Šta je novo?

Rise of the Tomb Raider

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
Mislim da je bolje da se otvori nova tema posto igra 100% izlazi a vec su poceli da kruze neki tracevi o nastavku, pa evo nesto najnovije:

Tomb Raider 2 at E3 2014?

Crystal Dynamics Posts Job Listings for Tomb Raider 2, Reveals Some Gameplay Details

-The Systems Designer listing states responsibilities include “RPG lite elements, character progression, game difficulty, player mechanics, economy, combat difficulty, world systems design and general maintenance from concept to ship.”

Last year’s Tomb Raider reboot made good use of RPG-lite elements and character progression. The mention of an economy could relate to either a monetary economy or, more likely, the exchange of items and resources for a crafting mechanic.

-The Combat Systems Designer listing states responsibilities include “Enemy AI, combat behaviours, stealth, player weapons and tools, cover and melee based mechanics.” The phrase ‘cover-based’ is used repeatedly, hinting the sequel’s gameplay will follow the style of last year’s Tomb Raider outing.

The chosen candidate is also expected to help design “fun enemy behaviors, stealth rules and assault combat systems that a wide variety of players can relate to.” So expect stealth gameplay and some quirky AI.

-The Cinematics Lead posting says the chosen candidate is expected to “ensure the best possible fusion of storytelling, aesthetics, and gameplay experience”, and is also required to have a “Minimum 4 years’ experience, and have shipped at least one console title that was cinematic heavy.”

Last year’s Tomb Raider had a well balanced ebb and flow between gameplay and cinematics, similar to those seen in the Uncharted and God of War series.
 
Poslednja izmena:
Jedva cekam, prethodna je bila super igra :)
 
Prema tim glasinama next gen nastavak će po pitanju gejmpleja dalje graditi na konceptima iz prve igre, očekivano posle uspeha koji je postigla.
Tomb Raider reboot je po meni jedna od najboljih igara proteklih godina, zaista jedva čekam da vidim gde će dalje otići sa gejmplejem i pričom a i kakva će igre biti sa tehničke strane, original je u PC verziji jedna od grafički najimpresivnijih igara do sada tako da mogu samo da zamislim kako će nastavak izgledati sada kada razvojni tim nije hardverom starih konzola ograničen.
 
original je u PC verziji jedna od grafički najimpresivnijih igara do sada tako da mogu samo da zamislim kako će nastavak izgledati sada kada razvojni tim nije hardverom starih konzola ograničen.

Eh nebih se slozio bas kellhus-e, ima jedan dobar dio igara sto izgledaju bolje od TR.
 
Ja se slazem.
Sto se last-gen tice sigurno jedna od najlepsih igara. Takodje i ova Definitive verzija na PS4 izgleda impresivno.

PC na Ultimate sa TressFX definitivno jedna od najlepsih igara na PC-u, kazem jedna od.
 
Pa i ja sam rekao jedna od najboljih, ne THE najbolja ali kada se sve nasvira na maksimum igra zaista fantastično izgleda i na momente ostavlja bez daha (naravno tu fantastičan dizajn lokacija igra podjednaku ulogu kao i tehnikalije:) ).

Već su pričali o tome kako je engine next gen ready, što su i dokazali sa PC i next gen izdanjima igre, tako da samo možemo biti spremni da nam vilice padnu na pod kada konačno zaigramo nastavak.:D
 
Poslednja izmena:
Igra je za mene izgledala dobro, a u najipresivnije meni ne spada ovaj TR. Teselacije skoro da i nema, texture na pojedinim mjestima meh, svi likovi osim lare meh, i jos par stvari, al no to nije ni bitno uopste jer igra je stvarno super i dva puta sam je kupio :)
 
Cool!!! Igra je bila stvarno dobra. ;)
 
Reboot tomb raidera je pre 5 godina zapoceo kao open world ostrvo u kojem bi Lara trebala da spasi neku klinku od demona i dzinova. Lara bi mogla da jase konja i da se bori protiv dzinova kao u Shadow of the Collosus igri. Naravno, dosta toga je bilo odbaceno da bi napravili tradicionalniji origin story koji smo videli pre godinu dana.

1080519-314332.jpg

1080520-314333.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=AbJjcBC2rnc


Sto se dvojke tice, izgleda da ce developeri bas pokusati da se vrate tom open world konceptu, sto je potvrdio producent igre Scot Amos. Rekao je da ce pokusati da ozive feeling koji je Skyrim dao igracima, da mogu da nesto vide u daljini i da dodju do tog objekta u mnogo otvorenijem i vecem gameworld-u.
 
Poslednja izmena:
Taj prvobitni koncept je stvarno premalo na TR ličio, verovatno bi se o sjajnoj igri radilo ali ne bi to bilo to.:)
 
^ Slazem se, ne treba odstupati od glavnog koncepta toliko. Ovo gore ne bi bio pravi TR kao ni ono sa nekakvom devojcicom na ramenima i nekakvim titanima... To su bili samo koncepti.
 
