Šta je novo?

i7 4790K 4 GHz Base and 4.4 GHz Turbo Clock

Napisao sam malo cudno jer sam pokusao da kazem da su oba procesora nova :)
Sada trebam da se iscimam do grada po pastu pa da ga probam na krstenom kuleru :) Vredi li duplo vise platiti Noktuu HT-H1 nego CM E1?
 
nemoguce da nema nekog na nbg sa pastom da te ispostuje.ja bih dosao ali moram tetki da nosim lek. :)

salim se,sad znas za ubuduce da se pasta uvek mora imati kod sebe,npr komsinici sam preksinoc intervenisao oko kompa,nikad nemas pojma kad moze da ti treba. :)

edit:

ja uvek trosim noctuu,iskreno tih 200-300 din vise das a ne sekiram se dal' je to moglo stepen dva dole i 100-200mhz gore.
 
Poslednja izmena:
Uzemes Noctua i ne brines. Traje dosta dugo, jedna tuba ima za 15 aplikacija :) A sad konkretan broj aplikacija zavisi od kolicine koju stavljas, ja moram da zamalterisem moj jer dosta paste ode u one procepe izmedju heatpipe i alu bloka kod Hyper 212+.
 
meni ova noctua traje boktepitaj koliko,ja bas stavljam malo,ali znam o cemu pricas,takvu sam bazu i ja nekad imao na nekom alpenfohn-u dok nije radila smirgla. :)
 
Nema potrebe da imaš i ti problem sa HT-om.

Bolje je da imaš cpu sa HT-om, kojeg u biosu možeš da isključiš ako te zeza neka igra, nego da ga nemaš pa da kukaš posle što nisi uzeo proc sa HT-om.

Simple as that... ostaje još samo pitanje da li finansije to mogu da podrže.
 
Nema potrebe da imaš i ti problem sa HT-om.

Bolje je da imaš cpu sa HT-om, kojeg u biosu možeš da isključiš ako te zeza neka igra, nego da ga nemaš pa da kukaš posle što nisi uzeo proc sa HT-om.

Simple as that... ostaje još samo pitanje da li finansije to mogu da podrže.

Zasto bih kukao, odakle ti ta ideja???
Prodam lepo taj i kupim drugi ako mi ne odgovara. To je bar lako promenjiva stvar u zivotu.
 
Idi, neces pogresiti. Procesor je brutalno dobar, a za HT ne brini. ;)
 
Poslednja izmena:
da bre,to za HT je kao argument za CrossFireX,ako ne radi,samo ga iskljucis,posto svakako postoji tipa dva naslova gde bi CF igrao ulogu a ne radi.
 
Nije ni cudo sto su propali, kad ovakvi serviseri tamo radili. :D
 
ma ja i dalje ne verujem,tesim se da kao nisu hteli da ispadnu da stede na pasti pa kad je bal nek je maskenbal,da ljudi pomisle kako su siroke ruke kad servisiraju. :d
 
Prodam lepo taj i kupim drugi ako mi ne odgovara. To je bar lako promenjiva stvar u zivotu.

Ali se tako i lako gubi novac, dok ti prodaš jedan pa kupiš drugi... znaš i sam da čim kupiš nešto, već posle par dana ti to ne možeš da prodaš po istoj ceni po kojoj si i kupio, osim ako neki drugar neće da ti učini pa uzme od tebe po istoj ceni npr.

Bolje ćeš svakako proći ako odmah kupiš 4790K nego da rizikuješ da ti slabiji cpu ne odgovara pa da moraš da ga prodaješ posle par meseci.

Jedino ako bi uzeo 4690k sada, pa ako shvatiš kroz neko vreme da ti ipak treba HT, onda da prodaš stari i uzmeš lepo broadwel i7 k (5770k ili kako se već bude zvao) kad bude izašao.

Ja svakako neću uzimati cpu bez HT kad se budem ponovio, a tebi želim da budeš zadovoljan šta god da kupiš.

Edit: Sad sam pogledao ovo "uputstvo"... pa ovaj ga roka kao baba lekovito blato po sebi u Igalu. :d kuku lele...
 
Poslednja izmena:
Kolega ti dobro znas kako malo pada cena Intelu pogotovo 4690k, npr ako ga sada kupis za 210e komotno mozes da ga prodas za 180e posle 6 meseci sa fiskalnim i garantnim listom :) Pazi ja zbog 15% ustede ne bih nikada kupio polovnu komponentu i da razmisljam da li je delidovan i sta mu fali i da li ima validnu garanciju ali nas narod je cudo :shock: Dacu 15% vise ali hocu ja prvi da ga otvorim + dobicu verovatno zreliji batch u odnosu na onaj od pre 6 meseci i ne razmisljam nista, pogotovu sto nisu male pare. Mada kazem vrv idem na 4790k nego razmisljam za neku micro plojku da spakujem u Bitfenix Prodigy :)
 
