konacno sredi OpenGL drajvere.
 
Ako i MP bude dobar,kupujem. Taman kapetan Nub i Samuraj da djuskaju sa mnom.
 
Jako me podseca na davni Freedom Fighters. Ono je bila sjajna igra iako nije bila bas open world.
 
A da,ona iz treceg lica. I dan danas bih je odigrao da mi nazalost ne smeta grafika
 
Jako me podseca na davni Freedom Fighters. Ono je bila sjajna igra iako nije bila bas open world.

Heh sad si me bukvalno vratio u mladost sa ovom igrom. Koliko sam ja obozavao Freedom Fighters bukvalno sam na dan prelazio igru po tri, cetri puta :) Eh...
 
Heh sad si me bukvalno vratio u mladost sa ovom igrom. Koliko sam ja obozavao Freedom Fighters bukvalno sam na dan prelazio igru po tri, cetri puta :) Eh...

Ja ni ne znam koliko sam puta presao, ali znam da sam toliko igrao da sam CD pokvario koliko sam puta igrao.
 
UUUUUU Freedom fighters, secam se.. samo je falilo WOLWERINES!!!! na zidovima.. :)
 
Freedom Fighers je prejaka igra. :) Videcemo da li ce se IO Interactive ikada vratiti toj franshizi. Trenutno stancaju novi Hitman.


Evo intervjua sa developerom, kaze pricace o MP-u za par meseci [mozda Gamescom?]:
 
 
Star Citizen alpha ima bolje teksture i efekte od obe Crytek-ove igre koje su u mnogo kasnijoj fazi razvoja.

Mislim da bi bolje bilo za Crytek da rade na endzinu posto ih vecina najavljenih igara sije u pogledu grafike.
 
Iako sama prica deluje moronski, igra kao igra, na osnovu ovog prikazanog, deluje bas dobro.
 
Vjerujem da ce oni izbaciti nesto novu u vezi crysis-a tu za godinu-dvije pa ce da siju sto se tice grafike, ali homefront je open world igra i ima fin motiv.
 
Sa tehnicke strane s obzirom da snimak i nije bas nesto bog zna sta tesko je definisati koliko su dobre/lose texture i ostala cuda, a cini mi se da je lik na pocetku razgovora naglasio da neki efekti jos nisu u potpunosti implementirani, tako da vrlo je moguce da sa tehnicke strane igra jos nije kompletirana. Sve u svemu ne deluje lose uopste.
 
To je verovatno zato sto je Crytek iz samo njima znanih razloga unazadio neke efekte u 3.6 verziji Cryengina. Znam da su kukali na to ovi sto rade Star Citizen.
 
Najveći moj problem sa cryengineom je taj što objekti deluju previše plastično u njemu, on je bio odličan za ono za čega je prvobitno zamišljen, a to su ostrva i šume, ali ne radi posao za urbana naselja.
 
Upravo ono o čemu pričam se vidi i na ovom prvom klipu, kola izgledaju kao da su od najgore plastike (da svi voze Trabanta 601, imalo bi prođu :d), a zgrade kao da su od ofarbanog stiropora. Taj neprirodni "glatki" plastični odsjaj kojim zrače objekti u ovom endžinu meni nikada nije ležao.

Kao što sam napisao u prehodnom postu "Najveći moj problem sa cryengineom", ne očekujem da se moj ukus poklapa sa tuđim, samo sam izneo svoje viđenje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno