Šta je novo?

NEXTBOOK 1010FP NX010QD8G

sboban

Čuven
Učlanjen(a)
01.04.2004
Poruke
369
Poena
630
S obzirom da je u mom posedu a još niko nije dao mišljenje o ovom tabletu odlučio sam da dam svoje vidjenje ove fine "igračke".
Tablet vrlo dobre izrade sa odličnim performansama u odnosu na cenu od oko 150€, proizvodjača "Yifang Digital (Hongkong) Company LimitedTablet" a radjen za američko tržište (nextbookusa.com), poseduje 10,1 incha IPS ekran rezolucije 1280 x 800 osetljiv na dodir, a pokreće ga Android 4.2.2 i četvorojezgarni 1.6 GHz procesor zadnje generacije Arm cortex A9 RK3188 sa 1GB RAM i 8GB interne memorije proširive do 32GB preko sd memorijskog slota. Grafika je Mali 400 takodje sa četiri jezgra. Debljina uređaja je 9,7 mm i izradjen je od brušenog aluminijuma (poledjina) dok je prednji deo crne boje. Sa leve strane tableta nalaze se priključci za punjač, mini usb, mini hdmi, otvor za memorijsku karticu i 3,5mm ulaz za slušalice. Sa gornje leve strane je taster on/off i taster za pojačavanje tona. Na poledjini tableta se nalaze dva zvučnika ne baš preterane jačine. Ovaj tablet ima Wi-Fi, Bluetooth 4.0 , zadnju kameru od 2 MP i prednju VGA, kao i USB i mini HDMI priključak. Za desetak dana koliko ga imam mogu reći da je stvarno dobrog kvaliteta, ne baš toliko lagan a ni preterano tešak sa obzirom da je metal (498gr). Ekran ima vrlo dobar odziv, fluidan. Boje solidne, možda bi trebalo da su malo "življe". Sve što sam pokrenuo izvršavao je bez imalo seckanja. Baterija od 6000mah dobro izdržava. Oko 6H sa surfovanja po netu. Ima preinstalirane 24 knjige, jedino što su na engleskom jeziku. U pakovanju dolazi punjač, usb kabl, zaštitna folija i plišana torbica ali bez otg kabla.


Key Specifications/Special Features

CPU: RK3188 quad core ARM Cortex A9/1.6GHz
OS: Android 4.2
GPU: ARM Mali-TM 400 quad core accelerated processor
RAM: DDR3, 1GB
Memory capacity: flash 4 to 32GB
Supports microSD expansion (maximum of 32GB)
Language: multiple
G-sensor: supported
HDMI: supported
Cameras:
Front: 0.3 megapixel
Back: 2.0 megapixels
Video: 1,080 pixels (maximum)
USB host: supported
Bluetooth: supports Bluetooth 4.0
OTG: supported
Display: 10.1-inch IPS, 1,280 x 800 pixels (WXGA screen)
3G: optional
Operating bands:
WCDMA/HSDPA/HSUPA/HSPA+: 850/1,900/2,100MHz
GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1,800/1,900MHz
Thickness: 9.7mm
Battery capacity: rechargeable Li-polymer (6,000mAh)
Color: black
 

Prilozi

  • ELENEXM1010KPDU_06.jpg
    ELENEXM1010KPDU_06.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 240
  • ELENEXM1010KPDU_04.jpg
    ELENEXM1010KPDU_04.jpg
    22.7 KB · Pregleda: 251
  • ELENEXM1010KPDU_02.jpg
    ELENEXM1010KPDU_02.jpg
    22.2 KB · Pregleda: 215
  • ELENEX1010FPIQC_02.jpg
    ELENEX1010FPIQC_02.jpg
    80.3 KB · Pregleda: 271
  • images3.jpg
    images3.jpg
    6 KB · Pregleda: 202
Poslednja izmena:
Imam od proslog januara onaj model od 7 incha koji je mnogo slabiji od
tog ali meni je extra zavrsavao poso..Jedini problem je sto mu je baterija posle nekoliko
meseci pala sa 5-6 sati na nekoliko minuta.Reklamirao sam ga i posle nekoliko dana
dali su mi drugi koji je takodje radio nekoliko meseci dobro i onda naglo pao na nekoliko
minuta.Inace ja i deca smo ga eksploatisali maksimalno po ceo dan....
Sad mu je istekla garancija pa bih mu zamenio bateriu ali one koje nalazim po interntu imaju samo
crvenu i crnu zicu na bateriji a moj plus i belu pa me to malo buni....
 
molim te da mi odgovoris da li mozes da cujes sagovornika na skype ili wiber ako nemas slusalice,ja ne mogu,moj je nextbook premium 10,hvala
 
Iskreno nisam ni pokušavao jer imam Lumiu sa svim tim stvarčicama pa i na njemu skoro da i ne koristim. Meni služi za net i tako to...Probaću pa javljam.
 
kako skidate stvari sa you tube?koja aplikacija?
 
Nazad
Vrh Dno