Kolega ti dobro znas kako malo pada cena Intelu pogotovo 4690k, npr ako ga sada kupis za 210e komotno mozes da ga prodas za 180e posle 6 meseci sa fiskalnim i garantnim listom :) Pazi ja zbog 15% ustede ne bih nikada kupio polovnu komponentu i da razmisljam da li je delidovan i sta mu fali i da li ima validnu garanciju ali nas narod je cudo :shock: Dacu 15% vise ali hocu ja prvi da ga otvorim + dobicu verovatno zreliji batch u odnosu na onaj od pre 6 meseci i ne razmisljam nista, pogotovu sto nisu male pare. Mada kazem vrv idem na 4790k nego razmisljam za neku micro plojku da spakujem u Bitfenix Prodigy :)
To ce biti moje muke :d ASUS Maximus VII Impact ako mozes da nadjes :)
 
Pozdrav ljudi, pre dva dana sam kupio novi komp. Uzeo sam i7 4970K procesor sa stock cooler-om. Cim sam pokrenuo racunar usao sam u BIOS da proverim temperaturu. Bila je oko 60-65 C. Odmah sam skiuo HWMonitor i RealTemp programe. I jedan i drugi mi pokazuju oko 30C idle. Medjutim, bez ikakvog razloga, nisam radio nista zahtevno, temperatura je skocila 2 puta na 95 C (juce jednom i danas jednom). Moram da napomenem da mi je voltaza u BIOS-u podesena na "auto". Malo sam istrazivao i neko kaze da je to zbog stock cooler-a a neko da dosta utice sto je voltaza na auto, pa u nekom trenutku procesor dobije vise struje i zbog toga skoci temperatura. Racunar su mi sastavili u E... , tako da ne znam koju su pastu, niti da li su je dobro stavili.

Da li neko ima iskustva sa ovakvim problemom? I da li moze neko da me posavetuje kako da podesim voltazu?

Ovo mi je trenutno. Izgasio sam komp kada posle dostizanja od 95 C, da pogledam BIOS.

HW Monitor.png
 
Ako ti je tako kao sa slike onda nemas brige u normalnom radu. Ne znam kako se ponasa u gejmingu i slicno ? Zalili su se ljudi da iako pored poboljsanja paste i dalje imaju visoke temperature pa su samim tim nepouzdani za dodatni malo jaci oc, tako se ljudi i dalje odlucuju za skalpiranje.

Mozda imas neki pozadinski proces koji "muci" procesor bespotrebno pa nabija temperature, ali opet 95c za box je previse.
 
Sto se tice gejminga, poterao sam malo Football manager (koji ne bi trebalo da forsira nesto mnogo procesor), i tada je znala temperatura da ode do 70-80. Nemam uopste iskustva sto se tice podesavanja voltaze, pa nisam hteo da cackam i da menjam sa auto na normal ili na neku manuelnu vrednost.

Razmisljam da uzmem neki cooler i zamenim ovaj stock, ali opet mideluje kao da je temp prevelika, iako je u pitanju stock cooler.
 
taj stock je djubre i menjaj ga sto pre. bilo cime.
 
Ok. Razmisljam da za 4790K uzmem ili Cooler Master Evo 212 ili da dodam jos kesa i da idem na Noctua dh15.
 
druga opcija ako mozes
 
Možeš i DH14 da uzmeš ako imaš niskoprofilni ram, dosta je jeftiniji, a razlika je mizerna.

Svakako nemoj da štediš na dobrom kuleru ukoliko ti finansije to dozvoljavaju.

NH D14-15, Thermalright Silver Arrow i Phanteks PH-TC14PE su ti siguran izbor, pa koji nađeš najpovoljnije... trajaće ti mnogaja ljeta i hladiće ti verovatno i sledeći i možda i onaj tamo procesor ukoliko budu nabavljiva kačenja za nove sockete, pa ćeš samo njih morati da dokupiš umesto da kupuješ novi kuler.

Fora je u tome da tehnologija kulera (kao i napajanja na primer) ne napreduje ni približno toliko brzo koliko cpu-gpu tehnologija, tako da uzmeš jednom vrhunski kuler, napajanje i kućište pa menjaš samo plojku, proc i gpu kad finansije dozvole i upgrade te ne ubije toliko u pojam kao kad moraš maltene celu novu mašinu da uzimaš.
 
Upravo mi je temperatura dostigla 90 C i to ne pod nekim opterecenjem. Na trenutak samo, a onda za 10 sekundi pala na 40-50 C.

HW Monitor 2.jpg

RAM mi je Kingston HyperX Fury, mislim da ce moci i D14.
 
Poslednja izmena:
Zakljucaj taj napon covece, vidis da ti procesor sam vuce 1.452v i naravno da se pregreva pod tim naponom. Moj radi na 1.22v na 4.7ghz overklokovan i hladjen starim megahalemsom. Postavi mu napon za stock frekvenciju na 1.15v i radice ti mnogo bolje i hladnije dok ne uzmes neko bolje hladjenje.
 
Nazad
Vrh Dno