Šta je novo?

Windows 8 tableti - generalna diskusija

hektor2

Slavan
Učlanjen(a)
29.07.2006
Poruke
4,359
Poena
450
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600G / LCPower212
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
48GB
GPU
Intel Arc A770 16GB
Storage
500GB nvme
Zvuk
Ima
PSU
LcPower 600W
Kućište
MS V700
Monitor
Tesla 27"
Posto ima nas veoma malo sa Windows tabletima, predlazem ovu temu kao generalna diskusija vezana za sve tablete sa Windows 8 podrskom. Da ne bi otvarali posebno teme za svaki tablet, a posto su svi tableti u globalu hardverski isti, bilo bi lepo podeliti ovde iskustva.

Iako sam planirao Lenovo Miix 2, cudnom kombinacijom mi je uleteo Asus transformer T100. U prvi mah sam bio veoma zbunjen. Kombinacija tablet I netbooka, a posle godinu I kusur koriscenja Nexus 7 kao glavnog tablet, rad na T100 mi je par dana predstavljao veoma cudan osecaj. Ne mogu da objasnim ali nisam ovako zamisljao Win tablet. Sto ga vise koristim to mi se vise svidja, pogotovo sinhronizacija sa drugim Win8 kompjuterom, brzina rada, koriscenje tastature I ekrana istovremeno, baratanje fajlovima, baterija....

Jedino sto sam se malo razocarao je nepostojanje GPS cipa unutar samog uredjaja.

Javljajte se I ostavite svoj komentar, preporuke za neke programe, igre itd. Nisam verovao da je Tapatalk bas fino odradjen.
 
Stalno se izbacuju nove aplikacije, tako da je to pozitivan pomak. Inace, jedna mana jeste nepostojanje statistike baterije, potrosnja po stavkama. Tj postoji, ali je zaobilazno. Pokrene se cmd kao administrator, pa se kica powercfg batteryreport i ako zelite da vidite sta drzi tablet aktivnim, kicajte powercfg sleepstudy. I svakom slucaju, ja sam mnogo zadovoljniji windows tabletom, nego androidom. :)
 
Kazi mi sta ti radis sa Nokia HereMaps :) Kako iskoriscavas kao navigaciju ?

PS. Sad videh da Miix ima ugradjen GPS...
Izem ti Asus-a. Stvarno su majmuni, malo govance od gps-a nisu mogli da ugrade.
 
Poslednja izmena:
Zapravo je nisam mnogo koristio, pošto mi je telefon praktičnije rešenje. Here Maps je odličan, mape su dosta dobre i mogu da se sačuvaju za ofline. Do sad su imale dve nadogradnje, ali sve radi bez problema. :)
 
da li se na windows tabletu moze promjeniti rezolucija ekrana?
npr lenovo thinkad 8, dolazi sa 1080p rezolucijom koja je za windows na tolikom ekranu neupotrebljiva, pa da se spusti na 720p?
 
moze da se promeni reolucija ekrana, ali nema potrebe, vecina aplikacija radi upscaling tako da nije frka sto se toga tice. Photoshop recimo nema upscaling pa je tu pozeljno smanjiti rezoluciju.
 
postovane kolege

koristim asus T100TA i stalno imam problem sa battery drain-om dok je tablet na "connected stand-by", nikako da ga resim.
vidim da je Ozazi pomenuo sleepstudy, to sam malo proveravao ali jedino sto mogu da vidim je to da je glavni krivac sto tablet vuce bateriju dok spava CPU C0. to je uvek na 100us, uvek 57-58% vremena celog session-a, i to je uvek drain od malo vise od 3% baterije na sat vremena.
problem je sto nemam pojma sta pali CPU. skinuo sam windows performance analyzer (i recorder) ali mnogo je komplikovan, nista ne shvatam. da li neko moze da pomogne: sta tacno da snimim recorderom, u kom momentu da ga ukljucim i koliko dugo, i sta posle da gledam u analyzer-u?
 
PS. Sad videh da Miix ima ugradjen GPS...

