Šta je novo?

Rise of the Tomb Raider

Jel realno da ja sa na i5+GTX 1060 imam skoro 10% manji fps na dx12 u odnosu na dx11?:d
 
Jeste jer je DX 12 busan kurton i magla sto kaze Vucic. :D Samo grafe od 500e+ i mozda budes zadovoljan ali samo dok ne izadje nova serija jer onda ides logicno na upgrade. :D
 
Tacnije razlika je i veca preko 12%, 86.5fps dx12 vs 95.2fps dx11, average po benchmarku, i to grafa clockona na 2000mhz, sad nesto gledam na default taktovima imam 88.5fps u dx11, ili ti 2 fps prosecno vise nego OC DX12...:d
Kakav fail.
 
To je normalno jer je DX12 nalepljen na igru koja je optimizovana za DX11. Mora mnogo toga 'medj cevima' da se promeni da bi se videli benefiti od low level API-ja kao sto je uradjeno u novom Doomu. Ova igra je klasicna Square Enix svinjarija, kao sto je i novi Deus Ex.

Bitno da je neki luzer okacio artikl za cenjeni magazin TIME gde je napravio spisak Best Games Ever i ovu igru stavio na 18-to mesto. Na tom spisku nema ni Uncharted, ni Last of Us, ni Witcher 3, da ne pricam o nekim drugim legendarnim igrama koje fale. Bitno je da se RotTR sepuri na visokom 18-tom mestu. Mozda je Emix presao da pise za TIME od kako je zabatalio ovaj forum :d
 
Realno ako je već stavio RotTR na 18 mesto, tu negde, ispred ili iza, je trebao staviti i Uncharted.
 
Tomb je ok ali je daleko od top games i best game ever... Witcher 3 je tata za sve, a Project Red takodje, mozda nesto nauce EA, Shitsoft i jos koji.. :D
 
Tomb kao igra je meni fenomenalna, jos bolja nego prosla, sad sta znam, optimizacija i nije toliko losa, osim sto u nekim sekvencama fps pada nenormalno. Msm ja sve na maxx samo senke na high i motion blur off na 1080p sa GTX 1060 OC imam stalno 60-80fps, vrlo retko, konkretno neki delovi u Soviet Instalation ode ispod 60fps, sto je za neki srednji segment ok.
Mada kada je igra stigla na PC i dalje je bila aktuelna prethodna generacija karti, tako da mu ova moja blago OC dodje kao GTX 980 sto je visi segment u prosloj.
 
Tomb kao igra je meni fenomenalna, jos bolja nego prosla, sad sta znam, optimizacija i nije toliko losa, osim sto u nekim sekvencama fps pada nenormalno. Msm ja sve na maxx samo senke na high i motion blur off na 1080p sa GTX 1060 OC imam stalno 60-80fps, vrlo retko, konkretno neki delovi u Soviet Instalation ode ispod 60fps, sto je za neki srednji segment ok.
Mada kada je igra stigla na PC i dalje je bila aktuelna prethodna generacija karti, tako da mu ova moja blago OC dodje kao GTX 980 sto je visi segment u prosloj.

Ima se moze se, ribe se loze se :p
 
Tomb je ok ali je daleko od top games i best game ever... Witcher 3 je tata za sve, a Project Red takodje, mozda nesto nauce EA, Shitsoft i jos koji.. :D

Naravno da si u pravu, ja sam ono izneo čisto kao poređenje sa Unchartedom, koji je tu negde..
 
To je normalno jer je DX12 nalepljen na igru koja je optimizovana za DX11. Mora mnogo toga 'medj cevima' da se promeni da bi se videli benefiti od low level API-ja kao sto je uradjeno u novom Doomu. Ova igra je klasicna Square Enix svinjarija, kao sto je i novi Deus Ex.

Bitno da je neki luzer okacio artikl za cenjeni magazin TIME gde je napravio spisak Best Games Ever i ovu igru stavio na 18-to mesto. Na tom spisku nema ni Uncharted, ni Last of Us, ni Witcher 3, da ne pricam o nekim drugim legendarnim igrama koje fale. Bitno je da se RotTR sepuri na visokom 18-tom mestu. Mozda je Emix presao da pise za TIME od kako je zabatalio ovaj forum :d


Šta ti je, ne misliš valjda da za te novine/sajtove stvarno radi neko ko ozbiljno prati gejming scenu? To su likovi koji idu od prezentacije do prezentacije, prave neke članke, ubacuju svašta nešto, kreiraju 70+% sadržaja ali to su oni članci koji su uvek u "pozadini". Ništa udarno, ništa zayebano, njihovo je da popunjavaju kvote. To ti je kao ovde da neko zadužen za IT rubriku objavi članak tog tipa u nemačkom tabloidu Blic, u pauzi između beogradske hronike koju radi ponedeljkom i utorkom i Blic žene koju radi petkom.

Čak i kada se eventualno angažuje poznati ili stručan autor, ne radi on sa istom pažnjom i posvećenošću članke za svoj primarni medij i za tezgu. krastavac, tako funkcioniše svet, nema smisla da se nervirate, posebno kada su neke top liste u pitanju :)
 
Poslednja izmena:
Ne radi save na nosteam repack verziji. U cpy.ini sam ubacio tarabu ispred save path linije i ništa. Ima li ko ideju?
 
Poslednja izmena:
mislim da nikako nije na win 10 :)
presao sam pre neki dan isto cpy verziju ali nisam imao problem sa sejvovima pa ne znam kako da pomognem...
 
Hvala eriče. U tu vurunu nikad. :)
 
Jel moguce da sto duze igram to manji FPS imam? Odigrah nekih 15% i smanjio na medium, i dalje zasecka ponekad.. a na pocetku skoro sve na high..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Na pocetku je igra manje zahtevnija manje detalja ali posle kada izadjes u onaj deo sovjet kako vec videces tek sta radi i kakva ti grafa treba :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Upravo do tog dela i stidoh.. Tuga, mislio sam da ce se bolje snaci R9 270x.. :D
 
Upravo do tog dela i stidoh.. Tuga, mislio sam da ce se bolje snaci R9 270x.. :D
Sta da ti kazem i sam vidis. Bice jos zahtevnih delova ali to je prvi :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni za sada radi odlicno posle 2-3 sata igranja, sa GTX 960 na 1680x1050, svi detalji na high/max, osim motion blura.
 
Odavno ti se igre ne prave za 270x. Sad se prave za 1080gtx.

Radeon 7870 je preporucena karta od Rockstara za GTA 5(to ti nije "odavno") gde fura 60fps 1080p/40fps 1440p. Nemas pojma koliko u toj karti jos snage ima. RoTR je samo nvidia optimizovana igra..ali definitivno nije game changer.
 
Radeon 7870 je preporucena karta od Rockstara za GTA 5(to ti nije "odavno") gde fura 60fps 1080p/40fps 1440p. Nemas pojma koliko u toj karti jos snage ima. RoTR je samo nvidia optimizovana igra..ali definitivno nije game changer.

Ma, post je bio sala.. mada, u svakoj sali ima pomalo sale..
 
Igra izgleda prelepo inace, ali kad se odvrnu detalji na ultra zaista pravi razliku, pocinjem da mislim da nije bas besmisleno bacanje para na nove grafike, da razvoj igara sa svim tim post processima ipak ne stoji, da iako i na staroj grafici to sve ide zadovoljavajuce bljutavo, ovo sa full detaljima nekako izvlaci osmeh na lice, izgleda da necu jos bataliti gaming..
 
Ali je zato prica nadsmece. Oni fetch kvestovi i pobunjenici su za peglu...
 
Nazad
Vrh Dno