Šta je novo?

Google Nexus 9 (2014)

Sve su prilike da će opet početi da mi svidja xiaomi mipad[emoji15]
 
2gb rama? Hmmm.i to hmmm, zbog 64bitnog procesora.
Dobro sto se tice dizajna, ok, mada po meni ovaj blic nepotreban, a i njemu koliko vidim, prsten oko kamere viri, kao i na ajfonu.
Cekam ovaj zvanicni L na sedmici, ne verujem da cu uzimati ovo...sto je mnogo mnogo je.
 
Poslednja izmena:
Meni deluje ok, malo mi se ne sviđa 4:3, nadao se do poslednjeg da će biti 16:10, al' dobro.
 
Ma on je definitivno zmaj tu nema priče,meni je i ekran 4:3 OK,ali 500€ mi je bas previse(jer od 16gb i ne gledam jer mi ne odgovara nista ispod 32gb kada naravno nema mem.slot)
 
As for pricing, the 16GB model will be $399, while a 32GB model is expected at $479, and an LTE-enabled version of the 32GB model will cost $599

cenim da je ovaj tablet skuplje napraviti od nexus 6 a opet je jeftiniji od istog.
dok ne vidim da nexus 6 kosta na plej storu 650 dolara nista nije zagarantovano :)
 
Poslednja izmena:
doplata od 80e za dodatnih 16gb neka hvala :D Mocice to da se nabudzi preko otg usb :D
 
Šta mislite, kolika će cena biti u Srbiji? 400 dolara je već pozamašna cena, sad ako se to prebaci u evre...
 
Ovaj tablet je bio najbrzi citav jedan dan, dok Apple nije izbacio iPad Air 2.
 
Koliko mi se cini i nije napravio neki bum na tržištu, mislim na air 2...
 
Ovaj tablet je bio najbrzi citav jedan dan, dok Apple nije izbacio iPad Air 2.

Kako si to zaključio? A8X koliko vidim ima uglavnom grafiku jaču u odnosu na A8, CPU deo ne.

K1 Denver je brži od A8 u cpu delu, kako single thread, tako i multi, a GPU je dosta jači od A8, videćemo kako će biti u odnosu na A8X.

Mada i dalje nema valjanih review-a i testova, tek negde poneki bench za K1, za A8X još prerano.

Mislim da teško da će tu biti neke razlike, verovatno će biti jedan jači u jednom, drugi u drugom testu.
 
Poslednja izmena:
40% jaci CPU u odnosu na stari iPad Air
250% jaci GPU u odnosu na stari iPad Air

Trebalo bi da je brzi od Tegra K1 Denver.
 
40% jaci CPU u odnosu na stari iPad Air
250% jaci GPU u odnosu na stari iPad Air

Trebalo bi da je brzi od Tegra K1 Denver.

Kaže Apple. Videćemo šta će stvarno da bude kada oba budu u prodaji i vidimo kako se ponašaju u stvarnosti, a ne na prezentacijama. Za sada se ne bih kladio ni na jednu stranu.
 
Kako ovo leti covece, jos samo da stigne kod nas pa cemo da smisljamo kako ga nabaviti, mada stvarno nisu normalni sa ovih 16gb to je postalo neupotrebljivo...
 
Najverovatnije da je mocniji od mac pro bilo kojeg :)
 
Džabe kada ta moć služi samo za zahtevne igre koje još nisu izašle i za gledanje brojki u benchmark programima :)
 
Meni se sve svidelo osim cene :)

Izgleda da cu najverovatnije ostati na N7 2013
 
Превелики не могу да обухватим са једном руком а и прескуп је. Више није толико портабилан.
 
Ne mogu da verujem da još niko nije pomenuo nedostatak SD slota kao ozbiljnu manu ovog uređaja? Zar su već svi prihvatili zdravo za gotovo Apple tendenciju da prodaje memoriju kao suvo zlato i pravi korisnike ludima? Google je krenuo istim stopama lagano. Lično mislim da bi trebalo bojkotovati svaki uređaj čija memorija ne može da se proširi. Slotove za kartice u telefonima su široko rasprostranjeni još pre 10 godina.

Što reče neko, 80 dolara doplate za dodatnih 16GB ?! Pre 10ak dana sam kupio 64GB micro SDXC karticu za 52 dolara sa sve isporukom u Srbiju. Mogao sam i jeftinije da prodjem da nisam insistirao na Extreme varijanti.
 
Google je krenuo istim stopama.. ? Od kada znam za google njegovi uredjaji nemaju sd slot
 
Pa ako kupuješ Nexus uređaj znaš da nemaš SD slot.
 
Nazad
Vrh Dno