Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

8.1 je navodno popravio situaciju u odnosu na 8.0.2 koliko vidim na iSrbija...ili to pojedinci samo ubedjuju sebe u glavu da je tako posto su dali boga oca para za tel. Ja otvoreno kazem da mi 5s retko sastavi 5h usage kada sam na 3g (doduse ja sam jos na 7.1.2).
 
Posaljem ti moj usage sa iPhone 5 kad dodjem na 1% , trenutno sam na 10% pa ce brzo biti . Btw dobices dokaz iOS 8.0 na 3g, wifi , location FMI vs 8.1 sve isto samo 2g (edge) wifi , location FMI ;) . Cisto da vidis koliko 3g jede bateriju .
 
Ja moram da pohvalim ip6 što se tiče baterije. Uzeo sam ga silom prilika jer mi je baterija na 4S već toliko oslabila da mi se dešavalo da ne izgura dan. Kada je bio nov, uveče bi ga stavljao na punjač sa preko 50%. ip5 i 5S sam preskočio jer mi se nisu dopadali i nisam imao potrebe da menjam telefon.

Šestica ima fantastičan ekran i to stvarno treba videti uživo. Ceo telefon je mnogo bolji uživo nego na fotkama. Po meni je previše veliki ali manjih telefona i nema više i definitivno mu treba futrola jer su mu zaobljene ivice previše klizave. Za korišćenje jednom rukom je potrebno malo navikavanja. Sve ostalo je veoma dobro. Brzina, autonomija, ekran, odziv i touchID koji je zaista upotrebljiv.

Mane - mute prekidač koji često koristim mi deluje jeftin. Nije čvrst kao što je ranije bio nego ima jako mali luft. Ne uklapa u ostatak telefona koji zaista deluje kao premium proizvod. IOS8 koji mi se nikako ne dopada ali se nadam da je to stvar navike. Funkcionalno je super ali je ružan...

Što se tiče potrošnje, sve je upaljeno - 3g, viber, whatsapp, hangouts, skype, gomila mejl naloga što push što manuelna provera na svakih 30 minuta. I sa svim tim ne potroši više od par % tokom noći.

IMG_1656.PNG
 
Samo me zanima kada pisete 3g jel to znaci da vam je data on, ili je data off a u podesavanjima mreze 3g stavljeno na podrazumevano. Nikada nisam siguran na sta ljudi misle.
 
Onda napisi data on jer neki na forumu pisu 3g a to znaci da im nije odabrana 2g mreza. Ovako sa data on nema zabune.
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Naravno da je data ON
a3y7u3av.jpg

7esagabe.jpg

Prva slika iOS 8 3g data ON , wifi ON , location ON , FMI ON [emoji2] .
Druga slika iOS 8.1 sve isto samo umesto 3g tel je na 2g edge data ON [emoji39]
U trenutku pravljenja SS prve slike nisam bio blizu wifi pa je zato bilo na 3g data ON .
 
Na iphone 5 od moje supruge baterija je užasna kada je uključen 3g i već u 13 časova popodne mora na punjac. Ios 6 je u pitanju. Ista situacija je i bila kod mog prijatelja na iphone 5s-ios 7 kada je uključen 3g. jednostavno čovek je morao da traži punjač već u podne. To je po meni krupan propust i već sada, obzirom da se ponavlja, krupan bezobrazluk. Jednostavno danas mnogi koriste 3g i 4g. nemoguće da uopšte nisu računali na potrošnju baterije kada su konstruisali telefon
 
Poslednja izmena:
Ovo je moje korišćenje pre neki dan. Skinut ujutru sa punjača oko 7, do 15 korišćenje na 3g i od 16 kući wireless

IMG_1634.PNG

Isto tako mi je trošio i 4S dok je baterija bila normalna. Meni je preko 5 sati korišćenja i 40% baterije uveče sasvim prihvatljivo.

Samo mene možda vadi jer imam maksimalni signal i na poslu i kući.
 
Ali sta predstavlja ova statistika koriscenje ? Znaci 5h sot-a ili 5 sati koriscenja u koje spada i pozadinsko koriscenje dok je ekran ugasen,npr slusanje muzike ?
 
Na iphone 5 od moje supruge baterija je užasna kada je uključen 3g i već u 13 časova popodne mora na punjac. Ios 6 je u pitanju. Ista situacija je i bila kod mog prijatelja na iphone 5s-ios 7 kada je uključen 3g. jednostavno čovek je morao da traži punjač već u podne. To je po meni krupan propust i već sada, obzirom da se ponavlja, krupan bezobrazluk. Jednostavno danas mnogi koriste 3g i 4g. nemoguće da uopšte nisu računali na potrošnju baterije kada su konstruisali telefon

Proveri da ti ženin iPhone 5 nije iz serije telefona kojima je felerična baterija. https://www.apple.com/support/iphone5-battery/

Moj npr jeste, samo čekam da se otvori zvaničan servis kod nas...
 
Na iphone 5 od moje supruge baterija je užasna kada je uključen 3g i već u 13 časova popodne mora na punjac. Ios 6 je u pitanju. Ista situacija je i bila kod mog prijatelja na iphone 5s-ios 7 kada je uključen 3g. jednostavno čovek je morao da traži punjač već u podne. To je po meni krupan propust i već sada, obzirom da se ponavlja, krupan bezobrazluk. Jednostavno danas mnogi koriste 3g i 4g. nemoguće da uopšte nisu računali na potrošnju baterije kada su konstruisali telefon
Baš to i ja kažem, a tek ako napraviš Hotspot preko 3G i povežeš se preko nečega onda jedan procenat opadne baterija za manje od 1 minuta!
Zato ja sve na 2G i drastično duže izdrži.
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Meni malopre iskocilo carrier update available.Jel to neki push update apple-ov za Telenor nas?
 
Ajde kad sam već krenuo da "spoilujem" ceo review, koji inače nema konkretan datum kad će biti objavljen, nije nam dozvoljeno pre zvaničnog početka prodaje... Nimalo nisam oduševljen trajanjem baterije, kako na iPhone 6, tako i na iPhone 6 Plus. Kao što možda znate, počeo sam da testiram autonomiju na 250 cd/m2 svetlini ekrana, a na toliko sam podesio i oba telefona u ovom slučaju. Ova autonomija pri surfovanju mi deluje baš mala, očekivao sam mnogo bolje rezultate...

iPhone 6 Plus - 5 sati i 5 minuta Usage
iPhone 6 - 3 sata i 41 minut

Pa ovo je ocaj...
 
Ali sta predstavlja ova statistika koriscenje ? Znaci 5h sot-a ili 5 sati koriscenja u koje spada i pozadinsko koriscenje dok je ekran ugasen,npr slusanje muzike ?

To niko ne zna tacno da objasni :)Meni se desavalo da imam sot mozda 15 min. a usage mi 2h30min. tako da to nije relevantno uopste.
 
Na iphone 5 od moje supruge baterija je užasna kada je uključen 3g i već u 13 časova popodne mora na punjac. Ios 6 je u pitanju. Ista situacija je i bila kod mog prijatelja na iphone 5s-ios 7 kada je uključen 3g. jednostavno čovek je morao da traži punjač već u podne. To je po meni krupan propust i već sada, obzirom da se ponavlja, krupan bezobrazluk. Jednostavno danas mnogi koriste 3g i 4g. nemoguće da uopšte nisu računali na potrošnju baterije kada su konstruisali telefon

Jeste propust ali ne Apple - a, nego naših mobilnih operatera, 3g signal u Beogradu je katastrofalan, a ko zna kako je tek van grada
 
^^Pa cemu onda SS sa usage na njima. Fakticki to moze da znaci da si imao 2h sot-a a pise ti usage 7h..
 
I moj drug se žestoko žali na bateriju na šestici.
 
Samo da napomenem da su moji testovi baterije bili od 100 do 3% sa Auto Lock na Never. Dakle, koliki je bio Usage toliko je i bio uključen ekran, mislim da je to najmerodavnije.
 
Meni je baterija na 6-ici sjajna...bukvalno sa mojim korišćenjem izvlačim dva dana opušteno.Za nijansu se popravila od 8.1 verzije i isključenja 3G opcije...za sad nemam zamerki.
 
Samo da napomenem da su moji testovi baterije bili od 100 do 3% sa Auto Lock na Never. Dakle, koliki je bio Usage toliko je i bio uključen ekran, mislim da je to najmerodavnije.

Gizmo reci mi molim te da li si primetio grejanje telefona u predelu kamere kad je duže upaljen ekran na 6-ici?
 
Meni je baterija na 6-ici sjajna...bukvalno sa mojim korišćenjem izvlačim dva dana opušteno.Za nijansu se popravila od 8.1 verzije i isključenja 3G opcije...za sad nemam zamerki.

То је употреба без мобилног интернета, је л' тако? За то време си на бежичном?
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Meni na 6+ je ok baterija..
Doduse meni je dobra zato sto sam pre 6+ imao 5S i tamo je baterija bila blago receno kriticna jer ako je ne dopunim u podne tamo oko 17h-18h kraaaj..
 
То је употреба без мобилног интернета, је л' тако? За то време си на бежичном?

samo kad sam izvan kuće upotreblajavm mobilni net..okooo 3-4h dnevno.Sa tim da su obe opcije uključene..mobnet i wifi.Od update-a menjam samo 2g-3g
 
Nazad
Vrh Dno