Šta je novo?

i7 4790K 4 GHz Base and 4.4 GHz Turbo Clock

Pa, ja mislim,:trust:
da se, verovatno, kod overkloka, najvise dobija kod minimalnog framerata, sto je meni i najbitnije, jer mi je potreban za taj neki 60f. minimum, zbog V-synca.
E, sad, kod CPU zahtevnih igara, tipa MP, strategije i slicno, sigurno je da se dobija veca razlika kod kloka, nego kod GPU orijentisanih:D igara.
 
Potero sam proc. na 4.9 ghz, :whip:
prvo nije hteo na 1.295v, pa sam postavio na Cpu voltage na 1.310V,
Input 1.92V, Uncore 43 ghz, Ring 1.22V, LLC je Extreme.
Sto se tice stabilnosti, proso je "3D Mark Vantage", znaci stabilan je. ;) :beat:
Mozda ako se malo jos nasteluju voltaze, mozda bi mogo i na 5.0 ghz. sa nekih 1.34V.
Koliko sme da se ide sa Input voltazama, i koliko sa Ring voltazama ?
I, da li ako smanjim Input, a povecam Ring voltazu, ce sistem biti stabilan, kao sa vecom Input voltazom, a manjom Ring ?
 
Poslednja izmena:
Inace, proc. na 4.8ghz, sa HT-On, ima temperaturu u gamingu, maximum 53- 55C, a neki minimum je kod nekih igara 45- 50C, sto su bas super temperature :exploder:.....
Jes da je malo ohladnelo,
ali, ovaj I7 4790K se sjajno ponasa sto se tice temperatura u gamingu.
Posto imam zakljucan fps na 60f., mozda i to malo doprinosi manjim temp. jer jezgra rade u manjem loadu, kao sto je i GPU Load, takodje manji kod 60fps., pa su i tu temperature nesto manje.
To je, takodje, jos jedna prednost, tog 60f. lock gaminga.
 
Ako imas 55C sa Vsync, onda bi temperature bile definitvno vece sa otkljucanim FPS, i to nekih 15C , a ko ne i vise, i naravno zavisi sta se konkretno igra i da li je zahtevna igra. Company of Heroes 2 na primer kolje i CPU i GPU i na max 1080p ne mozes da nakrpis 60FPS sa 4xMSAA i pri tom su temperature za nijansu vece nego u Crysis 3 ili Metro 2033. Input mozes da nasviras do 2,1V za svaki dan ja verujem, dok za vring moze da se ide do 1,45-1,5V. Neces dobiti na stabilnsoti ako smanjis input napon. Povecavanje ring napona pomaze samo ako je cashe nestabilan, pogledaj listu BSOD kodova sto je okacio delevic u Overklok temi. Devil's canyon procesori traze manji input napon od 4670K/4770K, ali im opet pomaze kod stabilnosti do odredjene granice. Mora da se testira da li utice na stabilnost neka postavka vremenski pre nego sto dodje do BSOD-a ili crash-a programa za test. Tako ces najbolje znati sta mu najvise odgovara.
 
Da, verovatno je taj neki CPU Load nizak, pa se i manje greje procesor, ne znam kako je stanje sa CPU load, u vezi HT-ON vs HT-OFF, kada se otljuca frame rate.:trust:
Inace, hvala za savete oko tih voltaza,
proc je sad stabilan na 4.8ghz sa HT-ON, moze proc. da ide verovatno i vise, ali trazi voltazu preko 1.3V, i temperature malo rastu, pa, valjda je dovoljno i ovo 4.8 plus HT, :p i to na vazduh, sa onom zvakom.
Kada ga budem skalpirao :crash:, onda cemo da ga iscedimo do kraja.
Input je na 1.910V,
Vcore na 1.285V,
Vring voltaza na 1.21V, Uncore na 43ghz, na 45 proc. trottluje, mozda trebaju vece Vring voltaze, ali me sada nesto mrzi da testiram.
Mozda, kada budem hteo, recimo da poteram proc. na 5.0ghz, probam malo da eksperimentisem sa voltazama. :exploder:
 
Poslednja izmena:
Inace, proc. na 4.8ghz, sa HT-On, ima temperaturu u gamingu, maximum 53- 55C, a neki minimum je kod nekih igara 45- 50C, sto su bas super temperature :exploder:.....
Jes da je malo ohladnelo,
ali, ovaj I7 4790K se sjajno ponasa sto se tice temperatura u gamingu.
Posto imam zakljucan fps na 60f., mozda i to malo doprinosi manjim temp. jer jezgra rade u manjem loadu, kao sto je i GPU Load, takodje manji kod 60fps., pa su i tu temperature nesto manje.
To je, takodje, jos jedna prednost, tog 60f. lock gaminga.

Uradio si skalpiranje procesora?
 
Ne nisam,
jos uvek je sa onom Intel zvakom. :cuss:
Inace, vec sam piso u temi,
to je neki Vietnam batch X4....,
odlican je za overklok, neki prosek je 4.8 - 5.1 ghz na HT-OFF, sa nekim voltazama 1.25 - 1.35V....
Naravno, ovo pricam za gaming.
 
Evo jos jedan info, mozda je samo do mene, ali sam smanjio napon RAM memorije sa 1.5 na 1.44v (ispod toga nece da radi na 2400MHz CL11) i uspeo da dobijem stabilnost CPU-a na 4.8GHz sa HT-om sa 1.295v umesto prethodnih 1.313v.
Veoma cudno, ali stvarno sad sljaka na manjoj voltazi, pre toga nije hteo nikako.
 
