Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Pa proveri preko IMEI sve o njima. To danas nije problem. Ako su kradeni, videces da je to tamo negde naznaceno, videces da li su i kada aktivirani, da li je ukljucena FMI opcija, da li je i sa koje mreze skinut itd.
 
Ne verujem da su kradeni, nego jednostavno privatne firme i kompanije ih dobijaju preko ugovora i prodaju otključane
Pusti poruku ili IMEI ukoliko su OK

Pozdrav, imam jedno pitanje pa ako bi mogao neko da mi odgovori bio bih mu zahvalan.

Imam ponudu za 5S i 6, telefoni su novi, neotpakovani iz austrije. Zanima me da li postoji mogucnost da budu zakljucani ili nesto slicno posle nekog vremena, posto sumnjam da su mozda kradeni?

edit: Cene su 300 za 5S i 450 za 6, zato mislim da su kradeni.
 
po toj ceni bi mogao da ih proda i u Austriji.
 
Poslednja izmena:
Hvala na ogovorima. Zanimalo me da li mogu nekako da se blokiraju ako nisu aktivirani, na primer da prodavac prijavi da su ukradeni i da ih proizvodjac blokira pomocu IMEI-a.

@Dejan2003 Nisam u BG-u do 10-og, ipak hocu licno da odem da proverim i da aktiviram pri preuzimanju posto bih uzeo jedan za sebe, verovatno 5S. Postavicu ovde ako bude sve u redu pa ako jos neko bude hteo da se javi.

edit: Imam jos jedno pitanje, da li preko ovog sajta da proverim IMEI: https://www.icloud.com/activationlock/ ili ima mozda neki bolji? Posto sam video da ih ima jos.
 
Poslednja izmena:
Sa tog što si naveo je najbolje... Inače, kao neko kome je ukraden iPh 6, ja bih izbjegavao te sumnjivih cijena :D Neko kome su digli tako skup telefon, sigurno neće sjediti skrštenih ruku i zaboraviti instant na njih :D
 
Kako da vidim koliko mi slika zauzima mb?
imas jednu varijantu da pogledas u settings, usage koliko ti prostora zauzimaju slike i podelis taj br sa ukupnim brojem slika.
za konkretnu velicinu jedne slike, jedina metoda koju sam ustanovio, mada je ne primenjujem, je da odaberes sliku, izaberes u share opciji da je posaljes mailom, i onda kad kliknes na send, izbaci ti opciju da li hoces small, medium ili actual size. Velicina slike je u zagradi kod actual size. Zatim ides cancel i to je to.
 
Ili jos jednostavnije. Instaliras View Exif aplikaciju i vidis ovako kao sa ove slike.
059866f7e666d2e7a2265259fae26152.jpg
 
Imas tu mnogo vise podataka, ovo je za slicicu koju sam skinuo sa instagrama.
Nema na cemu ;)
 
Ukoliko imate neke nedoumice sto se tice baterije...Odlicna je...ili sam barem ja prezadovoljan.
IMG_0161.jpg
 
^ slabo koriscenje, vise si gledao ikonice nego sto si nesto radio na njemu :)

jos kad bi napisao da li je 6 ili 6+ (velika je razlika)
 
Šestica obicna...osvetljenje na auto...često ga uopste i ne odključam da bi odgovorio na mail ili poruku,pa predpostavljam da je zato visok procenat lock screena...mada ne mora da znaci
 
Meni max 10 sati usage (obična šestica) ... ali stalno sam na netu a i uključen mi je LTE.
Primetio sam da sam razgovor slabo troši bateriju. Na pola sata spike otišlo 3%...
 
Obican razgovor ne skida skoro nista hahahahah pricao sam sat vremena i mreza sama prekine skinuo je 2% a prethodno samo sto je bio akinut sa punjaca...
 
to je za svaku pohvalu.

Gomilu puta sam obavio neke km razgovore na 5%.

Nema tu tel šta da troši kad razgovaraš,jer najveći potrošač je ugašen :)
 
Nije, a to ne bi bas ni valjalo jer bi svaki put kad umesto sto prebaci na 2g ti bio nedostupan.
 
Znam to ali opet bira pun 2g iako ima jedna do dve crte 3g, ne gubi se, i onda me nervira prilikom surfa, onda manuelno ulazim u settings pa promenim na 2g i vratim odmah na 3g
 
Pa kada je signal toliko slab i postane nestabilan, tada telefon to prepozna i sam prebaci.
Postoji fora ako imas jb, pa moze da ubacis toggles u ovaj djavo od dole kad se povuce.
 
Sa tog što si naveo je najbolje... Inače, kao neko kome je ukraden iPh 6, ja bih izbjegavao te sumnjivih cijena :D Neko kome su digli tako skup telefon, sigurno neće sjediti skrštenih ruku i zaboraviti instant na njih :D
Nisi ukljucio Find My iPhone dok si ga imao?
 
Koliki vam je uptime telefona? Sasvim slucajno vidjeh da sam telefon upalio prije 30 dana i 14h. :D
 
Mislim da ti treba posebna app za to. Imas System Status Lite na app store -u, ili potrazi neku slicnu. Kod mene je 40 dana
 
Ja telefon gasim/restartujem samo kad radim update i evo pre neki dan kad sam menjao sim za usim karticu.
Probacu kasnije i neku od tig aplikacija, hvala ;)
 
Za promenu sim kartice nije neophodno da gasiš telefon :)
 
Da javim da od onog za 5S i 6 za 300 i 450 nema nista, poceo covek da zavlaci i odlaze tako da sam odustao od toga, sumnjivo mi je to. Odlucio sam se za Z3 Compact posto ima nov u proverenoj radnji za 370 sa 2 god garancije.
 
Nazad
Vrh Dno