Šta je novo?

i7 4790K 4 GHz Base and 4.4 GHz Turbo Clock

fino nategnut cpu :type:
 
evo jedan brzinski rez :D

Skalpiran i lapovan 4790K, CLP ispod IHS.
CM Nepton 240M nelapovan (nisam imao vremena i zivaca :D), noctua nt-h1 pasta
Asus Z87I-Pro
Crucial 2x4GB 1866 cl9
Bitfenix Phenom, napred i pozadi stavljeni Thermalright TY-141, oba uvlache vazduh spolja
ambijentalna ~22c

4,7@1,22V Strasan komad silikona, nisam video bolji do sada :zgran: Za gaming moze da ide 100% na 4,8-9 uz malko vecu voltazu :hair:
 
meni je fascinantnija plojka tu...napon zakucan na 1.219, a u biosu je 1.22v, to josh nisam video.
 
^
Kako se tebi čini Nepton 240M? Buka, performanse?

Sa njim imam oko 8°C niže max temperature nego sa NH-U14S, što mu dođe kao NH-D15.
Ja sam ga nahvalio u drugoj temi da nije bučan, ali me zanima i tuđe mišljenje. :)
 
pa nisam ga poredio josh ni sa jednim kulerom, jako je pipavo i u malom prostoru pakovanje itx makine, pa mozda neki drugi put jer mora sve da se rastura.

buka...pa tishi jeste od TR 143, ali duvaju kao puvanjci..thermalrajt izuva...shit je shto ne mogu njih montirati :(...mogu jedan samo eventualno.

ali da je tishi od ostalih vodenjaka koji idu do 2500rpm, jeste.

uzeh ga jer sam bio ubedjen da nece moci fantex da stane (zbog VRM-a vertikalnog)...ali posle kad sam testirao napolju sa TRUE-om (fantex bio zavaren na amd fx-u :D)
ladno je stao, pa bi verovatno i fantex mogao i mislim da bi ga dobio on u hladjenju.
taman tri komada u liniju stavim kao na fx-u shto je stajalo, pa kad zapevaju na 2500 rrm :D
 
Poslednja izmena:
buka...pa tishi jeste od TR 143, ali duvaju kao puvanjci..thermalrajt izuva...shit je shto ne mogu njih montirati :(...mogu jedan samo eventualno.

ali da je tishi od ostalih vodenjaka koji idu do 2500rpm, jeste.

SVE je tiše od TY-143 @2500 RPM! :D Ali u pravu si da izuva, dva na nekom twin tower kuleru su ubice što se tiče performansi. Pa meni je skinuo 4-5°C kad sam ga stavio na U14S umesto NF-A15. :)
 
Daš 40e za dva NF-A14 PWM i rešen problem. :) Kupio bih i ja 280L da može da stane u R4.
 
Да, али срећом то је само када вртим Linx, иначе нису тако бучни. :)
 
evo jedan brzinski rez :D

Skalpiran i lapovan 4790K, CLP ispod IHS.
CM Nepton 240M nelapovan (nisam imao vremena i zivaca :D), noctua nt-h1 pasta
Asus Z87I-Pro
Crucial 2x4GB 1866 cl9
Bitfenix Phenom, napred i pozadi stavljeni Thermalright TY-141, oba uvlache vazduh spolja
ambijentalna ~22c
Fin rez, samo me interesuje kolika je prava razlika u nekim Physics benchevima izmedju 4.4 i 4.7 na tom CPU-u ?
 
^ Da, stvarno fin rez nema sta. @Demios Ajd izvrti nesto Cinebench, AIdA cpu queen, 3dmark13 cpu score nesto tako cisto da uporedim sa ovim mojim 3770k klok za klok.
 
evo ti, moj 4790k @ 4.6ghz i 1.16v adaptive pravi 920 skor u Cinebenchu. kad ga spustim na 4.5 i zakucam voltazu na 1.16 skor bude nekih 870. Kad sam vozdigao na 4.7 skor se nije mnogo promenio od 4.6 ghz, nekad je bio cak i nizi
 
evo cinebench r15 skor
 

Prilozi

  • cinebenchr15devil.jpg
    cinebenchr15devil.jpg
    579.6 KB · Pregleda: 164
^^ Hvala. ~11% razlika na istom kloku u korist Haskija naravno...
 
Poslednja izmena:
evo skor na 5ghz
 

Prilozi

  • devil5ghzciner15.jpg
    devil5ghzciner15.jpg
    401.2 KB · Pregleda: 121
Mozda nije arhitektura za poredjenje jer nije bas nasledna serija ali ipak:
Image 001.jpg
5820k - 4.4ghz
4790k - 5Ghz
= 30% razlike.

Mozda je ipak korektno da se porede na stock-u.
 
popravila temperatura kako sam ipak uglavio nekako fanteksa umesto neptona 240m, sa kojim nije bilo bash najsjajnije naleganje na cpu, kao da je zafalilo paste.

pa sada lapovan fantex i ludi termalrajtovi (3 komada) daju rezlutat dosta bolji i mogu 4800 za svaki dan drzati, mislim prolaze linxovi i prajmovi.
 
Poslednja izmena:
cekaj, ti si na vazduhu??
 
Замисли какви би резултати били са неким custom воденим :)
 
onaj prvi skor je bio sa neptonom 240m koji sam kupio misleci da nece stati fantex (odokativno, nisam probao). i neshto mi bile visoke temp, pogotovo na leru, shto me je navelo da posumnjam na loshije naleganje bloka.
i tako je i bilo, djavo mi nije dao mira pa sam ipak uzeo da rasturim sve i vidim shta ne valja i stvarno bilo loshije naleganje, kao da je zafalilo paste.
pa sam proba fantexa kad je vec sve rastureno i stao je bukvalno u mm, tj moram sam malo da strugnem vent jedan kako bi napravi 3 komada u liniju, dva na cpu i treci na izdvuvu, i da zashravim plochu za kucishte.
a nepton ide na lapovanje pa verovatno u oglase.

da, na vazduhu je sad, dzambo fantex sa 2 tj 3 :D thermalrajta ty-143.
 
Poslednja izmena:
@demios

Koliko si dobio sa trecim TY-143 nizu temperaturu u max loadu od prilike - stepen, 2? Mislio sam da nema ama bas nikakve razlike u performansama ako se doda treci fan na Phanteks heatsink?

I koliko "jede" vcore na tvom 4790k za 4,8GHz-a?
 
ne znam koliko sam dobio, ali taj treci nije zakachen na fantexa vec je na kucihtu, na izduvu, i odmah je do fantexa naslonjen.
jako je sve skucheno i ultra je sex rasturiti i sastaviti, pa ono....da probavam bez njega, malo me mrzi....
ali kako god, taj vent i izbacuje topao (tj mlak) vazduh napolje.

sa krova ubacuje jedan vazduh tr-141 vent koji ce mozda biti zamenjen josh jednim ty-143, a napred je bitfenix spectre pro 200mm.

okachicu kasnije neku fotkicu ako nekoga zaniam kako sve to izgleda.

takodjer, sa ovim setapom u odnosu na neptona, naponska je mlaka pod ful opterecenjem dok ume lepo da se zagreje kad preko nje ne pirka nishta.
 
Nazad
Vrh Dno