Moguce je da ti input voltage nije bio dovoljno visok, pa zato.
 
Input sam takodje smanjio sa 1.95 na 1.92v. Nije realno, ali je tako :D
 
^^
Godlike!
Jel si OC CPU Cache? I koliko napona trazi za 4.8GHz kod tebe?
 
Evo jos jedan info, mozda je samo do mene, ali sam smanjio napon RAM memorije sa 1.5 na 1.44v (ispod toga nece da radi na 2400MHz CL11) i uspeo da dobijem stabilnost CPU-a na 4.8GHz sa HT-om sa 1.295v umesto prethodnih 1.313v.
Veoma cudno, ali stvarno sad sljaka na manjoj voltazi, pre toga nije hteo nikako.

E, super informacija, :rtfm:
posto imamo istu memoriju, mozda i ja nesto probam.
Meni sad, koliko sam video, kad sam ucitao Profil, na AUTO voltaza za memoriju je na 1.6V.
Posto nikad nisam menjao postavke za memoriju,
znaci, mora sad rucno da se podesi u Biosu voltaza za memoriju na tih nekih 1.5V ?
 
kesh na 4.4, a cpu za 4800 trazi 1.27v
Odlicno! Zanimljivo da trazi 1.75v input voltage za sve to :)
@Reviewsrb
Probaj, kod mene se ispostavilo tako, sto me je ohrabrilo da pojurim 4.9GHz :D
Da, samo u bios-u rucno podesis umesto 1.65v na 1.5v (kod mene trenutno na 1.44v).
Asus navodno smatra da je na Haswell-u sve preko 1.575v overklok, tako da mi pokazuje zutom bojom xmp voltazu od 1.65v.
 
Hvala za información,
sad sam probo na 1.55V i radi stabilno na 4.8 i HT-ON.
Sad je i meni proradio gust, :D
da idem na 4.9 i HT-ON, kapiram da ne bi dobio skoro nista na jacini,
ali, entuzijazam je to. :crash: :beat:
Inace, vidim da si i ti postavio na HT-ON,
jel si pogledo,) ono u 980 temi sto sam malo nesto analiziro:smash: kada je postavljeno HT-ON u gamingu.
Doso sam do zakljucka, da ima benefita kada je HT-ON postavljeno za gaming.
Sta ti mislis o tome ?
I7 4790K na kloku od 4.9ghz i HT-ON za gaming, pa to razbija...:p
 
iako je u biosu setovano 1.74v, on i dalje vuche skoro 1.8v (varira 1.77-1.808), ako je verovati ovom asusovom programu.
e da, spustih napon na memari sa 1.65v na 1.6v, za sad deluje ok.
 

Prilozi

  • 4790K.jpg
    4790K.jpg
    896.7 KB · Pregleda: 139
Poslednja izmena:
Koliko ... se javi i nudi i5 4690k za ovaj proc + doplate 200 dinara do 500 max..
 
Ako neko sa teme budeo hteo da zameni svoj 4790k za moj 4690k (još 2 i po godine domaće garancije), uz moju razumnu doplatu, nek' me kontaktira na PM.
 
Ako neko sa teme budeo hteo da zameni svoj 4790k za moj 4690k (još 2 i po godine domaće garancije), uz moju razumnu doplatu, nek' me kontaktira na PM.

Javi se clanu sa foruma "Ljanmi" on je trazio da kupi jaci i5 cpu,tvoj 4690k bi bio pun pogodatak ukoliko vec nije kupio :)
 
Ae kad je vec tema dosla na vrh, koji je preporuceni max voltage za 24/7 na 4790k? Moj i dalje stoji na 1.296v i 4.8GHz, nisam razmisljao o daljem overkloku, ali me cisto interesuje gde je gornja granica za napon.
 
1.3-1.35v u zavisnosti koliko mozes da rashladis. Na vazduhu ne bih isao preko 1.3v.
 
Temp mi nisu problem, samo ne bih da odem predaleko sa voltazom pa da unistim cip :)
Videh na yt neke ludake sto bench-uju sa 1.404v, mislim da je to malo previse za Haswell..
 
Ok je to za bench samo nije za 24/7 zbog moguce degradacije. U principu do 1.35v bi trebalo da je sigurno na neki duzi period.
 
Ok, probacu da izvucem 4.9GHz na 1.35v ako bude moglo, ako ne ostajem tu gde jesam :)
A s obzirom da cpu u 90% slucajeva radi na 800MHz i 0.765v mislim da mu nece puno skoditi.
 
Moj i5-4670K radi na nekih 1.375V adaptive već dve godine i nije mu nista. To mu treba za 4.4GHz. I kao što kazes, većinom radi na 800MHz i 0.790V tako da mu ne e ništa faliti :)
 
Smor, ovaj moj trazi 1.370v za 4.9GHz, na 1.360v puca. Mozda moze 1.365v, ali nisam ni probao, ne bitno je. Mogao je i gori primerak da zapadne :)
 
Smor, ovaj moj trazi 1.370v za 4.9GHz, na 1.360v puca. Mozda moze 1.365v, ali nisam ni probao, ne bitno je. Mogao je i gori primerak da zapadne :)
Imaš TOP primerak, nego nam sad to trljaš o nos. Reci lepo zapao mi vrhunski silicijum a ne da narod očekuje kada kupi Haswell/Skylake da će da ide [email protected] ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno