Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

hm, i ja sam uzeo u mtsu i krcka - i nosicu telefon koliko toliko vec sutra da menjam.
 
Ja cu dobro da razmislim da li da trazim po hiljaditi put zamenu ili raskid ugovora.
 
Meni krcka home dugme. Definitivno nije kao prvih mesec,dva. Moguće da to postoji od 5s, ali... Nervira malo. Iskreno mrzi me da ga ostavljam i da budem bez telefona 2-3 nedelje. ( pa čak da daju i novi, jer ovo definitivno nešto nije ok) Ali tamo pred kraj garancije ću ga predati. I tražiti nov :smoke:
 
U kuci su mi svi stari telefoni tj 4s i 5s, ja nosim trenutno 6 plus, na 4s se ne cuje dugme, a na 5s i 6 plus se cuje klik, ali nikakvo krckanje, takodje pre ovog 5s sto je sada kod mene sam imao jos jedan koji se isto cuje, ali stvarno prvi put cujem za krckanje. Prodao sam dosta iphonea do sada, niko mi se do sada nije zalio, svi su naravno EU modeli, kupljeni u razlicitom periodu. Sto se tice odstupanja nemam ni na jednom telefonu, upravo probao.
 
Taj klik nazivaju krckanjem... A to je sasvim normalno ali ne znaju ljudi :) mada zale se svi sa belim nesto vise nego mi sa crnim... Bem li ga,..
 
Ne mislim da home dugme - malo je glasnije, ali to mi ne smeta. Displej je "labav" na donjim coskovima. bukvalno mogu da ga ponekad pritisnem da ga vratim na mesto, na to krckanje sam mislio.
 
Mozda im stvarno krcka, cekaj da vidimo sta oni smatraju pod krckanjem, jos bolje ako neko hoce da bude dokon pa da snimi to :)
 
Ako se odvaja telefon i display na jedan bih reklamirao... Kakav mts pravac macola istyle ilike i cao nov tel... Mada opet kako sjapi kad se srafi dole :-(
 
aj jedno bukvalno plasticno objasnjenje - imate dve lego kockice spojene i one stoje tako, naizgled lepo. medjutim, tek kada ih uhvatite u odredjenom delu, one potpuno "nalegnu" jedna na drugu.

Medjutim, kako se igrate njima, olabave i onda opet morate da ih pritisnete kako bi se lepo spojile.

Takav ja utisak imam sa displejom - sve je kul 15-20 minuta, cim se malo ohladi opet je labav.

ha!

http://www.reddit.com/r/apple/comments/2htaam/iphone_6_glassscreen_clicking_sound/
 
Poslednja izmena:
Taj klik nazivaju krckanjem... A to je sasvim normalno ali ne znaju ljudi :) mada zale se svi sa belim nesto vise nego mi sa crnim... Bem li ga,..

Igore nemas pojma. Ovde smo se javljali najmanje nas petorica sa krckanjem dugmeta. Ne to nije normalno i naravno da ne zovem klik krckanjem. Da si citao sta pise mikenzi video bi da je rekao da to resavaju zatezanjem srafova i ciscenjem. Imao sam do sada tri iphonea u porodici imam jos toliko, ni jedan nije imao problema sa home dugmetom nema ga ni sad. A ovaj krcka, ne klikce se drugacije, nije veci otpor, vec jednostavno krcka. Kao da dugme ima dva nivoa, sto naravno nema.
 
Uvek ima tih ljudi koji se zale , postoji nesto sto jeste nesto sto nije . Ne branim nikog , samo kao izuzetno prevelika picajzla i sitnicar sam odavno prevazisao to . Uvek postoje neka nesavrsenstva , cimanje oko toga je samo gubljenje vremena (uglavnom). Da se razumemo , jedno je kada ima neki vidljiv defekt itd , a drugo je ovo zabadanje papire i te diskusije .. Pocetkom prosle godine sam kupio lumia 920 i u gornjem levom uglu ekrana je kao disao , diskusija kao gore clan sto pominje za njegov ip i opisivao lego kockice. I sta sad mogao sam dse ciganisem sa time ili da prosto se pomirim da nista nije savrseno . Koristio sam telefon skoro godinu dana , i posle ga prodao svi zadovoljni . Poenta je da toga uvek ima ... I neko pre par stranica je pomuinjao automobile , burezer kupi u Italiji nov 207 , vrata mu nisu bila dobra vozaceva , kada se zatvore ocigledno je bilo da fabricki nisu bila prava . Sto je uvazeno od dilera ali su rekli da je u pragu tolerancije . I sada skoro pre 2 godine kupi isto nov golf 6 cabrio full oprema itd , na 1000 i nekom kilometru pukne mu menjac u trecoj brzini ... Zamene pod garancijom .

Sta je poenta price je da uvek ima sitnih odstupanja , ne na istim mestima ali ko razume o cemu pricam razume . Ko ne kapira i buni se , ostaje mu da menja telefon 50x pa mozda ubode neki da valja :) sta drugo da se kaze . Ja garantujem da svaki telefon koji mi se da u ruke , kad ga ja propustim naci cu mu "defekt" .

