Šta je novo?

Otvaranje PS3-PS4 igraonice u 2014?

Inače, posao je opao kao što sam prepostavljao. U mom mestu ne radi ništa od industrije, narod prima novac samo iz budžetskih firmi - policija, prosveta, zdravstvo... Kako su smanjene plate za ovih 10% posao je opao značajno. Meni je ovo bio zadnji voz - odnosno ono što sam imao šteka, da sredim malo igraonicu. Sad šta bog da. Bitno da nemam više neka veća ulaganja.
 
Sto ne okacis neku fotku igraonice ?
 
Kucaj na fejsu Igraonica Baralić i naći ćete me. Dao bih link ali je protiv pravila foruma.
 
Pozdrav svima. Pročitah dosta postova iz ove teme, ali pored toga red je da i pitam.

Početkom januara javi mi se ideja da pokrenem igraonicu, samo Sony. Jedini problem koji me koči jeste što ću od oktobra preći za Beograd da studiram i plašim se ko će voditi posao... Moji to ne mogu. Imam neke dobre drugare, tako da možda napravim neko rešenje.

No, moje glavno pitanje je da li ulaziti u to s' obzirom da postoji solidna konkurencija. Jedan bilijar klub koji ima 2 Ps4 i 2Ps3 i još jedna igraonica nedaleko od tog bilijar kluba sa isto toliko konzola. Cene su iste 140din za Ps3, 190 za Ps4. Ni jedna igraonica nema nešto što je ističe od druge, obe su mi nekako iste.

Ja bih ušao sa 4 PS4 konzole sa 32" TVom. Lokal bih uzeo u centru grada (konkurencija je takođe u centru). Koliki bi trošak struje tu mogao da bude? Kakva je situacija sa inspekcijom za konzole? Trebaju mi par original igrica, da li mogu da prođu čipovane konzole? I na šta treba obratiti pažnju vezano za inspekciju?

Prednost lokacije koju gledam je 2 osnovne škole. Imam u glavi neke promo akcije, turniri koji bivše igrali na projektoru ili nekom većem TVu, sa primamljivim nagradama. Obratio sam pažnju ko god dođe u igraonicu kad ja odem sa društvom kupi neki sok, pa eto možda neki mini frižider sa nekim korektnim cenama (čisto da anuliram neki trosak).

Šta vi mislite o svemu ovome? Da li uopšte da krenem sa ovim imajući u vidu da idem da studiram? Imajte u vidu i konkurenciju od 2 lokala u gradu od 100k stanovnika, možda malo više.
 
Ako ti nisi tamo 24h, od tog posla nema nista, pogotovo ako drugarima ostavis da ti vode posao.
 
Bilo koji lokal da otvoris kog god tipa to bilo, kafana, kafic, igraonica, ne ide to dobro ako gazda nije tu, to je jedino sto imam da ti kazem. A to sto vec imas konkurenciju ne mora da bude minus u startu ako si dovoljno snalazljiv i kreativan da dovuces ljude kod sebe. Ako tek sad kazes da ides na fakultet, mlad si, imas vremena : )
 
To me najviše koči, ostalo i ne baš toliko. Imam burazera kojeg bih uveo uveo u posao, ali opet mi nije to to. Vuče me mnogo da otvorim, ali sam u januaru odustao baš iz tog razloga iako je skoro sve bilo dogovoreno.

Iz tog razloga sam najviše i pitao ovde. Po mojoj proceni situacije u gradu, mislim da ovo može da uspe lepo, ali veliki mi je rizik to vođenje na daleko. Razmisliću dobro još.
 
Mene idalje vuce da otvorim nesto slicno, sto za bilijar, par stolova za stoni fudbal i par komada PS4. Medjutim ove godine sam odlucio da se obrazujem malo pa od sledece krece biznis :) Isto bi i tebi preporucio :)
 
Pozdrav.

Ja sam otvorio ovu temu jos prosle godine i evo jos uvek nisam otvorio igraonicu jer mi se nisu poklopile sve kockice, ima tu dosta faktora koje treba jako dobro pogledati pre nego sto se upustis u tako neku pricu.
Ako planiras da otvoris i da onda prepustis nekom drugom, dzabe bacas pare jer niko ali niko nece da vodi posao bolje od gazde i vremenom ce se samo raspasti.
 
Sa postojećom konkurensijom koju si naveo ne isplati se otvaranje. Pogotovo ako nisi prisutan kao gazda stalno.
 
Ubedili ste me u jedinu stvar koja me je kočila. Što se konkurencije tiče, mislim da bih se nekim ponudama istakao od drugih koje sam imao u planu. Ali džabe sve to kada ja ne bih bio tu.
 
Pozdrav svim ljubiteljima igara :)
Imam neke varijante da otvorim PS3/PS4 igraonicu i ono sto bi sigurno bilo u njoj je sledece:

- 8-10 PS3 konzola,
- 4-6 PS4 konzola,
- 32" LCD televizori za vecinu konzola i jedan 42" za VIP igrace i finale u turnirima,
- Sank gde bi se prodavali kafa, sokovi i razne grickalice (postoje mogucnost da budu i sendvici ali s obzirom da to vuce i sanitarnu inspekciju to je jos uvek na standby),
- Organizovali bi se turniri bar jedanput mesecno.

Zanimaju me sledece stvari i svaka pomoc je dobrodosla:
- Pusacka ili nepusacka igraonica (prednosti/mane)?
- Koje igre dodati na spisak koje su "must have"?
- Koja bi realna cena bila za igranje za 1h? I da li naplacivati sat vremena isto za jednog i dva igraca ili odvojiti cene?
- Otvaranje igraonice kao preduzetnik ili nekako drugacije?

Kako bi pristizali neki eksluzivni naslovi za PS4, tako bi dodavao jos PS4 konzola za sada verujem da je sasvim dovoljno poceti sa 4 jer osim FIFA2014 i NBA2014 nema naslova (kojih nema na PS3), a koji vrede da se uzmu.

I ako neko ima bilo kakav savet uvek je dobrodosao :)

Drug jesi li otvorio igraonu pozz :D
 
Nisam otvorio.
Krenula mi sezona na poslu i pravo da ti kazem nisam ima slobodnog vremena da jurim dalje. Ako bi mi uleteo neki dobar lokal za korektnu cenu, mozda bi i uleteo sa ovom pricom u nekom trenutku. Za sada jos uvek je na stand by :)
 
Nisam otvorio.
Krenula mi sezona na poslu i pravo da ti kazem nisam ima slobodnog vremena da jurim dalje. Ako bi mi uleteo neki dobar lokal za korektnu cenu, mozda bi i uleteo sa ovom pricom u nekom trenutku. Za sada jos uvek je na stand by :)

Aha, to jest vezano za lokal, pa i ja ima u planu, ako se odlucis da otvoris, da budemo u kontaktu :D
Vidim, na ovom forumu ima puno raje iskusne u ovom poslu, svaki savijet je dobro dosao:D
 
Treba ti dobra kinta za ovo.
Sad je vec PS4 izbacio par dobrih naslova, a to znaci vise para za konzole i za same igre. PS3 ce polako uci u zaborav ako nastave da izbacuju dobre naslove za 4-u.
 
Slazem se, ali znas kak kazu navike je tesko mijenjati, radi poredjenje prelaz sa ps2 na ps3 bio je dug, evo gdje sam ja raja jos igra recimo ps2 ( nema ps3:D) jos niko nije nista otvorio, zato ja razmisljam ako izleti kakav dobar lokal, a zelim da je to sve legalno, joss se raspitujem, :)
 
Moji drugari koji su fanatici za PES, sad su uzeli PS4 i najnoviji PES i udaraju. PS3 otisao u zaborav.
Tako da verujem da ce i ostali preci, samo da imaju priliku da probaju negde. Zato i kazem da ce trebati vise para ;)
 
Pa pes je glavni razlog, kad pocnu izbacivati sve bolje i bolje naslove za ps4, ps3 ide u zaborav. Eh drug para nikad viska :D
Jesi lise raspitao da li se mora imati fiskalna kasa.
 
Mislim da da. Ako bi otvarao lokal imao bi sigurno neki sok i neke grickalice za prodaju, tako da to automatski povlaci i fiskalnu kasu sa sobom.
 
Nisam znao gde drugde da pisem, ali treba mi predlog za dobro osvetljenu igraonicu u Beogradu, a da nije preterano bucno unutra. Treba da se snima nesto vezano za PS4, pa ako znate tako neku igraonicu, pisite. Znaci nesto izolovanije, gde se ne dere milion klinaca.
 
Pa hoce verovatno da snimi igrace koji igraju nesto na PS4, samo da su kulturni, da ne urlaju i da se ne polivaju pivom i rakijom, i da sede mirno pod finim mekanim svetlom da bi ih cika Gizmo snimio svojim 6D-ejcem :D
 
U koliko sam igraonica bio, sto u BGu sto u drugim gradovima, jos nisam video kulturnog igraca koji igra PES, NBA ili nesto a da ne urla. :d
 
Stoji da nisu nesto kulturni, ali da se polivaju pivom ili rakijom dok igraju pes, to jos nisam doziveo i ako sam ceo svoj zivot proveo po igranicama, sto radeci, sto kao musterija. :d
 
Ma nije vezano za igrace uopste ili za iznajmljivanje :) Snasli smo se za prostor, odustali od igraonica, videcete sutra o cemu je rec.
 
Stoji da nisu nesto kulturni, ali da se polivaju pivom ili rakijom dok igraju pes, to jos nisam doziveo i ako sam ceo svoj zivot proveo po igranicama, sto radeci, sto kao musterija. :d

Sve se tolerise samo da se placa termin i da se ne razbija oprema. A radnici vole musterije koje piju rakiju, jer mogu da ih klepe pijane po usima, a i nacirkaju se na radnom metsu pa im ne bude tesko da budu medju ludacima celu smenu :d
Ti si radio u fensi igraonicama ocigledno. Mozda je i bolje tako, da nisi upoznao "ovu stranu" :d
 
Nazad
Vrh Dno