Šta je novo?

Otvaranje PS3-PS4 igraonice u 2014?

Meni se raspalo drustvo za wow u novembru. Neki otisli na studije, neki u inostranstvo. Dvojci koja su ostala isto je da pikaju i od kuce kad nemaju drustvo. Dolazili su kod mene 5 godina najmanje. Dnevno su ostavljali u proseku 1000 din sto mu dodje oko 250eu mesecno. Ne da se oseti, nego... Isto tako jedno drustvo za pes. Dvoje se ozenili a jedan otiso preko. Oni ostavljali do 500 din. I sa pazara od 5ipo hiljada spadoh na 4000. Jedino me izvukao januar zbog inozemaca.

Inace, od 2009 do 2013 prosek pazara nije mi bio ispod 6-7k.

Za dobro poslovanje igraonice su stvarno najbitnija drustva koja se tu okupljaju. To potvrdjujem.
 
Poslednja izmena:
Ajde da se i ja ubacim, igraonica pored skole i stanice, manje mesto (sve na divljaka), 18 kompova 2xbox 360 2xps3 (nekada bili kinekti posle izbacio - smrt) zarada 40-50k kada sve platim (radio sam sam i neko me nekad menjao) , od igara sta se najvise igrali redon ( gta5 - lol - dota - minecraft - otprilike 90% ostalih 10% razne druge igrice cod i slicne kanteri i td.) Konzole uglavnom je masa igrala xbox fifa pes nba u retkim slucajevima nesto drugo, ps3 se slabo igrao i uglavnom kad je xbox bio zauzet (ako sam pitao zasto rekli su mi xbox ima bolje dzojstike) , sem toga imas more gluposti koje ti treba server za sve te dzidBidze da vodis spiskove i td. Plus alarmni sistem, sto se tice pica i hrane ima sam.jedno vreme pa prestao jer su tu hteli neki da me prijave i td. Plavci dodju uzmu koju hiljadarku i kazu vidimo se kad se vidimo, sve u svemu nije toliko lose, problem je to sto sam izgubio zivot noj stop tamo radi ujutru radi uvece radi preko noci, za radnika nisam mogao da zaradim i td. Licno kod mene kompovi su bili mnogo jaci od konzola, na konzol3 sednu dvoica a 6 gledaju navijaju bezveze se zauzima prostor.. igraonica je bolje isla zimi i za vreme pocetka skole recimo septembar - februar i posle jako slabo i tako u krug, Servis konzola tv i kompova sam radio sam pa to nisam racunao kao i kompletno odrzavanje ciscenje upgrade i td.. Batalio sam samo zbog tog jednog razloga.. Kazem ti zato sto sam poceo isto kao ti, moze se radicu sam ovo ono.. moze se, nije losa zarada ali zivota bez. (Kod mene je islo 60din/h - ali zato je i bilo nadivljaka) Jedno vreme je moglo nesto kao ugostiteljska organizacija preko veze pa sam radio i "legalno" jedno vreme.
 
Svi misle da je srednja škola para, ali meni su pare klinci do 4, 5, 6 osnovne. Doduše, radnim danima ih je malo ali eto ih već weekendom od ujutru.

Gta 5 i udri. Imam 7 originala i to se igra stvarno nenormalno.
 
Nekad bila srednja škola, sad se promenilo pa mahom mlađi dolaze. U stvari najviše dolaze oni koji nisu za grad a nisu ni za kuću. Neki prelazni period. 5-7 razred.
GTA se i kod mene igra, ali na PS3/PS4. Na kompovima ih nemam. Na kompovima imam GTA San Andreas + MP i GTA IV + MP. GTA V može 6 od 14 kompova da mi potera ali neću da ugrozim igranje na PS4. Meni je sat konzole 120 din a kompa 60.

Prosek zarade od 2009. do 2014. mi je bio 777 eura (izvukoh iz knjiga). 2010/2011/2012 se razbio. Pre toga manje, imao sam duplo manji lokal. Krajem 2009. prosirio. Od 2013 kreće pad. U 2015 mi ostajalo oko 450 eu prosecno. Promenila se i struktura posetilaca. Od starijih i srednjoskolaca došli mlađi.

Inače, pad pazara je drastičniji nego profit koji ostvarujem. Od 2010. do 2012. sam imao 5-6 radnika, Sad imam 2. Značio smanjio sam broj radnika. Plus mi je manje plaćanje neta. Nekad plaćao i po 9-10k. Sad 4k za 70mbita. Nema više muzičkog dinara. Smanjio se pazar u dinarima za skoro duplo. Ali sam srezao i troškove za duplo da bi mi nešto ostalo.