Toliko
 
To je zato sto u Srbiju stize najgori skart koji ne bi prosao negde drugde u svetu. Bolje da ste narucili iz kine neki telefon od 90eur, bar ne bi krckao i ne bi mogli da gurate papire u njega.
 
Definitivno postoji posebna fabricka linija koja proizvodi škartove za Srbiju i slicne zemlje. :)
 
Mozda gresim, ali meni je neverovatno da svaki put kad udjem u temu neko se zali na telefon i kaci slike svog skarta.
 
Igore nemas pojma. Ovde smo se javljali najmanje nas petorica sa krckanjem dugmeta. Ne to nije normalno i naravno da ne zovem klik krckanjem. Da si citao sta pise mikenzi video bi da je rekao da to resavaju zatezanjem srafova i ciscenjem. Imao sam do sada tri iphonea u porodici imam jos toliko, ni jedan nije imao problema sa home dugmetom nema ga ni sad. A ovaj krcka, ne klikce se drugacije, nije veci otpor, vec jednostavno krcka. Kao da dugme ima dva nivoa, sto naravno nema.

Ako je bas home dugme a ne ekran kao kod kolege onda nisi imao ti care 5s koji je takodje imao bucan home taster ZBOG SAFIRNOG DELA dakle home vise nije plastican i klik je malo bucnijin, a ako je ipak ekran onda ne znam zaista.sto se slatkisa tice nasi slatkisi jesu nizeg kvaliteta nego slatkisi preko, ili slatkisi na tezgama koji su uvezeni od preko za njihova trzista, cist primer nutela nasa poljska, uvozna ili austrijska ili nemacka sa daleko bolji, ukusom i vise kakaa. Ali dobro, mislim da ajfon ne bi trebao da bude skart nego se tako zadesilo. Ja sam tel uzeo u inostranstvu, i zaista nemam problema, evo 5ti mesec tel ne skripi i ne pucketa...
 
Poslednja izmena:
Znači rešenje za ljude koji imaju te kozmetučke probleme a telefon je potpuno funkcionalan je da koriste normalno telefon i zamene ga prvim odlaskom u inostranstvo. Mene isto 5s zeza od prvog dana (ispada kabl iz lightning porta i mora oprezno da se stavlja na punjenje) ali mi ne pada na pamet da ostajem bez telefona na 7 do 10 dana samo zbog toga. Zameniću da čim odem napolje
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Ako je bas home dugme a ne ekran kao kod kolege onda nisi imao ti care 5s koji je takodje imao bucan home taster ZBOG SAFIRNOG DELA dakle home vise nije plastican i klik je malo bucnijin, a ako je ipak ekran onda ne znam zaista.sto se slatkisa tice nasi slatkisi jesu nizeg kvaliteta nego slatkisi preko, ili slatkisi na tezgama koji su uvezeni od preko za njihova trzista, cist primer nutela nasa poljska, uvozna ili austrijska ili nemacka sa daleko bolji, ukusom i vise kakaa. Ali dobro, mislim da ajfon ne bi trebao da bude skart nego se tako zadesilo. Ja sam tel uzeo u inostranstvu, i zaista nemam problema, evo 5ti mesec tel ne skripi i ne pucketa...

Opet ne kontas. Ne znam kako da ti objasnim vise. Inace 5S i 6 uporedo koristim, care. Tako da tacno znam o cemu pricam. Shvati da nije stvar u buci vec u pucketanju dugmeta, krckanju. Na 5s to se ne desava ni posle godinu dana, a ovo mi je druga sestica na kojoj se ovo desava. Oba su inace kupljena u hu.
 
Poslednja izmena:
Koliko god vama bilo smesna tvrdnja da se ovamo salju proizvodi losijeg kvaliteta, ona je najverovatnije 99% tacna. Evo ispod par razloga:

Prvo u okviru iste fabrike, linija koja je pre mesec dana krenula sa sklapanjem uredjaja nece nikako imati isti kvalitet, a ni kapacitet kao ona linija koja je krenula sa proizvodnjom pre 6 meseci. Cak i dve linije koje su krenule sa proizvodnjom u slicnom vremenskom trenutku tesko da ce ostvare isti kvalitet (radnik je neraspolozen, radnik nije dovoljno obucen za operaciju (radnik radi istu operaciju duze od godinu dana samo u slucajevima kada postize odlican kvalitet za neverovatno kratko vreme), radnik ne postuje SOP (Standard Operation Procedure) vec radi na svoju ruku jer mu je brze, masina izasla iz kalibracije, batch delova na toj liniji je na gornjoj ili donjoj granici tolerancije itd. itd. itd.). Ako je masina na granici tolerancije, neki deo takodje na granici tolerancije, mozes lagano dobiti brdo proizvoda nezadovoljavajuceg kvaliteta dok uocis da problem postoji, tek posle sledi eliminacija problema za buduce proizvode, i na kraju sta ce fabrika uraditi sa ogromnim brojem proizvoda sa defektom, dorada ili ne???

Svaki uredjaj koji izadje iz fabrike mora da prodje neku odredjenu proveru kvaliteta, normalno je da ce uvek biti neki skart koji ce ici na doradu. To sto je npr. neko uspeo da uglavi papir sa strane uredjaja se moze jednostavno objasniti cinjenicom da se npr. par mera nalazi na granici tolerancijskog limita, dok je npr. finalna mera izvan tolerancije. Taj slucaj sa papirom je kvalitet morao da uoci i da ga salje na doradu. Ovaj uocen problem ubacivanja papira sa strane nije uopste trivijalan problem, jer ce taj isti kvalitet proveravati uredjaj na mestima na kojima mi krajnji kupci nemam pojma da moze nastati defekat. Taj isti kvalitet ce imati rang listu defekata na koje da posebno obrati paznju.

Jako je moguce da kod nas dolaze proizvodi sa linija koje ne proizvode uredjaje najboljeg kvaliteta, da nama salju telefone koji su nizeg internog (u okviru fabrike) ranga kvaliteta itd. Kada malo bolje sagledate proces montaze bilo cega videcete da ce se na kraju trake jako tesko dobiti dva identicna proizvoda, vec uvek dva proizvoda koji su ili nisu u okviru tolerancija, koliko je tolerancijsko odstupanje u odnosu na nominalnu (pravu) vrednost, ukoliko je odstupanje na samoj granici kvalitet nije bas na top nivou.
 
To da postoji posebna linija gde se namerno prave "skartovi" nije tacna, ali je tacno nesto drugo. Masovna proizvodnja povecava nivo gresaka koje se desavaju na proizvodnoj liniji. Ali gde je caka: kada se uredjaj sastavi, on ide na proveru I kvaliteta i to su uredjaji gde se ne ne propusta nista sto moze da se odmah uoci. Dakle, sve te vizuelne nesavrsenosti oni prosledjuju dalje a uzima se samo tip top i to se pakuje za ameriku i zapadnu evropu. Ostali telefoni idu do sledeceg radnika koji predstavlja II nivo kvaliteta, iliti nivo zadovoljavajuceg kvaliteta, gde se dopustaju razni deformiteti. Ovi uredjaji su i jeftiniji jer firma ne mora da se bahce da ih vraca u proizvodnju i prepakuje, a vecini korisnika defekt ce biti nevidljiv ili nedovoljno veliki da se zali. Zato oni idu na velike kolicine i obicno uvaljuju te uredjaje nekom poput telekomunikacionog operatera koji skrtari u placanju i moli za razne popuste, pa onda oni izadju u susret i svi menadzeri onda postanu sposobni, jer su nabavili jeftinije nego neki drugi operater iz zapadne evrope itd... :)
 
Opet ne kontas. Ne znam kako da ti objasnim vise. Inace 5S i 6 uporedo koristim, care. Tako da tacno znam o cemu pricam. Shvati da nije stvar u buci vec u pucketanju dugmeta, krckanju. Na 5s to se ne desava ni posle godinu dana, a ovo mi je druga sestica na kojoj se ovo desava. Oba su inace kupljena u hu.

do pre 3 meseca imao sam 4-5-5S-6 i 5-5S daleko bucniji 5S od 5 isto tako se cuje i 6 sada i dalje imam sve osim 5S uzeo sam u dubaiu jos jednu 6 ticu totalno se isto cuje kao prvi koji sam uzeo u EU. jednostavno ako cujes taster to je normalno ako cujes nesto drugo onda nije normalno :-D Ali evo meni telefon iz EU i AE koji je uzet za poklon, totalno isti telefoni, stim sto je EU 6tica postala malcice tisa jer je i u eksplataciji nekoliko meseci :-D
 
Cujem nesto drugo. Osim tastera.. J*bote donecu ti telefon.
 
tako reci :-D znaci i tebi zvecka ekran. Pravac reklamacija. Ja to ne bih podneo, to sam mrzeo i kod plastinih telefona, zato sam i presao na metalne posle 8210 na 8850 itd...
 
Nije ekran j*beni home button je.
 
Pa snimi onda da vidimo sta je to :-D naravno zajedno sa 5S
 
Jel ti ne veruješ, ili šta ? jexxte krcka,pucka kako god. Kad sam ga uzo nije, bilo je normalno. Sad KRCKA !
 
Poslednja izmena:
Daj ne preterujte.To krckanje ili puckanje je po meni sasvim normalno i kad nebi krckalo ili puckalo kad pritisnem home dugme posumnjao bi da se nesto pokvarilo.
Imam 5S i 6 i na oba se isto cuje.
Dajte neki snimak da cujemo kako to krcka i pucka,provaljuje vam bubne opne..sta?
Bas me interesuje
 
Nazad
Vrh Dno