Jesi li siguran da Miix 2 10" ima GPS prijemnik, ja nigde nisam video u specifikacijama. Vidim da postoje varijante sa 128Gb i microSIM slotom ali izgleda ne i kod nas...
 
postovane kolege

koristim asus T100TA i stalno imam problem sa battery drain-om dok je tablet na "connected stand-by", nikako da ga resim.
vidim da je Ozazi pomenuo sleepstudy, to sam malo proveravao ali jedino sto mogu da vidim je to da je glavni krivac sto tablet vuce bateriju dok spava CPU C0. to je uvek na 100us, uvek 57-58% vremena celog session-a, i to je uvek drain od malo vise od 3% baterije na sat vremena.
problem je sto nemam pojma sta pali CPU. skinuo sam windows performance analyzer (i recorder) ali mnogo je komplikovan, nista ne shvatam. da li neko moze da pomogne: sta tacno da snimim recorderom, u kom momentu da ga ukljucim i koliko dugo, i sta posle da gledam u analyzer-u?
Najnoviji BIOS i update svega sto ponudi ASUS Live Update aplikacija bi trebalo da resi problem.
 
Najnoviji BIOS i update svega sto ponudi ASUS Live Update aplikacija bi trebalo da resi problem.

Kolege,

BIOS je 304, sve ponudjene update-ove sam obavio I na Live ASUS-u I za sam windows. da li mozete da li kazete koji je update kljucan za ovaj problem?

mozemo da nastavimo komunikaciju na PM ako vas ne mrzi
 
Meni pre par dana stigao Onda v975w.
Buduci da se radi o Kinezu placenom nesto preko 200e, izrazito sam zadovoljan.
 
I ja merkam ovu " Hondu " već neko vreme :)
Koliku te je iznela carina, ako nije tajna ?
Daj neke utiske kad isprobaš tablet.
 
meni taj note deluje najbolji

kako mozes da ga nabavis i gde po toj ceni?
 
Obican vivopad 8 je 180eur na snizenju, mogu da ga nabavim preko sajta cdiscount.fr jer sam trenutno u FR. asus vivopad 8 note je oko 250eur. Ne znam da li taj stylus toliko vredi. Citao sam da se ne moze najbolje kalibrisati za ekran.
 
ma ja sam ti vise rekao jer pise da note igra neku grafiku koja podrzava dx11
 
aha, vidis to nisam zapazio, videt cu ponovo

sad evo gledam , na ASUS sajtu ne kazu za grafiku za obican asus vivopad, dok na microsoft sajtu kazu za oba da ima intel HD grafiku sa deljivom memorijom( shared memory)
 
Poslednja izmena:
Jel poseduje neko Dell venue 8 pro? Svidja mi se kako izgleda i dobro je pokriven dodacima. Video sam da za njega postoji dobar case sa tastaturom. Hteo bih da promenim malo platformu, bar kad su tableti u pitanju. Treba mi nesto do 8 inča, jedino mi se ne svidja rezolucija ekrana na tim manjim win 8 tabletima.
 
Svaka cast za cenu. Da li mozete da mi sta znaci ova oznaka za vivitab note MA80TA-DL006H? Ovo MA80TA je kodna oznaka za vivotab note ali me zanima ovo posle. Jer primetio sam da ima nekoliko razlicitih modela, iste su specifikacije ali razlicite cene?
 
Uprosceno, drugi deo oznake je u sustini "redni broj konfiguracije", osim ovog H koje oznacava preinstalirani Windows. Na primer, prva zemlja koja konfigurise model po svojom meri dobija oznaku DL001H. Onda dodje druga zemlja i odabere varijantu sa vecim SSD-om (na primer) i dobije oznaku DL002. Treci odaberu duzu (ili kracu) garanciju i onda je oznaka DL003. I tako redom.
 
Jel poseduje neko Dell venue 8 pro? Svidja mi se kako izgleda i dobro je pokriven dodacima. Video sam da za njega postoji dobar case sa tastaturom. Hteo bih da promenim malo platformu, bar kad su tableti u pitanju. Treba mi nesto do 8 inča, jedino mi se ne svidja rezolucija ekrana na tim manjim win 8 tabletima.

Ja ga koristim godinu dana, verzija sa 32GB memorije, nemam zamerki na tablet osim sto sam hteo verziju od 64GB ali je nema u prodaji. Sa 32GB je slobodno oko 10GB za dodatne aplikacije.
 
Uprosceno, drugi deo oznake je u sustini "redni broj konfiguracije", osim ovog H koje oznacava preinstalirani Windows. Na primer, prva zemlja koja konfigurise model po svojom meri dobija oznaku DL001H. Onda dodje druga zemlja i odabere varijantu sa vecim SSD-om (na primer) i dobije oznaku DL002. Treci odaberu duzu (ili kracu) garanciju i onda je oznaka DL003. I tako redom.

Hvala na pojasnjenju
 
I ja sam u poslednje vreme gledao modele tableta sa Windows OS-om. Najviše mi se dopada Lenovo Miix 2 sa ekranom od 8 inča, ali sada videh ovde Asus Vivotab 8 (Note) koji je takođe odličan, baš mi se i on svideo. Takođe tu je i Dell Venue 8 Pro, svi su jako sličnih karakteristika.
 
Poslednja izmena:
Od navedenih dell je najbolje uradjen po meni, ima najbolji ekran, bateriju, izradu, i zvucnike. Jedino sto me odbija je nedostatak gps-a, a lenovo miix 2 8 ga ima.
 
meni je i dalje besmislen svaki win tablet bez hdmi
windows je ipak ozbiljniji sistem od androida i ako vec kupujem uredjaj sa takvim sistemom,a i sa ozbiljnijom cenom,ne vidim razlog zasto ne bih mogao taj uredjaj da povezem na monitor
neke stvari na windowsu su neizvodljive na 7 i 8 inca

hdmi nije nikakav veliki prohtev,cak ga i najveci kinezi od android tableta imaju,a ja koliko sam gledao win 8 modele,retko koji ima hdmi,pogotovo ne ovi iz "jeftinijeg" segmenta
 
od 8 inca, imaju ga toshiba encore i acer w4, ali oni imaju mnogo losije ekrane i dizajn od pomenutih gore. Jedini tablet od 8 inca koji je potpun sa specifikacijama ukljucujuci hdmi i full hd ekran je lenovo thinkpad 8, ali kod nas nije dostupan, a i ima bas jaku cifru.
 
meni je i dalje besmislen svaki win tablet bez hdmi
windows je ipak ozbiljniji sistem od androida i ako vec kupujem uredjaj sa takvim sistemom,a i sa ozbiljnijom cenom,ne vidim razlog zasto ne bih mogao taj uredjaj da povezem na monitor
neke stvari na windowsu su neizvodljive na 7 i 8 inca
Razmišljao sam o ovome što kažeš. Sa jedne strane i jesi u pravu, ali opet ako želiš nešto ozbiljnije da radiš, nećeš to da radiš baš na tabletu već na računaru ili laptopu. To je moje mišljenje. Po meni hdmi nije presudan u odabiru ali svakako ako ga ima onda je to dodatni plus za ovakav tablet.
I Toshiba Encore sam zaboravio da spomenem, takođe odličan tablet i opet jako sličnih karakteristika kao gore pomenuti modeli.
Ovaj Asus VivoPad 8 izgleda da nema kod nas, nisam uspeo da ga pronađem nigde po netu, dok VivoPad 8 Note ima za oko 26k čini mi se.
Koji je po vama najbolji od ovih modela koje smo naveli, neki bestbuy, s obzirom da su svi jako sličnih cena i karakteristika? Ja bih blagu prednost nad ostalima dao Lenovu Miix 2.
Još me interesuje da li se u svim modelima nalaze 64-bitni Intel procesori (većina ih je na 1.3-1.8ghz quad core)?
 
Poslednja izmena:
ali zar cilj win8 tableta bas nije da ti zameni laptop?
zasto bi stavljao ozbiljan sistem na uredjaj koji ti nece biti ozbiljan?

zar nije cilj evolucije tableta da ti bude multifunkcijski uredjaj koji ces da koristis i van kuce i u kuci i da ti podjednako vrsi posao?
 
Nazad
Vrh Dno