Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Huh ovde ko god se pozali na bateriju .... prvi odgovor je ne koristi to i to :)

Meni baterija super drzi, po 7 8 sati. Ovo mi je sekundarni tel tj poslovni pa to znaci ne igram se i ne koristim razno razne gluposti. Prvenstveno koristim pozive, pa mailove, pa viber gde znam da preteram :) i ostale social msging gluposti. Pored toga jos samo blic i slicne news app-ove i to je to :) Trenutno sam na 48% baterije i 5h usage-a sto po meni nije lose

PqI1ntR.png

Ono sto sam ja ocekivao je, da kada budem koristio M9 i Ip6 uporedo, da cu konacno skapirati zasto je IP6 bolji i fluidniji, ali nekako jos uvek to ne kapiram :)
Realno, Android je dostigao (i prestigao pogotovo kada je Sense u pitanju) tu fluidnost iOS-a. Postoje jos uvek hardverske prednosti iPhone-a u odnosu na M9, tu prvenstveno mislim na kameru, ali za mene, tu se prica zavrsava. Moguce da je to moj subjektivni osecaj i navika, jer sam zadnji put koristio iOS na ip5 pre ko zna koliko i od tada samo Android... ali to je mojih 2c posle dve nedelje uporednog koriscenja. Sve u svemu sjajan telefon sa odlicnim performansama, ali mi je opet s' druge strane drago da su se Android flagshipovi potrudili i do(pre)stigli taj nivo :)
 
@DaPimp
Daj baci neki review m9 vs ip6 u m9 temi. To je toliko ispljuvan mob da je to strasno a daleko od toga da je tolika kanta,cak sta vise.
 
Poslednja izmena:
Drugaru nestao tel ip6. Sta ciniti. Jel moze nekako da se locira bez policije ili da se pak angazuje policija. Ili nema nista od te price
 
Samo poljcija i debela veza...po uslovom da ne pomogne findmyphone
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Ne treba vise debela veza za lociranje. Predaje se imei kod, policija trazi od mreze listing poziva za taj imei i tako se dolazi do telefona. Licno sam video listinge od tri telefona koji su tako nadjeni u zadnjih dva meseca.
 
Ja sam lično video preko 200 prijava za kradene telefone koji još uvek nisu nađeni, a video sam i kad moj ortak ima vezu kod načelnika i našli su mu telefon za dva dana.
 
Zaboravio sam da napomenem da je tel nestao u Cg. Na moru. Jel moze bar da se nekako onesposobi tel da ga ova susa sto ga je maznula ne moze korostiti.
 
Pa jesi imao ukljuceno find my iphone?
Em sto bi ga mogao trajno onesposobiti za koriscenje mogao bi ga i locirati i ostaviti poruku onome ko ga je uzeo...
 
Ne koristi operu.

Deluje da je sa fonom sve ok, samo da je losija optimizacija na operi sa 8.4. Probaj safari pa vidi kakva je onda situacija. Drugo, 10% za sat vremena deluje sasvim ok, imajuci u vidu da je brightness na auto, i da su popaljeni pozadinski servisi tipa motion i health, kao i socijalne mreze. Meni se cini da je situacija sasvim ok. Mozda i gresim, ali recimo 12,5% po satu cini ukupnu autonomoju od oko 8 sati cistog "lakog" koriscenja sa upaljenim ekranom.

Probao sam sa Safarijem, isti rezultat. Motion i Health su bili vec pogaseni (vec sam napisao da sam odradio optimizaciju). Fb i twitter aplikacije nemam, jedino instagram, ali njega i ne koristim, a background refresh je ugasen.
Jeste, nije nista alarmantno, ali kad vidim ovde na temi koliko nekima traje baterija... :D

Huh ovde ko god se pozali na bateriju .... prvi odgovor je ne koristi to i to :)

