Šta je novo?

Call of Duty: Advanced Warfare

Onda su gov*na najveca, stvarno... Ma kako da ne, namerno da zakljucaju tako a ljudi da izdvajaju... To bi trebalo da bude nezakonito...
Ima na youtube neke fore da pokrene na dualcu, podeljeni su komentari, mada verujem da moze cim ima ljudi koji kazu da moze. A ovi sto kazu da ne moze, ne umeju da nameste :-D
 
Poslednja izmena:
Izgleda da sa I3 na 2,9 GHz moze da se pokrene , inace evo cituckam malo po netu zale se da ni sa G3258 na 4,50 GHz i 8 gb rama ne mogu da pokrenu igru .Lopurde jedne udare jaku reklamu a posle mozes da se slikas ili da pazaris jaci cpu.
 
Zanimljivp je to da je toliko losa grafika da imam osecaj da bih poterao sa [email protected] ... Igra je vestacki tres 50gb cemu? Jel prica traje 10 godina? Graficki je djubre i zaista ne kapiram cemu zahtevnost za quad i cemu 50gb? Meni ne stuca nista imam patch 2.0 koji je prekjuce izasao visok frejmrejt li grafika je dno dna
 
grafika od cod4 je napredovala samo u vestackim efektima,osvetljenju itd... teksture su mi iste... samo primecujem zamucenja,svetlo i tako neke dodatke... kako to vuce 8gb rama,meni nije jasno... i 3gb video rama...
aj da je neki open world,pa mora da prikazuje objekte u daljini koji ce da se pojave,ne moze da predvidi gde ces da se kreces i to... ali brate,klasican hodnik igrica..i to da bude zahtevno,pf... lopine
 
Poslednja izmena:
Grafika je poprilicno neujednacena na nekim nivoima, dok mi u nekim scenama bas izgleda fenomenalno i ima momenata kada sam bas bio impersioniran sa njom. Sto se tice tekstura i efekata, mislim da je smesno poredjenje sa COD4 jer treba ga upaliti i videti na sta lici, dok sam ovde u igri vidjao bas, ali bas veoma detaljne teksture, sto je generalno i odlika COD igara, plus ima i novih efekata, tipa SSR (ne bas svuda), subsurface scattering, detaljan AO, motion blur etc.

Takodje i optimizacija same igre je sjajna (minus neki amd drajver bugovi), nikakvih problema sa memorijom, a cak teram SSAAx2 koji renda igru u daleko vecoj rezoluciji i sve to pici na poprilicno visokom frejmrejtu. Doduse nije bas svud visok i pada na nekim cudnim mestima, ali gledajuci onaj DF video se vidi da je to do AMD karata sto bi mozda moglo da bude ispeglano sledecim drajverom.
 
Grafika je poprilicno neujednacena na nekim nivoima, dok mi u nekim scenama bas izgleda fenomenalno i ima momenata kada sam bas bio impersioniran sa njom. Sto se tice tekstura i efekata, mislim da je smesno poredjenje sa COD4 jer treba ga upaliti i videti na sta lici, dok sam ovde u igri vidjao bas, ali bas veoma detaljne teksture, sto je generalno i odlika COD igara, plus ima i novih efekata, tipa SSR (ne bas svuda), subsurface scattering, detaljan AO, motion blur etc.

Takodje i optimizacija same igre je sjajna (minus neki amd drajver bugovi), nikakvih problema sa memorijom, a cak teram SSAAx2 koji renda igru u daleko vecoj rezoluciji i sve to pici na poprilicno visokom frejmrejtu. Doduse nije bas svud visok i pada na nekim cudnim mestima, ali gledajuci onaj DF video se vidi da je to do AMD karata sto bi mozda moglo da bude ispeglano sledecim drajverom.
odlika cod igara i detaljne teksture u istoj recenici,ovo prvi put cujem :D

jesam preterao kod poredjenja sa cod4, ali stvarno je prosecna grafika, ustvari veoma losa u poredjenju sa resursima koje vuce...
 
COD generalno nikad nije imao nikakvo napredno osvetljenje, ali je zato uvek imao (naravno ne svud) poprilicno detaljne teksture za dosta stvari. Pa pogledaj samo ovde recimo one flase po nivoima, videces koliko su detaljne i kako lagano mozes da citas sta pise na etiketama. :) Naravno ima i dosta tekstura koje su blah a i neki delovi nivoa su bas slabi i neujednaceni, to sve stoji.

Sto se tice resursa i svega toga, ne znam sta da kazem ali meni ovo deluje super pogotovo sto sa "brute force" AA methodom - SSAA izvlacim visok frejmrejt, igrom instaliranom na starom hdd-u ne vidim nikakvo drljanje i kocenje zbog nedostatka memorije, tako da je veoma moguce da vas baguju ti losi krekovi.

Evo ovde se vidi koliko je igra optimizovana i leti i na slabijem hardweru:



Dok se ovde vidi taj AMD drajver problem o kom pricam:

 
Poslednja izmena:
Realno igra ne izgleda loše do onog trenutka kad se vide resursi koje ona troši...Za tu količinu resursa moralo je to mnnooogooo bolje da izgleda.
 
Gdin_M ne znam o čemu pričaš, CoD je imao dobre teksture u odnosu na druge u 1, 2, 4, i da kažemo 5, koji je bio gore optimizovan od 4, a nimalo lepši. Engine je isti i dalje, samo su ga nakljukali preko, i samo likovi i vozila izgledaju dobro, pogledaš okolo, i prilično je bezveze.
 
A sto sto je flasa detaljna me mnogo zabole :-D kad recimo lim na autu izgleda kao na testovima za polaganje voznje, onda onaj kovceg kad sahranjuju lika, onda shut po zgradama i rusevinama... Koje crne teksture...
 
Kao sto rekoh gore, ne sve teksture a i nivoi su dosta varirajuci, nekad izgledaju impresivno, nekad bezveze. :)
 
^ bas tako ali svejedno ovo je cod sa najboljom grafikom do sada a i zvuk je napredovao. Bez bar high tekstura i kombinacije high/medium (kao neki minimum) igra izgleda lose, sa tim naprednijim podesavanjima grafika je dobra.

Presao sinoc, moze da prodje, ima unapredjenja taman toliko da ovo ne bude jos jedno reciklirano pucanje kroz hodnike. Ovo je kakav-takav napredak ali moze mnogo bolje. Mislim da cu preci jos jednom, za 6+ meseci, i to odjednom a ne za 2 nedelje po 10 min dnevno u proseku kao sada :d

BF3 je digao standard za zvuk veoma visoko, tako da CoD što se sad setio nije mnogo impresivno. Mada svakako dobro.

Da ali ovo je dobro za cod, u svim do sada zvucni efekti su bili bedak. Sada je sve bolje mada i dalje treba da rade na zvuku oruzja.
 
Poslednja izmena:
BF3 je digao standard za zvuk veoma visoko, tako da CoD što se sad setio nije mnogo impresivno. Mada svakako dobro.
 
Kad se sve sabere, ništa specijalno, nijedan "wow" efekat tokom čitave igre, nijednom da me pične adrenalin kao u ranim radovima CoD. Možda se već omatorilo, ne znam... Teksture mi nisu ništa posebno, u pojedinim trenucima sam imao utisak da "vozim" igru na 1024x768, ali, ruku na srce, ni sva podešavanja nisu bila na maksimumu. To je jedna od glavnih zamerki igri, jer sam pre nje terao Metro Redux i Borderlands-Pre Sequel u fulu i nijednom nije štucnuo komp. Sa druge strane, ni procesor ni grafa nisu bili klokovani, iako ima dobrog potencijala za to, što bi sigurno donelo lepšu sliku i koji FPS viška. Anyway, next stop - Kyrat.
 
Zanimljivp je to da je toliko losa grafika da imam osecaj da bih poterao sa [email protected] ... Igra je vestacki tres 50gb cemu? Jel prica traje 10 godina? Graficki je djubre i zaista ne kapiram cemu zahtevnost za quad i cemu 50gb? Meni ne stuca nista imam patch 2.0 koji je prekjuce izasao visok frejmrejt li grafika je dno dna

Uf, to sam se i ja zapitao cemu igra koja ima 50gb . I to graficko djubre za 50gb , pa meni je Medal of honor zadnji bolji u grafickom delu cetri puta je laksi 12 gb ili tako nesto .
A tek bezobrazluk sa tim sto te tera da igras sa qvadom isto kao sto u u Far Cry 4 teraju da se ubaci 16gb rama jer je 8gb malo . Bitange.
 
Poslednja izmena:
Evo kod mene low-extra SuperAA 4x sve preko brise teksture i ima framedrop
 

Prilozi

  • s1_sp64_ship 2014-11-21 00-47-24-23.jpg
    s1_sp64_ship 2014-11-21 00-47-24-23.jpg
    493.8 KB · Pregleda: 180
  • s1_sp64_ship 2014-11-21 01-01-19-08.jpg
    s1_sp64_ship 2014-11-21 01-01-19-08.jpg
    701.2 KB · Pregleda: 154
  • s1_sp64_ship 2014-11-21 01-01-41-65.jpg
    s1_sp64_ship 2014-11-21 01-01-41-65.jpg
    884.5 KB · Pregleda: 159
Poslednja izmena:
Predjoh veceras igru. Prvi CoD posle Black Ops koji nisam obrisao posle 5 minuta.

Prica je otprilike kao oni letnji holivudski blokbasteri. Tacno znas sta mozes da ocekujes, nema nekih majndfakova, samo mozak na autopilota i vozi. Prezentacija je vrlo dobra pa je zbog toga dolazak do tog prilicno predvidljivog kraja veoma zanimljiv. Vidi se da su im druga i treca Kriza bili uzori, neke delove su doslovno iskopirali, da ne spojlerisem ljudima ali to bas bode oci. Exo odela su fin dodatak ali neke dodatke u toku kampanje retko da sam koristio. Od koristi su mi bili double jump, ono strejfovanje i bullet time (overdrive valjda?). Mute je veoma koristan dodatak, mislim da sam mogao vise da ga koristim ali zbog lakoce igre nisam stigao. AI klasican Cod, *****i koji ne predstavljaju nikakav izazov osim na najtezem nivou gde su i dalje *****i ali nanose veci damage i standardno ih ima mali milion. Na kraju igre sam video da sam pobio oko 1200 njih, ko bi rekao.

Graficki je igra prilicno nekonstantna, zna da povremeno bas prijatno iznenadi dok je na nekim delovima toliko losa da sam se pitao da li igram prvi MW. Tu pre svega mislim na kvalitet tekstura koji bas varira. Potrudili su se oko likova ali okolina je ta gde iskustvo varira. Ja sam imao puno problema sa masinom iz potpisa. Novi drajveri, najnoviji patch za igru i imao sam ceste FPS padove koji traju bas kratko ali kako su cesti uzrokuju da mi FPS prakticno sve vreme skakuce. Na kraju sam to resio ogranicavanjem FPS-a iz afterburnera na 72, odnosno zakljucavanjem refresh rate mog monitora. Paljenje Vsync u igri ili u nvidia Control panelu nije resilo problem. Ogroman problem je bilo i to sto kod svake promene grafickih podesavanja sam morao da gledam opet cinematic a sve dok nisam iskljucio shader preload na predlog jednog forumasa to ucitavanje je trajalo citavu vecnost, cak i na SSD-u!

