Šta je novo?

i7 4790K 4 GHz Base and 4.4 GHz Turbo Clock

a max oc bice 4.5 GHZ :D :smash:
 
Čekajte, pa zar nije rečeno da će Base clock biti 3.6 GHz a Turbo 4 GHz ? Odakle sada ovo ?

Bilo bi lepo kada bi default klok bio čak 4 GHz...
 
Poslednja izmena:
Pa default klok i jeste 4GHz za 4790K...
 
Cekam K model ovo mi se za sada ne svidja!Nadam se da su ovaj "Refresh" i radili zbog boljeg klokovanja,ako ne stvarno cu se razocarati!!
 
Samo da ne lupe cenu od 350e+ i bice lepo.
 
Koju su zvaku koristili ovaj put? Orbit? :D
 
Ako se ovaj procesor pokaže vrednim, a izgleda da je sva prilika da hoće biti itekako vredan, onda ću ga najozbiljnije razmotriti za kupovinu već na leto.

Priča se po kuloarima da će na vazduhu, 4790K biti moguće bez većih muka poterati stabilno na 5.0 GHz, možda čak i malko više. Nadam se da su te glasine istinite.
 
Stigli kod nas, ali bez K... I to su skuplji nego prethodni K...
 
Poslednja izmena:
Pa da, em jeftiniji em ga koliko toliko možeš klokovati. :)
 
sve je to lepo samo je pitanje da li ima potrebe za tolikim ''bacanjem para'' jer msm 95% stanovništva nema potrebu za tim procesorima makar kod nas
biće to preskupa igračka
 
ja svoj proc. drzim na 4.3ghz i to je neki max za moj cooler, mada mogu da imam sta hocu kad je tu problem izmedju proca i IHC-a u toj pasti...
ali ako 4790K bude mogao 5Ghz za svaki dan to je onda ipak nesto....
za sada je najbolji 2500K ,al opet onom ko radi Max, Mayu ,After i to... bolje je resenje svakako i7
 
ma kakvih crnih 5ghz.
to mozda da su neshto radikalno promenili u arhitekturi ili steping novi.
a ovako su samo konachno sredili (koliko, to cemo tek videti) grejanje i malko turbo nasvirali.

drugar i ja iz ovih 4770K skalpiranih shanse nema vishe od ~4400-4500 stabilno da izvuchemo uz sve one operacije.
 
Poslednja izmena:
Od laganih 5Ghz nema nista ;) ko hoce 5Ghz za svaki dan mora sandy brige da probira :D
 
Ja ne mogu da poverujem da neko moze i da pomisli o 5gHz na Haswell arhitekturi, Kosta, pa majka mu stara :)
Znaci-orjentir je 4770k skalpiran i plus nekih 100 pa ajde i 200mHz na racun zrelijeg proizv. procesa i to je maximum, dakle u najboljem slucaju do 4.6gHz mada ja mislim da je i to tesko dohvatljivo za Haskije, ako pricamo o pravoj, linX/Prime potvrdjenoj stabilnosti.

Nemoguca misija.
 
Ja ne mogu da poverujem da neko moze i da pomisli o 5gHz na Haswell arhitekturi, Kosta, pa majka mu stara :)
Znaci-orjentir je 4770k skalpiran i plus nekih 100 pa ajde i 200mHz na racun zrelijeg proizv. procesa i to je maximum, dakle u najboljem slucaju do 4.6gHz mada ja mislim da je i to tesko dohvatljivo za Haskije, ako pricamo o pravoj, linX/Prime potvrdjenoj stabilnosti.

Nemoguca misija.

Pa nekoliko sajtova su izbacili tu glasinu na 5 GHz, ja nisam to izmislio. Nije teško da se te informacije nađu. Naravno, slažem se da je teško, ali mi NE ZNAMO šta je sve Intel promenio i poboljšao u 4790K procesoru. Možda je u pitanju dosta veliko poboljšanje, rešeno grejanje i novi steping ? Dakle, sačekajmo 6-7. jun pa ćemo videti kakva je situacija.

Ja bih bio zadovoljan da se sa 4790K može stabilno izvući i 4.8 GHz, a 5 GHz bi bio pravi SAN.
 
sve trchi intel da drastichno poboljshava neshto na shta nema konkurenciju.
ovo je chisto uzimanje para i da se eto neshto novo izbaci.
 
Koliko vidim od 2011-te, tj. od Sandy Bridge-a, Intel nista spec nije napravio u ovom segmentu?
Onaj ko je uzeo tada sendija najbolje je prosao, barem meni tako izgleda.
Sadasnji skok u performansama je smesan.
Eto sta je monopol!

Moje razmatranje je najvise vezano za i5-ce.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim od 2011-te, tj. od Sandy Bridge-a, Intel nista spec nije napravio u ovom segmentu?
Onaj ko je uzeo tada sendija najbolje je prosao, barem meni tako izgleda.
Sadasnji skok u performansama je smesan.
Eto sta je monopol!

Nažalost tu je AMD kriv inače bi mi sada imali dosta bolju situaciju...
 
Zato i daju performanse na kasicicu...
 
Ima smisla ovo sto prica demios. Klasicno izdrkkavanje od strane intela. I zadnji euro da nam cape, to je cilj, a od performansi nista.
 
Zar nekog to cudi? Nije da je to neka nova pojava, tako je oduvek. Nekad se zalomi neki velik proboj, svaku 5-6 liniju.
 
Makar će 4790K imati najzad sređen IHS i moći će da se klokne na 5 GHz bez većih problema, ako ne lažu te glasine, naravno.

A šta će nam doneti Broadwell, tu smo tek u mraku. Pominjalo se da će GPU biti oko 20-25 % brži, ali ništa u vezi sa x86 sirovim performansama Broadwell-a.
 
Makar će 4790K imati najzad sređen IHS i moći će da se klokne na 5 GHz bez većih problema, ako ne lažu te glasine, naravno.

A šta će nam doneti Broadwell, tu smo tek u mraku. Pominjalo se da će GPU biti oko 20-25 % brži, ali ništa u vezi sa x86 sirovim performansama Broadwell-a.

E ako se bez problema bude mogao klokovati na 5GHz ja ću kupiti dva komada i dati slučajnim prolaznicima na ulici čim izađem iz prodavnice :d
 
Koliko vidim od 2011-te, tj. od Sandy Bridge-a, Intel nista spec nije napravio u ovom segmentu?
Onaj ko je uzeo tada sendija najbolje je prosao, barem meni tako izgleda.

Pa eto, bar PC traje ko konzola, obzirom da je od onda cele 3 godine, a da nista novo na vidiku, a sve i da dodje bar 2 godine dok se ne primi, to znaci da je svako dobio minimum 5 godina, verovatno i celih 7, zivotni vek konzole uglavnom. Doslo je i to vreme na PC, treba samo biti hrabar i kupiti cim izadje, to se odjednom isplati na PC-u.
 
Nazad
Vrh Dno