Šta je novo?

Genius SW-U2.1 200 problem

Owerburn

Slavan
Učlanjen(a)
10.11.2008
Poruke
295
Poena
319
Kupio sam danas navedene zvucnike, kada su prikljuceni na komp vufer se cuje kao da grmi, a zvucnici krce i piste iako nije pustena muzika ili bilo sta. Kada ih ukljucim na mobini sve radi normalno. Do sad sam koristio zvucnike na monitoru i sve je bilo ok. U cemu je problem? Mozda je do zvucne? Reinstalirao sam drajvere i nista se nije promenilo...
 
Mozda je crkao dzek na kompu ako ti je integrisana 7.1 zvucna probaj cinc da stavis u narandzasti, zuti ili neki drugi dzek. Ili ako ti je ukljucen mikrofon i jos ako je pojacan mutiraj ga, mene je to jednom mucilo ceo dan dok nisam skontala zasto zvucnici piste i odzvanjaju (od mikrofonije). :D
 
Te zvukove stvaraju procesor i hard izgleda, cuje se cak i kad skrolujem na misu ili kucam na tastaturi. Trebalo bi da ima opcija u biosu da se to sredi, ali kod mene je nema. Jel postoji neko drugo resenje?
 
Ovo lici na tzv. "ground loop". Ako sam dobro video na netu, tvoji zvucnici nemaju sopstveno napajanje nego struju dobijaju preko usb-a. Posto je masa usb portova vezana na masu kucista, to je jedan izvor uzemljenja. Drugi izvor uzemljenja dolazi preko muzicke karte. To zatvaranje strujnog kruga preko uzemljenja se naziva "ground loop" i glavni je krivac za interferencije i šumove u audio i video sistemima. Posto mobilni nije uzemljen, kada zvucnike povezes na njega nema sumova.
 
Jel postoji neki nacin da se to resi? Proslo je tek 2 dana, a vec me izludjuje :/
 
Nazad
Vrh Dno