Šta je novo?

HTC Desire 816

To ti pricam. Ima napretka, svuda po malo - dizajn, SoC, debljina, prednja kamera, RAM, ali nista od tog nije ni pre bilo smece, tako da je jedan odlican fon nasledio takodje vrlo dobar.

Meni je licno bas krivo sto nasi operateri nemaju dual sim verziju... U stvari, makar i single sim verziju, jer bi tako pala cena i DS-u.
 
Postoji li sansa da se ovaj telefon nekako otkljuca? Bilo na crno ili neki pouzdan sajt sa kodovima za trajno otkljucavanje...Moze info i na p.m

Hvala.
 
Da li u Srbiji ima da se kupi flip futrola za ovaj telefon?
 
Postao sam vlasnik dual sim varijante ovog telefona. Po recenzijama je pričano da telefon izgleda jeftino i da plastika krcka. Plastika uopšte ne krcka a telefon izgleda baš dobro, bio bi pun pogodak da su matirana i leđa, ali šta je tu je. Telefon baš fluidno radi i još nije zastao, ima oko 300 Mb RAM-a slobodno. Ekran je po meni dobar, kao i baterija. Kod mene izvuče ceo dan, sa stalnim 3g netom i Wi-Fi kada uhvatim, osvetljenje na auto. Igre još nisam probao, ali mislim da Adreno 305 nije toliko loš. Zvučnici su me oduševili. Kamera daje oštre slike na dnevnoj svetlosti, ali nije sjajna u low light uslovima. Ovo piše ne toliko iskusan korisnik mobilnih telefona, tako da nema ljutnje :)
 
Krckanje se javlja posle mesec dva koriscenja bar je tako kod mene slucaj evo i posle pola godine ostalo je da krcka samo na jednom mestu.
 
I kod mene krcka, na leđima, kod logoa. Samo kada ga stisnem prstom, ali nosim silikonsku masku i ništa ne krcka
 
Od juče mi ne radi kamera,samo daje crn ekran i posle 5 sekundi izađe iz aplikacije. Pomalo sam se razočarao u telefon
 
Dvoumim se izmedju ovog dual sim telefona i S3 Neo sa 2 kartice.
Da li ima LED notifikaciju i vredi li dodatnih 25-30 evra u odnosu na S3?
 
Ima LED notifikaciju. Zavisi šta tražiš,velika je razlika u veličini ekrana, S3 jedino ima više memorije i ništa više.
 
Ima sada na kp i 820-tka u ponudi za 295 ja hteo da naručim ali sam na kraju se ipak vratio na G3
 
Stoji odavno ta 820,ali ni priviriti G3 ili G pro 2
Ako volis veliki ekran imas nive G pro 2 za 315 evra,G3 je skuplji ali odlican telefon ,pa zavisi sta ti se vise svidja i koliko si spreman da odvojis para
 
Mislim da je malo jaka cena za 820-tku jer najveća razlika sa 816-tkom je 2Gb rama procesori su tu negde što se tiče snage . Dugo sam se predomisljao i taman kada sam rešio da poručim iskoči ovde na forumu G3 sa Vip-a za 300 tako da sam se ipak vratio na G3.
 
kupio sam juce ovaj telefon u mts-u pa imam par pitanja ako bi neko mogao da mi pomogne.prva je kamera koja je sjajna danju ali nocu kada se koristi blic je katastrofalna da li je do kamere ili mene sto ne radim nesto dobro,prednja kamera deluje kao da je previse zumirana pa tesko stane dvoje ljudi....e sada imenik prosli telefon mi je bio alcatel idol x i imao sam oko 300 brojeva medjutim kada sam se ulogovao na moj google nalog odjednom brojevi neki koje sam izbrisao pre 2 godine a ne secam se da sam back up na google i prijavljuje mi na tom nalogu 600 brojeva i viber nalog isto toliko pa ako neko zna kako da obrisem te kontakte da se ne pojavljuju uopste.treca stvar je kada udjem u mts centar aplikaciju vidim da ima par slobodnih tj besplatnih kanala da se gleda ali samo sa mts ovim netom pa me zanima da li je neko ima iskustva jer ne bi voleo da ponekad zalegnem i da gledam a da mi posle 15min skine 2gb neta koliko imam .treca kako da promenim tastaturu skinuo sam smart tastaturu i aktiviram je u podesavanjima ali i dalje stoji njihova. i poslednje ako bi instalirao neki launcher da li bi ostao bez mogucnosti za blink feed..hvala unapred na odgovorima
 
Sve si dobro pretpostavio.
Kamera je dobra samo sa dobrim osvetljenjem.
Kontakte ćeš morati sam da brišes viber vuče kontakte sa tvog naloga.
Tastaturu moraš da odaberes u podesavanjima iskljucis htc tast i staviš tvoju kao def meni je htc-ova tastura super jedna od najboljih na android.
Blink feed radi samo na htc launcheru.
Za mts centar neznam nekoristim
 
Dvoumim se izmedju ovog telefona i Asus Fonepad Note 6. Šta mi preporučujete? Ili možda neki Samsung sličnih karakteristika i cene? :wave:
 
Ljudi, koliko vi izvlačite SoT-a? Meni se čini da slabo baterija drži, iako je pravilno održavam.
 
Moj telefon je sa Azijskog tržišta, dual sim. Gledao sam na netu i vidim da oni imaju Sense 6 dok ja imam 5.5. Takođe, još nisam našao gde se update-uje softver. Nema ga u About Phone sekciji.
 
Cini mi se da je pokretac ove tema naveo da pored ovog poseduje i g2. Ja se upravo dvoumim izmedju ova dva telefona. G2 jeste bolji u skoro svim segmentima, ali je i malo skuplji na oglasima. Ne znam kako radi ovaj, htc, ali sam negde video da je imao oko 21000 na antutu benchmark-u sto mi si cini kao dosta dosta sslabije u odnosu na g2? Ne znam kako se pokazao u praksi? Ali mislim da je, s obzirom na cenu, g2 bolji izbor. Sta vi mislite?
 
Iako ima oko 22k na Antutu, u radu je fenomenalan, meni još nije počeo da štuca niti da ubija aplikacije zbog manjka rama. Zamerke imam na izradu kućišta, očajno je.
 
g2 je bolji u svim segmentima, a i ima bolju podršku, popularniji je.
 
To jednostavno nisu isti telefoni
G2 je jedan od najkompletnijih tel na trzistu ima odlicnu bateriju ekran i kameru + odlicnu podrsku.
Desire je isto tako bar po meni jedan od najboljih dual sim telefona i to mu je prednost ja sam ga licno samo zbog toga kupio. Desire je bolji od G2 samo u zvuku.
Posto sam sinoc uspeo da razbijem G3 mozda se ponovim sa 820-kom pa cu izneti utiske , mada si me sada pokolebao da se opet vratim na G2
 
Ma znam i ja da nisu ista kategorija, ali su se cenovno jako primakli tako da deluje da jesu. Ipak mi se cini da cu uzeti g2 iako volim telefone sa velikim ekranima.
 
Telefon je odlican u svakom pogledu[emoji4] I ja sam se dvoumio da li da uzmem G2 ili njega ali na kraju sam uzeo HTC i nisam se pokajao.Sto se tice update softwera na Sense 6.0 uradite root otkljucajte bootloader instalirajte CWM recovery i instalirajte neki Stock rom za njega[emoji4]
 
Dvoumim se izmedju njega i xiaomi nota..Ne znam sta je pametno mada ni jedan ni drugi nemaju garancije kod nas,barem ja nisam video..
 
Skoro sve je na strani Xiaomia,osim zvucnika. I ja sam se dvoumio izmedju Xiaomia ali sam ipak uzeo Htc zbog "garancije", koju ni nemam :( Da sada uzimam telefon,uzeo bih taj Xiaomi
 
Jel moze neko da mi izbaci stock Rom backup (a5dug)? Flesovao sam neki sa xda ali tac poludi povremeno.
Unapred hvala!
 
Nazad
Vrh Dno