Inače, sve radim sam. Popravke, instalacije, nadogradnje. Jedino me servis konzolarne opreme nešto košta i popravka monitora/televizora. Nisam dozvolio da mi igraonica oduzme život što se većini vlasnika desilo već uvek imam radnike. Ja radim jednom nedeljno smenu kako bi sredio i očistio računare.

Doduše, za smanjnje interesovanja je uticalo i to da je pre uvek bilo nešto novo. Otvorim igraonicu. Jedina u gradu. Plus tek krenuo kod nas wifi ne. Uvedem najjači. Svi krenu da igraju CS i Dota 1 preko neta. Ima linuks, Ubacim windows, svi krenu da koriste Windows messenger i mIRC. Posle se pojavi Facebook. Pa Travian. Pa WoW. Pa League Of Legends. Pa World Of Tanks. Uvek je bilo nešto novo. U zadnjih 2 godine mrtvilo. Ništa da privuče ljude.
 
Poslednja izmena:
Nema ništa novo jer je lol pokupio sve živo i mrtvo. :) Biće zanimljivo videti ovaj overwatch na šta će ispasti... Ima naslova za igranje, bolje je pitanje što ih ne igraju...

Ne bi to trebalo da bude problem, mislim da se lol više igra sada nego kada se pojavio. Ako uporedim po godinama, meni 2016 nije ništa lošija nego 2013 npr. Raspust mi je najbolji period, zbog klinaca.

Što se tiče gta 5, kao što rekoh, imam originale pa igraju on line, mogu na isti server i sl, pa im je to zanimljivije. Da nemam to, hm, ne znam koliko bi igrali kopije, verovatno manje. Jes da sam pukao solidan keš na gta 5 ali vratilo se, i tek će. Jbt, gta 4 se igrao od prvog dana kada sam otvorio igraonic što je nešto više od 4 godine, i igra se i DAN DANAS. Kontam da će i ovo čudo...
 
U Aprilu vam stiže VR, HTC Vive. Odvajajte od zarada polako i biće pune igraonice. 800e je komplet sa kontrolerima, i racunajte jos oko 2K e za komp koji ce podrzavati.
 
Svi misle da je srednja škola para, ali meni su pare klinci do 4, 5, 6 osnovne. Doduše, radnim danima ih je malo ali eto ih već weekendom od ujutru.

Gta 5 i udri. Imam 7 originala i to se igra stvarno nenormalno.
Ako nemas orginal minecraf to obavezno resi ( cirka 400din/kom) kod mene su klinci dusu ostavljali na to.
Svi misle da je srednja škola para, ali meni su pare klinci do 4, 5, 6 osnovne. Doduše, radnim danima ih je malo ali eto ih već weekendom od ujutru.

Gta 5 i udri. Imam 7 originala i to se igra stvarno nenormalno.
Ako nemas orginal minecraf to obavezno resi ( cirka 400din/kom) kod mene su klinci dusu ostavljali na to.
 
Cao svima. Rekoh da vidim sta se zbiva sa igraonicama van mog lepog mesta. Posto sam sa Marcusom u kontaktu, njemu ide solidno kao i meni. Poslusao sam njegov savet i instalirao na svim racunarima GTA V sto se pokazalo kao prava bomba. Naravno, posto su mi vecina racunara bila slaba rasprodao sam stare masine tj. prodao 8 starih masina u uzeo umesto njih 4 jace. Jeste da sam smanjio broj racunara sa 14 na 10, ali na tih 10 sve radi. GTA V mi je preporodio igraonicu. Pored njega je u zaletu i LoL koji je kao sto rece Marcus pokopao sve zivo. Izasle nove ekspanzije za WoW (uskoro i za Diablo III) tako da su mi se u igraonicu vratili grupno i "Paladini". Igra se dosta i WoT.

Na konzolama standardno, PES, FIFA, NBA 2kX i Mortal Kombat. Imam 2 x PS4 i 1 x PS3.
 
Poslednja izmena:
Originale gta 5 ili kopije? Ako Originale, javljaj koliko si ih plaćao :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pozdrav,i ja sam upravo prikupio sav moguci materijal,al sam iz vida potpuno izgubio to da moram registrovati igraonicu,nemam predstavu o tome i ako bi neko bio ljubazan da mi ukratko pojasni kako i sta,kome se i koliko placa...
 
Ako hoćeš da radiš full legal i da plaćaš doprinose, penziono i socijalno i porez (ima logike ako ti je to jedino zanimanje, zbog zdravstvene zaštite i eventualne penzije) prijavi se na šifru delatnosti:


Šifra 93.29 - Ostale zabavne i rekreativne delatnosti
Obuhvata aktivnosti koje se odnose na razonodu i rekreaciju (izuzev delatnosti zabavnih i tematskih parkova), na drugom mestu nepomenute:

rad automata za igranje igrica
aktivnosti rekreativnih parkova (bez smeštaja)
organizaciju rada objekata za rekreaciju povezanih sa transportom, npr. marina
organizaciju rada objekata za rekreaciju, npr. skijaških staza
iznajmljivanje opreme za odmor i razonodu kao sastavnog dela rekreativnih sredstava
vašare i sajmove rekreativne prirode
aktivnosti plaža, uključujući iznajmljivanje sredstava kao što su kabine, ormarići, stolice itd.
organizaciju prostora za ples

Ova grupa takođe uključuje delatnosti producenata ili organizatora zabavnih priredbi uživo, osim umetničkih i sportskih priredbi, u objektima ili izvan njih.

Ne obuhvata:

funkcionisanje žičara, uspinjača i ski-liftova, del. 49.39
rekreativni ribolov na krstarenju, del. 50.10 i 50.30
obezbeđivanje prostora i objekata za kratak boravak posetilaca u rekreativnim parkovima i kampovima, del. 55.30
parkirališta za prikolice u kampovima, kampove za lov i ribolov, kamp-mesta i kamp-terene, del. 55.30
usluge točenja pića u diskotekama, del. 56.30
pozorišne i cirkuske grupe, del. 90.01


Ako hoćeš da prodaješ i piće i grickalice moraćeš prijavu kao neki ugostiteljski objekat (kafić recimo).

Ako ti doprinosi nisu važni, možeš otvoriti kao udruženje građana. Nešto tipa "Klub ljubitelja video igara" i sl.

Inače, doprinosi su oko 15k. Morao bih da pitam računovođu koliko tačno.
 
Poslednja izmena:
15.000 na koji iznos?
 
Minimalan za paušal. Mislim. Nisam se skoro bavio time.

Naravno pod pretpostavkom da će se prijaviti kao paušalac.
 
Inače, uzmite u obzir da su neke opštine uvele takse na elektronske uređaje. Profitne i neprofitne. Tako u jednoj opštini naplaćuju 40 din dnevno po neprofitnom uređaju gde inače spadaju i računari. Igraonica sa 20 računara puta 40 din ispadne 800 din dnevno. Puta 30 dana - 24000 din. To su uvele pošto više nema taksa na firmarine pa da nađu neki drugi način dranja naroda. Znam da kolege iz te opštine kukaju (30 računara plus 3 sonija) i da nisu sigurni da će nastaviti sa radom.
 
Poslednja izmena:
Ima li ko šta da doda na ovu temu? Šta se promenilo, koje su must have igrice, gde su najjeftinije nove konzole i televizori, igrice...

Otvaramo 1. februara, sve je iskrslo na brzinu, da prođu praznici i krećemo u šoping.

Svaki savet je dobrodošao. Posebno oko instalacija igrica, čujem da jedna može maksimalno na tri konzole, što predstavlja mnogo veći izdatak.

Takođe drugi tehnički detalji, lično nisam posedovao PS4 pa se ne razumem toliko, a ideja da se otvori tako nešto je proizašla iz saznanja da u gradu ukupnu postoji samo 3 PS4 konzole u dve igraonice. Ako je neko raspoložen i razume se, imam još dosta pitanja.
 
Poslednja izmena:
Ovo 1 igra na tri konzole može neko slobodno da mi objasni. Znam da ima ona fora ghost i ta sranja, ali koliok znam, u tom slučaju ne može da se igra u isto vreme... Da menjam usere i gluposti svaki čas, ne da mi se. Razmišljao sam da menjam 360ke za PS4 ali kada pogledam koliko bi me igrice koštale dok ovde samo skidam i trpam, odustanem u sekundi.
 
Poslao sam poruke nekim igraonicama, dobio sam par odgovora da može bez problema sve da radi.
 
