Šta je novo?

DX

Ја сам поручио неки Повербанк од 5 еура, без тракинга. Једном или два пута су рекли сачекај пар дана да провере. После скоро два месеца пристали па повраћај сами, питали само шта xоћу: поново да пошаљу производ, фул рефундацију на рачун или рефундацију као кредит на ДX налогу. Ја изабрао кредит. Исто тако код првог поручивања Xiaomi 10400 који није стигао због кинеске поште вратили новац, други пут је Xiaomi стигао баш сад у понедељак за три недеље без дажбина.
 
Nisam jos cuo da je DX nekog zavrnuo za pare . Procedure za reklamaciju su im duge i smorne ali na kraju uvek dobijete robu ili pare .Imao sam par reklamacija gde su mi bez problema slali novi proizvod posle zalbe .
 
Posle dva meseca je dugo čekanje . Ticket Service , požali se da dugo čekaš , dogovori se kako ćete dalje , prihvati predlog da ti ponovo pošalju . Ok su .
 
Sta je ovo imam order iz 9/24/2014 jos nije stigao, a drugi od 10/21/2014 je i dalje na prepare shipment statusu kap ce me ubiti....je li moguce da su toliko spori sa slanjem?!?
 
Иста ситуација и код мене, док је мом буразеру за тачно 30 дана стигло. Наручио 8.10 и још ништа, прошло и тих фамозних 30 дана где кажу да је макс достава, мада питао сам поштара када сам био у пошти каже да је вероватно на царини, а какве сам среће, завршиће на аукцији у Америци.
 
Pa proveri status tracking koda na sajtu poste ili ovde - 91track.com
 
Ili 17track.com
 
Ili 17track.com

Najbolji tracking sajt.. Dobili su novi interfejs sa tutorijal - popupovima koji su me za trenutak zbunili :D hehehe

Nisam jos cuo da je DX nekog zavrnuo za pare . Procedure za reklamaciju su im duge i smorne ali na kraju uvek dobijete robu ili pare .Imao sam par reklamacija gde su mi bez problema slali novi proizvod posle zalbe .

Slazem se, iako imam samo mozda dve porudzbine sa DX-a, kada bih poredio DX sa Aliexpressom, bilo bi kao da poredim kupovinu u Uscu i Buvljaku :) Pa dobro, buvljaku sa kuponima :D hehehe
 
Вредност производа ми је испод 15$ па немам тракинг код, барем су ми они тако рекли. А када унесем ID на тај сајт избаци да није валидан. Ево прође месец ипо дана и ништа..
 
Ispod 15$ nemaš tracking . Kakav ID ? Sačekaj još malko , do 40 radnih dana , pa otvori ticket .
 
Moje iskustvo sa DX:

Lampa za bajs, oko 50$. Nakon tri nedelje korišćenja i ukupno tri punjenja shvatim da ne radi kako treba. U high režimu samo pola sata, umesto očekivanih dva do tri sata, a onda u low režimu 12+ sati. Otvorim DOA ticket, iako nije baš D :)d) i prošlo je više od pet dana od prijema, što je, kol'ko sam shvatio, rok za DOA. Dobio sam uputstva kako da pošaljem lampu natrag. Poslato kao pismo, avionom, registrovano - oko 1800 din. Čim sam prosledio slike paketa i potvrde iz pošte uplatili su pare. Uopšte, cela komunikacija je bila odlična, brže su oni odgovarali meni, nego ja njima, sve jasno i precizno. Poštarinu, 1800 din. u dolarima, sam dobio u vidu kredita. Ponudili su PayPal, al' to bi se računalo kao uplata, što, jel'te, ne može. 50$ je leglo na karticu nakon 7 radnih dana. Planirao sam da vidim i sa carinom oko povraćaja PDV-a, al' nikako da nađem vreme i skupim živce.

TL;DR - škakljiva situacija, roba radi, al' ne kako treba, probijen rok za DOA, DX svejedno vratio pare za robu i nadoknadio troškove slanja natrag.

Uzimao sam još neke sitnice od njih, ovo je bio prvi problem i rešen je na najbolji mogući način. Sve u svemu, za stvari od 20+ dolara DX mi deluje ponajbolje.

ps. Imao sam malu zabunu u pošti. DX insistira da se pošalje tako da niko tamo ne mora da potpisuje za preuzimanje. Al' isto tako insistira da bude najjeftinija registrovana pošta. Kako mi je objašnjeno ti zahtevi se međusobno isključuju, tj. za registrovanu poštu se potpisuje. I, kol'ko se sećam, svakako mora da bude registrovana što se domaće pošte tiče. Treking kaže da je stiglo tamo u poštu i čeka preuzimanje. Kredit sam potrošio tek dve nedelje nakon toga. Nisu se bunili, niti se javljali tim povodom, pa računam da je sve ok.
 