Meni baterija super drzi, po 7 8 sati. Ovo mi je sekundarni tel tj poslovni pa to znaci ne igram se i ne koristim razno razne gluposti. Prvenstveno koristim pozive, pa mailove, pa viber gde znam da preteram :) i ostale social msging gluposti. Pored toga jos samo blic i slicne news app-ove i to je to :) Trenutno sam na 48% baterije i 5h usage-a sto po meni nije lose

Naravno da nije lose, stavise malo sam ljubomoran :)

Ono sto sam ja ocekivao je, da kada budem koristio M9 i Ip6 uporedo, da cu konacno skapirati zasto je IP6 bolji i fluidniji, ali nekako jos uvek to ne kapiram :)

Ovo sam i ja zapazio. Pre 6ice sam imao Android, i ono, bio sam power user (rutovanje, romovi, optimizacije,...), pa kad sam presao na Iphone malo sam se bio razocarao sa nekim retardiranim ogranicenjima (tipa odsustvo 3G toggle-a, nemogucnost customizacije control centra, izgleda launchera, ogranicenost aplikacije za smsove, retardiran nacin pravljenja ringtonova i njegova ogranicenost, itd.).

Sad, kad sam jb-ovao fon, a s obzirom koliko je stock iOS ogranicen - ne znam da li bih mogao ikad vise bez toga (a nista ga nisam spec budzio posle jb-a, samo sam instalirao par tweakova koji su mi umnogome poboljsali korisnicko iskustvo).
 
Poslednja izmena:
Gde ima u Bg da se kupi zastitno staklo za ip6, i koje je najkvalitetnije, ne bih da se razbacujem sa parama, do 1000din, gledao sam medisana nano screen protector, da li je neko imao iskustva? Ili preporuka za neko drugo?
 
^^uzeo sam ja u martu u SveZaMobu u Bulevaru Kralja Aleksandra (iza "Lipovog Lada"), dao sam 700-800 kinti. Sta znam, "radi" kako treba (tj. za ovih skoro 5 meseci imam samo 2 male ogrebotine koje se ni ne vide), u prevodu vise se isplati uzeti ovo nego menjati folije na svakih mesec-dva (da ne spominjem to sto se folije posle mesec dana redovno zamazu, pa moras da ih menjas sve i da nisu izgrebane, dok ovo staklo brises najnormalnije).
Jedini minus je sto se na ivicama stakla skuplja malo prljavstine, a kako je moj fon beo napred to se i vidi, ali nije strasno...
Napominjem da meni nije padao telefon do sada, tj. jeste jednom, ali kako je bio u futroli, nista mu nije bilo, tako da ne znam da li bi ovo staklo pomoglo ili ne (srecom, nisam morao do sada to da proveravam).
 
Ja uzeo neko staklo za 1000 din ali nisam bas zadovoljan. Skuplja se ta prljavstina po ivicama i dosta se prlja.
 
Брате, имаш убедљиво најјаче име на форуму. Скрећем са теме, али фасциниран сам :D
 
Samo da javim, pre neki dan hteo da otvorim camera app i dobijem plavi ekran, skroz plav. Telefon nije reagovao na power ni na home taster. Drzao sam dugo power i ništa. U jednom trenutku se sam restartovao. Ne znam šta može biti, niti sam šta instalirao novo, niti je bio zagrejan...
 
probaj restart telefona ako ne pomaze probaj shift restore ako ni to ne pomaze hardwerski kvar...
 
Samo da javim, pre neki dan hteo da otvorim camera app i dobijem plavi ekran, skroz plav. Telefon nije reagovao na power ni na home taster. Drzao sam dugo power i ništa. U jednom trenutku se sam restartovao. Ne znam šta može biti, niti sam šta instalirao novo, niti je bio zagrejan...

Mislim da je to hw problem :(

Prati ponašanje sledećih par dana i forsiraj tu kameru.

Ne bih me čudilo i da je tako hvaljeni ios8,bez ijednog buga u pitanju :)
 
Hardware verovatno,na 5s se to relativno cesto desava,problemi sa nand-om
 
Je li normalno da šušti zvučnik konstantno kad je ekran upaljen?
 
Ne.
 
Nazad
Vrh Dno