Šta je novo?

Pretvaranje tableta u funkiconalan telefon

Zulu 92

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2008
Poruke
3,671
Poena
420
Kao sto kaze naslov. Da li moguce kupiti nesto poput https://www.kupujemprodajem.com/Zte-mf622-usb-modem-NOV-radi-na-sve-SIM-12577312-oglas.htm?filter_id=167555 ili https://www.kupujemprodajem.com/Usb-modem-HSUPA-X080-12737695-oglas.htm?filter_id=167555 i koristiti ga na rootovanom android tabletu. Znam da vecina njih bude prepoznata i da moze da ima internet (3g npr.), mene zanima da li mogu pozivi nekako da se obavljaju? Znaci ubacim moju karticu koja je obicna postpaid kartica sa min, mb itd. i koristim tablet kao telefon. Naprimer koristim bluetooh slusalicu za to.
Da se razumemo u pitanju je neki POV tablet sa jb 4.2. Wifi verzija logicno :D
 
Poslednja izmena:
prvo kako zamišljaš da to gurneš u tablet? a pod dva ako tablet može da se koristi kao telefon onda se zove phablet, npr ja imam Asus Fonepad. Tableti koji imaju imaju slot za sim karticu(npr Nexus 7) ne mogu da se koristi kao telefon, nego preko sim kartice ide samo net
 
Poslednja izmena:
prvo kako zamišljaš da to gurneš u tablet? a pod dva ako tablet može da se koristi kao telefon onda se zove phablet, npr ja imam Asus Fonepad. Tableti koji imaju imaju slot za sim karticu(npr Nexus 7) ne mogu da se koristi kao telefon, nego preko sim kartice ide samo net

iz usba u mikro usb i mozes da ga gurnes bilo gde, tako mozes da nakacis gamepad na tablet ili tastaturu.
@zulu; mislim da ne moze jer tableti koji nemaju sim slot u sebi tj 3g nemaju ni android koji moze da poziva i da vrsi poruke, ako se ne varam
 
Treba naci nacin da se dialer i sms app instaliraju. Sigurno postoji resenje za to. To resenje bi 99% moglo npr na tom N7. Naravno imam OTG kao sto je target rekao. Znam pouzdano da rade ti uredjaji da moze tako na net, a kada bih dialer instalirao nekako, siguran sam da mogu naci ovaj uredjaj da probam da li radi.

Edit: Povezao sam sada moj nexus 4 koji ne vidi da mu salje internet preko usb-a, tako da nije uspeo da posluzi kao modem cisto za test.
 
Poslednja izmena:
Nexus 4, koliko se sećam, ima h/w onemogućen USB host.
 
Ne možeš da obavljaš telefonske pozive na tabletu na taj način. Dialer i Messaging su najmanji problem, ali ne možeš da postigneš to što si zamislio.

Kod Nexus 4 su presečeni vodovi za napajanje uređaja i softverski je onemogućen. Sa Custom kernelom i USB OTG kablom sa eksternim napajanjem radi OTG (ali ne znam da li će raditi 3G modem).
 
Poslednja izmena:
Ma napaja njega tablet. Vidi ga n4 kao multimedijalan uredjaj i tablet njega. Imam kernel sa OTG podrskom ali tako je isto bilo i sa oficijalnim. No udaljavamo se tako od tebe. Znam kako da koristim android, itd. I imam ih kako je HTC Tattoo izasao. Tako da mi nije to nepoznanica. Drugar ima neki Telenorov modem, uzecu ga, otkljucacu, pa cu probati. Ne kosta me to nista :) Kako da ubacim dialer? Zapravo u sistemskim app imam telefon i tel usluge. Ali ih nema u app draweru.
 
Mozda mozes da ga ubacis iz CWM, kao update.zip.
Secam se da sam ja tako na jednom telefonu ubacio drugi, funkcionalniji dialer. Verovatno moze ako u samom romu postoje instalirani servisi koji su potrebni.
 
Lepo ti rekoh da ne možeš da dobiješ funkcije telefona na taj način (iz mnogo razloga). Ali neka, očigledno da imaš slobodnog vremena na pretek. :)
 
Pored 2 faxa i ispitnih rokova bas i nemam :D Ali to mi je ventil :D Opustaju me te stvari od ucenja :)
Servisi postoje, posto planiram da prodam N4, zato privremeno hocu da vidim ovo.
 
Nazad
Vrh Dno