Šta je novo?

HTC Desire 816

Evo i ja da se prijavim.Uzeo sam prekjuce telefon.Ispala mi dobra konbinacija.Za sad su utisci odlični.Odmah mi došao i 5.0.2 Lolipop.Još koji dan pa javljam opšte utiske i poredjnje sa Nexus 5 i samsung galaxy S3 Neo.
 
Evo da kazem svoje utiske o telefonu.
Moram odmah reci da sam prezadovoljan,telefon stvarno radi super.
Jedina mana mu je sto ima malo interne memorije pa morao sam malo da se iscimam da prebacuhem app na karticu.
Čim sam ga kupio odmas sam dobio update na 5.0.2 Lolipop,sve radi fluidno i brzo,bez laga.Jedina zamerka kameru sporije učitava naprimer na Galaxy S3 Neo duos i Nexus 5 je to bilo znatno brže.
5.5 inča displej odličan,bolje mi je lego neo na S3 Neo,premda je nije tako oštar kao ne Nexus 5 što je logično jer je samo 720p rezolucija.
Sa Sense 6 sam se prvi put susreo i jako mi se svideo,nisu mnogo čačkali stock android,a i mnogo bolje radi nego TW na Samsungu.Kažu da će 816 dobiti i Sense 7.
Baterija me je oduševila,posle duze duze vremena nemoram telefona da punim dva put dnevno.

ef21e12b2e8adc3cce4a45ce82904d7c.jpg

6152ed26ddb38f772ad1e8fce0f50b77.jpg

76b80c7d53015cb8a6720b8a9a1c0254.jpg


Dual sim memadzment je spartanski uradjen mogli još koju opciju da ubace ,moze da se bira samo sa koje ce kartice internet da ide i da se postave različiti ringetone za kartice.
Ako se prima poziv na jednu karticu druga je nedostupna.

Sve u svemu prezadovoljan sam telefonom.
 
Koristim Samsung galaxy s3 vec 3 godine, i u zadnje vreme poceo je malo da baguje,... Imam u planu da kupim ovaj telefon pa da cujem neke utiske? Meni treba elefon samo za surfovanje internetom i da ne baguje jer nemam zivce za bagovanje :))
 
Flesni neki rom bez bloata na taj S3 i uzivaj. Ne vredi prelaziti na ovaj telefon sa S3.
 
Koji je argument za ovakav zaključak.
-Dve godine mladi telefon
- 0.5 Gb rama više
- Veći ekran
- Mnogo bolje ispeglan softver
- I zvučnici
Meni bilo sasvim dovoljno i evo posle godine i kusur idalje šljaka kao da je umislio da je iphone.
Jedini nedostatak je mala interna memorija od 4Gb
 
Nem pojma kako pola giga vise, kada je drugar uzeo skoro mozda pre dve nedelje telefon i ima isto 1 giga kao S3.

Veci ekran ne znaci i bolji + je rezolucija HD na tu velicinu, ne ide. Da je FHD, pa i da razmislis.
 
Sa 1Gb rama je HTC 816G on je radjen za Indijsko trziste i treba ga izbegavati.Ima i MEdiatek cipset u odnosu na Qualcomov u standarnoj 816.

Evo i ja da kazem posto sam imao S3 Neo dual a sad nosim HTC 816 dual sim.
Htc 816 je bolji telefon od S3 Neo,a samim tim i dosta boljio od S3.
Optimizovaniji je,bolje radi kad je sve stock,dobio je i update na 5.0.2 Lolipop,zvuk je za 3 klase bolji na HTC-u.
Kamere su istog kvaliteta.
Jedina mana HTC 816 je što ima manje interne memorije samo 8GB i mora se koristiti SD.
 
U celoj ovoj temi niko do sada nije ni spominjao ovaj model , da nisi napisao ne bih ni znao.
Ja imam dual sim jos od maja prosle godine a posle toga sam imao i G2 ,G3 , S5 , Mi3 i sada kuckam sa onoplus i pored svih tih telefona Desire mi je omiljeni jer zaista nije zabagovao za svo ovo vreme sto je neverovatno za jedan android.
 
Ako nije neka ogromna razlika u ceni, ja bih uzeo bez razmišljanja (ako ništa drugo, RAM i IPS) .
Ako je razlika velika, onda možeš da gledaš i još neke modele.
 
816 tesko gde mogu da nadjem.... Jel zna neko nesto o modelu 820 ?
 
Ima poboljsanja u odnosu na 816 ali cena je previsoka za te pare uzmes polovan S5 , onoplus, mozda se nadje i neki G3 ako se tako gleda onda se ne isplati.
 
U celoj ovoj temi niko do sada nije ni spominjao ovaj model , da nisi napisao ne bih ni znao.
Ja imam dual sim jos od maja prosle godine a posle toga sam imao i G2 ,G3 , S5 , Mi3 i sada kuckam sa onoplus i pored svih tih telefona Desire mi je omiljeni jer zaista nije zabagovao za svo ovo vreme sto je neverovatno za jedan android.
Pazi i ja sam drugu rekao uzmi telefon bolji je je od S3 ima bar pola giga više i onda kada je doneo telefon ja gledam i ne verujem... Inače preko MTS-a je uzeo.
 
Pazi i ja sam drugu rekao uzmi telefon bolji je je od S3 ima bar pola giga više i onda kada je doneo telefon ja gledam i ne verujem... Inače preko MTS-a je uzeo.
To se mnogi zeznu,ne znaju da je HTC 816G osakaćena verzija,na par foruma video ljude koji su se tako zeznuli pa kukaju ko ranjeni!!!!!
 
Strasno ovo mu dodje kao da kad ti uvale repliku umesto originala.
 
Pa nije replika, samo uvoze povoljnije lošiji model, koji uopšte nije za naše tržište.
 
Koristim Samsung galaxy s3 vec 3 godine, i u zadnje vreme poceo je malo da baguje,... Imam u planu da kupim ovaj telefon pa da cujem neke utiske? Meni treba elefon samo za surfovanje internetom i da ne baguje jer nemam zivce za bagovanje :))
Ja sam bio uzeo s3 posle htc wildfire s i toliko se smorio da nisam izdrzao 2 nedelje da ga koristim i dao ga devojci. Krš od telefona, Samsung nikad više. Bilo koji noviji HTC je pojam za S3, ne opterecuj se tehnikalijama.
 
+1 za zakljucak daje s3 krs...uzeo sam g2 posle istog i preporodio se....
 
816 kazu da je stariji model i da nemaju u prodaji, i ponudili su mi 820 desire kakav je to telefon?
 
816 kazu da je stariji model i da nemaju u prodaji, i ponudili su mi 820 desire kakav je to telefon?


U suštini, naslednik 816-ice...u odnosu na nju ima jači procesor (Snapdragon 615 vs. 400), više memorije (2GB vs. 1,5 i 16GB vs. 8), prednju kameru od 8 mpix vs. 5...resto je manje-više isto. Uglavnom, upgrade u odnosu na Desire 820, ako si ok sa HTC-om.
 
Ja sam preko mt:s-a uzeo 816G i koristim ga 2-3 meseca vec.Poprilicno sam zadovoljan,ukratko:baterija zadovoljava potrebe za ceo dan intezivnog koriscenja,kamera odlicna slike danju perfektne nocu malo losije video i prednje i zadnje kamere 1080p tako da super.Zvucnici bi su stereo i trebali bi da imaju boomsound,svakako nisu najglasniji ali najcistiji zvuk daju koji sam ja cuo sa nekog telefona ili tableta.Ekran,velik jeste zeznuto koristiti ga jednom rukom,HD rezolucije gustina piksela razumna i u odnosu sa cenom telefona.Memorija mu je mana,ima samo oko 4.5 gb slobodno na internoj memoriji i ne mogu se aplikacije instalirati na microSD tako da to mnogima moze da bude problem.Inace mogu se odmah snimati i slikati sa kamere na microSD.Da je osakacena verzija originalne 816-ce jeste nema ceo HTC sence tj skoro da ga i nema dobija manju paznju HTC-a sto se tice updatea,u odnosu na originalni model update kasni par meseci vec i tako..inace telefon brz,sve radi odlicno,sto se tice igrica nisam naisao ni na jednu koja predstavlja problem,imao sam problema sto se tice kalibracije senzora i i dalje ga imam videcu da li ce ici na servis ali otom potom.Svakako telefon vredan paznje.
 
Nazad
Vrh Dno