Šta je novo?

Linux Mint 17 Qiana LTS

Hvala na pomoci, uradio sam kao sto calexx rekao.

Da li bi trebao i ovo da instaliram ili ne posle azuriranja mi je ponudio i ovo
Снимак екрана са 2015-05-13 18:39:00.png
 
Poslednja izmena:
Ja bih zamolio za pomoc oko wifi koji mi nije u funkciji, dat mi je neki link na kome se nalazi resenje za taj problem ali ja nemogu da se snadjem i nisam toliko vican sa linuxom a i engleski mi nije bas jaca strana.
 
Desni klik na panel, imas opciju da dodas applet-e... i onda mozes ili restore defaults ili da dodas "Menu" applet.
 
Dajte ljudi pomognite da se otkacim sa kabla, uradim sve sa ovog site http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2181558
Снимак екрана са 2015-05-19 21:18:01.png i kada odradim ovo zadnje pritisnem fn+f1 i wifi mi proradi, ovo dalje mi jie jasno kako da uradim, jer do ovog koraka wifi proradi ali posle restarta novo nanovo. Znaci pomagajte kako da resim ovo?
 
Društvo trebala bi mi pomoć.
Koji program je po vama najbolji za kontrolisanje zdravlja diskova, znači neko programče s kim mogu s vremena na vreme proveriti jel sve ok sa diskom. Znači trebalo bi mi nešto kao HDD sentinel.

Hvala.
 
Ne znam koji je najbolji, ali imaš već instaliran program Disks.
U njemu imaš sve potrebne informacije o diskovima, da li su OK ili ne, temperature i slično.
Takodje imaš i benchmark kao i podrobnije testove.
 
Ne znam koji je najbolji, ali imaš već instaliran program Disks.
U njemu imaš sve potrebne informacije o diskovima, da li su OK ili ne, temperature i slično.
Takodje imaš i benchmark kao i podrobnije testove.
Kako se stvarno zove taj program, tako se zove u Ubuntu ali u Mintu KDE ga nema pod tim imenom.
Znam da taj program svako krsti kako mu se prohte. Kad se ukuca disks u terinalu dobije se odgovor
da tako nesto ne postoji. Ovo je koliko vidim tema o Mintu...
 
Gnome je aplikacija pa ga zato nema u KDE varijanti, smetnuo sam sa uma da Mint ima KDE varijantu.
Inače paket je gnome-disk-utility
 
Gnome je aplikacija pa ga zato nema u KDE varijanti, smetnuo sam sa uma da Mint ima KDE varijantu.
Inače paket je gnome-disk-utility
Da to je pravo ime (uvek zaboravim), ima ga u repou tako da moze i u KDE da se instalira.
Mint ima varijante, stari gnome2 -Mate, Cinnamon - varijanta gnome, XFCE i KDE varijante.
Koliko sam video sad rade 17.2 RC tako da se uskoro moze ocekivati i finalna 17.2.
 
Минт је пре ~недељу дана избацио финалне верзијије 17.2 Mate и Cinnamon док им је КДЕ обично у другом плану.
 
Минт је пре ~недељу дана избацио финалне верзијије 17.2 Mate и Cinnamon док им је КДЕ обично у другом плану.

Kasnim :d (kako vreme leti). Ne znam kako im ide upgrade tj. da li prolazi ok.
Ako se dobro secam trebalo bi da je svaki release RR. Za KDE stara prica uvek kasne, nesto me vise i mrzi da se bakcem sa svim
tim zbog AMD drajvera, zaboravim i pustim update a ono ladno krene update AMD drajvera i normalo sve u*sere, onda moram rucnjaka
brisanje pa ponovo namestanje. Dosadilo mi to, usput iznervira me maksimalno, tolike godine stalno problem, u win ladnjaka novi drajveri prekriju stare i finito.
 
Е да, заборавио сам да поменем, за разлику од досадашњих Минтова, овог пута може да се апгрејдује са претходника на 17.2 ... можда и зато што је рађен на истом окружењу тј на последњем LTS Убунту. Нисам пробао, нисам баш одушевљен Циметом, много је брљао са графиком на почетку на старом компу. То је био један од разлога да опет пробам и задржим се на КДЕ.
Видим да је Клем почео да ради и на КДЕ верзији 17.2.
 
Nazad
Vrh Dno