Šta je novo?

OT-991 + Vesa 1.2 ROM ne prihvata NCK ?!

marxista

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.10.2010
Poruke
1,504
Poena
199
Potrošio sam 4 pokušaja i ostalo mi je još 6. Probao sam i iz inženjering moda ali avaj.

Osnovno pitanje je - da li fon uopšte može da se otključa dok je root-ovan i sa ne-stock romom?

Ove podatke i uputstvo sam dobio:

Try this code
Phone Selected : Alc. OT-991
Phone ID : XAF0CC00
Phone Imei : 862601011202555
Nck Code : 12321075
Spck Code : 08210919
Nsck Code : 09068320
Cpck Code : 08624771
Cck Code : 11397689
Pck Code : 14333523

Insert Not supported Sim In The Phone
Power ON
Type You Code in Keyboard
Press OK Key
Calculated Codes...OK...
---- IMPORTANT ----
If phone not accept NCK, sometimes must be resetted
A) Press VOLUME UP + POWER ON (at same time)
B) Press KEY # + POWER ON (at same time)
C) Press VOLUME DOWN + POWER ON, select CLEAR EMMC and press HOME
If the phone requests unlock code
Insert the original sim
Power ON
Type ###765*08#
Select Network Unlock and enter Nck

Iz inženjering moda sam i bez traženja kodova uklonio sva druga zaključavanja sem Networka ali network nikako. E sad, ova info da treba da obrišem eMMC me buni, ako je to interna memorija nju mogu i iz CWM recovery-ja da formatiram, pobrisaću i Dalvik i cache particiju, fixirati permisije i napisati šta se desilo ali bi mi trebalo mišljenje nekog iskusnijeg ako ne uspem. Hvala.

EDIT: Zaboravih, probao sam i ovo na kraju, ubacio SIM karticu (Vip) sa baš tim brojem ali posle slanja ###765*08# bude neki error, skraćenica neka i info da nema komunikacije, tako nešto.

...probaću i iz inženjering moda sa uloženom dozvoljenom SIM karticom i ostaće mi 4 pokušaja ako ne uspem.
 
Poslednja izmena:
Svašta sam ja tu još isprobavao, baš svašta i sve dok ga nisam brick-ovao :d
...al nije svako zlo za zlo, tražeći rešenje, em sam ga unbrick-ovao em je sad simfree em mu baterija traje ihihiiiiii. Ako nekome bude trebala pomoć za istu radnju potrudiću se da budem koristan ...al pošto sam čovek u godinama požurite dok ne zaboravim. :lupko:
 
Nazad
Vrh Dno