Šta je novo?

Google Nexus 9 (2014)

16:10 je najbolji odnos ekrana. Jos da filmska industrija ne smara sa 16:9 i 21:9 bilo bi super. Mozda bi 14:9 bio idealan odnos, kada bi neko pravio takve ekrane.

A meni se recimo, posle korišćenja više raznih tableta sa 4:3, 16:10 i 16:9 odnosom stranica, za tablet bas najviše svidja 4:3. Jednostavno je najprirodniji odnos stranica, i jedino za filmove je nesto lošiji, ali čak i tu je razlika minimalna, zato što na tako malom ekranu razlika u dijagonali slike bude možda 1cm, što je zanimljivo malo.
 
Koja je fora gledanja filmova na portabl uredjajima ? Razumem yt klipove i nesto iz privatne arhive, ali gledati HD ripove na portabl uredjajima mi je skroz lose iskustvo.
 
Tablet je jednim delom i nastao zbog toga.
Ljudi su gledali filmove i na 3, 5" na telefonima, sto ne bi i na FHD tabletima od 7-8".:)
Mnogi zbog posla i puta cesce gledaju na prenosnim uredjajima serije i filmove nego na tv-u ili kompu.
 
Slazem se - u Beogradu ces tesko negde putovati vise od sat vremena, ali u mnogim velikim gradovima ljudi gube po 2-3 sata na putovanje do posla u jednom pravcu... A kada vec ne mogu da iskoriste to vreme da gledaju filmove i odmaraju kod kuce, zasto to ne bi radili u vozu ili metrou.
 
Zato sto je film sniman da se gleda na velikom platnu. Scene su tome prilagodjene, sem ako ne gledate turske serije, sa zumiranim ekspresijama lica nekih persona koje se u njihovoj filmskoj industriji racunaju kao SF.
 
Nista, ti kreni u misiju odvracanja ljudi od gledanja filmova na telefonima i tabletima.Pocni od Njujorka.:D
 
@mikiPSY - danas je veliko platno samo jedno od trzista, a moze i na tabletu lepo da se gleda, sa nekih pola metra - metar svi se detalji sasvim dovoljno vide - a ako je film samo u tim detaljima i samo zbog njih dobar onda necu ni da ga gledam :)
 
@mikiPSY - danas je veliko platno samo jedno od trzista, a moze i na tabletu lepo da se gleda, sa nekih pola metra - metar svi se detalji sasvim dovoljno vide - a ako je film samo u tim detaljima i samo zbog njih dobar onda necu ni da ga gledam :)

U principu, svako treba da radi ono što mu prija. Ali da je bolji ugođaj gledati film na velikom ekranu nego na malom, mislim da to niko ne može da ospori.
 
16:10 je najbolji odnos ekrana. Jos da filmska industrija ne smara sa 16:9 i 21:9 bilo bi super. Mozda bi 14:9 bio idealan odnos, kada bi neko pravio takve ekrane.

Nije samo filmska industrija u pitanju. 16:9 je usvojen kao standard za TV ( HDTV ) sirom sveta - to je I poenta standard, da se ljudi dogovore ( priznacete, mnogo bolje od NTSC vs. PALL situacije ) ,)
Jos jedan razlog za 16:9 kod filmske industrije je I sam DVD format, koji je zapravo 16:9. Recimo I da su novi widescreen formati cini mi se 2.39 : 1 ili tako nesto, sto znaci da odose bas u sirinu.
Mislim da se vec mogu kupiti televizori u tim formatima, idealno za kucni bioskop :)



Sto se tice Nexus-a 8, Imam utisak da ce kostati bar k`o iPad mini...nadam se da gresim.
 
Nista od nexusa čak sam ganjao da mi stigne iz USA preko jednog drugara koji dolazi u avgustu kod nas,računajući da će ga pustiti u prodaju bar u USA krajem jula a sve su prilike da se nece pojaviti pre nexusa 6 tamo negde u novembru.a bio sam ubedjen da će ga prestaviti u julu,sve sam blizi onom kinezu Xiaomi mipadu ko će čekati decembar..
 
Poslednja izmena:
da ,i bice ,sa tim specifikacijama 400 + eura.
 
Možda sutra bude predstavljanje novog Nexusa;)
 
Extra,Tegra K1, sto znaci bice i za moj miPad custom rom-ova :)
 
E neznam sta rade ja sam sa 10inca presao na 7 jer mi je nexus 10 bio glomazan za bilo kakvo nosenje i ocekivao sa 8inca ove godine to mi je nekako idealna velicina ali kako rece google negde pre boli ih uvo kome sta odgovara;)
 
E neznam sta rade ja sam sa 10inca presao na 7 jer mi je nexus 10 bio glomazan za bilo kakvo nosenje i ocekivao sa 8inca ove godine to mi je nekako idealna velicina ali kako rece google negde pre boli ih uvo kome sta odgovara;)

Mislim da je 8.9" koliko će Nexus imati zapravo idealna veličina, ni premalo ni preveliko. Meni je 7" samo malo bolje od mobilnog, 8" nista hitno bolje, a 10" je možda preveliko prvenstveno zbog nošenja...
 
1a5c2719ebc7ae313207bf7ca3feb944.jpg
b86d2b9d888ea7ff20391fd9b8449cb1.jpg

230x165
Nesto ne mogu ni da ga zamislim kako ce to da izgleda;)

6a9641ad6d20b9260e0e0f5c158add9a.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno