Šta je novo?

HTC Desire 816

Flešovao sam CM12(5.0.2), najnoviju verziju, za sad nema bagova. Performanse su odlične, preporuka za Rom!
 
Flešovao sam CM12(5.0.2), najnoviju verziju, za sad nema bagova. Performanse su odlične, preporuka za Rom!
Na koji način si ga flešovao, tj da li treba s-off i koji recovery si koristio...Aj ako te ne mrzi pojasni malo ☺
 
Poslednja izmena:
Nzm koji si build od CM 12 flesovao ali oni nisu jos bas najbolje stabilni.U jednom build-u koji sam ja flesovao MMS app je bio nacisto pokvaren nije mogao da salje poruke itd...Sto se tice performansi one jesu dobre ali baterija ne traje toliko dugo.Ako imas problema sa baterijom obrisi NFC app iz sistemskih aplikacija ako ga ne koristis ili imas HTC za kinesko trziste koji uopste nema NFC.
 
@paccke,koristio sam cwm recovery, poslednju verziju. Ubacis zip file sistema, držiš volume down+power kada pališ telefon, da uđeš u bootloader i izabereš recovery. U recovery-u ideš wipe data i wipe cache,onda ideš u instal i Instaliraš onaj zip fajl. Ne treba ti s-off, to kod ovog telefona nije ni moguće da se odradi.
Evo verzije koju koristim, kod prethodne sam imao problem oko odabira tastature, čim otvorim opcije za odabir tastatura,crashuje podešavanja.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1422359635211.png
    uploadfromtaptalk1422359635211.png
    94.6 KB · Pregleda: 121
@paccke,koristio sam cwm recovery, poslednju verziju. Ubacis zip file sistema, držiš volume down+power kada pališ telefon, da uđeš u bootloader i izabereš recovery. U recovery-u ideš wipe data i wipe cache,onda ideš u instal i Instaliraš onaj zip fajl. Ne treba ti s-off, to kod ovog telefona nije ni moguće da se odradi.
Evo verzije koju koristim, kod prethodne sam imao problem oko odabira tastature, čim otvorim opcije za odabir tastatura,crashuje podešavanja.
Hvala :) telefon je iz telekoma i ima oznaku D816n, rutovao sam ga ali sam ipak na kraju vratio na fabričko stanje (posle par dana traženja fabričkog roma :D), ovaj Lollipop mi deluje zanimljivo pa možda ga ponovo rutujem :)... Da li si za vreme korišćenja primetio neke bugove? Pozdrav
 
Na prošloj verziji je bio bug oko izbora tastature, a na ovoj još nijedan, za divno čudo. Probaj, ništa te ne košta :)
 
Aj se menjamo telefona, beli je lepši :D Sad sam se setio, i ja sam dobijao isti error, ali sam uspeo da uradim preko twrp recoverya
 
Imao sam i twrp ali mi se zaglavio nešto pa sam morao da čekam da mi se isprazni baterija :smash:.... strah me ponovo da ga instaliram :D
 
Kada se zaglavi, drži power+volume up da se restartuje telefon. I meni se to dva puta desilo. Ali ovu grešku sa slike je rešio twrp, ne znam zašto kod tebe neće
 
Da li neko koristi tempered glass i da li može preporuka istog?
 
Probao sam i to, ali nije hteo da reaguje. Vec sam se bio oprostio od njega :)
 
I mene je oblila znoj prvi put kada je zakucao :D Jesi uspeo da ukucaš CM12?
 
Eh kamo sreće da jesam :) celu noć sam tražio rešenje i na kraju opet ništa... kod nekog radi a kod nekog ne. Mada imao sam taj recovery na Desire X I super je radio... Što se tiče ovog stakla i ja sam razmišljao da ga uzmem...
 
Pozdrav svima,

S obzirom da mi je i izgled bitan, osim specifikacija, jedina alternativa za 816 mi je asus zenfone 6. Nisam imao nikad iskustva ni sa htc-om ni sa asusovim telefonima, pa da li bi mogli da mi kazete da li je pametnije uzeti htc iako po specifikacijama i velicini asus deluje bolji? U dve radnje mi nisu preproucili htc kao brend, sto mi je bilo malo cudno. Dosta sam blizi kupovini htc-a pa bi mi svaki savet pomogao ;)
 
Pozdrav svima,

S obzirom da mi je i izgled bitan, osim specifikacija, jedina alternativa za 816 mi je asus zenfone 6. Nisam imao nikad iskustva ni sa htc-om ni sa asusovim telefonima, pa da li bi mogli da mi kazete da li je pametnije uzeti htc iako po specifikacijama i velicini asus deluje bolji? U dve radnje mi nisu preproucili htc kao brend, sto mi je bilo malo cudno. Dosta sam blizi kupovini htc-a pa bi mi svaki savet pomogao ;)

Ja bih ti preporučio HTC, stvarno je super telefon, radi kao sat :)... Asus ne bih uzeo jer ima i Intel čip za koji android nije baš optimizovan. Imam Asusov (TF103) tablet sa intelovim procesorom (Atom Z3745 - 4 X 1,86Ghz) koji je dosta moćniji od Snapdragona 400 koji je u HTCu, u teoriji... dok u praksi HTC radi dosta brže, ne koči i ne gasi se... Ako te nešto konkretno zanima slobodno pitaj :)
 
Dobro, ne moraju uvek specifikacije da se pokazu isto na papiru i u praksi :) Ovako mi na izgled asus deluje malo kvalitetnije. Kakva je izrada htc-a, jel si ti zadovoljan? Ne znam da li treba dostupnost zastitnih maski da uzimam kao faktor pri odlucivanju. Asus ima ekstra flip cover, ali sumnjam da ima kod nas da se kupi.
 
Zadovoljen sam izradom, jedino mi se ne sviđa je zadnja strana koja je od glossy plastike, ovako je ok. Ne krcka i ne škripi, bar ne ovaj moj. Mada i ovaj Asus deluje korektno... sa koliko rama dolazi? Vidim da postoje dve verzije sa 1 i 2gb...
 
Dobro je, video sam par komentara po netu gde kazu da skripi. Asus bas fine karakteristike ima i cak bih rekao da je lepsi :) Samo ga slabo ima u prodaju. Sa 2gb, sad kolika je razlika u praksi izmedju 1,5gb i 2gb ne znam. Video sam da zahtevnije igrice podjednako dobro sljakaju na oba telefona, tako da pretpostavljam da nije velika razlika.
 
zanima me par stvari u vezi ovog telefona...prva stvar dosta zbunjujuca a to je imenik kada sam prebacio sa sd kartice imenik na tel pojavile su mi se opcije da mogu da biram google i viber kontakte takodje i tu su neki kontakti koje sam mislsio da sam izbrisao pre sto godina i nikad ih nisam ni stavljao na google jedino ako neki prosli telefon to nije sam uradio pa me zanima mogu li nekako da prebacujem i sortiram te kontakte izmedju naloga na brzi nacin da nije rucno jedan po jedan ....druga stvar kako rutovati telefon i da li se isplati zanima me uradio bi to ako bi zaobislo onu mts blokadu da kada se gledaju tv kanali i kupuju utakmice da moze samo preko njihovog neta a ne preko wifi...treca stvar videh negde na xda forumu ali ne razumem se u eng bas da ima neki rom koji omogucava kombinaciju prednje i zadnje kamere http://forum.xda-developers.com/desire-816/development/26-nov-svhd-v1-0-0-t2953661 o ovome se radi...
 
poz vidim da se ovde razgovara o ovom modelu telefon je ok e sad mene nesto zanima ocigledno moj model nije za nase trziste ima ovde jedan kometar ali ok android verzija 4.2.2 sense 5.5 telefon je sa dve kartice i radi super ako moze neko da mi objasni internu memoriju mi ne pokazuje u celosti dali je neko resio ovaj problem licno ili u servisu da znam da kad odem u servis me onaj tamo ne ispameti posto sam laik znaci cist rom bez telenorovih ili mts itd dodataka i da te sitne greske odklonim mislim na memoriju itd nadam se da sam objasnio cenim da znate o cemu govorim...
 
Pa iskreno ne znam o cemu govoris.
Ako mislis na internu memoriju koja je 8Gb ne mozes da ocekujes da je toliko i slobodno , sam rom se nalazi na toj memoriji tako da je raspolozivo manje od 5Gb.
 
4GB je rezervisano za ROM, ne znam u čemu je problem. A da nemaš ti mozda 816 sa 4GB memorije?
 
ne ne 8GB samo nisam znao da je 4GB je rezervisano za ROM onda ok
 
Ja cu da sacekam da neko napravi stock recovery update za flash posto nmg da zakljucavam bootloader i instaliram RUU ponovo...
 
Posle citavog dana pokusavajuci da vratim fon na stock stanje,nemam obavestenje da imam update?!Moze li neko da uploaduje stock LL TWRP backup?
 
moze li mi neko reci kako da resim sl problem..kada udarim po dugmetu na slusalicama da prebacim na sl pesmu jer mi je namesteno u plejeru da to i uradi ukljuci mi google glasovnu pretragu...
 
Nazad
Vrh Dno