Videcu da li cu uzeti oridjidji za MP. Trenutno me odbija to sto kao da su tehnikalije odradjivane nogom. Uzeli matori endzin i nakalemili na njega trista cuda, kao babu da su ulepsavali. Nema dedicated servera, vidim da ima nekih cudnih problema sa akceleracijom misa, tesko se nalaze igraci za bilo sta osim za TDM... Za sada po meni to ne vredi te pare. Bice neki popusti ili free vikend na steam-u pa cu probati. Svaka im cast za visok nivo produkcije SP kampanje, ali sve ostalo je meh.
 
Imam problem sa crnim ekranom. Krene pocetni cinematik i nakon 30 sek zabode igra na crni ekran i samo restart pomaze. Imam najnovije drajvere. Jel ima neki fix?
 
Video sam da je izasao i update 2 pa ako ga nisi odradio, odradi. I pokreci kao administrator. Moguce je da ti iskoci u pozadini error da nemas dovoljno mesta pa ti ostane samo crn ekran, to se meni desavalo.
 
Moj burazer i ja smo ga obojica završili i aj u tri lepe pm, ode iz kompjutera kako je i došao :D
 
Cemu sluzi opcija supersampling? Kod mene ista, kada je na maksimumu obara fps n 20-25 a teksture totalno zamuti, zapravo onda sve ocajno izgleda, bez toga sa svim ostalim podesavanjima na max imam po 70-80fps prosecno sa padovima na 50 i skokovima na 120+, ali i onako igram sa v-sync ukljucenim pa mi fiksira na 60fps... Sta se desava kod vas sa jacim konfiguracijama kada je ukljucena ova opcija?
 
Jedna od beskorisnijih opcija u igrama. Supersampling uzima sliku nekoliko puta veće rezolucije a onda je "skuplja" i prikazuje na tvom monitoru. Imaš mnogo efikasnije metode antialisinga od te.
 
Pa i nemas, vecina metoda su obicni postprocess filteri koji i nisu prave AA methode. Super Sampling uvek daje najkvalitetniju i najcistiju sliku a jedini njegov problem je sto moze da bude poprilicno zahtevan, u zavisnosti od implementacije.

@ace2189

Ako imas problema sa SSAA i imas mutne teksture, verovatno te nesto zeza, drajveri, druga podesavanja od grafike ili eventualno ti se gusi video ram, posto logicno SSAA na velikim postavkama moze da zauzima mnooogo memorije. Meni je SSAA sasvim fino radio na x2, preko toga nisam ni zeleo da eksperimentisem.
 
Isto smeće kao Ghosts

CoD se kupuje radi MP-a, a ne radi benchmarka ili SP-a.

AW MP brže odumire u istom periodu godine od kriminalnog Ghosta (čiji MP je mrtav na PC-ju). Za prvi vikend je bilo 32K igrača - tri nedelje kasnije samo 15K.

Ko hoće CoD MP na PC-iju samo CoD4 MW ili BOII. Treyarch jedini ceni PC igrače. Sledghammer je isto smeće kao IW.

P2P bez anti-cheat sistema!
:laugh:
 
Poslednja izmena:
Pa i nemas, vecina metoda su obicni postprocess filteri koji i nisu prave AA methode. Super Sampling uvek daje najkvalitetniju i najcistiju sliku a jedini njegov problem je sto moze da bude poprilicno zahtevan, u zavisnosti od implementacije.

@ace2189

Ako imas problema sa SSAA i imas mutne teksture, verovatno te nesto zeza, drajveri, druga podesavanja od grafike ili eventualno ti se gusi video ram, posto logicno SSAA na velikim postavkama moze da zauzima mnooogo memorije. Meni je SSAA sasvim fino radio na x2, preko toga nisam ni zeleo da eksperimentisem.

