Šta je novo?

HTC Desire 816

marinac

Slavan
Učlanjen(a)
09.08.2005
Poruke
799
Poena
345
Zaista ne opravdano ovaj telefon nema temu.
Uvek sam se vodio logikom ako ne znas sta je dobro kupi sta je skupo , ovde sam to def pogresio.
Ovaj telefon me je bukvalno iznenadio , a ja sam ga kupio samo zbog toga sto je dual sim.
Slike ste uglavnom svi videli izrada je bar za klasu iznad plasticnih modela iz samsunga i lg najblizi je otprilike Iphonu 5c.
Ekran iako 1280x720 je po mom misljenju extra 5.5 inca
Velicina telefona je skoro identicna sa Note 3 modelom malo je ne zgodan za koriscenje jednom rukom ali brzo sam se navikao.
Zvuk savrsen stereo zvucnici i boom sound opcija je uvek ukljucena dok na sluskama moze i da se iskljuci.
E sada po meni ono najzanimljivije desire 816 ima Qualcomm MSM8928 Snapdragon 400 Quad-core 1.6 iako spada u srednji segment
razlike izmedju njega i lg g2 su minimalne pogotovo za svakodnevnu upotrebu.
Tel ima 1.5GB rama u proseku uvek ima slobodno bar 500MB
Tel dolazi sa 8 GB rom memorije od cega je slobodno samo 4 ali ima slot za sd kartice do 128GB vecini aplikacija je dozvoljeno prebacivanje na sd
karticu ali nazalost ne i data fajlu programa.
Batreija zasada sasvim ok 2600 mAh od ujtru do uvece padne na 30-40% primera radi slican rezultat imam i sa G2 fonom zasad koristim samo jedan sim dok
ne naprave sluzbenu nano-sim karticu ali ipak mislim da ce izgurati id jutra do spavanja bez problema.
Kamera je 13Mpixela zadnja i 5 Mpixela prednja nisam puno slikao ali evo okacicu koju sliku na brzinu.
I za kraj ovaj fon se kod nas po oglasima krece oko 250eura sto je zaista extra cena za ono sto nudi
Ako vas nesto zanima slobodno pitajte
 

Prilozi

  • image-2adc4d57bca61ba99385c6102f79588a7ea8f2ce39056687bfc1ee9cb052a105-V.jpg
    image-2adc4d57bca61ba99385c6102f79588a7ea8f2ce39056687bfc1ee9cb052a105-V.jpg
    229.5 KB · Pregleda: 655
  • image-592b7e72e4135fa60af5095f239cdb92eea7d331e04d24ec9fdeb581dee3e52a-V.jpg
    image-592b7e72e4135fa60af5095f239cdb92eea7d331e04d24ec9fdeb581dee3e52a-V.jpg
    246.8 KB · Pregleda: 651
  • Screenshot_2014-05-20-08-57-16.png
    Screenshot_2014-05-20-08-57-16.png
    117 KB · Pregleda: 629
Nisam znao da je dual sim dostupan kod nas. Dodjavola...
 
ovaj fon mi je bio zanimljiv, ali adreno 305 1,5 gb ram i cena od 250 jura, a najvise to sto je optimus g E975 oko 220 evra nov, ovaj model je istisnut iz moje liste zelja iako volim veci ekran . Inace sa qualcomm-ovog site-a sam video sledece: "Speed enhanced Adreno 320 GPU delivers over 300% increase in graphics processing performance", i to u odnosu na adreno 305. Nigde dosad nisam naishao na temu gde je neko uporedio adreno 320 i 305, i koliko je 320 bolji od 305, ali vodeci se ovom sto pise na qualcomm site-u dosao sam do zakljucka da bi hardware-ski gledano optimus g bio jaci prilicno nego li ovaj 816. Inace da mi je potreban dual sim, mislim da bi bez razmisljanja uzeo ovaj model :)
 
nema price.. odlican telefon. jest da je malo veci,ali sve ima svoje mane i prednosti. taj dual sim nije namenjen za nase trziste ,to jest evropsko ?
 
nema price.. odlican telefon. jest da je malo veci,ali sve ima svoje mane i prednosti. taj dual sim nije namenjen za nase trziste ,to jest evropsko ?

Kako to misliš da nije namenjen dual SIM za naše tržište
 
Zvanično dual sim verzija nije planirana za naše tržište.
Ovo što se prodaje od dual sim-a stiže ili sa dalekog istoka ili iz Rusije ili Ukrajine.
 
Pa šta to znači. Jeli to znači da u praxi neće raditi sa 2 kartice ? Jer recimo ni motorola moto g nije planirana za naše tržište pa ipak čini mi se da radi.
 
Poslednja izmena:
Naravno da radi , većina dualsim telefona je namenjena za azijsko tržište od note 3 htc one i sl premium modela
 
Naravno da će raditi, samo što nećeš moći kod nas da kupiš dual sim telefon regularnim kanalima, sa regularnom garancijom.
 
Čini mi se po reviewu da je taj drugi sim slot zatvoren
 
Pa ako je single sim verzija telefona, naravno da je zatvoren.
 
Pa u tome i jeste fora. Desire 816 ne postoji u single sim varijanti. On je optional dualsim i taj zatvoreni ulaz može da se otvori ali mi se čini da nije baš jednostavno.
 
gde si procitao da moze da se otvori ?
 
Pa u tome i jeste fora. Desire 816 ne postoji u single sim varijanti. On je optional dualsim i taj zatvoreni ulaz može da se otvori ali mi se čini da nije baš jednostavno.
Naravno da postoji u single sim varijanti.
Zar misliš da bi neko bio lud da ubacuje višak elektronike i da onda samo fizički zatvori slot, time bez razloga povećavajući cenu telefona?
Pa u proizvodnji se bre štedi svaki cent, jer na toliki broj telefona ukupni trošak poraste vrlo brzo.
 
Ja nisam video da postoji. Ti ako nađeš review single sim varijante pistoj pa da vidimo.
 
Poslednja izmena:
Lol.
Imam tehničku dokumentaciju Desire 816 modela za evropsko tržište, gde se vidi rastavljen telefon i nigde nema ni traga od drugog SIM slota :)
 
Pa dobro.Nije da ti ne verujem. Ja sam samo rekao da nisa,m nigde video, što po oglasima, prodavnicama, youtubu, HTC Desire 816 single SIM.
 
Zato što Desire 816 za evropsko tržište tek počinje da se prodaje, dok se ta verzija za kinesko tržište prodaje već par meseci.
 
e to već ima logike
 
Nije da Goxy gresi. Naprimer Alkatel 997 se može modovati u dual sim tako sto se isece plastika koja pokriva drugi slot koji je fizicki prisutan i mislim da treba flashovati rom od 997D ako se ne varam.
 
Nema srpski ako mislis na jezik menija. Tastatura podrzava nas jezik sa predikcijom i recnikom koji odlicno radi.
 
Gledao sam na youtube-u da je onalj blink feee na kineskom i da li kamera ima slow motion?
 
Nazad
Vrh Dno