Ne radi PayPal checkout na DXu za nas...ne znam za druge zemlje, ali vec je bilo reci o tome. Placa se iskljucivo karticom sa kojom moze da se placa preko interneta, a to su sad pa skoro sve

Jel probao neko da se regustruje sa istim mail-om kao na PayPal-u? Negde sam pročitao da ako se razlikuju može da bude problem... Meni su različiti i takođe ne radi PP.
 
meni su identicni podaci na dx i na pp i ne radi sve jedno
 
Jel probao neko da se regustruje sa istim mail-om kao na PayPal-u? Negde sam pročitao da ako se razlikuju može da bude problem... Meni su različiti i takođe ne radi PP.
Da, da, isti mi je mail ali nista..ma dok radi i sa karticom ok je
 
Izgleda da DX počinje da prodaje isti fuš ko i ostali ( APP - ništa se ne baca ) , samo što su " skuplji i pouzdaniji " . Izglada mi da je isti fuš je na eBay daleko povoljniji , dok na Aliju skuplji od eBay ali uz obavezni Tracking , bez obzira na sumu , i mnogo dobar Buyer protection .
Hvalio sam Dx , sve manje i manje ga koristim .
 
Ja upravo platih preko PP. I to sa naloga gde se razlikuju adrese. Izgleda da su sredili.

Btw imaju neku akciju -$5 na min. $15 kupovine i -$10 na min. $30. Ali su, smradovi, digli neke cene, bar ono što je mene zanimalo. Svejedno, opet ispadne vajdica, pa sam konačno naručio: http://www.dx.com/p/113306 Juče je koštao $56,22.

Ispadne cena kao najniža na ebay-u, al' trebalo bi da stiže iz Holandije pošto je MVP.
 
Poslednja izmena:
Ne stize iz Holandije , vec stize holandskom postom koja se pokazala dosta brza .

U stvari u pravu si posto sve posiljke idu prvo za Holandiju ...
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko su brzi ali imam posiljku jednu iz septembra a dvije iz oktobra jos jos nisu stigle...nemam tracking
 
Meni danas stigla dva punjaca, posebno narucio stigli u posebnim kovetrama. Na ruceni 19.10.
Imam neke pare kao store kredit uplacen kao refundacija, jel se moze nesto platiti stim kredito i ostatak doplatiti katricom? Sta su konkretno MVP proizvodi, nesto kao kod nas Premia, K plus....?
 
Poslednja izmena:
Kako ja razumem MVP (Most Valuable Product) znači da ih imaju više, da se više prodaju, da su povoljnije cene i da ih lageruju na strateškim mestima, ne samo u Kini. U odnosu na "obične" ih brže šalju, u smislu neće da se desi da prođe 10 dana pre nego što uopšte krenu od njih. Mada nešto nisam siguran da je baš 24h, kako pišu, jer im treba neki dan da se pojave na tracking-u. Možda je baš to što kaže dedamrsoje - tipa imaju neki redovan charter za Holandiju i na njima prioritet za MVP stvari.

Ja sam do sada naručivao samo MVP. Svi paketi su imali tracking broj od holandske pošte i stigli za 14 ili manje dana od dana naručivanja u Srbiju. Ostatak otpada na carinu, u poslednjem i najgorem slučaju oko tri nedelje. Al' izgleda da je sada povećan saobraćaj generalno: http://www.17track.net/en/report/1909.shtml, pa Destination Statistics. Nije skroz pouzdana metodologija, al' mož' da posluži...

Može da se kombinuje kredit i kartica, ja sam tako kupio novu lampu, nakon što sam prethodnu vratio.

ps. Sad sam seo i sračunao, četiri paketa, prosečno 5 dana da se pojave na tracking-u, 12 dana od dana naručivanja da stignu u Srbiju, 8 dana carina, 20 (od 13 do 35) dana od dana kupovine na adresi.
 
Poslednja izmena:
Meni stiglo par proizvoda koje sam narucio pre mozda 20ak dana, u pitanju je konektor i dva pari istih mikrofona(jeftinih), istog dana sam narucio i pod istom narudzbenicom, stoga da mi je taj mali konektor stigao za 13 dana a mikrofoni posle tacno nedelju dana. Priozvod koji sam narucio 8.10 jos nije stigao, u pitanju je onaj zeleni laser koji je bio nesto na popustu. By the way, mikrofoni za 2evrica rade i mnogo bolje nego ocekivano.
 
Jel dobio još neko kalendar u Black Friday izvlačenju, il' me stvarno us*alo?
 
Kako stoji situacija sa skorasnjim posiljkama sa DX? Porucih skoro neke LED sijalice, nekoliko raznih za probu same boje svetla, pa da znam kada da cale ocekuje, i koliko cesto da ga podsecam da ne placa preko 300dinara ako stignu :)
 
Poslednje što je meni stiglo (unimer) je bilo 31.12.2014., procenjeno na pola vrednosti od plaćene, ali zadržano koliko i sve ostalo u to vreme. Ja se uvek nadam da će na carini da budu opušteniji sa stvarima koje stižu iz Holandije, al' nisu. Dal' su u fazonu da nije trava, šta li... :d
Sve što sam naručivao je bilo preko NL (MVP), sa trekingom i prosek od dana naručivanja do RS je ~14 dana. Carina, standardno, 2 do 20 dana.
 
Meni od paketa bez trackinga skoro nista nije stiglo mjesecima vec...zato u zadnje vreme doplacujem tracking na svaku sitnicu
 
Porucih skoro neke LED sijalice, nekoliko raznih za probu same boje svetla
Nije vezano baš za temu, pripazite malo sa Warm White LED sijalicama. Poručio sam ih 30tak (e14, e27, g9 ležišta, sve su bile corn bulb), više od polovine je crklo posle nekih mesec dana, a par komada sam morao da bacim jer je nešto kao počelo da tinja na spoju metalnih kontakata i plastike. Taj problem sam imao sa sijalicama sa G9 ležišem. Takođe, te warm white slabije svetle od cold white.

Možda sam bio loše sreće pri kupovini, ne znam. Sa Cold White nisam imao takvih problema.
 
da, kineske led lampe su fenomenalne. koristio sam skoro sve fenix lampe koje mogu da se nabave kod nas i one jesu fantastične, ali za razliku u novcu, za 99% korisnika, kinezi su zakon. btw, bolje je uzimati lampe koje koriste litijumske baterije. možda zvuči bolje da koriste AA baterije jer su dostupnije, ali 18650 i cr123 su mnogo bolje baterije za lampe. Odlične baterije se mogu kupiti za ~5$, a i punjači su jeftini.

i da odgovorim bahatom sa zakašnjenjem. nije te usralo ništa posebno. dobio sam kupon i 2 kalendara, a čak nisam ni igrao sve dane. verovatno su podelili milion kalendara
 
Nije vezano baš za temu, pripazite malo sa Warm White LED sijalicama. Poručio sam ih 30tak (e14, e27, g9 ležišta, sve su bile corn bulb), više od polovine je crklo posle nekih mesec dana, a par komada sam morao da bacim jer je nešto kao počelo da tinja na spoju metalnih kontakata i plastike. Taj problem sam imao sa sijalicama sa G9 ležišem. Takođe, te warm white slabije svetle od cold white.

Možda sam bio loše sreće pri kupovini, ne znam. Sa Cold White nisam imao takvih problema.
Hvala na napomeni, praticemo.
Problem sa obicnim sijalicama (E27 kod nas) je ne samo sto je kvalitet uzas (moraju na nekoliko dana da se menjaju uglavnom), vec je i sto mnogo slabo svetle :( Moji imaju samo od 60W i mozda jednu od 100W. Ja sam navikao na neonke (imao sam ih i ovde i u Koreji, jer sam radio od kuce, pa mi je jako bilo bitno zbog pisanja/citanja), kad odem kod mojih, bez imalo preterivanja, nista ne mogu da vidim normalno :(
Da im ne bi narucivao neke incandecent kineske (ko zna koliko bi to trebalo da isproveravam tek...), rekoh ajde ovo da se isproba barem za boje svetla. Pa i da ne rade dugo, za dalje cu se snaci.

G4 i G9 bi isto trebao da porucim, njih trenutno koristim u mom stanu, i prilicno su mi crkavale :( Za sijalicke koje su skupe bas, ovo je njesra tesko :(
Meni inace jos uvek nije nijedna neonka crkla! 11 godina! (jednom su menjani starteri, od 4 njih, 2-3 su promenjenja ukupno!)


Ako neko ima predlog za isprobane G4/G9 sa DX-a, javite.
Za LED isto, barem proizvodjac, dok cu za tip svetla morati da sacekam probu. (kod nas nisam nasao neki izbor, sve je moralo da se porucuje online, a prilicno je skupo da se tako proba)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno