Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Baterija je vidno bolja cak i ljudima koji se ne razumeju u telefone. Čak i laicima s 5s prelaskom na 6 su se obradovali više autonomiji nego ekranu
 
I da doda 250e za 15% bolji telefon,ajde da se uozbiljimo malo.
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

ajde da gledamo realno i da zanemarim sve bugove koji ios 8 ima i koji su mene zadesili.Iz tog razloga gledacu sam hw.

-6ca je dosta lepsi telefon i meni sad 5s izgleda kao neki old timer,kao da ga apple uopste nije pravio

-6 jeste lepsi,tanji,al i tezi za upotrebu.Kad kazem tezi,mislim da ga je nemoguce koristiti jednom rukom,

-6 je klizav i lako ispada iz ruke,pogotovo ako neko ima znojave prste kao ja

-finger print na 6ci je osetljiviji dosta,jer moji bangavi prsti ne mogu da se skeniraju,a na 5s sam uspevao,

-baterija je po meni ista,cak mozda i kraca nego na 5s

-cini mi se da se melodije bolje cuju (glasnije) nego na 5s

-kameru ne mogu da uporedim.Meni su slike iste.

Ako nisi u fazonu da imas najnoviji model,5s ti je najbolje resenje
 
Poslednja izmena:
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Kako kome... Ma ovih 4 inca na 5s, idealno. Imao sam i 6-icu, ali moje misljenje je da je 5s telefon koji jednostavno savrsen
 
Potpuno je besmisleno ulaziti u raspravu koji je lepsi,ukusi su razliciti,neko voli plave,neko crne,neko punije neko mrsave.Gledamo realno,razlike izmedju ova dva telefona.Imamo u kuci oba i nisam pristrasan ni malo.

1.Ip6 ima bolju autonomiju za nekih 20-25%,mada to treba uzeti sa rezervom,5S je star godinu dana a 6 3 meseca.
2.Ip6 ima brzi auto fokus i novi senzor prima vise svetlosti sto daje bolje slike u uslovima slabijeg osvetljenja,preko dana razlike gotovo da nema.
3.Igrice ne igram tako da to ne mogu da komentarisem.video sam u specifikacijama da je Apple poboljsao graficki cip na sestici.
4.Razlike u radu takodje,gotovo da nema.
5.Bolji je zvuk za nijansu na sestici.
6.Senzor otiska radi savrseno na oba,opet su nijanse u pitanju.

E sad,da li je ovo vredno tolike razlike u ceni neka momak prosudi sam.
 
Poslednja izmena:
Zaboravljate i bolji ekran. Ne znam sta je, valjda ta tehnologija "zalepljenog" ekrana za staklo daje bolji efekat kad se gleda nego na 5s. Inače imam 5s i neću prelaziti na veći dok god ne budem morao.
 
Jeste,to sam zaboravio,neke su price da su staklo maksimalno primakli ekranu.Mozda je zbog toga.
 
Kamera na sestici mi bas djeluje nekako isprano, previse svijetlo. Bas sam uporedjivao side by side i iPhone 5 kao i 5S u nekim situacijama prave daleko prirodnije fotografije od iPhone 6. Sta znam, nikako da se naviknem na ovu kameru i ovaj *****ni 4:3 senzor na ovolikom ekranu.

Moje misljenje je da je iPhone 5S najljepsi telefon koji je Apple do sada izbacio, djeluje veoma cvrsto, veoma luksuzno i sve vrijeme ti daje onaj osjecaj premium uredjaja, isti takav osjecaj kakav je davao iOS 6 sa svojim predivnim ikonicama koje su za razliku od ovih djecijih, polu-retarrrdiranih flat imale neki Apple smek i dubinu. Da naprave slican dizajn sa ovim 4.7'' ili 5'' ekranom odmah bi bio kupljen.

Sa ovom sesticom su krenuli u pogresnom smjeru sto se mene tice, lijep je to telefon, nema sta ali to forsiranje "tankoce" i totalno zanemarivanje svega ostalog je po meni prilicno veliki FAIL. Sama situacija da mi se telefon blago iskrivi u dzepu pa da ga ja "popravim i iskrivim nazad" dovoljno govori da tu nema ni P od premiuma, samo prividni osjecaj luksuza koji uglavnom daje ALUMINIUM (mo's misliti!).

Opet kazem, kamera uopste nije toliko WOW koliko se prica po internetu, i sad sam konacno siguran da je bar 70% tih silnih reviewova placeno i nista vise ne vjerujem dok sam ne uzmem telefon u ruke i ne profuram ga par dana.
Fotografijama veoma nedostaju detalji, koji bi morali da budu bez zrnastog efekta kad se malo zumira (e tu u pricu vec ulaze i megapixeli) i da bar malo opravdaju tu famoznu cijenu i sav taj hype oko iPhone 6 i njegove kamere, video je fenomenalan zbog 16:9 formata i digitalne stabilizacije slike, zaista je divota snimati u pokretu!

Jednostavno iPhone 6 mi djeluje toliko krhko, toliko njezno da imam osjecaj ako ga malo grublje spustim na neku povrsinu da bi se jadan prepolovio :) Ono u sta sam 10000% siguran je to da cu od sad samo S verzije kupovati ili kako vec se budu zvale, ove prve su pravi experiment modeli sa kojima nikad nisi siguran ako me razumijete.

Ja shvatam da svi ljudi imaju pravo i potrebu da opravdaju svoju kupovinu (pogotovo kod ovako skupih igracaka) ali ovo je forum i moramo biti realni sto je vise moguce jer ovo citaju i ljudi koji trenutno ne posjeduju iPhone 6 ili mozda niti jedan iPhone i bar ja ne bih zelio da se stvori neka utopijska slika o telefonu koji jednostavno vise nije nista posebno osim svog luksuznog izgleda jer je cak i iOS (iako se jos uvijek odlicno drzi) krenuo da brljavi i pravi probleme + godinama ne postoji apsolutno nikakva inovativnost u samom iOS-u sto je zaista zabrinjavajuce. Ma mogao bih pisati danima o samom iOS-u i iPhoneu kako sam ga ja dozivio za ovih 7 godina koliko ih koristim ali to jednostavno niko ne bi citao :)

Zato pamet u glavu i zapamtite da je veoma bitno da se odrzi i razvija kritcka misao, bez nje smo svi iSheep :)
 
Poslednja izmena:
E ovako, apple mi je ladno odbio reklamaciju za ip6 u vezi ovog slucaja
IMG_0020%201.jpg


kazu sledece:
Proizvodjac prijavljeni problem smatra "ocekivanim ponasanjem uredjaja", stoga servisna procedura nije potrebna, jer ce se i svaki drugi ponasati na isti nacin. Proizvodjac ne dozvoljava zamenu telefona. Trenutrno telefon izgleda i radi ocekivano, i nije potrebna dalja procedura. Ovo je zvenicna odluka proizvodjaca i ne postoji nista vise po pvom pitanju sto apple servisna sluzba moze uciniti . Ako korisnik ima dodatnih pitanja vezano za ovaj slucaj, moze se obratiti direktno apple korisnickoj sluzbi: web: http://getsupport.apple.com (chatn i email kontakti) skype +448001076285

E sad, ocekivano ponasanje je da mene telefon cupa za kosu (nosim jako kratku frizuru) svaki put kada pricam telefonom i da mogu da gurnem papir. Ovo da ce svaki drugi ponasati na isti nacin je laz jer na nekoliko komada koje sam video uzivo ukljucujuci demo model u poslovnici a i prethodnim telefonima koji su mi zamenjeni a bilo ih je tri komada ovo mi je cetvrti ovog gapa nije bilo! Onda ovo za support je isto mazanje ociju jer e-mail ne postoji na datoj adresi samo chat na kom ti kulturno kazu da ne mogu da vam pomognu zbog nekih ogranicenja. Izmedju ostalog nije moguce izabrati Srbiju na listi ponudjenih zemalja. Uglavnom na chatu vas upucuju na lokalnog distubitera da sa njim resite problem. Znaci vrtimo se u krug.

Meni ovaj gap pretstavlja problem dok pricam (cupa me) i pretstavlja mi problem vizuelno a mislim da cete se svi sloziti da ne bi kupili ovaj telefon ukoliko bi ste primetili da se ivice razlikuju, ostaje mi jos da pisem reklamaciju mts-u da trazim nov uredjaj ili raskid ugovora, sto cu i da uradim. Mozda odem i do centra za zastitu potrosaca da se i sa njima konsultujem. Ja da prodam ovaj telefon nekom i da me psuje posle ne pada mi napamet a sa ovim defektom cena bi isla dole. Da podsetim originalni ip je reklamiran posle nekih petnaestak sati, znaci nov, samo otpakovan.
 
@chux00ba i goran.com....vi to pričate iz ličnog iskustva prelazeći sa 5S na 6 ili onako kao balvani odvaljujete gluposti?

Koristio sam od 4ke do 6+ (i 6) sve telefone, kao i najbolje android modele (sve iz note i s serije samsunga, m seriju htca, z seriju sony, g2 i g3 itd), radio dugo za jednog operatera mobilne telefonije, na tom poslu se susretao sa puno razlicitih iskustava korisnika itd

I ono sto sam napisao nisam generalizovao, vec sam izneo sosptveni sud na osnovu licnog iskustva (koje ti je objasnjeno u prvom delu posta) i pokusao da pomognem clanu foruma.

Tvoj post, gore citirani, svakako nije od pomoci. Na nama je da iznesemo svoj stav, a clanu na osnovu njih donese svoju odluku.
 
^ nisam se hvalio, odgovarao sam na pitanje

Ako je tebe na bilo koji nacin pogodilo da bi na ovaj nacin odgovorio, izvinjavam se nije bilo namenjeno tebi i tebi slicnima
 
Ovo http://www.mophie.com/shop/space-pack-iphone-6 mi se cini zanimljivim. Interesuje me da li moze da utice na jacinu signala? Kolega na poslu ima obican (samo ex baterija) ali za cetvorku. Meni je zanimljivo jer u isto vreme povecava kapacitet telefona i baterije.
 
 
Objavljeni su finansijski rezultati i rezultati prodaje za Apple u prvom tromesečju 2015-te:
linechart.png

- prihodi od 58 milijardi $, 13.6 milijardi $ čistog profita. Značajan rast u poređenju sa istim periodom prošle godine, kad su zabeležili prihode od 45 milijardi i čisti profit od 10.2 milijarde $
- povećali su novčane rezerve na 193.5 milijardi $. Poređenja radi, 100% akcija Samsunga vredi oko 180 milijardi $
- prodali su 61 milion ajfona (porast od 40% "year over year")
- 12.6 miliona iPada (pad od 23% YOY)
- 4.56 miliona Mac-ova (porast od 10% YOY). Poređenja radi, tržište PC-a se u istom periodu smanjilo 7%. Mac sada donosi Apple-u veće prihode od iPada.
- veliki rast kineskog tržišta, koje je sad drugo posle USA
- App Store je takođe zabeležio rast, i sad stvara prihode od 5 milijardi dolara po tromesečju
izvor:
http://9to5mac.com/2015/04/27/apple-earnings-fy15-q2/
http://www.macrumors.com/2015/04/27/apple-q2-2015-earnings/
 
Poslednja izmena:
Nažalost Apple Pay širenje i ne ide tako dobro kao što smo se nadali... tako da je pitanje kada a i da li će doći u Evropu. Problem je fee koji se naplaćuje a evropska komisija u Evropi već ograničava provizije na dosta mali % tako da nema puno mesta za dalje odricanje profita.
 
Ovi sto su imali iP5 su verovatno presli na iP6, dok ovi sa iP5s vecina nije presla jer ne vidi neku veliku razliku, oni mozda cekaju iP6s
 
Znam jos dosta ljudi koji su ucinili isto ... Jednostavno stari dizajn je smorio malo... Potrebno je bilo osvezenje :) 4 godone je furan ostri dizajn :)
 
Ovo http://www.mophie.com/shop/space-pack-iphone-6 mi se cini zanimljivim. Interesuje me da li moze da utice na jacinu signala? Kolega na poslu ima obican (samo ex baterija) ali za cetvorku. Meni je zanimljivo jer u isto vreme povecava kapacitet telefona i baterije.

Nije jeftino ali s obzirom da će najverovatnije biti kompatibilna sa sledećom generacijom, nije ni strašno. Odlična stvar za nekoga ko često putuje. Ono što mi je interesantno je da je skuplja za 5s!?
 
Poslednja izmena:
Van svake pameti. Za te pare 3x xiaomi 16000 mAh i ostane za cloud od 1tb....
 
Pozdrav, imam jedno pitanje pa ako bi mogao neko da mi odgovori bio bih mu zahvalan.

Imam ponudu za 5S i 6, telefoni su novi, neotpakovani iz austrije. Zanima me da li postoji mogucnost da budu zakljucani ili nesto slicno posle nekog vremena, posto sumnjam da su mozda kradeni?

edit: Cene su 300 za 5S i 450 za 6, zato mislim da su kradeni.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno