Šta je novo?

ASUS RT-N12E Wireless-N300 Router PROBLEM !

stefl

Slavan
Učlanjen(a)
17.01.2007
Poruke
350
Poena
319
Drugar je nedavno kupio ASUS RT-N12E Wireless-N300 Router i ima problem sa stabilnoscu u radu, tj. dogadja se da mu veza puca svakih nekoliko dana a proradi tek posle iskljucenja i ponovnog ukljucenja (nekada mora i hard reset da bi proradio). Kaci se na Cisco kable modem koji radi bez problema, updejtovan najnoviji 2.0.0.26 asus-ov firmware ali nista se nije promenilo ... Sa mojim ruter-om veza je odlicna a kod mene se njegov ruter ponasa identicno, tako da je problem najverovatnije u Asus-u tj. njegovom firmveru ? Da li jos neko ima slicnih problema i da li ima resenja (leka) ovom ruteru ?!

Unapred zahvalan na sugestijama,

pozzz :wave:
 
Jesi probao sa kloniranjem MAC adrese? Mnogima je to rešilo problem. Ja ti takođe iskreno preporučujem instalaciju dd-wrt ili tomato usb softvera, pošto vidim da je taj ruter podržan a sa tim firmware-om možeš svašta nešto.
 
Jesi probao sa kloniranjem MAC adrese? Mnogima je to rešilo problem. Ja ti takođe iskreno preporučujem instalaciju dd-wrt ili tomato usb softvera, pošto vidim da je taj ruter podržan a sa tim firmware-om možeš svašta nešto.

Uradio sam kloniranje MAC adrese jos pri prvom podesavanju, e sad ja sam video da je podrzan dd-wrt za RT-N12 ali ne i za N12E (ili gresim ?, ili je isti za oba modela ?) a Tomato nisam do sada instalirao a ni podesavao ...

Hvala ...
 
Sorry, nisam dobro video da za E reviziju. Izgleda da jedino E revizija ima Realtec chip koji izgleda da nije podržan ni na jednoj platformi. Probaj da potražiš na Open-wrt ali mislim da ni oni nemaju rešenje. Sve ostale N12 revizije imaju Broadcom chipset.
Pogledaj ovo https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-N12E
 
Ubih se "guglajuci" i jedino sto vidim je da je podrzana samo N12 verzija, a N12E niko i ne pominje ? Ne znam da li je neki od starijih asus-ovih fw-a stabilniji, mada nije logicno, ali ... Gledajuci asus-ov sajt https://www.asus.com/support/Download/11/2/RTN12E/8/ vidim odeljak Source Code a u njemu " GPL for ASUS RT-N12E firmware 2.0.0.26 " pa pretpostavljam da je to izvorni kod za kompjliranje linux-a koji pokrece ruter, mada ne vidim svrhu ako se odnosi na istu verziju fw-a ?
 
A da probaš da uradiš downgrade firmware-a redom, pa da se zadržiš na prvom ispod najnovijeg koji radi kako treba?
Ne mora da znači da je najnoviji firmware i najbolji, pošto imam ASUS RT-N13U Rev.B1 i poslednji firmware mi je pravio probleme, a pretposlednji šljkaka samo tako.
 
A da probaš da uradiš downgrade firmware-a redom, pa da se zadržiš na prvom ispod najnovijeg koji radi kako treba?
Ne mora da znači da je najnoviji firmware i najbolji, pošto imam ASUS RT-N13U Rev.B1 i poslednji firmware mi je pravio probleme, a pretposlednji šljkaka samo tako.

Izgleda da je to zaista jedina prava opcija, ubacio sam prvi prethodni 2.0.0.25 fw pa cu ga propratiti ( uzeh ga kod sebe u nadi da ce valjano proraditi :smash: ), mada je velika bruka za Asus, neko je ovde na forumu nedavno nasiroko hvalio Asus ruter-e, medjutim kada se pogleda na njihovom sajt-u moze i laik videti da su u svakoj novoj verziji fw-a ispravljali gomilu bagova. Da li ce uspeti da naprave valjanu verziju ???

Inace vizuelno izgleda extra, od pakovanja do samog ruter-a, jedino sto ne radi posao - valjano ...... Ili je mozda ovaj model izuzetak, sumnjam ?!
 
Jesi li našao adekvatnu verziju koja radi kako treba?
 
Jesi li našao adekvatnu verziju koja radi kako treba?

Ova prva prethodna 2.0.0.25 verzija fw-a radi vec drugi dan a jedini problem je da kada hocu da se " nakacim " na njega recimo sa drugim laptop-om mora ruter da se uklj./iskjluci da bi dobio valjane parametre za izlaz na internet, tj. ne daje odmah parametre DNS servera (ali dobije LAN IP adresu od DHCP-a) vec tek kao sto rekoh kada ga iskljucim i ponovo ukljucim ( probao sa dva laptop-a - isto ) ... Sacekacu jos koji dan pa ako je to jedini bag ostavicu taj fw jer sve ostalo radi bez problema ( za sada ) ?

Pozzz :wave:
 
Ne košta te ništa da probaš još jedan korak unazad, možda budeš imao više sreće.:wave:
 
Ne košta te ništa da probaš još jedan korak unazad, možda budeš imao više sreće.:wave:

Evo vec nedelju dana odlicno radi sa prvim prethodnim fw-om 2.0.0.25, cak i onaj bag koji sam naveo u vezi " kacenja " laptop-a na ruter sada vise ne pravi problem (juce sam nakacio Dell-a bez ikakvih problema), tako da mogu reci da je ova verzija fw-a sasvim u redu i mogu je preporuciti ako neko bude imao slican problem sa ovim ruter-om, nadam se da ce tako i ostati ...

Pozdrav svima i hvala na sugestijama :wave:
 
Ja evo vec par dana kidam zivce sa njim i mislim da cu ga polomiti ...

Prvo dok je bio na verziji 2.0.0.7 nije hteo da nakaci laptop na wifi mrezu nikako ...nakon update na 2.0.0.25 je prihvatio laptop na mrezu ...ali posle par sati je poceo da "ludi" stabilnost interneta je veoma losa , facebook naprimer ucita samo slova , slike nikako ...neke sajtove povremeno uopste nece ni da otvara itd itd ...dok kada iskopcam ovaj ruter i privezem samo modem direktno na laptop ili desktop racunar , sve sljaka odlicno ...tako da je definitivno problem u ruteru za wifi a ne u internetu...cak sam ga vracao na 2.0.0.7 ali slaba vajda prosto je prolupao,radio factory reset i sta sve ne ali nikako da valjano proradi ...na 2.0.0.26 nije hteo ni da poveze na internet , znaci haos ...
 
Imam i ja jezivih problema sa ovim ruterom... :S: Sad vidim, mislio sam da je u modemu ali to je to - ide u djubre.

facebook naprimer ucita samo slova , slike nikako ...neke sajtove povremeno uopste nece ni da otvara itd itd

ne daje odmah parametre DNS servera (ali dobije LAN IP adresu od DHCP-a)

Jel ima neko preporuku za neki drugi, 100% pouzdan ruter sa sto boljim dometom? Samo ne asus...
 
Poslednja izmena:
Drugari evo ja sam bio mozda dve sedmice na ver. 2.0.0.25 i jednom ili dva puta je pukla veza sa modemom, pa sam ubacio prvi stariji fw tj. 2.0.0.24 i evo od od tada (da kucnem u drvo :) ) radi savrseno dobro - bez ikavih problema ili restarta ...

Probajte ovaj stariji fw, mislim da ce raditi i kod Vas,

pozzzz ;)
 
Probao sam svaki fw i svuda isto problem osim na 2.0.0.26 gde nece uopste ni da konektuje na internet....

Od jutros radi lepo, ali on to obicno tako..radi lepo 2,3 dana i onda pocne da ludi...
 
Jel probao neko novi firmware 2.0.0.37 izasao 16.01.2015??? Ja se plasim da uradim update svega mi ...
 
...Jel ima neko preporuku za neki drugi, 100% pouzdan ruter sa sto boljim dometom? Samo ne asus...
Asus pravi odlične rutere, ali možda ne u tom cenovnom rangu (do 4k dinara) ili je taj model (RT-12E) problematičan. Ja sam pre par meseci pazario ASUS RT-N66U i prezadovoljan sam opcijama, stabilnošću i brzinom (podesiš opcije, sve priključiš i zaboraviš na njega, sve fencera super bez restarta i sl.) ... Taj model spada u klasu "do 20k dinara", i mnogi kažu da je za tu klasu možda i najbolji izbor (pune reči hvale i na inostranim forumima za ovaj model). Da sam birao modele do 4-5k dinara, verovatno bih izabrao neki TP-Link... savet je da prvo pogledaš šta se piše na ino forumima za konretno taj model (i verziju tog modela) što kupuješ, pa tek onda keširaš... Ali reći da je generalno Asus krš firma za rutere, sigurno ne stoji...
 
Asus pravi odlične rutere, ali možda ne u tom cenovnom rangu (do 4k dinara) ili je taj model (RT-12E) problematičan
RT-12E je daleko od problematicnog ...toliko da ne znam koji drugi naziv da mu dam, ali problematican je sigurno preblag naziv ...
Mene ne zanimaju ruteri od po 20k...sta ce mi to, hocu normalan ruter kojim cu podeliti internet vezu na laptop,telefon i smart tv i to je to ...
 
Ako su uređaji u garanciji, vratite ih i uzmite manje zlo: http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WR841N . Nisam ljubitelj TP-Link uređaja (OČAJNO iskustvo sa starijim modelima i sa 740N i WR841ND, očajno), ali sam pre nedelju dana postao vlasnik TP-Link-1043ND V2 rutera, i to sam ga JEDVA uzeo na preporuku i posle čitanja komentara na netu. Nisam se pokajao.

Koliko vidim, ASUS RT-N12E brlja kod dosta korisnika... Obavezno ga zamenite za drugi model.
 
Dragi forumasi, da li moze pomoc...
Do pre 3 dana mi je asus rt-n12e wireless-n300 router radio bez problema ali od tada nemam mogucnost da se preko njega konektujem na internet.
Pokusao sam sa resetom njega, modema zamenom lan kabla ali nista. Na ruteru mi svetle sve 3 lampice (da je ukljucen wifi i internet) ali na modemo ne svetle lampice send i receieive.
Kada sam zvao podrsku kablovske rekose mi da modem nije dobio ip adresu, tj kao da oni ne vide da je uredjaj povezan na modem.

Da li neko ima ideju sta bih mogao da pokusam kako bih bio siguran da je problem do rutera. Nije mi do bacanja 4k u prazno.

Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh Dno