Šta je novo?

HTC Desire 816

I da li zna neko gde mogu naci verziju za nase trziste da porucim preko net-a?
 
Ko hoće da isproba telefon, imate u Delta City-u na HTC štandu.
Mislim da će uskoro doći u Telenor.
 
Jeli neko koristio ovaj tel neko duze vreme, recimo nedelju dve, pa da moze a iznese utiske, baterija, kvalitet kamere, ergonomija, prednosti i nedostaci, dakle postoje testovi i review na netu, no jer neko od Vas kolega forumasa koristio?
 
Kako se ponasa zastitno staklo, mora li se racunati na neku foliju, videh da nema gorilicu..?
 
Ja sam odmah po kupovini naručio full body screen knight tako da neznam tako ga i nosim bez futrole super leži u ruci.
 
Kako full body s jedne, a screen s druge strane? Je l' full body, ili screen..? :D

Dok to nije stiglo, nije se izgrebao..? Kako ti deluje kvalitet izrade i materijala?
 
Mislim na ovo
uploadfromtaptalk1406313540699.jpg
Staklo se nije grebalo ali na ledjima je moglo da se vudi po koja linija pod odredjenim uglom. Sto se tice kvaliteta izrade sasvim ok ali je posle mesec dana u jednom delu ledja poceo da skripucka.
Inace vidim da se pojavio po domacim radnjama sa extra cenom od 55000 din
 
Gde si to narucio, i koliko je kesa? Razmisljam o 816ici, pa da i opremim odmah.
 
Na ebay na aukciji ga dobio za dve funte postar samo ubacio u sanduce stiglo za 4 dana. Redovna cena je valjda 6£ ali stalno imaju aukcije sada se bas mucim da nabavim jedan za g3 stalno mi nabiduju cenu preko 4.5£
Tel je po mom misljenju jedan od najboljih u poslednjih par godina mana je jedino njegova velicina ostalo je vrhunski znaci evo za dva meseca telefon nikada nije zabagovao ovo iskustvo sam imao samo jos sa Iphone 5. Ekran odlican baterija bez problema izgura ceo dan mucenja , zvuk nemoram ni da spominjem. Sve u svemu zena mi je vratila G2 i uzela ovaj desire.
I sada razmisljam da prodam G2 i G3 i uzmem zeni jedan nov crveni a meni moj nazad :D
 
Poslednja izmena:
Video sam pre nedelju dve ovaj telefon u Delta Shitty i oduševio sam se kako dobro izgleda i kako je urađen. Pravi hidden gem među telefonima
 
Majku mu, zanimljiv mi, pa razmisljam da ga uzmem, a svoj dam caletu, njegov fon ionako izumire...

@marinac
Ako ga uzmem, je l' bi te mrzelo da porucis jedno to cudo i za mene? Castim pljesku i pivo. :D
 
Nikakav problem ako uzmeš samo javi ja ću poručiti.
Pa šta si uradio sa S5?
 
Prodao sam ga, koristim dual sim telefon, a i trebao mi je kes, kupovao sam kola. Naravno, jedno vreme je bio kod mene, i zaista je iskustvo bilo odlicno, samo sto sam popi*deo noseci 2 telefona to vreme, a i malo mi je velicina smetala, sto me automatski brine i za 816cu, ali valjda bih se navikao... :)
 
Pa veći jeste ipak ti preporučujem da ga prvo vidis uživo tel jeste velik ali je izuzetno tanak 8mm tako da lepo leži u ruci mada je mnogo komotniji da kuckas sa dve ruke meni ostala navika pa sada i G3 tako koristim
 
Poslednja izmena:
Moram naci negde u NS da ga iznjakam malo, taman treba i neki kes da mi legne, pa da sredjujemo nesto... :)
 
@marinac
Reci mi jos samo, molim te - jesi rootovao telefon? Koliko je komplikovano? Sense 6 mi je super, ne bih nabacivao nikakav custom ROM, samo najobicniji root mi treba. :)
 
Nisam stigao da ga rootujem. Ništa komplikovano koliko bar ima objašnjenje ali mora da se otključava na htcdev tada se gubi garancija. Koliko sam čitao neka alternativa ne postoji.
 
Dobro, i za trenutni Samsung sam odmah smakao Knox na 0x1, tako da... :D
 
Pozdrav ljudi. E ovako, ja sam vlasnik onog prvog, cuvenog Htc desire vec 4 godine koji je tada 2010 bio naj naj mob, ali danas je poprilicno zastareo :) Nego, sada sam poprilicno zainteresovan za ovaj desire pa imam par pitanja:
da li u njega ide standardna sim kartica ili nano? Cuo sam da ne moze pozadi da se otvori, niti baterija izvadi!! pa mi to malo cudno zvuci tj kako se resava pitanje eventualnog problema sa baterijom ili zamenom druge posle nekog perioda? Vidim da mu je cena onako privlacna s obzirom da deluje kao jako dobar i kvalitetan telefon, ali i veliku razliku u ceni izmedju nekih radnji (skoro pa duplo), kako to objasnjavate? I recimo ako poredite ovaj i samsung galaxy s5 da li postoje ogromne razlike i da li je opravdana tolika razlika u ceni? Meni se cini da nije.
 
da li u njega ide standardna sim kartica ili nano? Cuo sam da ne moze pozadi da se otvori, niti baterija izvadi!! pa mi to malo cudno zvuci tj kako se resava pitanje eventualnog problema sa baterijom ili zamenom druge posle nekog perioda? Vidim da mu je cena onako privlacna s obzirom da deluje kao jako dobar i kvalitetan telefon, ali i veliku razliku u ceni izmedju nekih radnji (skoro pa duplo), kako to objasnjavate? I recimo ako poredite ovaj i samsung galaxy s5 da li postoje ogromne razlike i da li je opravdana tolika razlika u ceni? Meni se cini da nije.

Mislim da ide micro sim a ne nano. "Standardna" SIM kartica se zove mini SIM. A i kakve veze ima kakva kartica ide? Zamena kartice kod operatera je 200 din ili mozes i sam da je iseces po uputstvu sa interneta.

Baterija se lako može zameniti u servisu ali o tome ne moraš da brineš barem dva godine od kupovine.

Razlika u ceni između prodavnica se odnosi na to da li je radnja legalna i da li izdaje fiskalni ili da li je radnja u kojoj kupuješ mobilni "skidan" sa mreze, bez fiskalnog i plaćaš u evrima.

Ovaj i S5 nije za poređenje. Ovo je srednja klasa a S5 je visoka klasa.
 
Poslednja izmena:
Nano sim je za ovaj fon. Razlika od 200€ u povoljnijoj varijanti nije opravdana. Ovo je jedan od najkompletniji uređaj koji sam dosad koristio jedina zamerka je njegova velicina.
 
S615 je takodje midrange SoC. U sustini, nema vecih napredaka, ali je cinjenica da je sve po malo unapredjeno.

Po mom misljenju, u midrange phablet teritoriji, Desire 816 je vrlo korektan igrac.
 
A 2gb rama ? Koliko 816 ima ? Slazem se da je srednja klasa ali sledeci android je 64bit pa mozda bude na ovom mobu bolja optimizacija celog sistema. Videcemo
 
816 ima 1.5gb i nikad nisam primetio da je to malo.
 
Mislio sam da ima 1gb. Fino. Znaci nije neki boljitak,jedino ima lepse kombinacije boja i tanji je za milimetar
 
Nazad
Vrh Dno