Šta je novo?

Problem sa baterijom

viler

Cenjen
Učlanjen(a)
18.11.2011
Poruke
4
Poena
151
Pozdrav svima. Evo ovako, imam jedan problem, kao što naslov kaže. Pratio sam redovno temu o Kineskim brend telefonima, te sam rešio da poručim jedan (Beidou Hot Pepper LA-Q1). Stigao je dosta brzo, za petnaest dana. Sav uzbuđen otvorim paket, skinem poklopac, zaštitu sa baterije, te sve lepo složim i upalim telefon. Sve radi, baterija oko 24%, milina. Posle dva sata čačkanja baterija ode ispod 10% te ga stavih na punjač. Punio sam ga jedno sat i po, pa reko da vidim dokle je stigao. Kad ono telefon ugašen. Probam da ga upalim, ono ništa. Samo bljesne slika prazne baterije. Pustim ga neko vreme, probam opet, isto. Samo sada slika baterije koja se puni. Opet ga pustim dok se na ekranu nije pojavila slika pune baterije. Pokrenem ga, krene da se pali, radi sekudu ili kraće i ugasi se. Opet isto, prazna baterija. Izmerim je unimerom 4.2V. Stavim je opet u fon, punim, za 15 minuta opet puna i sve tako u krug. Radi sam to jedno desetak puta, da bi danas telefon proradio. Upalio se, baterija puna, radi sve normalno. Posle par sati rešim malo da uposlim bateriju, malo igrice, malo net, i samo odjednom, negde oko 60% baterije, telefon se ugasi i ništa. Opet isto, napon 4.2V. Probam kratko na ispravljač 5V, vuče oko 80 ma. Probam iz drugog fona (ispravna baterija) vuče 400ma. Imam i univerzalni punjač za litijum baterije, kada je postavim puni je desetak minuta i upali se lampica da je puna. Sve se isto ponaša, znači pri punjenju napon raste, ali jedva da vuče struju. Kontaktirao sam prodavca, pa čekam da prodje vikend da se dogovorimo. Mene interesuje da li je baterija skroz mrtva ili postoji neki postupak za "oživljavanje"?
 
Cini se da je baterija fabricki neispravna. Mislim da nista drugo ne mozes da uradis nego da kupis drugu bateriju.
 
Da ne otvaram novu temu, izvinjavam se zbog upada,
Imam HTC Sensation XE, mislio sam da je crkao konektor punjaca na samom telefonu (neznam kako se zove) medjutim kada sam ga odneo u servis rekli su mi da je crklo neko kolo. Nemoze se naci taj deo a i nije jeftin/nije isplativo, dosao sam na ideju da koristm univerzalni punjac da bih mogao da napunim bateriju i nekako da telefon bude upotrebljiv. Da li bi neko mogao da mi kaze gde da kupim dobar univerzalni punjac a da se baterija ne puni po 7 sati, mislim da li postoji neki punjac koji ce da puni bateriju kao da je u telefonu. Molio bih za brzi odgovor.
 
da li neko ima iskustva sa ovom problematikom, da li je mozda pametnije uzeti jos jednu bateriju pa menjati i koje su baterije dobre, molio bih za pomoc.
 
Nazad
Vrh Dno