Šta je novo?

[PS4] Bloodborne (Project Beast), by From Software

Part 2



16308900784_f7f2a40161_o.png

16723957257_af4a8a0c57_o.png

16311513623_35c7129ee7_o.jpg

isdrzL9JHRZOf.jpg

PoBTIXG.png

gauqGB3.png

cZT2nUf.png

ckizwp.jpg

krvzmg.jpg
 
I za kraj, Part 3.


mkbGpv.jpg

bUH0wbm.png

nHzw1wp.png

D1OKQ3t.png

16303174934_a63e236c7e_o.jpg

iTlUqUFZ3IwaG.png

iXwPg12.png

qjB7MtW.png

10947438_1420482781596312_982069703606963613_o.jpg


Sva 3 part-a su screenshotovi koji su sami korisnici uhvatili. Nije PR bullshit.
 
Ma kiselo je grožđe, o čemu pričaš :d
 
Sada kada PS4 podrzava full button remapping, evo napravih finu alternativnu semu koja prebacuje kontrole u nesto sto je lakse prihvatljivo igracima sa "zapada" koji su navikli da charachter-action igre imaju napade mapirane na face buttonima.

gowwwx.jpg
 
Meni bi ovo vise odgovaralo. Koliko sam samo puta greskom bacio item ili dopunio health...
 
Jedno glupo pitanje - gde su checkpointi na koje dolazite posle umiranja, samo oni lanterni za prelazak u Hunter's Dream, ili ima jos neka vrsta? Prilicno me smara sto se svi neprijatelji respawnuju posle smrti (njih par desetina), pa moram x puta da ih sve ubijam... Znam da Exit Game sacuva skoro trenutnu lokaciju, ali umiranje vraca mnogo nazad...

Postoji li neki nacin da npr ubijem odredjenu kolicinu neprijatelja, i onda se negde malo vratim i sacuvam takvo stanje, pa ako umrem da ti koje sam pobio ne rade respawn?
 
Poslednja izmena:
Pa ne moras da ih ubijas, mozes i da protrcis :).
Koliko ja znam, samo na lanternima. A zamisli da se precice ne snimaju :D.
 
Sada kada PS4 podrzava full button remapping, evo napravih finu alternativnu semu koja prebacuje kontrole u nesto sto je lakse prihvatljivo igracima sa "zapada" koji su navikli da charachter-action igre imaju napade mapirane na face buttonima.

gowwwx.jpg



Au... katastrofa za svakog ko je igrao Demons Souls, Dark Souls-pre bih igrao na letačkom džojstiku nego sa ovom kombinacijom-bez uvrede :D
 
Poslednja izmena:
to sam i ja pomislio , al izgleda da se drugacije igra bloodborne pa ovo i moze da prodje. mada i dalje mislim da je pvp nemoguc sa ovakvom kombinacijom.
 
Dokle god je enemy lockovan, mislim da ta sema gore je vise nego ok.

Ja se i dalje drzim default seme, veceras idem prvi put do Amelije.
 
Sasekao sam i cetvrtog bossa iz prve, fight je bio dosta slican Clericu i BSB-u [smanjen broj boss poteza ako je igrac blizu], mada ona moze da se sama leci ako seje pred kraj ostavi na miru. Smimio sam borbu:



Kontam da sam se najzad privikao na borbeni sistem, sada zeljno ocekujem borbe iako je atmosfera igre veoma opresivna [i impresivna]. Videcemo kako ce ostatak igre biti, nisam ni cetvrtinu presao. Deo kada me je igra prebacila u Prison area je jako tezak. Jedva sam se izvukao [pobegao] odatle. :D
 
Zar u ovoj igri nema nešto nalik world tendency kao u Demon Souls ili one religije kao u Dark Souls?
Deluje super igra, ali možda malo fali sadržaja po pitanju oružja. I nekako svet deluje jednolično, nema one raznovrsnosti kao u Dark Souls.
Mada koliko vidim ova igra ima bolju horor atmosferu od prethodnih igara.
Baš me zanima kakav će biti Dark Souls 2 za PS4, nisam ga uopšte igrao, čekao next gen verziju.
 
Nije cela igra smestena u napustneom gradu, ima jako puno zona van grada [sume, groblja, udaljenih dvoraci i sl].

Oruzija ima manje, ali posto se sva transformisu mnogo su zabavna za koriscenje tokom bitaka. Takodje sva oruzija se mogu upgradeovati i permanentno i preko removeable gemova koji daju raznorazne efekte.

edit - Ne znam tacno sve efekete koje je donosio World Tendency u DS1 igri [samo sam nesto malo cuo o tome], ali u BB-u protivnici mogu dosta ojacati ako igrac sakupi vise Insight poena. Igra je jos sveza pa igraci jos nisu skontali kako svi sistemi funkcionisu.
http://www.youtube.com/watch?v=-cKEM7NuyQw
 
Poslednja izmena:
Ovaj Vicar Amelia bas laganica. Jel ima bossova koji se resavaju platformisanjem (kao Bed of Chaos)?
 
^ nije laganica cim se udaljis od bossa. Onda ide i dezintegrise lol.


A za platformisanje, ne znam. Gledao sam jednog streamera kojeg znam sa drugog foruma, [jako dobro igra, vec je na NG+], ali nisam se puno spojlovao.
 
Ne mogu Vicara da resim vec danima. Smorila me. Stalno pokusavam da pridjem ali dobijem po njonjalici.
 
Kako mislis ako se udaljis? Pa ti si bio na distanci vise nego sto si bio tik uz bossa. Osim ako ne mislis na totalnu bezaniju od bossa. Ima ogranicen broj poteza i nijedan nije narocito nezgodan. Cak ni ovaj swipe sto radi, nije kao AoE napad sto su imali bossovi gde moras da provalis sweet spot gde te nece zakaciti. Takodje nisam primetio da se boss menja kroz borbu, da postaje agresivniji i ima drugacije napade sa gubitkom zdravlja.

Sad sam gledao bossa koji kao vazi za tezeg u Bloodborne, Mergo se zove. Nista specijalno. Valjda ima neki kao sto je zmaj Kalamet iz Dark Souls, taj je bas gadan boss. Nisu ni u prethodnim igrama svi bossovi bili teski, ali par njih je bas nezgodno.
 
Ubih je. Samo u nogama i cekaj da prvo ona udari da bi dodge pa onda jedan/dva udarca i samo sa ledja. Koji sam ja nub.
 
Kako mislis ako se udaljis? Pa ti si bio na distanci vise nego sto si bio tik uz bossa. Osim ako ne mislis na totalnu bezaniju od bossa. Ima ogranicen broj poteza i nijedan nije narocito nezgodan. Cak ni ovaj swipe sto radi, nije kao AoE napad sto su imali bossovi gde moras da provalis sweet spot gde te nece zakaciti. Takodje nisam primetio da se boss menja kroz borbu, da postaje agresivniji i ima drugacije napade sa gubitkom zdravlja.

Sad sam gledao bossa koji kao vazi za tezeg u Bloodborne, Mergo se zove. Nista specijalno. Valjda ima neki kao sto je zmaj Kalamet iz Dark Souls, taj je bas gadan boss. Nisu ni u prethodnim igrama svi bossovi bili teski, ali par njih je bas nezgodno.

Kalamet je više igra strpljenja, ako ne žuriš i nisi pohlepan da zadaš još jedan udarac više nema razloga da pogineš-dobro, ubio sam ga jedno 50 puta ali opet :D Gledao sam nekoliko bosova u Challice dungeons, pre svega onim koji se kasnije otključavaju-ljudi ih i po 20 puta pokušavaju preći. Bukvalno ne smeš ni jednu grešku da napraviš a health bar im je zaista ogroman.
 
Aman, pustite ljude da igraju, sada ćete ladno da poredite težinu ovog ili onog bosa sa nekim ranijim igrama. :)

Još sada gledate na YT pa poredite otprilike koliko je težak. Pa po čemu se ogleda ta težina? Valjda je ideja da sami igrači provale kako ubiti bosa i efikasnu sekvencu napada, a ne da svi gledaju YT pa da onda težina bude u tome koliko je teško ponoviti neku sekvencu. Izem ti timove koji na osnovu takvih kriterijuma dizajniraju svoju igru. BTW platformisanje je najgora glupost kod boseva, naročito u ovakvim igrama. To me je baš smorilo u Soulsu kad sam naišao na to, pošto krastavac ne ispitujem YT unapred da saznam kako najbolje/najlakše ubiti bossa.

Mislim da je WoW uveo na velika vrata tu naviku, i da se ona samo negativno reflektuje na igre (da se lepo prouči po netu i iščita šta sve treba uraditi, pa onda wauuu ludiloo ideeemoooo sabijamo. I kačimo 1754. klip na YT o tome koliko smo pro, za buduće naraštaje :d ) Svi danas znaju sve o svemu i pre nego što sednu za komp/konzolu, ja iskreno kada pogledam na netu jednostavno mi se i ne igra. Nema draži.
 
Poslednja izmena:
Evo kako je prosao moj okrsaj sa prvim bosom :D

[YOUTUBE]kDlydgPa8MY[/YOUTUBE]
 
filipenko je objasnio.

mada treba imati u vidu i to da pojedinci jednostavno nemaju vremena da ginu i dolaze po 50 puta do istog boss-a , zivce i da ne spominjem.

sekvenci za ubijanje je bilo i pre explozije na yt , samo sto su se nalazili kao uputstvo u casopisima , kasnije po gaming forumima i sajtovima. jednostavno , svako ko je zeleo da vara , je to mogao lako da uradi (a sa yt , jos lakse).

ali mislim da je from soft imao to u vidu. cak i da skines u potpunosti neciji postupak , opet borba nece biti laka a ako build varira jos vise , tim gore.

lol @shin-bojan :d
 
Poslednja izmena:
Kod Demon/Dark Souls ne pomaze nista skoro gledanje snimaka na YT, pogotovo za pocetnike, svaki protivnik ce biti nocna mora, za boss-ove da ne pricam.
Al zato onaj osecaj kad provlis mehaniku igre, napade protivnika pa krenes da se vracas i da se izivljavas na njima. :D
Ima li nade da se srede ti dugacki loading time ekrani? Vidim da se svi zivi zale na to najvise.
Mislim da ce PS4 pasti cim izadje Dark Souls 2, taman uzmem ovaj Bloodborne bundle i DS2.
 
Hahaha, friendly advice: dovoljno je da nam javis kad uzmes ps, ne moras da nam najavljujes svaki put. ;)
 
Evo Vicar Amelia fight-a kad sam provalio sta treba da se radi i nabudzio karaktera dovoljno. Hvala DeiH@ard na tips. Da nisam procitao njegov post i zainatio se jos bi tuk'o ovog glupog bossa

[YOUTUBE]5FU0jEItysg[/YOUTUBE]
 
filipenko je objasnio.

mada treba imati u vidu i to da pojedinci jednostavno nemaju vremena da ginu i dolaze po 50 puta do istog boss-a , zivce i da ne spominjem.

sekvenci za ubijanje je bilo i pre explozije na yt , samo sto su se nalazili kao uputstvo u casopisima , kasnije po gaming forumima i sajtovima. jednostavno , svako ko je zeleo da vara , je to mogao lako da uradi (a sa yt , jos lakse).

ali mislim da je from soft imao to u vidu. cak i da skines u potpunosti neciji postupak , opet borba nece biti laka a ako build varira jos vise , tim gore.


Naravno, sasvim je druga stvar ako imaš problem sa bosom pa pogledaš YT klip jer nemaš 10 sati da provaljuješ. Ali tu vidiš po potrebi određenu deonicu, nisi gledao pre, nećeš gledati dalje (osim ukoliko opet ne naiđeš na žestok problem) i to je zdrav pristup. No, ja ovde govorim o nekoj drugoj stvari - navici da se gledaju klipovi unapred, čak čitava igra da se posmatra, i onda sa YT klipova procenjuje kakva je igra, ovakva ili onakva, relativno u odnosu na drugu. Da se ne lažemo, verovatno G@W u tim boss fajtovima traži neki izgovor da kaže da je Bloodborne dumbed-down verzija Dark Soulsa ili tako nešto, što može onda da spočita konzolama kao izvoru vaskolikih zala iz tmina kokainskih noći :) Neko drugi gleda igru unapred, i već u startu zna otprilike šta, kako, gde, praktično i pre nego što je počeo da igra.

OK, u slučaju Souls/Borne igara, tu je izvođenje komplikovanije, ali to je postala mantra svuda. To se izrodilo u pravu kulturu i sada polako kreće da utiče na mišljenje korisnika o igri pre nego što su je uopšte probali, jer se poredi da li si u stanju da ponoviš nečije iskustvo ili pro rešenje, umesto da sam smisliš nešto ili da isprobavaš igru. Svojevremeno su tako krenuli sa Dota taktikama, i neko vreme je bilo simpatično, a onda u praksi igraš ili partije gde te rasture sa tom taktikom ili totalno fejluju pa ti njih rasturiš. Danas imam nekakav osećaj da se gejming pretvara upravo u takvu neku abominaciju. I naravno da je OK pogledati neki klip da stekneš rudimentarnu predstavu o igri, ali...Mislim, evo i lični primer, još uvek čekam Bloodborne disk koji neće stići pre sredine sledeće nedelje :( i ne pada mi na pamet da sada idem i unapred izučavam čitave deonice, kombinacije, likove...prosto, ne želim.
 
Poslednja izmena:
Da se ne lažemo, verovatno G@W u tim boss fajtovima traži neki izgovor da kaže da je Bloodborne dumbed-down verzija Dark Soulsa ili tako nešto, što može onda da spočita konzolama kao izvoru vaskolikih zala iz tmina kokainskih noći :)

Naravno da su zlo, kada su ovu divnu igru zakljucali za jednu platformu. Pa sada fanovi serijala koji nemaju PS4 moraju da slusaju Sony botove koje igra uopste ne zanima, kako je igra vrh jer je za PlayStation. Da je multiplatform, bila bi krs naravno.
 
Navodno igre ne bi ni bilo da nije Sony ulozio pare.
Drugari, koristite spojlere za bossove i nivoe ako nije problem. Trudim se da sto manje znam o onome sto sledi.
 
Nazad
Vrh Dno