Šta je novo?

Windows 8 tableti - generalna diskusija

Ne, mislio sam na Vivotab Note kojeg je slavisaj kupio. :)
 
Sta se sve krsteno osim Acer W700 i Surface 2 Pro moze pazariti a da je iz tog nivoa.. ? Jurim neki tablet win sa pristojnim performansama, jurio i po netu, ali me isfrustrirase sto mesaju RT sa svim ovim drugim i batalih.. :) Ako neko ima nesto u glavi.......
 
Acer switch 10 fhd. Da mi treba 10 inca, uzeo bih taj sigurno.
 
e pa nisam znao to, napisao si pristojnim performansama, a taj switch radi extra sa tim atomom. I ima odlican full hd ekran. Za te pare extra kupovina, ima cak i opcija sa 500gb hardom za manje od 400 evra.
 
Meni u sustini on treba kao masina za dijagnostiku i kao mobilna masina za programatore, tako da bi ipak isao samo na i3 ili i5..
 
Stigao Asus VivoTab Note. Bas mi je drago. Ovako na brzinu izgleda odlicno, ja sam uzeo beli, tj ledja su mu bela. Windows radi odlicno, brzo se otvaraju aplikacije, touch pen radi svoj posao, precizan je. Ekran je dobar, svetao, prikaz boja verodostojan, ova rezolucija ja ne vidim neku potrebu za vecom. To je to ovako na brzinu, nema 10min koliko ga imam. Ja sam prezadovoljan. Sve je lepo uklopljeno, ne krcka nista, jedino je ekran sakupljac otisaka, mozda cu mu pronaci neku foliju, nadam se da nece biti problem za touch pen. Ako vas nesto zanima pitajte. :)

Kakvo je iskustvo posle par dana. Kako se ponasa u radu, kako radi stylus pen ima li prekida po ivicama?
 
Posle par dana koriscenja tableta, nemam sta da zamerim, ja sam odusevljen, radi odlicno, nema laga, sve radi jednostavno. Instalirao sam manga studio 5 i radi odlicno. Olovka radi dobro, nisam primetio da ima tog prekidanja, vec sam primetio da je ponekad neprecizna, npr kad sam u deskop modu, i hocu da ugasim neki program na "x" moram da drzim olovku pod 90stepeni u odnosu na tablet da bi pogodio taj "x", inace ako je drzim kao i svaku olovku pod nekim uglom od 45stepeni onda nece bas svaki put. Inace trazim neku drugu kompatabilnu olovku za koriscenje, neku normalnu, da ima osecaj, kao npr bamboo stylus feel.
Sve ostalo nema problema, u radu, sve je odlicno, jedino se ekran prlja od otiska prstiju i tesko ga je ocicstiti posle. Dobro je to sto nisam pimetio da ti tragovi ne skode radu olovke.
 
Ne mogu nigde da nadjem podatak koje maksimalne rezolucije moze da bude signal koji se salje preko hdmi porta na ovim tabletima od 8". Video sam negde da Acer W4 salje kroz hdmi istu rezoluciju koju koristi i sam uredjaj, ali nije provreno. Ako je to tacno onda prilicno gubi smisao taj hdmi za rad u desktop okruzenju. Da li neko zna pravu informaciju koja je max rezulucija koja može da ide preko hdmi porta?
 
Mislim da nije limitirana reza na onu koju koristi tablet.
Tim pre sto je svaki danasnji tablet sposoban da reprodukuje 1080p video materijal, pa vodeci se tom logikom, ne vidim da bi imao problem da izbaci 2d desktop okruzenje na eksterni monitor ... Mada.... :)
 
Baytrail grafika je oslabljeni Ivy Bridge Intel HD, tako da mozes da ocekujes 1920x1080p @ 60Hz.
 
Pa tako i ja pretpostavljam, ali nikako da nadjem neki podatak od proizvodjaca koji bi to potvrdio. Dvoumim se jos izmedju modela, ali ako hdmi ne moze da pusti mimimum 1080p onda cu uzeti Lenovo Miix2, jer mi hdmi u tom slucaju ne znaci nista.
 
Bez problema pušta 1080p,imate milion reviewa na YouTube. :)
 
Uredjaj je sposoban da pusti 1080p, ali nema nigde podatka kolika je rezolucija koju hdmi port moze da pusti na eksternom monitoru (u nekom reviewu cak kazu da je ogranicena na 1280x800). Taj podatak se ne nalazi nigde.
 
Na sajtu Asus-a u specifikaciji stoji za asus vivotab note da uz pomoc mirakast tehnologije moze da se reprodukuje slika u fullHD.
 
Miracast nije isto sto i HDMI ali ja koliko sam pratio na youtube ima tacno za asus t100 hdmi nakacen na tv i full hd rezolucija
 
To nesto vec ima u kombinaciji sa tastaturom, i prodaje se u kompletu sa tabletom. Koliko sam se informisao baterija se malo brze trosi nego be hdd ali nista drasticnije
 
Sta mislite o ovim tabletima od 7 inca koji su se pojavili kao sto je HP Stream 7, da li je to koliko toliko upotrebljivo sa 1gb RAM-a?
Treba mi nesto ultra portabilno za ne previse zahtevne zadatke, ali sa pravim win-om.
Nisam video da ih ima kod nas, a mislim da bi imali solidnu prodaju zbog nize cene.
 
Nazad
Vrh Dno