Šta je novo?

i7 4790K 4 GHz Base and 4.4 GHz Turbo Clock

Hm, nisam dobro gledao.

Poterao sam ga na 1.284 vcore sada, 47x množilac (4700Mhz). Za sad se dobro drži, poterao sam Linx 10-ak krugova, temperatura je tu oko 50 stepeni.

Videću popodne da ga pustim par sati na neki stres test.
 
Jel si stavio full memoriju da koristi u LinX-u?
Moze i manje napon, probaj 1.24-1.25v :)
 
Hm, nisam dobro gledao.

Poterao sam ga na 1.284 vcore sada, 47x množilac (4700Mhz). Za sad se dobro drži, poterao sam Linx 10-ak krugova, temperatura je tu oko 50 stepeni.

Videću popodne da ga pustim par sati na neki stres test.

Jel to na ploci iz potpisa? Treba mi ploca za 4670k pa bih mozda nju pazario.
 
Da, ta je ploča.

Hteo sam prvo MSI Z97 GUARD-PRO, ali je nisu imali na stanju
 
exodus/slash jadni mali shta im radite :(
 
Sve je pod kontrolom! :D Dok se ne upali fpu test :d
 
:)

Pa ja sam celu konfu sklapao imajući u vidu 4770k koji će biti OC-ovan, ostale komponente sam podredio tome. Još da padne sledeće nedelje Gtx970 i mission acomplished :)
 
Exodus probaj AIDA64 FPU stres test pa javi da li temperature idu u nebesa :)
 
a ja mislio da cjete igrati minecraft kad sam vam prodao procesore:)
 
Minecraft?! :d
CS 1.6, nista vise od toga :p
 
Pff, za to sam mogao da ti uvaljam sestrin ubogi Celeron
 
Oh the irony! :)
Trenutno Far Cry 4 i BF4.
Jel radio neko delid 4790k?
 
Oh the irony! :)
Trenutno Far Cry 4 i BF4.
Jel radio neko delid 4790k?

Moguce da bi Demios odradio,such skill much wow, ali pipavo je sad, jer su dodali jos kondenzatora na PCB i velika je sansa da se skine koji kada se radi sa skalpelom, jedino metoda sa stegom, ona je najbrza i najsigurnija, isto moras obezbediti Coollaboratory Liquid Pro ili Ultra.
 
Vidim ti si uspeo jedan da otfikaris :D Jel zilet metoda bila ili stega (pretpostavljam zilet)? :)
 
Vidim ti si uspeo jedan da otfikaris :D Jel zilet metoda bila ili stega (pretpostavljam zilet)? :)
Zilet metoda, i to ne da je bilo gadno zavuci zilet ispod IHS-a, to je strasno bilo, istupio sam bio dva zilte dok treci konacno nije usao ispod jednog coska, i posle dok sam opsekao, ali bilo je vredno :) Naravno zilet metod samo kao si dosta spretan i strasno pazljiv, dok je stega za brzu obradu i po meni najsigurnija :)
 
Ja cu ipak zilet metodu, imam strpljenja za te stvari. :) Jel si stavio liquid pro/ultra ispod? I jel si lepio IHS posle?
 
Ziletom polako okolo,nemoj stegu,nije lako kao na klipovima na youtube... ja sam pokusao i zamalo da ostanem bez procesora....a bio sam 101 posto pazljiv.
Ziletom polako okolo,prepolovi ga prvo uzduz,pa popreko,da izbegnes onaj tup cosak,pa ga obmotaj molerskom trakom,ostavi samo 5mm ostrice da se vidi...i polako okolo...kada svuda prodjes,uzmi skalper (bez drske) i gurni ga sa jedne strane i podigni onako kao polugu da se otvori kao poklopac.
 
Stavio sam Liquid Pro i nisam ga lepio, samo ogulio crni silikon sa karticom sa IHS-a i PCB-a i naravno dobro oscitio staru pastu. Posle sam ga vratio u socket, prvo procesor cije je jezgro bilo namazano sa CLP-om i polako stavio IHS preko i poklopio sa bracketom :) Meni je bilo bas tesko da zaguram zilet ispod IHS-a, i to sam isao skroz paralelno sa PCB-om. Sto tanji zilet to bolje :) Srecno :D
 
Cim uhvatim vremena naredne nedelje bacam se na delid. Najteze sto sam do sada uradio bilo je otvaranje ventilatora na TwinFrozr IV, koje je maltene ne moguce otvoriti, pa cu valjda i ovo uspeti :)
Hvala na savetima! :)
 
Pazi samo da ne zagrebes PCB, ja sam moju malo zakačio u jednom ćošku, da sam otisao dublje bilo bi gadno.
 
Uspeo delid, samo sto sam pri ruci imao pastu CM IC Essential E1, probacu za vikend sa NT-H1. :)
Ovako su temp za 10C manje, ona fabricka pasta je uzas.
 
Uspeo delid, samo sto sam pri ruci imao pastu CM IC Essential E1, probacu za vikend sa NT-H1. :)
Ovako su temp za 10C manje, ona fabricka pasta je uzas.
Nije bio problem u fabrickoj pasti,nego u debelom silikonu. Sad ga nema,pa bolje naleze ihs na proc. Gledao sam detaljan test.
Stavi tecni metal,jer ce pasta postati kao ta fabricka vrlo brzo :-D to sam cuo samo,nisam probao... :)
 
MDM kada je radio delid je stavio prvo Phanteksovu pastu a posle i NT-H1 i obe su se pretvorile u neku tecnost. Ispod IHS-a ide samo tecni metal. I da nije problem u pasti, ona radi odlican posao, samo je sloj silikona koji lepi IHS za PCB znacajno deblji nego sto bi trebao da bude. Neki cak i smirglaju IHS da bi bio jos blizi jezgru i naravno ide i lapovanje, i to zna da donese jos 5-6C nize temperature, samo se mora biti precizan da se ne skine previse, jer onda moze jezgro da se smrska :D
 
ovaj mom treba 0.958V da RADI NA 4000mhz...Nadjoh na netu da preporucuju 1.050v.... testirao na heavy load..radi super... Jel ovo ok primerak? stock cooler...
 
daj kupi neki krsten kuler i otpanji to,slabo nas ovde zanima andervoltovanje. :d
 
daj kupi neki krsten kuler i otpanji to,slabo nas ovde zanima andervoltovanje. :d
Mene zanima 4ghz na sto manjoj V. Zato pitam da li je ovo dobar primerak ili svi su stabilni na toj V. Prethodna generacija i7 mi je radila na 3 ghz pa vecina aplikacija nije mogla da iskoristi tih 3000mjz ni 40%.tako da ne vidim poentu da OC CPU koji po defaultu radi. Na 4ghz.
 
Po def radi na 4.4 ;)
 
Prethodna generacija i7 mi je radila na 3 ghz pa vecina aplikacija nije mogla da iskoristi tih 3000mjz ni 40%.tako da ne vidim poentu da OC CPU koji po defaultu radi. Na 4ghz.

Ti onda bolje da si kupio 4790T koji ima manji TDP ili, jos bolje, da si ustedeo lovu i ostao na starom kompu :trust:
 
Poslednja izmena:
Ti onda bolje da si kupio 4790T koji ima manji TDP ili, jos bolje, da si ustedeo lovu i ostao na starom kompu :trust:

Ne treba mi savet sta sam trebao da kupim, jer sam dobio ovaj cpu na poklon.Izgleda da niko ne zna odgovor na moje pitanje.pogledacu na netu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno