Šta je novo?

[PS4] Bloodborne (Project Beast), by From Software

Naravno da su zlo, kada su ovu divnu igru zakljucali za jednu platformu. Pa sada fanovi serijala koji nemaju PS4 moraju da slusaju Sony botove koje igra uopste ne zanima, kako je igra vrh jer je za PlayStation. Da je multiplatform, bila bi krs naravno.

Zlo su taman koliko su i Blizzard i RSI zlo što Starcraft ili Star Citizen ne donesu na PS4. Samo što pošto trebamo da gotivimo PC-only filozofiju onda je extra dokle god takvi devovi "pametno i iskusno kuliraju zle konzole" jer su se u suprotnom "prodali". Ali oni koji su došli sa konzola imaju razvijati i za PC da bismo im davali benefit of the doubt, zar ne...


Navodno igre ne bi ni bilo da nije Sony ulozio pare.
Drugari, koristite spojlere za bossove i nivoe ako nije problem. Trudim se da sto manje znam o onome sto sledi.

+1

Ista priča. Nemam ništa protiv kada neko okači neki walkthrough video kao npr. Die Hard što kači, jer prosto neću kliknuti na to, ali ako diskutujete o tome iskucanim tekstom, zaista bi bilo lepo da mislite i na nas uboge koji čekaju da stigne njihova kopija :)
 
Evo Vicar Amelia fight-a kad sam provalio sta treba da se radi i nabudzio karaktera dovoljno. Hvala DeiH@ard na tips. Da nisam procitao njegov post i zainatio se jos bi tuk'o ovog glupog bossa

[YOUTUBE]5FU0jEItysg[/YOUTUBE]

No prob, videh da se bas dosta ljudi pati sa Ameliom.
Dosta je teza ako je igrac na vecoj udaljenosti od nje. Onda ona bas divlja.

Anyhow, u Cathedral Ward-u sam otvorio vrata sa passwordom, odoh najzad malo izvan grada. :D
 
Sad malo citam ocene igraca na Metacritic i naravno vecina je pozitivna, ali opet mnogi zameraju sto je igra skoro klasican H&S, nema tu RPG dubinu kao Demon/Dark Souls igre.
Najsmesnije su 0 od igraca koji kukaju da im je igra preteska :D
Hahaha, pa nije ovo za svakoga.
 
Zlo su taman koliko su i Blizzard i RSI zlo što Starcraft ili Star Citizen ne donesu na PS4. Samo što pošto trebamo da gotivimo PC-only filozofiju onda je extra dokle god takvi devovi "pametno i iskusno kuliraju zle konzole" jer su se u suprotnom "prodali". Ali oni koji su došli sa konzola imaju razvijati i za PC da bismo im davali benefit of the doubt, zar ne...

Ajde Star Citizen i nekako, iako sto vise vremena prolazi to manje imam vere u projekat ali StarCraft nije dizajniran da bi se igrao na gamepadu a to je jedini zvanicno podrzan kontroler na konzolama. Verujem da bi i Path of Eternity izasao za konzole da podrzavaju mis i tastaturu. Ne mogu oni sada da menjaju citavu igru da bi je prilagodili kontroleru tj. mogu ali to bude neka druga igra. Dark Souls je izdat za PC kao goli port pa to nije sprecilo ljude da uzivaju u igri. Jer uvek ima nacina da se bilo koji problem resi dok je kod konzola, tako kako je. Zakljucano.
 
Ajde Star Citizen i nekako, iako sto vise vremena prolazi to manje imam vere u projekat ali StarCraft nije dizajniran da bi se igrao na gamepadu a to je jedini zvanicno podrzan kontroler na konzolama.

PS4 zvanicno podrzava misa i tastaturu i u OS-u i u ponekim igrama MMO/F2P igrama sa PC-a [npr Final Fantasy 14 Realm Reborn].

Al svakako, ne treba se nadati da ce SC2 i slicne PC igre stici na konzole. Diablo je adaptiran jer je to akciona igra, i mnogi bi rekli konzolni port je zanimljiviji za igranje nego PC verzija. :D
 
Mislim, evo i lični primer, još uvek čekam Bloodborne disk koji neće stići pre sredine sledeće nedelje :( i ne pada mi na pamet da sada idem i unapred izučavam čitave deonice, kombinacije, likove...prosto, ne želim.

I nemoj. Ja da nisam u tolikim obavezama do oktobra , najverovatnije , bih se sladio nekim bloodborne ps4 bundle-om , al znam da kad bih to uzeo , ne bih video dnevnu svetlost narednih , yet kriticnih, par nedelja.

btw , skroz zdravi i principijalni stavovi , postujem i podrzavam :)
 
Ja sam pogledao bar 3,4h igre razne deonice, jer me interesuje koliko utice FPS drop na gameplay jer ipak je ovo mnogo brza mehanika napadanja, dodge itd.
I naravno loading times, koji su uzas koliko sam video.
Ne kapiram na koji nacin mi je to pokvarilo igru? Kao da igra ima neku pricu, ovde se radi o obicnom lovu na cudovista.
Ja licno mogu celu igru da pogledam na YT i to mi ne moze pokvariti dozivljaj kad ja budem igrao, pogotovo ne ovakva igra gde je tezina i atmosfera 90% igre, a to se ne moze ni 5% doziveti dok ne odigras sam.
 
FPS je veoma stabilan. Extremno retko se desi bas minimalni... pa ne framedrop, nego stall, koji je jako kratak. To mi se desilo za sada samo u 2 zone po jednom-dva puta, a u obe je na ekranu bilo shitton vatri i dima [transperentni dim izgleda obara fps tu].

FPS preformanse nimalo ne uticu na uzivanje, igra je odlicna u singleplayeru.

A sto se dugackih ucitavanja tice.... sta da ti kazem. Try sucking less. :D Za sada mi nije zasmetalo.
 
Lik presao igru za 44 minuta uz par exploitova.


Inace - igra je sjajna kad se igra. Potpuno drugi dozivljaj u porednjenju kad se gleda i kad se igra.
 
Poginuo sam u Katedrali i zavrsio u Yaha'gul, Unseen Village. Neki kungfu protivnici me ubiju iz 2 udarca :).
Sreca pa sam nasao lampu i vratio se u Hunter's Dream. Treci spomenik po redu je Unseed Headstone, tako da cenim da ima vise ovakvih nivoa.
 
Bas malo opet upalih Dark Souls 1 na PS3 i ono je prosto neigrivo, ubi me ako je onoj lavi FPS na 15 kad te napadne onaj sa ogromnom sekirom.
Toliko o tome da je igra teska, FPS je uzas, a traze se ultra brze reakcije na napade, kontre i slicno.
Nije ni cudo sto sam batalio igru na tom delu.
Sreca tu je PC verzija sa onim modom, radi mnogo bolje.
Moram probati negde prvo ovaj Bloodborne da ja licno vidim kakav je FPS, ako je slicno Dark Souls 1 neka hvala.
Te likove iz From-a treba streljati tacno kako ne znaju da optimizuju igru!
 
Nije slicno kao DS1 na konzolama.
Framerate ponekad padne(uvek na istim mestima), uglavnom je stabilan, ali se stuttering prilicno primeti. Taj problem ce verovatno uskoro biti resen.
Naravno, ovo vazi ako igras sam. MP navodno ocajno radi (fps pada ispod 20).
 
Ne mogu da verujem da su nas napravili opet majmunima, obecali su next gen da ce biti sve igre 60FPS sto mnogo znaci za igrivost, sta god da ko pricao.
Morale su ove konzole imati nesto malo jacu graficku unutra. Ili bar da Sony natera developere da urade igre kako treba. Nemoguce da PS4 nema snage da istera ovakvu igru na 60FPS, ili bar 40-50!
Posle igranja na PC-u na 50-60 FPS sad kad upalim PS3 ovo je uzas koliko je igrivost losija.

Demon Souls nije imao toliki problem sa FPS dropovima, ili bar nije uticalo na igrivost.
 
Prilicno sam siguran da to niko nije obecao ;).
Sta da ti kazem, prethodne pola godine sam se igrao uglavnom u 60fps (pc+wiiU, ponesto na x1) i prvih par sati mi je bilo nezgodno.
Ali vremenom se naviknes, a i nije da imas izbora. Igra je zaista dobra, a osim kupovine ps4, jedina ti je opcija cekanja remastera na ps5.
 
Po ovom snimku se moze zakljuciti da je FPS opet prenizak za normalno igranje, valjda svako od nas ima drugaciji trip kad igra, meni to ubija gameplay u pojam.
Znaci u MP FPS je uzas! Nice work From!

Pocenju da podrzavam Remaster izdanja ako Dark Souls 2 bude radio extra na 1080p 60FPS, jos da izbace Dark Souls 1 1080p 60FPS pa da ljudi na konzolama predju igru bez klanja sa 15 FPS.

A frame-rate analysis of Bloodborne played in online co-op. Performance takes a big hit compared to solo play, and parts that previously averaged at 30fps now unfold at just 20fps.

A frame-rate analysis of Bloodborne. The complex Yharnam area runs at a locked 30fps, but frame-pacing issues and occasional drops prevent the action from being smooth.





 
Poslednja izmena:
U singleplayeru igra je odlicna, extremno retki framedropovi se desavaju u zonama sa jako puno vatri [sto je bas retkost, sam pocetak Old Yharnam-a gde se mogu sresti samo par lakih protivnika, i jedna veoma kratka zona u Forbidden Forestu sa isto par meh protivnika]. Coop/PVP je druga prica, mada to mi uopste nije bio fokus igre.

Evo mog review-a http://www.emuglx.org/nextgen-igre/bloodborne-2015/
 
Zanimljivi su ti momenti kada padne framerate, cak i zvuk pocne da secka (da igram sa BR mislio bih da je do diska).
Ali igra je generalno igriva (ni blizu DS1, GTA5 ili TLoU sa proslih konzola) ako igras sam (ukljucujuci i Online), samo jos da srede ucitavanja i frame pacing.
 
Da, zvuk malo zabruji. AKo nista drugo, to je jasan znak da se framedropovi desavaju jako retko, posto igrac moze da lako da prati kada se dropovi desavaju. Van tih retkih zona [gde nema puno opasnosti] igra radi super.

IMO, najveci problem tokm rane igre je losa kamera kod Cleric Beast-a. U ostatku igre nema ni priblizno takvih camera problema neko kod njega [maltene sam samo kod njega prometio da kamera u opste i ima problema]. Trebalo su bolje dizanirati taj most.
 
Da kod Cleric Beasta sam non stop switchovao lock on lock off da bi video sta radim i da bi dodzovao ko svet. Malo bude lakse kada on unisti onu kochiju na sred, ali i dalje kamera na loku zna da zabotuje tu i fokusira mi onaj stub
 
Meni smeta kako je lockovanje uradjeno.
Cesto se desava da ne gledam direktno u protivnika i onda mi se desi da na R3 centrira kameru i poginem. Osim toga, nekada se lock izgubi kada boss napravi veci skok ili se nadje iza neke prepreke.
 
A npr kod tog prvog bosa ima da se shiftuje lock sa tela na glavu koji je prilicno bitan ako se koriste molotovljevi. Mada automatski ce on cesto pomeriti lock ka telu
 
Je li ovaj From Software normalan da izbaci maltene u istoj nedelji i Dark Souls 2: Scholar of the First Sin i Bloodborne? Ajde, Bloodborne je samo na jednoj platformi, ali i tu je 60 fps vs 30 fps dilema šta bi bilo bolje kupiti...

Tek sam sada video šta su zapravo uradili sa PC publikom, pa ono je za plakanje. :smash:
 
Bloodborne je orginalno trebao biti pusten u prodaju par dana pre Order 1886 [sredinom februara], ali je onda igra bila odlozena mesec dana, sto ju je priblizilo DS2 remasteru. Mislim da nece biti problema jer BB je proizvod koji je i dalje u velikom spotlight-u, potraznja je jako velika Nemci maltene nemaju gde da je kupe,[nestala je sa njihovog amazona pre 3 dana i nece biti restockovana do 4. aprila, situacija u radnjama im je slicna, ostadose nedelju dana bez igre!], slicna situacija je i u Francuskoj, posle 5-6 dana u prodaji i Japanske radnje su ostale bez fizickih kopija, na Americkom amazonu je igra bila nedostupna krace [samo jedan dan] ali prodaja i dalje nije opala [igra je i dan danas u top 2-4 na best selling game products listi].

A sto se PC igraca tice, they can cry me a river. Jasno je bilo od starta da nece dobiti ovu igru. Nek sacekaju ~godinu dana i dobice multiplatform Dark Souls 3.

Stari BB trejler, ali sa dodatim utiscima reviewera:
 
Poslednja izmena:
Ocigledno ova igra nije moj zanr.
Strasno smara to sto moras jedan te isti nivo prelazi opet kad te ubije boss, mogli su da naprave da se mozes respawnovati odmah ispred bossa, ovako mi cela igra deluje apsulutni smor, plus jos kad se vratis u hunters dream da se upgradujes i kasnije kad se vracas opet u igru svi neprijatelji su opet zivi....
 
Razliciti je publisher. za DS2 SoFS je Namco Bandai, a ovde je Sony, tako da oni odluchuju o release date-u. A taj DS2 remaster ce se vatati na nekom popustu.
 
Ocigledno ova igra nije moj zanr.
Strasno smara to sto moras jedan te isti nivo prelazi opet kad te ubije boss, mogli su da naprave da se mozes respawnovati odmah ispred bossa, ovako mi cela igra deluje apsulutni smor, plus jos kad se vratis u hunters dream da se upgradujes i kasnije kad se vracas opet u igru svi neprijatelji su opet zivi....

Ocigledno nisi igrao souls igre...a ako hoces da stignes opet do bossa a da ne ulazis u fight sa svima, samo protrcis pored njih, jos ako otvoris i precice, brze ces stici...
 
Ocigledno ova igra nije moj zanr.
Strasno smara to sto moras jedan te isti nivo prelazi opet kad te ubije boss, mogli su da naprave da se mozes respawnovati odmah ispred bossa, ovako mi cela igra deluje apsulutni smor, plus jos kad se vratis u hunters dream da se upgradujes i kasnije kad se vracas opet u igru svi neprijatelji su opet zivi....

Izgovor ti ne drzi vodu kada su prva 2 boss-a na 30sec od fenjera. Mozes do njih da otrcis veoma lako posle otvaranja shortcutova [kapija & lift].

Isto tako je i za svakog drugog bosa, krenes u borbu od fenjera daleko, i onda tokom istrazivanja proinadjes SHORTCUT nazad do svog fenjera koji ti omogucava da dodjes do bosa za jako malo vremena. Pronalazak shortcutova je bitniji od pronalaska fenjera [koji ima malo].
 
U pravu ste nisam igrao ranije souls igre sve mi je ovo novo, iskreno ocekivao sam neku pricu u igri kao u unchartedu ili last of us-u, a ovde jedva da ima neke konverzacije :(, sve se svodi na farmovanje i ubijanje sto mi nikako ne lezi, bolje receno sve mi je nekako kao da radis istu stvar opet i opet i opet....
To za trcanje sam skontao ali i dalje mi je smor, cim vidim opet isti nivo sa istim protivnicima koji rade istu stvar...kako da objasnim cela igra mi je kao onaj film groundhog day sa Bill Murray-em :D.
 
NE znam kako da ti pomognem mefisto ali igra je apsolutno neverovatna. Dosli smo do dela sa Rom-om i ono kao da je izaslo iz nekog japanskog horor filma pomesano sa mangom. Apsolutno ludilo u svakom pogledu. Igra je jedna velika misterija zapakovana u sto slojeva i povezana sadistickim protivnicima. Sjajna stvar sve u svemu. BEskrajno sam uzivao prolazeci prvi put kroz Forbidden Forest i onda kad sam prolazio jos jednom sa drugim karakterom mislio sam bice mi lako i kao, nema vise iznenadjenja, pa sam uspeo da nadjem jos tajni. Jos sam provalio da postoji jos jedna tajna do koje nisam nasao put jos. To sve samo za jednu od zona a skoro svaka je takva. 4 sata sam se tukao sa Shadows of Yharnam. Jajav izazovan fight. Sve u svemu - cista desetka od mene.
 
Nema tu pomoci :D, salim se, videcu jos ovih dana da odigram malo posto svakako nemam nista drugo od igrica sto mi se igra, pa mi se mozda i svidi na kraju.
 
Nazad
Vrh Dno