@Vibe

Ako uzimaš nove konzole, uzmi PS4 1TB modele jer i dalje u prodaji ima 500GB modela ali su jednostavno premali za današnje igre. AKo se uzme u obzir da jedan NBA 2K7 zauzima preko 60GB dovoljno je sve jasno. Od televizora uzimaj LED Full HD. Nema potrebe za bilo čim jače. Igre možeš šerovati na 2 konzole (za tri nisam čuo), i postupak za to imaš na jednom drugom forumu za koji ti mogu dati link preko PM-a. Znači, ako PES17 košta 40 dolara tebe on košta tu cenu za 2 konzole odnosno 20 dolara po konzoli. Da bi to ostvario moraš imati stalni net u igraonici jer guest konzola mora da je uvek konektovana na net.

Od igara bitno je da imaš igre koje se igraju u društvu. Kod mene: PES, NBA 2K, FIFA, Mortal Kombat, UFC. GTA V isto obavezno. Pored toga možeš i neku vožnju, tenis i sl. Od single player igara uzimaj samo Sony ekskluzive odnosno franšize koje obitavaju samo na PS4: Yakuza, Uncharted, God Of War... I to smao zato što retko ko ima PS4 kod kuće pa će biti prisiljen da igra te igre kod tebe a ne na svom PC-iju.

Uzmi obavezno i PSN Plus preplatu zbog gratis igara koje dobijaš mesečno. Ja sam tako dobio NBA 2K16, Lords Of The Fallen, Injustice i još tonu naslova. Sve te igre možeš da igraš dok imaš uplaćenu PSN Plus preplatu. Istekne ti preplata, ne možeš ih igrati. uplatiš je iopet, i možeš ih ponovo igrati.

Za ostalo ako te zanima, PM.
 
Već smo skockali neki plan, naručuje se polako... Biće 5 PS4 Slim 1TB konzola, sa 5 40" Samsung TV-a, sve novo. 12 igrica za početak, PES 2017, FIFA 17, NBA 2K17, UFC 2, Mortal Combat XL, GTA V, NFS, NFS Rivals, DiRT Rally, Rocket League, VR46 The Game, Borderlands 2.

Biće i dve polovne konzole za iznajmljivanje...

Pa šta bude :) Investicija oko 6 hiljada eura.. Malo preko.
 
Koje mesto je u putanju ?

Sent from ass
 
Već smo skockali neki plan, naručuje se polako... Biće 5 PS4 Slim 1TB konzola, sa 5 40" Samsung TV-a, sve novo. 12 igrica za početak, PES 2017, FIFA 17, NBA 2K17, UFC 2, Mortal Combat XL, GTA V, NFS, NFS Rivals, DiRT Rally, Rocket League, VR46 The Game, Borderlands 2.

Biće i dve polovne konzole za iznajmljivanje...

Pa šta bude :) Investicija oko 6 hiljada eura.. Malo preko.

Sa srecom.
Imam iste planove, ali u CG. E sad ja nemam tih 6 iljada eura, a mislio sam makar iljadu manje. Imam svoj PS i TV.
Stranicu prije je neko pisao o sherovanju igrice. To pokusavam, ali nikako da skapiram, isto kao i za premium karticu. Oce li mi trebati jedna kartica za citavu igraonu ili?
Mislio sam na svaku konzolu fifu,pes,nba...i po 1 razlicitu igricu, tipa mortal kombat, tenis, ufc, untarched... Ocu svaku igricu orginal, jer nema potrebe drugacije, prvo sto nije ista fifa,koju igram dosta dugo, ima previse bagova, pretpostavljam i za druge igrice isto vazi, a i koliko sam upucen , garancija ne vazi onda. Bez Sherovanja igrica, meni samo za iste treba 1000e :D Spasavaj :) Pozdrav.
 
