Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

Eto dobrog predloga. Hvala. Probacu irc
 
+1

VECINA OVDE NE UME DA URADI PRAVU EKONOMSKU ANALIZU

Svi pricaju,kao,ja sam otplatio odavno karte,imam jeftinu struju i slicno.
Vi onda uzmite pa se ilegalno prikljucite na struju pa tu istu prodajte dalje nekom za kesh-efekat je isti.
Jedino sto ovamo ne amortizujete harware od 2,3,5,7,10,15 hiljada eura a ovamo nemate troskove amortizacije!:guitar:
Ulozeno+troskovi struje+troskovi ljudskog faktora mora biti < od zarade.
Slusam ljude kako pricaju da imaju 20ak hiljada sa hardware-om od 6,7 hiljada eura i oni su zadovoljni.
Pa bre ako ovo radite,znate IT u prste-to su vam 10 instalacija windows-a.Odes popijes rakiju i kafu i gotovo.
Svaki treci dan po jedna instalacija i eto!A nema da mi greje da vristi,nema da gubim svaki mesec po 5% od hardware-a...
I kako ste vi zadovoljni zaradom?!Ko je tu lud?
Ok kad vec pricas tako moras biti svestan ko je odustao od mininga a ko jos kopa. Kopa onaj ko ne placa struju i kopa onaj ko ima otplacene karte i ceka neka bolja vremena. Daleko od toga da je iko zadovoljan ali ako racunam koliko placam struju i koliko za te pare mogu uzeti novcica racunica mi je jasna, kopam i dalje plus cu se malo ogrejati preko zime za sta bi opet trosio struju.
Svi ostali su vec rasprodali karte ili ih prodaju trenutno i to je ok, njima se stvarno ne isplati da kopaju, nema tu puno racunice. Ne kapiram vise ove sto u svakoj temi zatrpavaju pricom kako je neisplativo kopanje. Aman, sposoban sam da sracunam dali mi se isplati ili ne. Mrsavo je, jadno je ali opet je neki plus.
 
Fora je što i te otplaćene karte i dalje imaju vrednost. Kada bi rasprodao svu opremu dobio bi više nego za (lupam, nisam računao) 3 godine tog "jedva u plusu" kopanja.
 
Ja svaki put zapocnem tu pricu, i izvinjavam se zbog toga. A zapocnem je kad vidim komentar tipa "sve ce to ponovo da krene kad skoci cena" i slicne. Nemojte hrabriti ljude koji mozda citaju ovo, jer cete ih oterati u trosak i gubitak. Moze da ima neku korist samo clan grupe koju je Saj naveo...Novi rudari ne treba ni da pokusavaju gpu mining, jer ce izgubiti novac. Ako im se svidja koncept, neka kupe direktno BTC i to je to.
 
Za nove rudare je nenormalan rizik uletati ali novih rudara i nema tako da dzaba pricate. Ne znamo dali ce krenuti bolja vremena za kopanje i kada tako da je krajnje neodgovorno uvaliti nekoga u takav rizik. Ako neko vec zeli da rizikuje to je druga stvar. Ali opet kazem, novih rudara nema. Novi rudari ulecu samo kad je pump i nenormalna zarada, tada svi pricaju o tome. Sada vecina prodaje opremu poprilicno jeftino. Trziste je prezasiceno. Gaming nikada nije jeftiniji ;)
Edit: Vojkane, da, taj hw ima cenu sada ali ja i dalje mislim da ce ovaj los period nekako proci. To koliko mi hw gubi na ceni pokrije mi kopanje a ako sada prodam necu imati hw na prolece recimo. Iskreno, sada ako bih prodao HW najverovatnije bih ulozio u gajbu umesto u novcice. S druge strane grefike mi mnogo vise znace zimi, bas dosta ustedim na grejanju tako da kod ne prodje zima hw ima da sljaka ko zmaj. Vredece taj hw i na prolece, nece se toliko izgubiti ;)
 
Poslednja izmena:
izmisljate toplu vodu, ja sam pricao o tome pre par meseci, da je gpu mrtav.

bitcoin je djavolji nacin da se naucis ekonomiji. samo sto ce neki to skupo platiti.


btw, pravi gejmeri furaju nvidia. :D
 
Poslednja izmena:
mene samo brine izlazak nove serije grafickih, onda nasim pada cena, ili da li da prodam moje a posle uzmem 290/290x kad im padne cena, ne mogu da osetim trziste
 
ajde mi sad pojasnite. Kad rasprodajete tu opremu, ko je kupuje ??
 
E to moras da pitas ove sto pricaju da se kupovina hw-a ne isplati i one druge sto kazu da se igra samo na vidijama ;)
Ako njih pitas verovatno cigani iz kontejnera vade 20 AMD karti iz kontejnera :p
 
XMR: 0.67684858 $
 
Kad se setim da se ovde pisalo kako ga ne treba prodavati ispod 0,01.
 
ma ja radim na 5-10% zarade. zadnje ulaganje je bila kupovina na 0.00205 i cekao sam 0.0024 koji nikada nije dosao. pa prodao po 0.0225

i sad treba malo sacekati, a ne uzimati odmah
 
Moj monero je ionako pokrao mintpal, pa se ni ne uzbuđujem kolika mu je vrednost :)
 
Ovo je monero tema jbt :D
Mada lepo zvuči 250$
 
E sad je pitanje, da li je uopste vise isplativo, pa cak i sa mernom grupom!
 
jeste byte jedno 70 posto ali pitanje koliko sati....
 
Necemo to skoro docekati. Dosta dugo je monero odrzavao isplativost ali ja vec gledam da skocim na nesto drugo.
 
Problem je sto nema sta drugo. Ima ustvari ali isplativost slicna.
 
sto se tice isplativosti da li je neko probao varijantu da iznajmljuje rigove nicehashu i koliko je to isplativo?
 
sta kopati sad ...dali je pametnije mozda kopati drk ili vtc kad je vec monero otiso u djavola ...smara me najvise to sto kopam nesto sto vec sutradan ima 5-10 posto manju vrednost...
 
Nazad
Vrh Dno