Šta je novo?

i7 4790K 4 GHz Base and 4.4 GHz Turbo Clock

@Kasa5033
svoj 4770k drzim na 4.5ghz a koliko vidim ljudi 4790K drze na 4.7ghz, tako da ces sa 4790K dobiti bolji OC za nekih 200mhz i nize temperature, mada 4790K je trenutno skuplji za nekih 4000din.

Steta sto sad nemozes uzeti 4790K dok je OK serija kod nas (bar tako kazu novopeceni vlasnici).

Nemam vise potrebu za tim. The i5-4670K je delidovan i stavljen je CoolLaboratory Liquid Pro ispod IHS. Let the game begine. :banana: To mi je bila najjeftinija alternativa :D Zao mi je sto ne mogu da se ukljucim u taj dobar batch, bas je ASUS izbacio novi UEFI koji podrzava i7-4790K na mojoj ploci :/
 
moze li neko od novopecenih vlasnika ovog proca da mi kaze kakav je batch trenutno kod nas? Ne mislim da ga teram u clock u sitna crevca ali bih voleo da doguran do 4.7 bez da se greje kao ringla
 
Ok, pada 4690K i neka ploca. Nebitna mi je ploca skroz dokle god radi stabilno i da mogu da izvucem neki klok tipa 4,4 - 4,5, jel moguce uopste to sa 4690k? Hladjenje Phanteks PE . Imao sam mnogo lose iskustvo sa Gigabyte plocama koje su zabadale sa i3 Ivy Bridge procesorima, komentarisao sam na benchmarkovom testu gde su ih nahvalili koji od kada je redizajniran ne uspevam da pronadjem(verovatno ti testovi i moji komentari ne postoje vise, sve je tako konfuzno od kada su redizajnirali sajt :( ) . U principu volim sto manje ploce sa nekim ok OC potencijalom(mini su idealne ali i skupe :( ), sto jeftinije pozeljno. Cim izadje Hexa core, prelazim na to tako da me ne interesuje neko ulaganje u plojku koju cu da menjam za godinu ili 2. Vozim 955 C3 i GA-870A-UD3(moze da ide do 4170MHz ali ga drzim @2,8 jer sam prodao kuler koji cu ponovo da kupim isti :d ) pa mi nista ne fali :)

Nesto sam na brzinu gledao jeftinije ploce, sta predlazete:

1) MSI Z87-G43

2) MSI Z97-G43

3) MSI Z97 GAMING 3


PS

Kupio bih odmah sada 4790k da znam da necu da menjam celu platformu kada izadje hexa core u relativno skorije vreme.
 
Poslednja izmena:
@Ljanmi, hexacore ti je vec izasao, imas 5820, doduse drugi je socket u pitanju pa bi morao uzimati i novi ram ali ako mislis na neki hexacore za lga 1150 onda slobodno uzimaj 4790k jer se jos dugo hexa i octa core-ovi nece spustati u taj segment.
 
Pazi kladim se da za max 2 - 2,5 godine dobijamo hexa core za mase, ja igram igre, samo me to zanima. Vidim da je razlika u igrama oko 5% u korist HT-a kod 4790k, mnogo se greje Haswell, ako mi za igre nije potreban zasto da ga uzimam? Kada izadje hexa i igre budu utilizovale jezgra nemam nista protiv, ovu stvar planiram da menjam mozda i sledece godine ko zna, zato necu neku full extra plocu a stalo mi je da se maknem sa AMD. Da znam da cu imati koristi od HT-a ne bih se razmisljao oko 4790k, zamalo da uzmem polovan 2600k i P67 juce ali kada sam video ovaj rez odustao sam + imam 3 godine garanciju za samo malo vise para, verovatno da neke stvari u svakodnevnom koriscenju malo brze rade. Ajdete predloge za plojku, niko nista konkretno da predlozi - hocu ujutru da porucim :mad:
 
Poslednja izmena:
ASUS Maximus VII HERO je odlicna i dosta izvlaci iz proca i ima tonu mogucnosti i 3 godine garancije. Mozes i Z97 iz TUF serije zbog garancije. MSI Gaming 3 Z97 se isto lepo pokazala, ako je sudeci po prosloj MSI Z87 G65.
 
I moj glas ide za MSI Gaming 3 Z97.
 
moze li neko od novopecenih vlasnika ovog proca da mi kaze kakav je batch trenutno kod nas? Ne mislim da ga teram u clock u sitna crevca ali bih voleo da doguran do 4.7 bez da se greje kao ringla

Ima li neko odgovor na moje pitanje? :S:
 

Prilozi

  • http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Ryse_Son_of_Rome-test-Ryse_proz.jpg
    http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Ryse_Son_of_Rome-test-Ryse_proz.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 159
  • http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Ryse_Son_of_Rome-test-Ryse_intel (1).jpg
    http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Ryse_Son_of_Rome-test-Ryse_intel (1).jpg
    181.6 KB · Pregleda: 134
  • http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Ryse_Son_of_Rome-test-Ryse_amd.jpg
    http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Ryse_Son_of_Rome-test-Ryse_amd.jpg
    91.6 KB · Pregleda: 134
  • Benchmarks_Ryse_1080p_No_SSAA-pcgh.png
    Benchmarks_Ryse_1080p_No_SSAA-pcgh.png
    54.9 KB · Pregleda: 139
Poslednja izmena:
Ne znam da li sam pogodio temu, ali mi se otvorila mogucnost da zamenim nov 4770k za nov 4790k uz doplatu od 2500 dinara? Da li se to isplati i sta bi vi uradili na mom mestu? Ja sam za 4790k jer ovakvu ponudu ne verujem da cu jos imati ali ajde da cujem jos neki komentar :)
 
To se uzima momentalno, ne gubi se vreme ni da se otvori tema na forumu. :)
 
Ja sam ga u glavi vec uzeo, nego sam morao da dodjem na forum da se pohvalim :) :)

Nego zanima me sledeca stvar, da li ce raditi 4790k na mojoj formulici posto je ona z87? Tj da li cu moci preko USB BIOS Flashback da apdejtujem novi bios i pokrenem masinu cim cpu stigne? Negde sam na internetu naleteo da je to nemoguce, i da ce mi trebati procesor starije generacije :/
 
ja da potvrdim da flashback radi kao sat sa i bez procesora.nisam siguran doduse dal' ga tvoja plojka podrzava,to ces morati da izguglas sam.

edit: evo tut od nakontraverzijih likova IT scene :d

 
Poslednja izmena:
Videcemo kada stigne procesor, formulica je nadam se spremna :)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1414158334014.jpg
    uploadfromtaptalk1414158334014.jpg
    858.2 KB · Pregleda: 136
bocni i osmopinac za cpu,cisto da budes siguran da je apdejt pros'o kako treba.
 
Ovo je slika kada sam vec otkacio njega i kabl za napajanje :) Uzeo sam 4790k jos samo da dodjem kuci i sve probam, pa vam se javljam kako sam prosao :)
 
Samo me zanima ko normalan menja 4790k za 4770k i to za 2500din dobitka... :D
Ni da mu ne treba, ni zbog zarade, nije mi jasno.
 
Uspeo je BIOS Flashback i mislio sam da sve radi bez problema. Medjutim upalim ja malopre malo BF4 kada ono temperatura procesora 100 stepeni?
Trenutno nemam pastu, pa ne mogu da namontiram drugi kuler ali malo me je zabrinula ova temperatura jer kapiram da je nemoguce je da stock kuler neupotrebljiv za obican gejming...
 
Verovatno si ga lose montirao iako je to tesko izvesti.
 
4770k je riknuo, odnet na garanciju pa je u imao izbora uz doplatu da uzme 4790k. :)

Ne menja on 4790k za "slabiji" 4770k. :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno