Šta je novo?

Punjenje telefona.

nmilicevic

Cenjen
Učlanjen(a)
02.03.2014
Poruke
112
Poena
169
Da li telefon sa micro usb priključkom smem da punim sa bilo kojim micro usb punjačem bez obzira na to od kojeg je telefona i da li je iste snage?
 
E baš si morao da otvoriš temu za to pitanje :trust:
...

Normalno da može.
Ako je slabiji punjač, puniće se sporije, ako je jači punće se najvećom deklarisanom amperažom za tvoju bateriju.
Sad su i batreije pametne pa uzimaju struje koliko im je potrebno.
 
Imam orginalni punjač, ali sam zeznuo micro usb kabl. Kupih neki kineski od 250 dinara od 1,8m. Koliko je bezbedno koristiti ove jeftine micro usb kablove?
 
Ako ima 1.8 m a nije shielded punice telefon čitavu večnost. Kupi kabal normalne dužine.
 
Ako ima foliju između zica. Uglavnom ako je dovoljno debeo - jeste shielded.
 
Pise na njemu shielded, mada mogu da napišu svašta. Inače pise da je proizvođač "CHANGZHOU AVI CO,LTD."
 
Kažem ti možeš da ga koristiš ali savetujem ti da kupiš kraći pošto: duzi kabal = veće slabljenje struje.
 
Pa i to je kinez :D. I iz iskustva ti kazem da sam isto uzeo samo neki kabal od tipa metar jer sam moj zajebao i nije hteo uopste da puni. Tipa napuni 10% za celu noc. Zamenjen sa istim takvim i opet isto. Moj savet ti je uzmi drugi punjac i kabal da su original bilo kod proizvodjaca.
 
600 din da das za kabl? Kupi na ebayu za 1$ punjac i kabl. Jedan radi vec 2 god, drugi koji sam kupio u boji skoro godinu dana.
 
Imam ja orginal punjač samo sam kabl sjeb'o. Pa reko da kupim samo kabl da ne uzimam ceo punjač. Ali ovaj je od 1,8m, pa se bojim da će telefon sporo da se puni.
 
Eto džaba ja pišem. Kupi original kabal na ebay-ju ako te ne mrzi da čekaš. Ja sam kabal za Samsung kupio za 3.5$ i iste debljine i dužine je kao i fabrički i isto brzo se preko njega puni telefon.
 
Primetio sam da kada napunim telefon do kraja i skinem ga odmah sa punjača on drži bateriju manje nego kada ga punog ostavim još neko vreme na punjaču. Da li ja to samo umišljam?
 
Ne umišlja. Telefon pogrešno pokaže da je baterija puna a nije.
Uvek treba ostaviti telefon duže na punjaču, čak i kod novih baterija.
Ovo se manifestuje tako što kada se skine odmah kada prikaže 100%, vrlo brzo padne za više od 10% što nije slučaj kada se ostavi duže na punjaču.
 
Poslednja izmena:
Kazu da se baterijama produzava radni vek ako se pune "samo" do 80-90% :)
 
Moje iskustvo to nije pokazalo. Naprotiv, baterije su mi najduze trajale kada sam ih punio do kraja bez uznemiravanja.
 
Punjenje traje pola dana ako ga jos koristis pritom :)

Skinite app Ampere moze orijentaciono prikazati szruju punjenja. Kod mene je OK, na kompu na usbu ne prelazi 500mA, dok na punjacu ne prelazi 1A gore/dole sto je i OK.
 
Nazad
Vrh Dno