Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Aj sad...imam oba sistema u kući.Za android telefone,kupovao sam dodatne jake baterije,mem kartice...tvikovao sisteme da mi kamere i celokupan sistem funkcioniše brže i fluidnije.Svašta sam naučio i ne žalim što sam se cimao...ali na kraju shvatio sam da mi je bitnija fluidnost i stabilnost sistema.Da ne moram stalno nešto da uradim da bi to radilo kako treba....Generalno uvek ću imati Android po kući ali...dok ne srede te sve stvari iOs mi ostaje primarni sistem sa svim navedenim manama...prosto on radi što se mene tiče kako treba.

Kao da sam ja napisao. :D Ista meta, drugo odstojanje.
 
Upravo tako. Podrzavam.

---------------------------------------------

Inace koju aplikaciju koristite za rss?

Ja sam instalirao newsify, ali problem je isti kao sa skajpom, nema notifikacija :(

Druže tebi je to nešto do sistema...ja imam i Newsify i redovno mi izbacuje notifikacije.
 
Jes da tek par nedelja koristim ios, ali podesio sam sve u notifikacijama. Jedino da je potrebno jos nesto podesiti. Da li postoje sakrivena podesavanja? Email notifikacije stizu uredno.

Sto se tice rss-a, koristim feedly za vesti. Medjutim, potreban mi je program sa notifikacijama, za obavestenja koja postavlja fakultet.
 
Da li je neko odradio 8.1.1? Ja sam na iPad4 odradio i mogu reći da je primetno tablet ''prodisao''...prosto tamo gde je za nijansu štucao sad radi kao po loju...
 
Koji car volim njegove komentare. :)
 
evo ga prvi bug koji ne mogu da resim i ide mi na nerve.Prestao sam da koristim viber,sve dok se ne sete da je izasao i6/6+ i zbog toga se prebacio na isms.

Problem je sledeci,primecujem da mi non stop gasi ovaj servis,odnosno imessage je stalno na off.Svako moje on 15 dinara.

Probao reset,restore i sve te gluposti i opet isto.Vidim da su ljudi imali problem sa ovim na ranijim verzijama,al ja do sad nikad.
 
Prilicno zanimljiv video gdje se porede dve kamere, fotografije kod 5S su u dobrom dijelu slucajeva ako ne bolje onda bar iste kao kod 6ice. iPhone 6 pravi svjetlije fotografije...Hmmmm

 
Jedini smor koji ranije nisam primecivao jer smo imali jedan IP u porodici je što ne mogu da biram da li cu ženi npr. da šaljem iMessage ili SMS. Recimo ona je iskljucila taj servis, a telefon po defaultu zeli da joj salje bas tako, i jedino kako to mogu da resim je da ugasim i ja iMessage i onda je default SMS, a ovako prvo proba iMessage pa ako ne prodje onda nudi SMS.
 
Poslednja izmena:
Jedini smor koji ranije nisam primecivao jer smo imali jedan IP u porodici je što ne mogu da biram da li cu ženi npr. da šaljem iMessage ili SMS. Recimo ona je iskljucila taj servis, a telefon po defaultu zeli da joj salje bas tako, i jedino kako to mogu da resim je da ugasim i ja iMessage i onda je default SMS, a ovako prvo proba iMessage pa ako ne prodje onda nudi SMS.

a da probas ovo: https://selfsolve.apple.com/deregister-imessage ? :)
 
Dolazim sa android uredjaja i to g2. Nisam do sada koristio iphone tako da ga ne mogu uporediti sa prethodnim ali mogu sa g2.

G2 sam najvise uzeo zbog baterje, skajp mi je nonstop ukljucen, pre njega imao sam s3 i baterija je jedva izdrzavala 7 sati. Punio sam 2 puta dnevno. G2 je resio taj problem.

Pri prelasku, najvise sam se bojao baterije ali mogu reci da nisam osetio razliku u trajanju baterije u odnosu sa lg.

Kamera je mnogo bolja u odnosu na lg, nema drop frejmova u uslovima slabijeg osvetlienja. Kvalitet slow motion videa mislim da je bio bolji na g2, slika je ostrija ali oper lg ima duplo manje frejmova.

Sto se tice sistema, ios je mnogo stabilniji i brzi ali isto tako i zatvoreniji u odnosu na android ali to je vec druga tema.

Tokom igranja zahtevnijih igara lg je tu dosta ispod iphone a. Mogao sam bez problema da isprzim jedno jaje na njemu :). U ovom delu iphone se ne greje toliko. Doduse ne igram toliko cesto igre, probao sam iz znatizelje.

Jedino sto me na ios u nervira a to je sihronizacija sa skajpom :( o tome sam pisao u odgovarajucoj temi. Nadam se da se to moze resiti posto mi je skajp najbitniji.

Dobio sam pravi force close za ovih par dana koriscenja, za divno cudo u pitanju je bio chrom :)

Imam mali problem sa tastaturom i gazim susedna slova, navicicu se valjda :).

Najveci minus po meni predstavljaju notifikacije. Samo zbog toga moracu jos uvek da nosim i g2 dok se ne resi ovaj problem. Probao sam sve zivo, cak i reset svih podesavanja.

Kolega imam isti problem a koristi peticu.

I zakljucak, ios u poslovne svrhe, android za sve ostako. Zadrzacu IPhone za sada, mada ako ne resi ovaj zaglup, videcemo. u blizini je i g2 za modovanje i ispitivanje raznih romova.

Izvinjavam se ne duzem tekstu. Aj uzdravlje.
 
Stigao mi telefon =) iPh 6 64gb. Sređujem utiske. Uzeo sam elago silver masku outfit. Pokušao sam da stavim foliju i naravn uništio je sad moram jurit nešto drugo :D Telefon je klizav kao sapun! Bukvalno je rizino držati ga jednom rukom bez maske :O

Šta znam, oduševljen sam kvalitetom izrade. Nisam do sada imao iOS i moram reći da su neke stvari znato lošije od androida, neke bolje... Uglavnom, kasnije ću napisati opširniju recenziju ;)
 
Poslednja izmena:
Imam iPh 6+ nepunih mesec dana, i Sony Z1.
iPh 6+ je stvarno uradjen vrhunski, ali na zatvorenost IOS-a nikako ne mogu da se naviknem. Gimnastika sa iTunes-om mi stvarno ne treba u zivotu.
Prebacivanje slika, muzike sa kompa, brisi folder, pravi novi, sihronizuj, o kontaktima da i ne pricam...
Stvarno je tesko za nekog ko je godinama na androidu, gde se sve zavrsi za 5 minuta prelazak na IOS.

Tako da Iph 6+ ide na prodaju.
 
Imam iPh 6+ nepunih mesec dana, i Sony Z1.
iPh 6+ je stvarno uradjen vrhunski, ali na zatvorenost IOS-a nikako ne mogu da se naviknem. Gimnastika sa iTunes-om mi stvarno ne treba u zivotu.
Prebacivanje slika, muzike sa kompa, brisi folder, pravi novi, sihronizuj, o kontaktima da i ne pricam...
Stvarno je tesko za nekog ko je godinama na androidu, gde se sve zavrsi za 5 minuta prelazak na IOS.

Tako da Iph 6+ ide na prodaju.

Ako si zastao na tim sitnim stvarima...ne znam šta da ti kažem osim srećno sa nečim drugim.Ja lično ne sećam se kad sam koristio iTunes.U današnje vreme iOS nije više toliko zatvoren,jeste da ima nekih stvari koje i dalje forsiraju ali rock stabille sistem je nekome važniji od tih sitnica...makar meni.
 
Ako si zastao na tim sitnim stvarima...ne znam šta da ti kažem osim srećno sa nečim drugim.Ja lično ne sećam se kad sam koristio iTunes.U današnje vreme iOS nije više toliko zatvoren,jeste da ima nekih stvari koje i dalje forsiraju ali rock stabille sistem je nekome važniji od tih sitnica...makar meni.

Imam Z1 godinu dana, sto se tice "rock stabille sistem" verovao ili ne, mozda i imam srece ali moj Z1 jos ni jednom nije zabagovao.

Tako da to ne pije vodu, barem kod mene.
 
Ne koristim ni ja iTunes, uradio par puta i smorio se, backup radim preko iclouda, a apdejt radim direktno sa telefona.
Ali ubacivanje muzike i slika sa kompa na telefon je nocna mora.
 
Sto se tice muzike, imas milion aplikacija na appstore-u za dl, tako da tu ne vidim nikakav problem...
 
Nije problem za download, već prebacivanjej postojece muzike sa kompjutera na tel.
 
Ja sam u početku koristio iTools sa kojim sam lagano odrađivao sve umesto iTunes-a ako neko ima neki pametniji predlog dajte čoveku da proba.Možda i ostane 6+ kod njega :D
 
Nazad
Vrh Dno