Posto i nisam neki gamer, jer odigram u proseku pola sata-sat dnevno i to samo odredjene akcije ili avanture koje izadju, a cine mi se zanimljivim, u ovom COD-u sam prvi put video opciju supersampling, ako je to isto sto i SSAA onda znam sta je i nisam imao mutnih tekstura, u drugim igrama... Posle toga sam video da i u Son of Rome ima opcija supersampling-a i tu na primer radi sasvim igrivo na 30do45 fps-a ali nema mutnih tekstura. Dok sam u COD imao mutne teksture, takodje isto je imao i moj drugar na GTX760, samo sto je tamo islo bukvalno na 5fps-a, cekas samo za pomeranje kursora u menuju po 5-6 sekundi pa jos dok udjes u igru itd da ne pricam dalje... Meni se takodje cini da je do v-rama, nisam video koje je zauzece u COD, na max ali bez superS, ali vidim da je u AssC Unity 3800-3900 vram-a zauzeto, pri maksimalnim podesavanjima i tu imam nekih 40-50 fps-a u proseku... Nisam verovao da u 1080p moze da ode svih 4GB video rama...
 
CoD se kupuje radi MP-a, a ne radi benchmarka ili SP-a.

AW MP brže odumire u istom periodu godine od kriminalnog Ghosta (čiji MP je mrtav na PC-ju). Za prvi vikend je bilo 32K igrača - tri nedelje kasnije samo 15K.

Ko hoće CoD MP na PC-iju samo CoD4 MW ili BOII. Treyarch jedini ceni PC igrače. Sledghammer je isto smeće kao IW.

P2P bez anti-cheat sistema!
:laugh:

Kakve veze ima odumiranje broja igraca sa kvalitetom, eno recimo broj igraca u Titanfallu je generalno mali ali je igra odlicna. Takodje, ovo je (meni licno) bolje od Ghostsa, tj. totalno je drugacija igra i napucavanje je za promenu po svim osama, ali se slazem da PC port sa sve onom acceleracijom i bezveznim P2P nije bas dobro odradjen i moze da odbije od igre. Ali sto sto se same igre kao igre tice, meni deluje relativno zanimljivo, pogotovo budzenje manevarskih sposobnosti gde mogu da priznam da je ubedljivo najbrze kretanje koje sam ikada video u fast paced igrama. Ima igra sasvim finih momenata, eto cisto malo da promeni dosadasnji monotoni tempo COD-a (gde god je postojao sa onim uzasnim killstreakovima).

@ace2189

Ne znam, ali probaj da eksperimentises i drzis SSAAx2, kod mene je odlicno radilo na 3gb rama i 1080p kao output.
 
CoD se kupuje radi MP-a, a ne radi benchmarka ili SP-a.

AW MP brže odumire u istom periodu godine od kriminalnog Ghosta (čiji MP je mrtav na PC-ju). Za prvi vikend je bilo 32K igrača - tri nedelje kasnije samo 15K.

Ko hoće CoD MP na PC-iju samo CoD4 MW ili BOII. Treyarch jedini ceni PC igrače. Sledghammer je isto smeće kao IW.

P2P bez anti-cheat sistema!
:laugh:

Meni je nekako drago da recimo Arma 3 ima više aktivnih igrača nego najnovija codačina, to govori o zrelosti PC igrača :)
 
Meni igra uzasno sece.U cemu moze biti problem?Neverujem da je u detlajima jer nije prezahtevno kad nesecka pojaca fps pa kad pocne zakucava svaki sekund,a crvena dida za hd samo sija .Ono kao da nemam rama,a imam 6 gb pa mi nema logike.Sta moze biti?Bas bas sece...Drajveri su 14.9,grafa 7870 radeona, cpu i3 2100 .Po svoj sili fizike konfa bi trebala da tu igru istrese iz gaca...
 
Da istrese do poslednjeg frejma , jaka je tvoja grafika . Kada sam prvi put instalirao blagi uzas secka samo tako, doslo mi je da kompjuter izbacim kroz prozor, e onda je ubacen drugi original igre , novi amd drajveri 14.11.1 i 14.11.2.beta Sada vec moze da se igra i to pristojno .
 
Znaci mislis da je do drajvera ?Ne da ubija u pojam nego je skroz ne igrivo sa tim seckanjem.Posteno kida zivce :( .Kao da nemam komp nego kantu :( .
 
Nazad
Vrh Dno