Momci, da li Vi planirate samo igraonice sa konzolama da otvorite. Jer ako je tako, mislim da Vam je to vrlo loš potez. Ja nisam video ni jednu konzolarnu igraonicu da je opstala. Ikad. Počev od zlatne ere igraonica (negde početkom 2000tih) pa sve do današnjih dana. Ili su bile PC igraonice (Internet kafe) ili kombinovana igraonica (PC/konzole) što je ujedno i najbolja kombinacija. Sve igraonice koje su pokušale samo sa konzolama su neslavno propale. Generalno, nemamo mi kulturu igranja na konzolama. Oni koji se igraju na konzolama, već imaju iste, a ostali koji nemaju mogućnost nabavke istih takođe nemaju ni neki novac da ostave u igraonici.
Moja igraonica je uspešna baš iz razloga što imam kombinovanu ponudu. Uvek je važilo pravilo da PC donosi stalan i siguran prihod, a konzole u mahovima veći pare (kad se skupi društvo). Ja sam najveći deo vremena koliko držim igraonicu, uvek imao 14 kompova i 3 konzole (sad 12/3). Dešava mi se da nekim danima niko i ne sedne za Playstation konzole. Ali zato na PC računarima uvek imam nekog.
U svakom slučaju, razmislite pre ulaganja nekih većih para.
 
Slažem se sa ovim što vam blue govori, ja takođe imam 3 konzole i 12 kompova, jedini sam sa konzolama u mestu od 27.000 stanovnika a prosečan pazar na njima mislm da ne prelazi 700, 800 dinara, pa vi računajte...

Sa ps4 ćete se napatiti samo sa igrama na 5 konzola, tj PUNO para će da ode na to. Nisam siguran koliko je isplativo, osim u slučaju konstantnog i velikog prometa.
 
Da li imate grickalice, piće? Kako ide oko dozvola za tako nešto?
 
Tada mora kao ugostiteljski obkjekat. Tipa kafića i sl. Fiskalna obavezna.
 
Ja imam limenke samo, sokove, ništa specijalno, čisto da se nađe.
 
Ja imam aparat za kafu. Potpisao ugovor o zakupu poslovnog prostora sa firmom koja to radi. Tako sam izbegao da uđem u ugostiteljske objekte. Plus je sve legal. Ne prodajem ja kafu već firma kojoj je izdat prostor. Od svake prodate kafe imam procenat. Tako inače funkcionišu i aparati po Domovima zdravlja, bolnicama, sudovima i sl.
 
Bliži se prvi februar. Šta ste uradili sa celom pričom? Otvarate?
 
Momci, da li Vi planirate samo igraonice sa konzolama da otvorite. Jer ako je tako, mislim da Vam je to vrlo loš potez.

ja bih rekao da PS only igraonica tesko da moze da opstane
posebno danas nema smisla ulaziti u takvu pricu bez MOBA igara
igraonice su velikim delom uspevale zato sto pruzaju ono sto ne mozes da izvedes u kucnoj varijanti
znaci MP u LAN-u: cs, dota, lol, ili sta se vec danas jos igra
i najbolje su prolazili oni koji su imali redovno ekipe od 8-10 ljudi za tako nesto

ako se ogranicis samo na konzole eliminisao si sebi veci deo trzista
i to sto ti nudis u igraonici moze da se igra i kuci
stoji da kod nas nema puno klinaca ps4, ali nadje se uvek drugar ili rodjak
 
Poslednja izmena:
Nakon 3 meseca rada, misljenja sam da igraonica sa konzolama apsolutno moze da opstane. Investicija je na kraju bila oko 7500, ali je lokal bio bas los i renovirali smo ga kompletno tako da je i to bio dobar izdatak.

Igraonica je 100% legalna, placamo svaki porez, doprinose, kiriju, uz to i radnika i racunovodju, ciscenje, pranje prozora, kao i kredit i sve je to moguce samo od pazara. Da nas drzava malo manje dere bilo bi jos bolje, mozda postoji neki nacin da smanjimo poreze i doprinose ali to ceo tek videti... Ako neko planira da sam radi sve ovo bez radnika, jos bolje finansijski.

Cinjenica je da smo mi pruzili ono sto klinci nemaju kuci. Nismo stedeli na komforu i atmosferi, i imamo dosta ekipica koje hoce da se zavale u udobne fotelje i pikaju PES, FIFU, NBA... 1vs 1 ili 2 vs 2... Uzeli smo lokaciju u uzem centru sto je vrlo bitno.

Sve u svemu, vrlo smo zadovoljni pricom za sada. Ovo svakako nije biznis kojim ce se neko obogatiti, ali je biznis koji moze da donese dodatne prihode i mesto za drustvo...

Dok ovo pisem, igra se na 3 konzole, na jednoj vec tri sata, na drugoj i trecoj po jedan sat... A vec sam morao da vratim ljude jutros jer je bilo puno, 3 ekipe 2 na 2 i dve 1 na 1. Tek je pola 3 a pazar vec skoro 3 hiljade.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno