Šta je novo?

Google Nexus 9 (2014)

Mislim da bi bilo jako dobro ako bude 8.9", to mi nekako dođe kao idealno, nije ni prevelik a ni premali (i zlatokosa bi bila zadovoljna). :D
 
Bilo bi lepo kad bi imao ekran od 8 inca i rezoluciju od 2560x1600 kao recimo novi samsung tab pro 8.4 koji sam kratko posedovao i ta rezolucija na toj dijagonali zaista ima smisla jer je slika bila savrsena. Na telefonima od 5 incha ta rezolucija je skroz bespotrebna. Jos ako bi spakovali brutalnu bateriju kao sto ima nexus 7 2013 to bi bila perverzija. Snapdragon 800 je minimum neki koji bih ja voleo tu da vidim, i naravno sd card slot. Ako ce ga htc praviti, zvucnici sa prednje strane bi bili pun pogodak. Mislim da bi sa svim ovim karakteristikama bio brutalan tablet, samo da cena bude na nivou proslog modela i napravice pun pogodak.
 
jel se zna cena otprilike? tipa jel ce prelaziti 250 evra?
 
Bilo bi lepo kad bi imao ekran od 8 inca i rezoluciju od 2560x1600 kao recimo novi samsung tab pro 8.4 koji sam kratko posedovao i ta rezolucija na toj dijagonali zaista ima smisla jer je slika bila savrsena. Na telefonima od 5 incha ta rezolucija je skroz bespotrebna. Jos ako bi spakovali brutalnu bateriju kao sto ima nexus 7 2013 to bi bila perverzija. Snapdragon 800 je minimum neki koji bih ja voleo tu da vidim, i naravno sd card slot. Ako ce ga htc praviti, zvucnici sa prednje strane bi bili pun pogodak. Mislim da bi sa svim ovim karakteristikama bio brutalan tablet, samo da cena bude na nivou proslog modela i napravice pun pogodak.
+1 uh,to bi bilo to..
Nešto razmišljam ako ga bude radio HTC kao što su najave hoćemo li ga se načekati, sa obzirom da nam je prošlo-godišnji model zahvaljujući asus-srbiji stigao isto kad i Evropljanima;)
 
Poslednja izmena:
Ja bih voleo Tegra K1 unutra. Snapdragon tableti mi nisu interesantni.
 
Mora da tegra k1 zdere bateriju. Takav SoC jedino i ima smisla za tablet, tu bar moze da se spakuje baterija velikog kapaciteta.
 
fatalna mana je sto ima ekran 4:3 aspekta i prakticno je neupotebljiv za gledanje filmova.
 
Samo neka ga najave vec jednom :p. Da vidimo specifikacije i kako ce se nositi sa Galaxy Tab Pro 8.4 i LG G Tabom :).

Pa da se kupuje nesto :)
 
Isti ti je djavo gledao na tabu sa razdaljine od dvadesetak cm i gledao na monitoru sa pola metra, metar ili sa nekoliko metara na velikom ekranu, vidno polje ti je svim slucajevima jednako pokriveno.
 
Ne vidim zašto je problem sa se gleda film na osam inča. Pogotovo kada se leži u krevetu. Što kaže sale, 4:3 format je katastrofa na bilo kojoj dijagonali što se tiče filmova.
 
Ne vidim problem gledanja filmova na 4:3. Naravno ako je to primarno treba kupiti tablet sa 16:9, a može se uštedeti i na ceni prema igračkim tabletima jer realno ne treba toliko procesorske snage i memorije kao za novije igre. Iskorišćeno je 2/3 ekrana što recimo na 9.7" na 2048x1536 imam HD rezoluciju uz višak 1/6 visine crne trake gore i dole što (verovatno?) daje veličinu i kvalitet pune HD 8". Naravno kada je prenosivost u pitanju, stvari nisu tako jednostavne ali za kućnu upotrebu radi savršeno.
Mislim da uvek važi preporuka da se kupi tablet prema primarnoj potrebi, naravno ako budžet dozvoljava: obavezno IPS ekran sa HD+ rezolucijom i što boljom baterijom i hadverom. Lično preferiram što veće dijagonale što mi navika od monitora. Teoretski ista rezolucija na ekranu naočara/tabletu/monitoru/bioskopskom platnu na odgovarajućim rastojanjima daje isti efekat ali nekako više volim "veća" rešenja.
 
Pa sad tesko da se moze ustedeti posto je 4:3 format u 90% slucajeva ipad, koji kosta ubedljivo najvise, a od skoro krenula ekspanzija kineskih tableta koji prate taj format na androidu i koji su jeftiniji...ali cao zdravo apdejtu, zajednici i romovima.
Taj format je npr odlican za citanje, rad sa tekstovima i sl.ali ni multimedija ne zaostaje, minus su te crte koje seku ekran da bi se prikazao sadrzaj bez razvlacenja.
Nativna rezolucija uredjaja sa androidom je 16:10(9 za telefone), to je i najzastupljenije.a on je opet za multimediju i igre majka, ali za kompletan ugodjaj surfa, citanja i rada sa tekstovima manje efikasan od 4:3 u landscape-u, ali daleko od toga da je los.
Ja bih s druge strane isao na softver vise.Tablet se uzima da traje sto duze, tako da treba gledati da bude sto bolje primljen od developera.Dzaba meni neki tab koji je super sada, ako ce za dve godine i dalje biti na 4.2.2, a u medjuvremenu sve preslo sa dalvika na art, koji je dostupan tek od kitketa, a na artu sve bolje funkcionise, pogotovo multitasking.
Neksus 7 ima malu bateriju, npr ali njom raspolaze, pa recimo fantasticno.dosta drugih tabova ima vece baterije, ali je potrosnja iste mnogo brza i u standby-u, bas zbog softvera.
 
Isti ti je djavo gledao na tabu sa razdaljine od dvadesetak cm i gledao na monitoru sa pola metra, metar ili sa nekoliko metara na velikom ekranu, vidno polje ti je svim slucajevima jednako pokriveno.

Mozda je isto nasem mozgu, ali nasim ocima sigurno nije.
Buljiti satima u ekran sa 20-30cm razmaka od ociju je siguran recept za solidnu dijoptriju. U svakom slucaju, neka radi svako sta mu prija, nemam nista protiv. :)
 
Acer ima dobre modele sa 4:3 ekranima, nisu samo kinezi.
 
Mozda je isto nasem mozgu, ali nasim ocima sigurno nije.
Buljiti satima u ekran sa 20-30cm razmaka od ociju je siguran recept za solidnu dijoptriju. U svakom slucaju, neka radi svako sta mu prija, nemam nista protiv. :)

Pa isto je, velicina ekrana i zracenje proporcionalno razdaljini...ozracice te isto.
 
Pa isto je, velicina ekrana i zracenje proporcionalno razdaljini...ozracice te isto.

Zavrsili smo mi davno sa tim zracenjem. Osim ako ne mislis na pozadinsko osvetljenje. Smeta pozadinsko osvetljenje ocima samo tako ali glavni uzrok rasta dioptrije jeste dugotrajno fokusiranje na istu tacku. Od knjige manje bolje oci jer nema pozadinskog osvetljenja ali takodje dovodi do rasta dioptrije iz istog razloga. Nase oci nisu napravljene da stalno fokusiraju istu tacku i razdaljinu, mnogo se zamaraju tako.
 
Zavrsili smo mi davno sa tim zracenjem. Osim ako ne mislis na pozadinsko osvetljenje. Smeta pozadinsko osvetljenje ocima samo tako ali glavni uzrok rasta dioptrije jeste dugotrajno fokusiranje na istu tacku. Od knjige manje bolje oci jer nema pozadinskog osvetljenja ali takodje dovodi do rasta dioptrije iz istog razloga. Nase oci nisu napravljene da stalno fokusiraju istu tacku i razdaljinu, mnogo se zamaraju tako.

Ma to da...na to je valjda i air max mislio.u svakom slucaju mu je isti djavo, jer je pokrivenost vidnog polja ista.
 
mislim da nece otkazati, propustili bi veliki deo kolaca ove godine ako ne udju u ugru sa tabletima.
 
Ma to da...na to je valjda i air max mislio.u svakom slucaju mu je isti djavo, jer je pokrivenost vidnog polja ista.

Mozda je isto nasem mozgu, ali nasim ocima sigurno nije.
Buljiti satima u ekran sa 20-30cm razmaka od ociju je siguran recept za solidnu dijoptriju. U svakom slucaju, neka radi svako sta mu prija, nemam nista protiv. :)

Zapravo mislio je upravo na to što je i napisao.
Posmatrati (satima, danima..) displej sa razmaka od 20cm i metar ili par metara je bitna razlika sama po sebi što se tiče zamora očiju.

Nije on taj koji je spomenuo "zračenje" LCD displeja već ti.

Tako da..
 
Zapravo mislio je upravo na to što je i napisao.
Posmatrati (satima, danima..) displej sa razmaka od 20cm i metar ili par metara je bitna razlika sama po sebi što se tiče zamora očiju.

Nije on taj koji je spomenuo "zračenje" LCD displeja već ti.

Tako da..

Ok posto pomenuh da se ispravim, zracenja nema, mislio sam pod zracenjem pozadinsko osvetljenje koje zamara oci.
 
Nazad
Vrh Dno