Taj prvobitni koncept je stvarno premalo na TR ličio, verovatno bi se o sjajnoj igri radilo ali ne bi to bilo to.:)

Gresis kellhus-e. Osim devojcice kao pratioca sve ostalo je pravi TR, za razliku od ovog reboot-a koji smo na kraju dobili. Naravno da nece ici tim putem u nastavku jer se publika navikla na ovaj novi pristup koji je doneo Tomb Raider 2011.
 
Po mom misljenju TR nikako nije OW igra. Ne znam zasto se OW toliko potencira i gde mu nije mesto?
Hub-ovi iz reboot-a su odlicna stvar, da tako kazem polu open world.
 
Hub-ovi iz reboot-a su odlicna stvar, da tako kazem polu open world.
Verujem da će game world u nastavaku sličnu strukturu imati, samo sa otvorenijim lokacijama, mnogo više prostora za istraživanje, više sporednog sadržaja..
Ne treba full open world očekivati, kada bi pretvorili igru u nešto kao npr poslednji Far Cry izgubili bi dosta od onoga što je reboot tako dobrom igrom činilo.
 
TR je ipak vise story driven igra i mislim da uopste nema potrebe za OW.
 
Neka bude samo 50 posto od prethodnog dela, i ovo ce biti najbolja igra 2014te
I jos novi Dues Ex, hvala bogu da izlazi nesto dobro
 
moje zamerke sto se tice prethodnog dela: Quick time events (prokleo sam onog koji je to ubacio u igru ne znam ni ja koliko puta); nedovoljno istrazivanja, sto bi trebalo da je odlika TR, ja imam sve DLC-eve i mogu da kazem da je po tom pitanju cista sramota.
trece, nije open world igra, vec vise hodnik TPS/RPG sto ume da se smuci.
Nije bila losa, daleko od toga, ali jos dalje da je bila najbolja za tu godinu.
Btw, zar nije bese da Crystal Dynamics pravi TR, kakve veze to ima sa Eidos montreal?
 
Poslednja izmena:
I ne treba da bude OW igra. Meni su QTEs bili zanimljivi.
 
A da naprave neku igru gde su tombovi/reshavanje puzzle-a primarni deo igre a ne opcioni? Malo manje shoot and loota, napravili od Tomb raidera borderlands.
 
Open world ne mora da bude, svi raniji TR-ovi su bili veoma linearni. QT-ovi su bili napadni samo u prvih sat vremena igre, dok se Lara nije "istrenirala" i postala ratnik. Sto se puzzlea tice, da, trebali su ih napraviti da ih ima vise i da su komplikovaniji.
 
Open world ne mora da bude, svi raniji TR-ovi su bili veoma linearni. QT-ovi su bili napadni samo u prvih sat vremena igre, dok se Lara nije "istrenirala" i postala ratnik. Sto se puzzlea tice, da, trebali su ih napraviti da ih ima vise i da su komplikovaniji.

Ima QTE i sa bossovima...
 
Prosli deo je bio teski promasaj od svega po malo I na kraju nista...i rpg i open world su teski promasaj u proslom delu jer rpg ili radis kao pravi rpg ili to ispada potpuna glupost sto je kod TR i bilo. Ono po cemu je igra bila poznata puzzle i explore oni su zanemarili...generalno jedan od najvecih promasaja prosle godine...Ovaj nastavak ako bude licio na prosli bice isti promasaj...igri su potrebne ozbiljnije puzzle, atmosfera koje nije bilo u proslom delu i prica neki minjaturni sorc po malo akcije i voila...O grafici mozemo pricati kao faktoru tek ako igra bude imala kakva takav podnosljiv gameplay, ako ostane onaj nazovi rpg od prosli put kod mene nece stici ni do install-a...
 
Poslednja izmena:
daleko od toga da je zadnji TR bio promasaj, uz prvih par delova je bila najbolja igra u serijalu...
ali slazem se za to glupo ubacivanje RPG sistema u igre gde on ne pripada, tj na nacin koji je tako povrsan... slicno kao sa novim Wolf-om... misle programeri da se svi loze na RPG, a ne shvataju da nije dovoljno da on bude samo povrsan i krajnje besmilen...
sto se tice QTE, nisam ljubitelj, ali ako je igra jako dobra, ne smeta mi toliko, kao recimo Fahrenheit, koji mi je mozda i najbolja igra ikad...
 
Velika većina je bila zadovoljna poslednjom Tomb Raider igrom tako da teško da se radi o promašaju.

Smetalo je i meni dosta stvari ali sam generalno uživao u igri.
 
Ko je uzivao blago njemu, ja nisam jer sam ocekivao mozda i previse od igre, ko zna, jednostavno nisam nasao u cemu bih? Rado bih da cujem vase utiske u cemu ste izivali igrajuci poslednji Tomb Raider?
 
Uzivali su mnogi i igra je dozivela veliki uspeh. Cinjenice.
Ja konkretno sam uzivao u svemu... 3 puta a planirm i cetvrti.
 
Nazad
Vrh Dno